PDA

View Full Version : Спортно- хранителен режим



vereto0
01-31-2011, 09:51
Здравейте!! Висока съм 170 и тежа горе долу 65кг. Искам да отслабна и освен това да си изградя някакви здравословни навици на хранене. Реших сама да си съставя дневно меню:
Сутрин да пия 1ч. вода с лимонов сок от половин лимон (чувала съм че изчиства токсините от тялото)
1 час след това... Закуска (горе долу към 10:30ч.)- 2 плода или Активия закуска или мюсли с обезмаслено млюко
Обяд (горе долу към 13:00ч.): Салата от домати и крастевици (2 домата и 1 малка крастевица ) с малко сол или Салата от зеле с моркови със сол. (Знам че може да използвам зехтин, не олио но не обичам)
Следобяд (към 16:00): 1 плод или 1 кисело мляко (с ниска масленост)
Вечеря (към 18:00): Отново някаква салатка или 4-5 варени картофи или 3 сварени яйца (нещо по лекичко за вечеря).
Като през целия ден да изпивам по 1,5-2 л. вода (Една приятелка доста отслабна като пиеше много вода през целия ден)
Сутрин като ставам правя малко упражнения около 15-20 мин. Доста ме отпуска и е много приятно.
Също така мисля да правя в седмицата по 1 ден плодов ден (само плодове през целия ден през 2часа) и по един ден на Вода.
От другата седмица мисля да ходя и на фитнес. :)))
Днес е първият ми ден :-)
Мисля, че наистина мога да отслабна така и да си създам режим на хранене.
Какво мислите... Споделете вашето мнение..

ri41
01-31-2011, 10:05
имаш много грешки тука:
1. режима ти е глад
2.разменила си местата на обяда и вечерята, т.е не яж въглехидрати за вечеря
3. примерно меню
закуска: кисело мляко с овесени ядки/ сандвич с пълнозърнест хляб, филе и кашкавал/ две яйца със сирене и мн др варианти
преди обяд: плод без банан
обяд; може ориз, пилешко, телешко, риба, картофи, грах, боб, леща, салати
следобедна закуска: 200 кисело мляко и плодове, или по отделно
вечеря: салата(домати, краставици, зехтин, сол), (зелена салата), (зелева салата) и месо по твои избор без свинско, важно е да вечеря до към 19 часа или 19.30, колкото по рано, толкова по-добре, ако ти пригладнее вечер изяж един зеленчук или и чаша прясно мляко изпий или айран
ако храната ти идва в повече премахни междухраненията, само закуска, обяд и вечеря
с упражненията няма да отслабнеш, трябва ти фитнес или активен спорт
дни само на плодове не си прави, не си тежък случай, 10 килца и си супер, не повече

GreenGidyy
01-31-2011, 10:06
Ако спазваш всичко това ефекта няма начин да не дойде, и то за кратко време.Единственото което не мисля че е добре e денят в който си на вода.Това определено не е здраволсловно(вече си имаш 1 ден който да е пречистващ)Това с фитнеса е многоо добре! Успехх :) :) :)

FuckingFreak
01-31-2011, 10:07
Ами според мен е добър режимът който си съставила. Но имам няколко забележки :
1. Не яж активия.. Не знам колко помага за 'редовен' стомах, ама мога да ти гарантирам, че нито е кисело мляко, а пък има много захар..
2. Според мен нискомаслено кисело мляко не съществува. Всички истински млека съдържат каймак, тоест при квасенето той ще бъде вътре .. А тези дето са със ниска масленост изобщо нямат нищо общо с реалните..
3. Мисля, че няма да е хубаво всяка седмица да имаш воден ден. Например при 90 дневната диета той е 1 път в месеца. Също така ако все пак решиш да го правиш, в предния ден трябва да си хапнала нещо засищащо, ястие или плод с въглехидрати, че иначе ще ти бъде трудно да го издържиш.

Sunshin3
01-31-2011, 10:10
препоръчайте ми хубаво кисело мляко
извинявам се, че питам тук

GreenGidyy
01-31-2011, 10:13
Елена!

ri41
01-31-2011, 10:15
препоръчайте ми хубаво кисело мляко
извинявам се, че питам тук
абе домашното е най-диетично, значи майка ми купува такова и го сварява, оставя го да изстине напълно и отгоре над млякото става една твърда кора(маслеността на млякото) отделя го и след като е обезмаслено го заквасва, без проблеми, много е вкусно и диетично и полезно, всички други млека са блъскани с нишесте

GrippingBosh
01-31-2011, 10:36
Съгласна съм с ri41 ! Нека закуската да ти е най-стабилна ,нали знаеш поговорката "Закуската си изяж сам,обяда го раздели с приятел и вечерята я дай на врага " . Опитай се да ядеш по малко ,на често.Ограничи тестеното,например само 1-2 филийки пълнозърнест хляб препечен сутрин е супер,ограничи сладкото и солта . За пиенето на вода си абсолютно права ,че е много добре да се пие :) Яж много плодове,зеленчуци ,чисто месо. Като влючиш физическата активност резултатите няма да закъснеят ! Можеш да опиташ разделното хранене :) На мнение съм че само хранене ,или само физическа активност едното без другото не може ! Не очаквай чудеса за 1 нощ , въоръжи се с търпение :)
Успех :-)