PDA

View Full Version : Защо не мога да съм щастлива.



evilgirl95
01-31-2011, 19:28
Та значи може темата да ви се стори тъпа, но искам да си излея душата.
Имам приятел с когото ходя от година и 7 месеца. Той прави всичко за мен. Забравил е всички момичета, не общува с никоя, виждаме се всеки ден, взема ме и ме изпраща до училище, прави каквото искам, ходим където аз искам,кара ме където искам, обича ме, дори ми прави сладки.. списъка е безкраен, но аз все съм нещатна от нещо.
Обичам го много, но винаги развалям нещата. Искам цялото му внимание да е насочено в мен, искам постоянно да е с мен, ревнува го ужасно и не си признавам. И постоянно когато ми е тъпо той ми е виновен за всичко.. не издържам не искам да съм такава. Моля ви кажете ме как да се справя с проблема. Много съм избухлива.....

saskou
01-31-2011, 19:32
Та значи може темата да ви се стори тъпа, но искам да си излея душата.
Имам приятел с когото ходя от година и 7 месеца. Той прави всичко за мен. Забравил е всички момичета, не общува с никоя, виждаме се всеки ден, взема ме и ме изпраща до училище, прави каквото искам, ходим където аз искам,кара ме където искам, обича ме, дори ми прави сладки.. списъка е безкраен, но аз все съм нещатна от нещо.
Обичам го много, но винаги развалям нещата. Искам цялото му внимание да е насочено в мен, искам постоянно да е с мен, ревнува го ужасно и не си признавам. И постоянно когато ми е тъпо той ми е виновен за всичко.. не издържам не искам да съм такава. Моля ви кажете ме как да се справя с проблема. Много съм избухлива.....
Порасни.

evilgirl95
01-31-2011, 19:37
Не мога да порасна просто в неговите очи виждам всичко за което съм бясна, а той не е виновен.. и когато се скараме винаги ми казва че сама си го правя и то е така .. и когато се прибера вкъщи наще ме питат какво ти има и аз и на тях си го изкарвам само защото са загрижени.. не знам какво мога да направя за да подтисна гнева си и да спра да се влияя от хората..

monotonous
01-31-2011, 19:46
Имаш ли си дневник?
Защо не започнеш да записваш в него всичко, което те вбесява, всичко, което те ядосва... Излей виковете и неприязънта върху хартията.
Между другото, като видиш мислите си написани, ще осъзнаеш колко смешни и глупави са понякога нещата, за които се ядосваме.

Друг вариант е, когато усещаш, че си нервна, да гледаш да не му се навърташ много наоколо.
Например ако някой ден не си в страхотно настроение, вечерта си намери нещо друго за занимание и не сядай в Скайп, за да предотвратиш дългите чатове, и съответно - неизбежната караница.

Освен това, агресията е много хубав начин да си намериш нови занимания. Когато човек си влага енергията в нещо полезно, той забравя за проблемите и за лошото си настроение.

:smt045

bibi7352
01-31-2011, 19:49
Най-вероятно е от възрастта. И аз бях така преди 1-2 години. Ако започнеш да се занимаваш с някакъв спорт, може много да ти помогне. :)

evilgirl95
01-31-2011, 19:51
monotonous благодаря ти за полезните съвети .. сигурно бих могла да отделя време да и направя едно дневниче.. Но всъщност и с това време ми е свързана агресията, защото по цял де е виждам с приятеля си , ходя на училище и уча, уча, учаааа.. и почивните дни.. може би само те минават по нормално

evilgirl95
01-31-2011, 19:53
Всъщност и спорта не е лоша идея.. нямам много време но мога да съчетая двете неща да се виждам с приятеля си и да ходя на тренировки с него( той е боксьор) но то не ме иска там, все казва че не е спорт за жени, а там има момичета.. все ми казва че не ставам за това

bibi7352
01-31-2011, 19:58
Бокса е добра идея, познавам момичета, които тренират просто така за спорта. Много момчета си мислят, че това не е за момичета. Но все пак ти ще ходиш само за да гориш енергия, не за да ставаш шампион или нещо от сорта... Ако пък е толкова против, можеш просто да ходиш на фитнес.
Междудругото може да го е страх, че след време ще станеш по-силна от него и ще можеш да го набиеш :D

evilgirl95
01-31-2011, 20:01
Съмнявам се че ще го бия той е шампион в категория някоя си :D май беше 81кг. Но все ми казва че жените там са груби, а не като мен, много добра идея е да тренирам но не знам как да го накарам да ме вземе.. определено там ще си изкарам агресията

