PDA

View Full Version : Зачервени срамни устни



misssecret
02-01-2011, 10:16
хора трябва ми помощ - преди около 2 дни отидох до тоалетна , изходих сe и след като се почистих с тоалетна хария усетих болка в областа на лявата срамна устнаа послее се разгледах с огледало и видях че срамните ми устни са зачервени аа над влагалището има подуване - съвсем малко е но ме боли - вечерта хубаво почистих външните си полови органи , тези дни болката спадна , но срамните устни са още зачервени ( е не като преди ) ии ме е мноо страх :shock: ако знаете нещо кажете на какво може да се дължи всичко това ??

Липсва описателно заглавие.
kalpazanka

shokoladchety
02-01-2011, 10:18
И аз съм в подобна ситуация...Ще следя темата..

misssecret
02-01-2011, 10:50
охх дано някои ни даде полезен съвет защотто много се притеснявам :-k надявам се да не е нещо сериозно .. знам че трябва да споделя с майка ми и да отида на гинеколог, но ми и мнго трудно надявам се сама да се излекувам бързо

puppynka
02-01-2011, 11:32
Ако не отмине до няколко дни-на лекар!

shokoladchety
02-01-2011, 12:32
Ми...надявам се да не се наложи ... да ходим на лекар ... !

SmilezZz
02-01-2011, 12:51
Тука ние няма как да ви помогнем:
- Защото не сме лекари,а и дори и да бяхме такива - няма нещо,като онлайн прегледи..
Така,че отидете на гинеколог и разберете какво ви има.

misssecret
02-01-2011, 12:59
амии знам чее е така .. аз мисля да почакам още малко и ако не се оправи искам , не искам ще трябва да кажа на майка мии :shock: аа твоя проблем от кога е ?

puppynka
02-01-2011, 15:52
Въпросът е от колко време чакаш и още колко ще чакаш, не прекалявай. Като толкова те е страх да кажеш на майка си, отиди при личен лекар, вземи направление и върви на гинеколог. Не се шашкай предварително! Успокой се, просто е добре да видиш, тък като, ако е някое възпаление-колкото по-рано, толкова по-добре. Но и по-горе пише, ние можем само да дадем съвет. :) Бързо преминаване на проблема, все пак желая!

misssecret
02-01-2011, 17:34
мисляя че вече почвам да се оправям :grin: но не съм много сигурна дано до няколко дни се оправи от самосебе си ..

DREAM95
02-01-2011, 17:47
Бегай на лекър!

fluffyunicorn
02-01-2011, 19:47
ами..щом като малко са се пооправили след като си се почистила добре..продължавай така още няколко дни и ако болките не спрат иди на лекар :(

elenka3
02-01-2011, 20:03
Тука ние няма как да ви помогнем:
- Защото не сме лекари,а и дори и да бяхме такива - няма нещо,като онлайн прегледи..
Така,че отидете на гинеколог и разберете какво ви има.

Съгласна съмм ... +1

misssecret
02-02-2011, 14:42
сега пък болката се махна .. но още срамните устни са червени и имам ужасен сърбеж , а най -рано ( без майка ми да разбира ) мога да отида на лекар в понеделник :( така че се надявам дотогава да се махне .. четох в други сайтове че това се получава след полов акт, но аз съм на 13 и още не съм го правила така че ..

Claymore
02-02-2011, 18:28
сега пък болката се махна .. но още срамните устни са червени и имам ужасен сърбеж , а най -рано ( без майка ми да разбира ) мога да отида на лекар в понеделник :( така че се надявам дотогава да се махне .. четох в други сайтове че това се получава след полов акт, но аз съм на 13 и още не съм го правила така че ..

Понеже знам, че специално в тая секция са много компетенти не си правя труда да чета постовете, така че ако са го споменали...ще го повторя. В случай, че не можеш да издържиш не взимай никакви лекарства, а си напълни някакъв по-голям съд със смрадлика и седни вътре. Промивки не си прави защото още си девствена предполагам и не е много добре за 13 годишна.

kalpazanka
02-03-2011, 07:09
На гинеколог сама няма как да отидеш по простата причина, че си непълнолетна. При личния няма кой да се подпише на амбулаторния лист, респективно направление няма да видиш. Ако стигнеш до гинеколог, пак опираме до подписа на родител/настойник.
След като не си го правила, не бива да се притесняваш да отидеш с майка си на преглед.

misssecret
02-03-2011, 18:33
охх :oops: ами тогава незнам .. ккаво пък - ще и кажа все пак не смятам че ще ми се скара апък и няма защо :D трябва някакси да разреша проблема и мисля , че ще е най -добре да кажа на майка ми и да отидем на лекар :) shokoladchety съветвам те да направиш същото :-) ще пиша какво е станало ..

extremka_911
05-30-2013, 01:33
Здравейте аз имам същия проблем,който минава за мое щастие но ми се получи от месечния цикъл и то за 1ви път...
Лек сърбеж,парещ (понякога) в рамките на един ден и малко повече в който започна леко да отслабва.По мое усмотрение промих се с тетра (както знам) за през деня използвах крем ""здраве"" а вечерта странно но факр детска пудра сега подутинката е спаднало почти до минимум нямам сърбеж и болка :)