PDA

View Full Version : Може ли да съм сигурна в теста?



monchii
01-31-2011, 22:43
Здравей Др. Тийн.
На 01.01.2011 имах полов акт с приятеля ми. 16 дни по-късно си направих тест за бременност и беше отрицателен. Приятелят ми твърди, че със сигурност не е свършвал. Цикълът обикновенно ми идва между датите 16-20, а сега ми закъснява с около 20 дни, а и ме боли над стомаха, но може да е и от притеснение. Чувала съм, че след първия полов акт, датата на цикъла може да се промени. Според Вас това промяна на цикъла е или има възможност да съм бременна? Благодаря предварително.

calinca
01-31-2011, 23:29
Възможност не че няма, ама е ей такава нюню, все едно я няма. Доколкото разбирам, тест си правила по времето, когато си очаквала да ти дойде, а те обикновено показват наличие на бременност малко по-късно. Вече е минало достатъчно време, така че направи си още един, и като излезе отрицателен (което е почти сигурно) се успокой! Ще ти дойде, няма къде да ходи.

kalpazanka
02-01-2011, 05:28
Явно не сте ползвали презерватив. Направи тест с първа сутрешна урина за по-сигурно. :)
Кога ти е била овулацията? Ако не знаеш как да смяташ, кажи датата, на която ти дойде последно и продължителност на месечния цикъл.

dimitar_ak
02-01-2011, 05:38
Направи още един тест както ти препоръчва kalpazanka и ако е отрицателен се успокой.

Emilen
02-01-2011, 14:49
Средната долна граница за тест за бременност е 14 дни. Ти си направила на 16-ия ден. Закъснение от 20 дни е доста сериозно. Препоръчвам ти незабавно да си направиш тест за бременност и ако е положителен, веднага да се обърнеш към лекар. Не искам да те плаща, но болката над стомаха може да е индикация за извънматочна бременност - състояние, което е животозастрашаващо. При нея β-hCG се увеличава значително по-бавно, което може да е причина за отрицателен тест в първите дни на бременността.
Незабавно си направи тест за бременност. Съветвам те да се обърнеш и към гинеколог.

adidaskataWE
02-01-2011, 14:55
моя цикъл закъсня с 25 дни и преди седмица ходих на гинеколог и ми каза,че е напълно нормално.Мисля,че можеш да бъдеш спокойна приположение,че си си напрвила тест.И мене мме болеше стомах,но гинеколога ми каза,че няма нищо за притеснение.

monchii
02-01-2011, 15:41
Явно не сте ползвали презерватив. Направи тест с първа сутрешна урина за по-сигурно. :)
Кога ти е била овулацията? Ако не знаеш как да смяташ, кажи датата, на която ти дойде последно и продължителност на месечния цикъл. 21.12.2010 ми дойде ппоследно, а месечния ми цикъл е 30 дни. Благодаря ти :)

kalpazanka
02-01-2011, 15:55
Овулацията ти се пада на 16-ти ден от МЦ.
На 06.01 ти е овулацията. Не се панирай допълнително. Направи тест с първа сутрешна урина, въпреки че не е възможно да си бременна. Ако закъснението продължи, беж при АГ.

ThisIsMe
02-01-2011, 17:54
Лелеее....цял месец ти е прескочило...та и повече... :shock:
Не смятам,че си бременна тъй като по принцип трябва да си в овулация и да има свършване,за да стане ''фал'',но и не е напълно невъзможно.Ако не е свършвал в теб и не си била в овулация,всичко е ОК.
Вероятността в този случай е минимална и почти нищожна.Притеснява ме обаче факта,че толкова време ти закъснява.Направи си още един тест за всеки случай и ако не ти дойде,иди на гинеколог,защото проблемът по-скоро е свързан с нещо друго,а не с това от което се притесняваш.Не чакай повече!

Pospalanka
02-01-2011, 17:59
Незнам дали тук му е мястото , но съм болна от 20 декември и от тогава цикълът ми не е идвал.Не съм извършвала никакви сексуални действия , нито нещо , което да го забави.Възможно ли е заради това ,че съм болна ?

П,С:Пиия и антибиотици

WaterLilly
02-01-2011, 18:18
Незнам дали тук му е мястото , но съм болна от 20 декември и от тогава цикълът ми не е идвал.Не съм извършвала никакви сексуални действия , нито нещо , което да го забави.Възможно ли е заради това ,че съм болна ?

П,С:Пиия и антибиотици
Категорично не е тук мястото, но да, от антибиотиците е най-вероятно.

ThisIsMe
02-01-2011, 18:20
Незнам дали тук му е мястото , но съм болна от 20 декември и от тогава цикълът ми не е идвал.Не съм извършвала никакви сексуални действия , нито нещо , което да го забави.Възможно ли е заради това ,че съм болна ?

П,С:Пиия и антибиотици

Няма как да си заченала непорочно, споко.Със сигурност е от антибиотиците.И на мен от тях ми закъснява понякога.

dami666
02-01-2011, 18:48
И аз така бях откачила,7 дни ми закасня.Правих тестове,всички бяха отрицателни и ми дойде преди 2 дни.По-добре си направи един тест още за по сигурно и отиди на лекар да те види,защо толкова много ти закаснява.Но ако си в 1вите 2 години откакто имаш цикъл,аномалии са нормални.

monchii
02-01-2011, 19:57
И аз така бях откачила,7 дни ми закасня.Правих тестове,всички бяха отрицателни и ми дойде преди 2 дни.По-добре си направи един тест още за по сигурно и отиди на лекар да те види,защо толкова много ти закаснява.Но ако си в 1вите 2 години откакто имаш цикъл,аномалии са нормални.
Ами не съм в първите две години от както ми е дошъл цикъла, но много често или изменя датата, когато ми идва, или прескача месеца. И честно казано незнам на какво се дължи това. Благодаря отново за информацията. Утре ще си направя още един тест.

Emilen
02-02-2011, 08:48
Това, че имаш много нередовен цикъл трябваше да го напишеш в началото.
Направи си тест, но щом ти е по принцип нередовен, най-вероятно е да няма проблем.

bybz
02-02-2011, 10:09
Не ми се четат всички отговори и предварително се извинявам, ако някой го е казал, но има шанс да имаш кисти на яйчниците :)

kalpazanka
02-03-2011, 06:48
Не ми се четат всички отговори и предварително се извинявам, ако някой го е казал, но има шанс да имаш кисти на яйчниците :)
А ти имаш невероятния шанс да ти резна достъпа до форума заради нарушение на т. 13! Искаш ли?!

Авторке, при нередовен цикъл се консултирай с ендокринолог и с гинеколог.

bybz
02-03-2011, 15:22
Не ми се четат всички отговори и предварително се извинявам, ако някой го е казал, но има шанс да имаш кисти на яйчниците :)
А ти имаш невероятния шанс да ти резна достъпа до форума заради нарушение на т. 13! Искаш ли?!

Авторке, при нередовен цикъл се консултирай с ендокринолог и с гинеколог.

Ми НЕ съм и предписала диагнозата?! :? :? :? Просто си казвам мнението... пфф