PDA

View Full Version : Солариум !!!



vagarious
02-02-2011, 09:40
Искам да ви питам .. значи аз никога не съм се престрашавала да ида на солариум, но сега за бала някак ми се иска вече,но съм много бяла и с много чувствителна кожа.От малка имам от лакътя нагоре и от коляното надоло пъпчици.Все едно съм настръхнала/е не са толкова фрапиращи де/.Мисълта ми е, има ли някакъв риск с кожата ми после - като например да стане още по-чувствителна !?Изобщо има ли значение състоянието на кожата ми, за да отида на солариум !?Мноого ме е страх .. :?

ZaicheNaXeroin
02-02-2011, 10:47
естествено че има ! ако си много бяла и лесно изгаряш по-добре ползвай соларна козметика против изгаряне , и влез за няколко минути за да видиш как ще ти понесе - ако всичко е ОК можеш да продължиш да посещаваш
а това на лакътя и аз го имам,мисля че се казваше гъша кожа :lol:

vagarious
02-02-2011, 11:00
Да,да,да - точно гъша кожа !!! :lol:
Иначе не мога да преценя бързо или лесно изгарям - ако прекаля със слънцето от първия път - на места съм като рак, иначеее .. ддз, странно е. 8-)
Явно ще опитам за по-малко време няколко пъти .. а тази соларна козметика кво трябва да представлява - предполагам някакво лосионче, нещо .. на какви цени е г/д - кажете кво е, що е. 8-) 8-)

Bonita1991
02-02-2011, 13:59
мила и аз съм по - бяла и с много чувствителна кожа затова ако се решиш да идеш на солариум на стои повече от няколко минути защото иначе няма да можеш да се помръднеш после да не кажа че изобщо няма да можеш да седнеш :) споделяли са ми го приятелки също с по бяла и чувствителна кожа :)

vagarious
02-02-2011, 15:43
мила и аз съм по - бяла и с много чувствителна кожа затова ако се решиш да идеш на солариум на стои повече от няколко минути защото иначе няма да можеш да се помръднеш после да не кажа че изобщо няма да можеш да седнеш :) споделяли са ми го приятелки също с по бяла и чувствителна кожа :)

Колко да са тези "няколко" минути ?! 2-4 или ?

Emiliya92
02-02-2011, 18:28
Да и аз мисля за бала да отида. Нищо драстично, просто съм много бяла и искам да имам тена на нормален човек, не някакъв натрапчив за окото загар. Искам да ви попитам колко ходене трябва според вас и колко преди бала е добре да започна. Също, ако е много деликатен тена, може ли до бала да изсветлее(сигурно е глупав въпрос, но не съм ходила и освен за бала не мисля и да ходя повече). От София съм ако препоръчате някой изпитан солариум в центъра ще сте ми от голяма помощ.

anonymous708973
02-02-2011, 18:36
Ходи се по 3-4 минутки, 2 пъти в седмицата, доколкото знам.
И съм чувала, че вертикалният солариум е по-добър.
Впрочем, гола ли трябва да си?

Sladurchoo
02-02-2011, 18:38
оф тея солариуми са толкова вредни и наистина не знаеш какво можеш да си причиниш .. и все пак можеш да пробваш ама по малко

vagarious
02-02-2011, 18:54
Да да, точно, защото са вредни ме е страх. :( А и си представям, че ще стане както по филмите хах .. :(
PinkPan7her ем попринцип на които както му е удобно, ноо аз по бельо хах. 8-) :)

ZaicheNaXeroin
02-12-2011, 11:01
няма смисъл по бельо :D никой няма да те гледа - по добре да ти е равномерен тена ,аз примерно много мразя разлики
за козметиката не знам защото аз ползвам само ускорител за тен,иначе във всяка аптека или козметичен магазин ще ти кажат
ако си със светла кожа не се седи повече от 5 минути !

