PDA

View Full Version : Йога;стягане



MissNothing
01-31-2011, 13:03
Иска мда ви попитам вярно ли е, че йогата има някакъв положител ефект върху тялото и какъв-стягане, отслабване..? Чета, че бил много полезна и почти всяка звезда си поддържала тялото с йога, но на мен ми изглежда прекалено лесно и ненатоварващо.. може и да греша де, та затова моля да ми обясните.

И също искам да си стегна тялото, най-вече дупето и краката. Разбрах, че нямам нужда от отслабване, а от стягане. Сега карам велоергометър и с това краката е ги оправя, но за дупето действа ли? 8-)
Знам, че тичането е най-добрият вариант, но в този студ просто не искам.. :oops:

titinkaa
01-31-2011, 14:38
Да,помага.На мен даже очната лекарка ми препоръча да ходя,било полезно и за очите,и за гърба.

MissNothing
01-31-2011, 16:12
Да, но за какво по-точно помага? И ако се прави вкъщи без учител също ще сатне работата нали.. предполагам в интернет има разни клипчета и т.н.

Rebirthing
02-01-2011, 08:05
Напротив, упражненията са доста натоварващи. Всъщност зависи от типа йога. В Power Yoga примерно има упражнения които много хора ще са неспособни да ги направят...

MissNothing
02-02-2011, 18:27
А относно другия въпрос нещо..?
И някой има ли, който се занимава с йога в домашни условия?
А Rebirthing, това Power Yoga какво представлява, някаква програма с упражнения ли?

titinkaa
02-02-2011, 18:42
Аз сега пролетта ще почвам да ходя на йога.Очната лекарка ми даде един адрес и треньора,който да търся,и ще почвам да ходя,ако не ми харесва ще се откажа.