TheBeliever
01-31-2011, 20:08
Не го карай да те взима. Остави му поне малко лично пространство. Залата за тренирови е неговото място. Всеки човек има нужда от такова. От първия ти пост личи, че си го вързала за себе си и не му е останала много свобода. Не се ври и при спорта му, за да не осъзнае колко задушаваща е връзката ви.

nezabelejimata96
01-31-2011, 20:28
Не го карай да те взима. Остави му поне малко лично пространство. Залата за тренирови е неговото място. Всеки човек има нужда от такова. От първия ти пост личи, че си го вързала за себе си и не му е останала много свобода. Не се ври и при спорта му, за да не осъзнае колко задушаваща е връзката ви.

Мисля че TheBeliever е напълно прав! Освен това остави го и той да взема от време на време решения къде ще ходите или какво ще правите! Не гледай постоянно да си с него защото като се виждате малко по-рядко няма постоянно да си го изкарваш на него! Например ходи сама на училище, не той да те кара. Но определено не тренирай там, където тренира и той!!! Има толкова много други спортове, а ако държиш да е точно бокс, просто се запиши на някое друго място! :)

mArMaLaDkA
01-31-2011, 20:44
Презадоволена си. Ако нямаше кой да ти угажда на капризите и да ти търпи настроението тип "Земята се върти, само и единствено, защото съществувам", а напротив, беше останала сама(в тоя смисъл разбирай без гадже, приятели и родителите ти да те гледат все на криво) за няколко дни, щеше да разбереш колко досадна си, всъщност. Затова оценявай по достойнство хората до себе си, а не по това, с коя част от тялото си си станала днес. Умните хора си владеят емоциите, а не обратното.

Купи си специализирана литература за овладяване на гнева, отделно си намери свои собствени занимания, които ще те правят щастлива. Замисли се и каква е причината да се дракаш толкова с приятеля си(освен тази, че си леко разглезена) и пробвай да изгладиш отношенията помежду Ви. Поемай повече инициатива или пък го карай да направите нещо, което не сте правили досега.

evilgirl95
01-31-2011, 20:50
mArMaLaDkA няма място тук да се обиждам.. много точно е всичко което си казала.. ще последвам съветите ти..

evilgirl95
01-31-2011, 20:52
Благодаря на всички дадохте ми много хубави съвети.. ще се опитам да не го притискам и да не му се меся в работата, може би така е най-добре.. лека нощ :)

notlike
01-31-2011, 20:58
Евала, че приемаш съветите, а не нападаш. Ако питаш мен, се запиши да тренираш йога, успокоява нервите, а и се изразходва енергия там. Не че тренирам, ама един 30-годишен познат от Търново редовно си ходил на йога и вика, че помагало уж... абе, той за друго ходи принципно на йога :lol: ... и все пак опитай, може да ти помогне с нервите. И един съвет - никога не пий хапчета за нерви, ставаш зависима от тях.

krissy7
01-31-2011, 21:05
Представи си следната ситуация : писва му да си го изкарваш на него и те оставя . Ако ти е безразлично , защо си с него ? Искам да кажа , че ако не го обичаш и не ти пука дали в бъдеще ще си с него , просто не му губи времето , защото доколкото разбирам от поста ти е много свястно момче и може да намери човек който наистина го обича.Ако ти си този човек просто се посъветвай с психолог или психиатър . Късмет :)

Sheily
01-31-2011, 21:11
Не се обиждай, но мисля, че си лигава и разглезена. Не заслужаваш приятеля си и обичта му, както и не оценяваш това, което той прави за теб. В живота е така, за да получаваш трябва и да даваш. Научи се да си по-сдържана и да контролираш емоциите си. Доколкото щастието - мисля, че не се чувстваш щастлива, защото се отнасяш към нещата с неправилна нагласа и грешен подход, а всичко си зависи само и единствено от тебе. :)

monotonous
01-31-2011, 21:41
Сетих се още нещо - на няколко пъти споменаваш, че се виждате едва ли не всеки ден.
Когато се виждате толкова често, обменяте много информация и винаги ще намерите за какво да се сдърпате, освен това присъствието някак става "досадно".