POLLINA
02-12-2011, 11:17
ами започни с 4 минутки щом си толкова бяла ии виж как ще ти понесе:)
аз съм си взела вече втора карта и в момента ходя редовно по 8 ,защото солариумът ми е доста силен и 10 са много :)

rosencetooo
02-12-2011, 12:25
ами започни с 4 минутки щом си толкова бяла ии виж как ще ти понесе:)
аз съм си взела вече втора карта и в момента ходя редовно по 8 ,защото солариумът ми е доста силен и 10 са много :)колко лв. ти излезе картата ? и колко минути вкл. :)

POLLINA
02-12-2011, 12:43
картата е индивидуална. Моята представлява 9 посещение,които ти избираш по колко минути да са. Моите са всички 9 по 8 минути,значи общо 72 минути ,минутата е 50 ст , значи картата ми е 36 лв. И получавам бонус 15 безплатни минути :)

rosencetooo
02-12-2011, 15:15
аха , благодаря ти :)

vagarious
02-12-2011, 15:31
Мисля началото на април да започна.
Времето до изпращането ще ми е достатъчно, а да не говорим колко още има до балната вечер.Не искам някаква драстична промяна в тена ми.
Колкото до белоьото - само с долнище на бански ще бъда. 8-)

POLLINA
02-12-2011, 15:54
по-добре гола, за какво ти е това долнище

Jeuelle
02-12-2011, 16:04
Една приятелка има псориазис и за нея е препоръчително да ходи на солариум. Не прекалява, разбира се, но има случаи, в които uv-тата помагат :)

vagarious
02-12-2011, 16:04
POLLINA оо да бе, глупости .. 8-)

POLLINA
02-12-2011, 16:18
?! много по-добре е да имаш равномерен тен

POLLINA
02-12-2011, 16:19
?! много по-добре е да имаш равномерен тен

vagarious
02-12-2011, 16:22
Естествено, че е по-добре, но на този етап няма кой да ме гледа. хахах. :):)

vagarious
02-12-2011, 16:25
Естествено, че е по-добре, но на този етап няма кой да ме гледа. хахах. :):)

Goddess
02-12-2011, 18:03
Естествено, че е по-добре, но на този етап няма кой да ме гледа. хахах. :):)

В солариума също. :)

stelkastel
02-13-2011, 10:10
Според мен пък разликата е доста секси!На гърдите не, но на други местаа! :D

vagarious
02-13-2011, 10:13
Естествено, че е по-добре, но на този етап няма кой да ме гледа. хахах. :):)

В солариума също. :)

Дам. 8-)

stelkastel така е.

anonymous708973
02-13-2011, 10:16
Естествено, че е по-добре, но на този етап няма кой да ме гледа. хахах. :):)

В солариума също. :)

А то как става? В смисъл събличаш се, пъхаш се вътре (за хоризонтален ли говорим всъщност) и сама се затваряш? Как отчиташ времето?

vagarious
02-13-2011, 10:35
Аз си нямам и на представа - досега не съм ходила.
Няма да съм самичка, а с приятелка.
Нека другите кажат. :)

POLLINA
02-13-2011, 10:42
еми има си едно устройство ,което настройват за колкото минути искаш и то брои.Иначе няма как да влезеш с твоята проятелка 8-)
по-добре влизай гола,защото по-късно ще решиш,че не искаш разлика,ще си махнеш долнището на банския и ще изгориш веднага.

vagarious
02-13-2011, 11:13
еми има си едно устройство ,което настройват за колкото минути искаш и то брои.Иначе няма как да влезеш с твоята проятелка 8-)
по-добре влизай гола,защото по-късно ще решиш,че не искаш разлика,ще си махнеш долнището на банския и ще изгориш веднага.

Имах предвид, че в самото помещение ще съм с нея, а не двете заедно да се печем. 8-) Така съм сигурна, че може, хах.
Не не, няма да реша така. 8-) Аз си се познавам. 8-) 8-)

POLLINA
02-13-2011, 11:41
ти си знаеш най-добре,ама представи си , че си смениш банския и долнищата не са еднакви и ще се вижда доста гадно разликата :)

