PDA

View Full Version : За или против затварянето на торент тракерите.



Azariel
02-02-2011, 08:41
Въпроса е лесен: За, или против затварянето на торент тракерите сте?

П.П. Извинявам се ако вече има подобна тема.
А аз лично съм против затварянето им.

ValLoveYa
02-02-2011, 10:06
Против, разбира се.

Colouring
02-02-2011, 12:21
Против.

cunt
02-02-2011, 12:39
Няма значение така или иначе никога няма да се случи.

GossipGirl89
02-02-2011, 13:18
Против

teenems
02-02-2011, 14:02
против ,естествено!

iv24
02-02-2011, 14:30
Против.

BlackEyedPeas
02-02-2011, 14:59
Няма значение така или иначе никога няма да се случи.

UNITED2
02-02-2011, 15:25
Без да искам гласувах ЗА но съм твърдо против !
Когато средната заплата на българина стане 1000 лева за да може да си купи даден филм или игра,нека ги затворят но сега НЕ !
Никога не съм разчитал само на пиратството,купувам си компютърните игри,купувам си филми чат пат някои дори не съм ги разопаковал а си ги имам просто в колекцията !
Няма смисъл от затварянето им защото пиратството НИКОГА ама НИКОГА няма да спре.. това е,като все едно България да стане свястна държава 8)

arizona
02-02-2011, 15:53
Без да искам гласувах ЗА но съм твърдо против !
Когато средната заплата на българина стане 1000 лева за да може да си купи даден филм или игра,нека ги затворят но сега НЕ !
Никога не съм разчитал само на пиратството,купувам си компютърните игри,купувам си филми чат пат някои дори не съм ги разопаковал а си ги имам просто в колекцията !
Няма смисъл от затварянето им защото пиратството НИКОГА ама НИКОГА няма да спре.. това е,като все едно България да стане свястна държава 8)
Евала за коментарчето :smt023 ...против естествено,какъв е скапания смисъл.Ма то няма го затворят,колко пъти са казвали,че ще стане и кво...не е ставало :-P

RoSKo0o0
02-02-2011, 16:55
Ако хората в България разполгаха с доходите на чуждестранни семейства от по 4-5 000 евро на месец едва ли биха ползвали торент тракери. Аз лично с подобна заплата бих си купувал само оригинални предмети и мултимедия.

А, да...и по темата - против съм, защото не разполагам с по-голяма сума пари като месечен доход.

Infection
02-02-2011, 17:46
ПРОТИВ

Lenny
02-02-2011, 19:07
ПРОТИВ

ecstazy
02-02-2011, 19:24
Против. Ама и да затворят замунда и арена, нищо не постигат. :)

RoSKo0o0
02-02-2011, 20:28
Пак щеше да се пиратства - ти откъде си мислиш, че идват всичките пиратски версии на филми? Точно от западняците с високите доходи...

Брат, не знам какво съм ти направил, за да напишеш този коментар или просто искаш да се зяждаш. знам ли. Всички знаем, че социално слаби има навсякъде. Тракерите винаги ще ги има. Аз казах, че ако имам приходи по 5 000 лева на месец щях да съм против тракерите. Наскоро замунда и аренабг бяха атакувани, но създателите на windows си го казаха: "Причиняват ни загуби за милиарди, но тях винаги ще си ги има."
И относно другото - http://www.investor.bg/news/article/110086/261.html
Тези приходи няма как да се направят от пиратство. Темата е друга, моят отговор беше друг, а ти не знам какво искаш да постигнеш. Между другото, разказвали са ми история и за богати германци, които не си купуват оригинали и ползват само тракери и т.н. Винаги ще ги има изключенията, а и в България не са малко хората, които си купуват оригинални мултимедийни развлечения.

BladeOfMySoul
02-03-2011, 07:20
Против, Всичко ми е пиратско на мен, само за музика, и то не всяка, бих дала пари.

againstyou
02-18-2011, 19:16
Аз гласувах "против",защото много хора ги ползват и са си доволни.Но иначе аз не тегля и даже нямам регове.

BladeDancer
02-18-2011, 19:35
Пак щеше да се пиратства - ти откъде си мислиш, че идват всичките пиратски версии на филми? Точно от западняците с високите доходи...
Като се правиш на умен първо проучи какво е пиратство !

Против съм въпреки че няма закакво да ги затворят защото торент сайтовете не се занимават с пиратство.

DieselBlood
02-18-2011, 20:13
Fail!

