PDA

View Full Version : въпрос за оверклок



ThEKiNgG
01-31-2011, 19:35
Ако си направя на процесора рам и видео ще ми вървят ли по добре игрите.
:)

Petrow
01-31-2011, 20:52
Незнам защо си мислите че чрез овърклок-а ще постигнете нещо различно.. Съветвам те да не пипаш нищо да стане така че след някой ден да пуснеш тема "ПЦ се скапа".. Но все пак ти си решаваш но според мен няма да усетиш разлика Успех :)

GregoryHouse
01-31-2011, 21:16
Незнам защо си мислите че чрез овърклок-а ще постигнете нещо различно.. Съветвам те да не пипаш нищо да стане така че след някой ден да пуснеш тема "ПЦ се скапа".. Но все пак ти си решаваш но според мен няма да усетиш разлика Успех :)

И ако си сложиш турбина и азотна система на колата ли няма да усетиш разлика? Направо да се чуди човек, защо изобщо ги слагат по колите.

Да ще има разлика. Но въпроса е, можеш ли да го направиш. Тоест не ти, компютъра ти може ли. Ако споделиш и някакво инфо за конфигурацията си...може и да дойде някой акъл. Но за да клокваш ще ти трябва и добро охлаждане на компонентите. А относно това дали ще усетиш разлика, разлика винаги има, въпроса е доколко осезаема. А това зависи от железарията.

transformable
01-31-2011, 23:01
Не ти го препоръчвам . Бях овърклокнал моя , развали се и ми взеха 30 кинта да го орпавят . Много съжалявам . Ако не ти се дават кинти не прави като моята грешка

JDeel
02-01-2011, 03:00
Преди време ехеййй съм си играл с овърклокване и май не съм забелязвал някаква разлика :)
И то сякаш няма значение дали компа има 10-20% отгоре мощност. Въпроса е игрите как са направени, а в това най-често има някаква конспирация.
Например, на моя лаптоп играта Battlefield Vietnam насича и при най-ниска графика. Battlefield 1942, която е по-старата версия на играта не насича въобще и при максимум графика. Значи имаме кажи речи една и съща игра, ама старата версия щото е по-стара и върви без проблем, а новата щото е по-нова (не че графиката е различна) върви трудно.
При все че в близкото бъдеще ще изкарат все нови и нови мощности и игри, не намирам че овърклока има някакъв особен смисъл :)

GregoryHouse
02-01-2011, 06:54
Има смисъл, ако кадрите ти ще скочат от 15 на 25 примерно. Ще играеш нормално, а не в дива сеч :)

dimitar_ak
02-01-2011, 06:57
Незнам защо си мислите че чрез овърклок-а ще постигнете нещо различно.. Съветвам те да не пипаш нищо да стане така че след някой ден да пуснеш тема "ПЦ се скапа".. Но все пак ти си решаваш но според мен няма да усетиш разлика Успех :)

И ако си сложиш турбина и азотна система на колата ли няма да усетиш разлика? Направо да се чуди човек, защо изобщо ги слагат по колите.

Да ще има разлика. Но въпроса е, можеш ли да го направиш. Тоест не ти, компютъра ти може ли. Ако споделиш и някакво инфо за конфигурацията си...може и да дойде някой акъл. Но за да клокваш ще ти трябва и добро охлаждане на компонентите. А относно това дали ще усетиш разлика, разлика винаги има, въпроса е доколко осезаема. А това зависи от железарията.

А нали знаеш при колите, че при турбиниране на атмосферка има риск от детонация и сериозно счупване на мотора. Е подобен риск има и при овърклока.

GregoryHouse
02-01-2011, 07:23
Е то има риск и както си ходиш, да се спънеш и да си счупиш врата ей така от нищото...Тука говорим за съвсем премерени неща, а не за игра на руска рулетка. Шансовете за издънки, ако с свършено като хората са доста малки.

nPeEbaH
02-01-2011, 14:12
Ама работата е там, че щом пита дали ще се подобри performance-а на компютъра му, едва ли ще е го направи като хората.