Goddess
02-13-2011, 11:58
То ти си преценяваш разбира се, ама просто е безсмислено, няма кой да те види и нищо не ти пречи да си си чисто гола. :)
А иначе плащаш си за колкото минути искаш, влизаш, затваряш се и само трябва да си натиснеш старт-а и ти светват сините лапмпички и си се печеш. Като свърши времето, изгасва и излизаш ( то си има и екранче, което отброява и бутончета за намаляване/увеличаване на лампичките на лицето и вентилацията )

vagarious
04-07-2011, 10:23
Момичета,друго се сетих да ви питам,защото още не съм тръгнала по солариумите! 8-)
Значи,по гърба имам 2-3 по-големи бенки.Не от онези повърхностните и .. неприятните, а просто бенки с по-голям диаметър.На ръката също имам.Та, трябва ли да покривам с лепенки,защото брат ми също имаше и на морето си лепеше, за да ги скрива от слънцето !?
Другото,което е .. косата трябва ли да е покрита с нещо, освен да е вързана и изобщо лицето да е открито !? Чета в др.форуми и хората кърпи си носят за главата .. :-o
И понеже не ми се дават пари за специална козметика,проблем ли ще е,ако се мажа с лосион примерно на Нивеа, на Дав и т.н. !? Естествено не точно преди да изляза за солариум, ами да речем след душ предната вечер!? Как е по-добре !? А и кожата ми освен чувствителна е и адски сухичка .. :-o

justoneamazing
04-07-2011, 16:16
http://vbox7.com/play:94b4bd40

тва нещо ми го пратиха точно преди да тръгна за солариума 8-) ... и после ха де? ... че и моя беше хоризонт. , 10 минути докато се наканя да вляза вътре 8-) ... не че нещо, а и също така използвай това кремче много го хвалят , сега и аз го използвам ще видя как е.. всъщност се води Ускорител за тен.


http://static1.framar.bg/product/EVELINE_uskoritel_ten.jpg

vagarious
04-07-2011, 16:20
Е стига деееееее... точно от това ме е страх! :(
Какви пари е кремчето ии от аптеките,нали !?

justoneamazing
04-07-2011, 16:28
аз си го взех за 6.30 , и от козметичен магазин ,най-обикновен. :)

това за косата не е задължително, зависи ако искаш да си стриктна , сложи си 8-) , но инъче аз си връзвам косата и толкова, а и другото НАЙ-ВАЖНО, не видях някъде за очилата да ти казват, но без очила не влизай вътре, в смисъл те там ще имат ,но ако няма по-добре не влизай, чувала съм че едно момиче не можело да вижда известно време(защото просто от любопитство погледнала малко 8-) ) , лекари-мекари , сложна работа, така че очилата и козметиката която използваш мисля са най-важните.

:)

vagarious
04-07-2011, 16:32
:-o

LovEsIckk
04-07-2011, 16:35
Епа,като няма очила мое си затвори очите.
На мен ми дават ама не ги слагам,просто си затварям очите.

justoneamazing
04-07-2011, 16:55
Епа,като няма очила мое си затвори очите.
На мен ми дават ама не ги слагам,просто си затварям очите.


да , но пак малко или много си е опасно, все пак хората също са се сетили да се затворят очите ама щом са решили,че въпреки това трябва очила ,значи просто Трябва ;) .. точно с очите няма място за експерименти.
... ако се страхуваш че може да се "отпечатат" спокойно няма такова нещо. :)

vagarious
04-07-2011, 17:02
Хм,това ме успокои .... до колкото е възможно! 8-) :-o

justoneamazing
04-07-2011, 17:08
Хм,това ме успокои .... до колкото е възможно! 8-) :-o


не ,принципно изобщо няма какво да му мислиш че може да се отпечата, очилата покриват само клепача, а ластика им е достатъчно тънък че да не се отбележи, препоръчвам ти да ги сложиш. :)

П.П ако ще си вземаш този крем, вземи и един слънцезащитен , каза че имаш чувствителна кожа, та това е само Ускорител, не че нещо, просто да не се подведеш и да използваш само него.

vagarious
04-07-2011, 17:29
Мда,но в нета чета , че не СЛЪНЦЕзащитен, а СОЛАРИУМзащитен ми трябва. 8-) И като се замисля, има си логика ..
А това за бенките .. какво ще кажете !?

justoneamazing
04-07-2011, 17:34
Мда,но в нета чета , че не СЛЪНЦЕзащитен, а СОЛАРИУМзащитен ми трябва. 8-) И като се замисля, има си логика ..
А това за бенките .. какво ще кажете !?