PFCB
02-18-2011, 21:09
Ако хората в България разполгаха с доходите на чуждестранни семейства от по 4-5 000 евро на месец едва ли биха ползвали торент тракери. Аз лично с подобна заплата бих си купувал само оригинални предмети и мултимедия.

А, да...и по темата - против съм, защото не разполагам с по-голяма сума пари като месечен доход.
+1

bunnyx3
02-18-2011, 22:51
Против

vampire_girl_
02-22-2011, 17:27
Някой да знае къде "отиде" Арена?Или аз просто не мога да се логна?
Вече доста време...а не съм сменяла паролата.

Nam3less3
02-23-2011, 07:11
Богатите западняци също си пиратстват(може да идат на кино, но ако искат да гледат някой по-стар филм няма да си го купуват, ами ще го дръпнат от торентите). Освен ако не са някакви ценители на мултимедията или пък просто имат пари и не им пречи да купят някой филм. Но то си зависи от човека - обикновено хората с повечко пари които си живеят добре са пестеливи и не обичат да харчат пари на вятъра за неща, които могат да си осигурят безплатно със същото качество.
И дори и да не пиратстваш ако имаш пари защо трябва да си за спирането на торент сайтовете? Искаш да прецакаш другите хора които ги ползват ли? Дори и ония хора които губят пари заради торент сайтовете могат да ги ползват и тъй да пестят пари от други места. Общо взето освен ако не си някой на който финансовото му състояние е ощетено заради такива сайтове, не съществува логична причина да искаш да ги спрат. Заради това се чудя кой може да е гласувал за, но то винаги има хора които ще противоречат на "правилното" и "вярното" заради тяхна си измислена гледна точка.

BladeDancer
02-23-2011, 07:43
Пиратството е морски грабеж и разбойничество без разрешение на призната суверенна държава. Обикновено е насочено към други кораби, но понякога пиратите нападат и цели на сушата.
Wikipedia

Това е буквалния превод на пиратство. Днес думата се използва за разпространяване на даден продукт за твои облаги без разрешението на производителя. Не мисля, че торент сайтовете правят това нещо. Първо те не получават облаги директно от разпространение на продукт каквто и да било и второ те просто не разпространяват продукт - те са си каталог чрез който потребителите се свързват един с друг и си прехвърлят данни. Така излиза ние сме пиратите а торент сайтовете са чисти. Ама пък на мен хич не ми пука и не знам кво са ревнали тея хора. Мен като ми хареса някоя игра или накакъв филм ще отида доп магазина и ще си го купя или ще го гледам на кино ... Щото иначе кво даваш 70 лева за игра / 10 лева за филм и като не ти хареса кво става никой няма да ти върне парите обратно нали ? Щото като отидеш да си купуваш гащи и не ти харесат може да ги върнеш ама като гледаш филм не можеш. Така че сори такава е системата и е непробиваема освен ако не почнат 50% от българите да ни затварят по затворите.

BladeDancer
02-23-2011, 17:28
Нещо не ми обясни аз с какво бъркам, защото нерегламентирането разпространение на интелектуален продукт с уредени авторски права, дори и без собствена облага е пиратство. ;)

Ае, мисли и чети, а после се джвакай по форумите...
Е точно торент сайтовете не се занимават с пиратство. По твойто или по мойто обяснение все излиза че пираство няма във торент сайтовете (поне от страна на самите собственици). Обяснил съм защо. Аз съм мислил и съм чел и знам и съм изджавкал само верни неща в горния ми пост.

bubkaa93
02-23-2011, 17:58
Против.

PsychoBitchFromHell
02-23-2011, 23:48
Против :? А на вас замунда отваря ли се ? Или само аз имам тоя проблем ? 8-)

BladeDancer
02-24-2011, 08:13
Аз говоря по темата... както и да е
За пиратството може да се спори колкото искаш.

Бтв замунда си се отваря.

BladeDancer
02-24-2011, 08:36
Не е определящо. Човека е създаден така че ако може да си набави нещо по по-лесен начин той ще го направи. Друг е въпроса, че да си закупиш даден продукт от интернет си има своите облаги.

tman
02-24-2011, 10:50
Кой луд е гласувал "за" :D .

NomNomNom
02-24-2011, 11:18
Против, ако трябваше да давам пари за софтуер всеки месец - щях да загина от глад.

Molzinka
02-25-2011, 09:16
Против, разбира се.

BluesCat
02-27-2011, 12:18
Против, разбира се.

mimitu
03-01-2011, 13:18
Против естествено.