ThEKiNgG
02-01-2011, 15:22
Брей незнаех че като задам въпрос съм тъп немисля че съм тъп или ограничен смятам ,че ти си такъв само човек с ограничен мозъчен капацитет може да напише това спести си спама Преебан. :)

Ето мойте характеристика мисля че има хора в този фоум който могат да напишат свястен отговор.

Intel (R) Celeron (R) CPU 3.06
Ram 1024
Video nvidia geforce 7300

GregoryHouse
02-01-2011, 16:08
Moжеше да бъдеш и малко по-подробен. Клокването е възможно, но ефекта няма да е почти никакъв. Дори и да клокнеш процесора, картата е слабичка доста и ще спъва. А тя на клок не носи най-много. В случая ако целта ти е да цъкаш по новичките игри, едва ли ще успееш. А за опита ще трябва да вложиш може би и някой лев... Не си заслужава като цяло операцията.

Petrow
02-01-2011, 19:29
Незнам защо си мислите че чрез овърклок-а ще постигнете нещо различно.. Съветвам те да не пипаш нищо да стане така че след някой ден да пуснеш тема "ПЦ се скапа".. Но все пак ти си решаваш но според мен няма да усетиш разлика Успех :)

И ако си сложиш турбина и азотна система на колата ли няма да усетиш разлика? Направо да се чуди човек, защо изобщо ги слагат по колите.

Да ще има разлика. Но въпроса е, можеш ли да го направиш. Тоест не ти, компютъра ти може ли. Ако споделиш и някакво инфо за конфигурацията си...може и да дойде някой акъл. Но за да клокваш ще ти трябва и добро охлаждане на компонентите. А относно това дали ще усетиш разлика, разлика винаги има, въпроса е доколко осезаема. А това зависи от железарията.

Аз съм на мнение че най-добре си е пц както си е настроено от производителя.Вие като сте " хакери" и "разбирачи" клоквайте правите каквото искате. Само споделям мнението си.. :)

GregoryHouse
02-01-2011, 20:16
Производителите обикновено не настройват референтния хардуер на максималния му потенциал. По-простата причина за да спестят пари от по-добро охлажднае и т.н. Прост пример. Можеш да повишиш честотата на някои интелски процесорчета от 3.2Ghz до 4.8Ghz със стабилно охлаждане, което си е огромен скок. Разбира се трябва да ръснеш някой и друг лев.

Cybershot
02-02-2011, 08:28
Че те даже производителите слагат опции като Cpu Level Up, Turbo Boost, SpeedStep и правят Extreme версии, които са за клокване. Има смисъл от клока, на тия на по 10 години там малко няма смисъл, един П4 на 3,2 няма смисъл да го мъчиш, най-много да му таковаш мамата, я хвани някой E2200 те бяха с 2 и нещо честоти като инвестираш някой лев в по-добро охлаждане до 3 и нещо ще го направиш и ще върви без проблем. Минаваш в по-горния клас които са бая по-скъпи с една малка инвестиция.

GregoryHouse
02-03-2011, 13:41
Да клокваш процесора ,ще усетиш разлика,но понякога се случва да я усетиш клоняща към зле.Клокването е съвкупност от операции ,които трябва да бъдат доста добре премерени.Не може да кажеш чеки от от 2ghz да го направя на 4 или пък да вдигаш тактовата честота ,а волтажа не.Трябва да пипаш бавно и педантично и да не прибързваш и след всяко повишаване на честота на CPU да правиш тест за стабилност.Няма смисъл ако например имаш крашове на всеки 5-6 мин нали?Но пък повишаването на честотата на процсера + волтажа ще доведе до покачване на температурата ,което от своя страна ще изиска и добро охлаждане.

Mда ти си едно от всичките момичета, които разбират до такава степен от компютри и такива неща. Отдавна те подозирам, че си див чикидижия...