Трябва да си намериш занимание лично за себе си, да си имаш "твое" време, в което никой да не ти се бърка, и да се самопоглезиш малко. Намери си хоби, отдай му се. Така ще имаш с какво да се разсейваш и в какво да изкарваш излишната агресия, която натрупваш през деня.

Виждайте се например през два дни, а не всеки ден.
Когато човек вижда по-рядко любимия си, при срещите изпитва повече желание да го намачка и нацелува, защото му е липсвал, и така остава по-малко време за спорене и джафкане.

modjodjodjo
02-01-2011, 00:01
Слави Трифонов имаше една мисъл
"Пубертета е състояние, в което ти се иска да стиснеш света за гушата, ама вместо това си стискаш пъпките"
Споко, временно е, като попораснеш всичко ще отмине

Ssummerjam
02-01-2011, 09:05
Намери си увлекателно занимание, което да те поглъща. Не е необходимо денонощно да сте залепени като сиамски близнаци, напротив. :)

jghgh
02-01-2011, 10:19
Чувство за малоценност?
Защо искаш да си целия свят за него?

Недоволна ли си от себе си? Явно си, щом непрекъснато си го изкарваш на другите. Забелязала съм, че аз когато съм недоволна от себе си, постоянно намирам грешки в другите, без те реално да имат такива и един вид им се ядосвам, че не ми задоволяват претенциите. Това е проектиране на собствената ми неудовлетвореност от себе си върху другия човек, та той да ми е виновен.
Ако ти по някакъв начин си комплексирана и неудовлетворена от себе си, това те кара да искаш от приятеля си непрекъснато доказване, постоянно да те глези, да ти казва, че те обича, както и откровено да ти принадлежи, защото това твоето е собственическо чувство, а не ревност, според мен... Тези неща те карат донякъде да мирясваш, но само донякъде, защото вътрешната неудовлетвореност се лекува отвътре-навън, т.е. трябва да започнеш сама да си помагаш, да се обичаш, а не да чакаш външни симулатори да ти повдигнат духа и да започнеш да се чувстваш по-значима. Аз имам чувството, че този човек каквото и да прави за теб, ти все няма да си доволна, защото нещо вътре в теб е наранено или неудовлетворено ...или потиснато. : ? Не знам, но се погрижи за емоционалното си здраве сама, без да обвързваш и ангажираш другите, защото те не могат да ти помогнат. В живота за каквото и да стане дума, си помагаш сам, другите само подкрепят. Тоя пич ако ще на челна стойка да застане, да се скопи сам и да е 24/7 за теб, пак ще липсва нещо.
Така мисля и аз.

И те съветвам да не се дръжиш като притежател, а ако нормален човек. Като ти прочетох темата и как си увързала момчето за пълен каиш - не се вижда с момичета, втф? Направо си изолирала соц. му живот. Не знам как още те търпи.

Аз бих се консултирала с психолог, особено по тоя абзац, как го виждаш виновен за всичко, без реално той да е, и как постоянно беснееш. Чудно е как сте изкарали година и седем месеца.

Аз когато се държах като теб ми биха шута на 2-3 месец максимум (всъщност веднъж се държах по тоя начин)

И ако ще пишеш бокс, запиши го в друга школа по бокс, не в неговата. Може и да ти хареса - адреналин, бързина, силни удари, но наистина не го обсебвай с непрестанното си присъствие.

FromAutumToAshes
02-01-2011, 10:22
Мяу мяу мяу... Порасни бе дете :-x