GregoryHouse
02-03-2011, 22:23
Да клокваш процесора ,ще усетиш разлика,но понякога се случва да я усетиш клоняща към зле.Клокването е съвкупност от операции ,които трябва да бъдат доста добре премерени.Не може да кажеш чеки от от 2ghz да го направя на 4 или пък да вдигаш тактовата честота ,а волтажа не.Трябва да пипаш бавно и педантично и да не прибързваш и след всяко повишаване на честота на CPU да правиш тест за стабилност.Няма смисъл ако например имаш крашове на всеки 5-6 мин нали?Но пък повишаването на честотата на процсера + волтажа ще доведе до покачване на температурата ,което от своя страна ще изиска и добро охлаждане.

Mда ти си едно от всичките момичета, които разбират до такава степен от компютри и такива неща. Отдавна те подозирам, че си див чикидижия...
Това ще го оставя без коментар.Дала съм коментар по конкретната тема,но не бих се принизила толкоз ниско ,че да коментирам мнение на човек с минал празник преди 1 ден!

Добре, че не го направи.

Petrow
02-04-2011, 09:06
Не че нещо но GregoryHouse искаш да покажеш колко много разбираш от пц-та.. хубаво ам недей се заяжда с всеки де.. :)

Cybershot
02-04-2011, 11:45
Еми то на 2 Февруари е денят на ИСТИНСКИТЕ мъже в България, че в останалата част на света е на други си е техен проблем май.
Грегъри, това е момиче ...

GregoryHouse
02-04-2011, 21:34
Първо, мога да се заяждам с който си искам.
Второ не се заяждам, ако се заяждам ще разберете.
Трето, може и да момиче, просто ми е странно момиче, което разправя наляво и надясно как се е одрисквала докато са я поркали, да ми обяснява как се клокват процесори. Ако излагането на факти е заяждане, то нека и този пост да бъде считан за заяждане.

Cybershot
02-05-2011, 07:52
Сега ли ти свърши смяната на магистралата :razz:

Cybershot
02-05-2011, 08:20
Сега ли ти свърши смяната на магистралата :razz:

На едната сега отивам на другата :D

Че то през Пловдив не минават 15 магистрали :lol:

GregoryHouse
02-05-2011, 09:22
Да бе нямаш проблеми ,заждай се.Знам и за какво се заяждаш,че не исках да правя секс с теб.Помниш ли колко лични ми изпрати?Ей заради такива като тебе мъжете страдате!
И значи момчета ,които правят секс и клецат наляво и надясно не трябва да разбират от клокване на процесори?! Това е по твоята логика ! :D :D :D

Трябваше да си преровя кутията, за да установя, че наистина съм ти писал. Боже съобщенията ме разсмяха до дъното на душата. Благодарение на теб спечелих една цяла вечер черпене. Ако знаеш колко съм се молил да не кажеш да от 3 съобщения. Беше един от малкото басове, които не знаех дали ще спечеля. Просто мислех, че повече ще увърташ :D

Мерси, поне да кажа от учтивост. :D

minus273dot15
02-05-2011, 12:01
... момиче, което разправя наляво и надясно как се е одрисквала докато са я поркали, да ми обяснява как се клокват процесори...

Код "Кафяво - Уплътнението Рязко Оттърва", а? 8-) Абревиатурата е един път. И спирам по темата, че се хиля като идиот от пет минути..



Знам и за какво се заяждаш, че не исках да правя секс с теб. Помниш ли колко лични ми изпрати? Ей заради такива като тебе мъжете страдате!

Така ли ставал номера... а аз толкова време се чудя. Как да ти пратя това "лични"? :-o И колко да ти пратя, за да не страдам и аз? :-| Само казваш колко, упрягам Вихрогон в каручката, товаря ги и ти ги карам. Бързичко ще стане. Вихрогон като хване магистралата и след пет минути ни гледаш гърба в далечината.