еми да, важното е да е с някакъв фактор, и то висок, а това за бемките, принципно да, тези които имат доста не трябва да ходят, но ако са по-малко, няма страшно, май каза че били по големи, еми може да измислиш нещо върху тях да сложиш, някаква лепенка която да покрива само бемката.


П.П нещо като реклама 8-) , абе забелязах,че откакто тръгнах на солариум, лицето ми доста се изчисти, смисъл нямам пъпки, абе много му се радвам, тъпото е че и мойто е сухичко така и му слагам по тонове кремове.

vagarious
04-07-2011, 17:46
Хм, ще го мисля още малко време.

П.П: радвам се за теб. 8-)

nikitooo92
04-07-2011, 18:15
Аз ще ви посъветвам да се мажете задължително и само с козметика предназначена за солариум,justoneamazing,мажи се с кремчета за солариум,аз също бях така в началото,кожата на лицето ми беше ужасна и суха и започнах да се мажа,и сега всичко е ок!относно бенките на vagarious,закривай ги задължително с нещо,лепенка или каквото и да е,ама задължително!иначе аз ходя на солариум от края на февруари по 1-2 пъти в седмицата и сега имам тен защото предимно ходя,заради гърба ми понеже имам проблемна кожа и единствено солариум и слънце ми помагат :)

Everywhere
04-07-2011, 20:22
А нали няма проблем докато ходя на солариум да се пека и на слънце?? Да не е нещо лошо съчетанието или не знам и аз .. :) Понеже когато имам възможност, по-добре да си взимам слънчеви бани ..

nikitooo92
04-08-2011, 00:53
Ами няма нищо лошо,стига да се предпазваш и от двете както подобава(по различен начин)!в соларното студио,в което ходя е абсолютно забранено да се използват продукти,които не са предназначени за солариум,както казах по-горе!много е хубаво да имаш тен,но го правете разумно :) :) :) :)

Lorein
04-08-2011, 06:50
Ееее, то ще се окаже, че аз не мога да ходя на солариум значи. :( Досега не съм ходила, но и аз за бала искам съвсееееееем лек тен, защото и аз съм беличка. Но vagarious като спомена за бенките и се сетих- аз имам един белег по рождение малко под гърдите, който не е малък... Има го и отпред, леко се извива и отива към гърба. Не се забелязва много, просто е малко по-тъмен цвят от моята си кожа. Но въпреки това си го мразя. :? Приятелите ми уж ме успокояват като ми казват, че е яко, защото съм била уникална така - уж съм имала нещо, което ме различава от другите, ама файда, аз не искам да го имам. 8-)
Та така де, нашите като малка са ме били водили по доктори и т.н. и са казали, че белегът се водел един вид голяма бенка. Не е изпъкнала или нещо такова, нормална кожа, просто мааалко по-тъмен цвят от моята си. Но вие казахте, че бенките е хубаво да се покриват - моето мисля е прекалено голяма площ за покриване. Какво трябва да направя, да се консултирам с дерматолог или директно на солариума да питам? :-o

nikitooo92
04-08-2011, 08:15
Според мен е по-добре да питаш дерматолог,тъй като понякога в соларните студиа,няма достатъчно запознати с това,кой трябва и кой не трябва да се пече в солариума,затова иди да се консултираш със специалист,друго си е! :)

Lorein
04-08-2011, 08:59
Според мен е по-добре да питаш дерматолог,тъй като понякога в соларните студиа,няма достатъчно запознати с това,кой трябва и кой не трябва да се пече в солариума,затова иди да се консултираш със специалист,друго си е! :)

Ами тази сутрин имах работа към личната лекарка. От бебе съм при нея и е запозната с проблема ми. Питах я и тя каза "За какво ти е да ходиш на солариум, той е канцерогенен." И тъкмо да й обясня, че само за няколко пъти става на въпрос и тя каза, че ако отида, този белег само ще изпъкне повече, смисъл ще си личи и т.н. Но беше категорична. Така че солариума за мен отпада. Не ми се рискува. Мерси все пак. :)

nikitooo92
04-08-2011, 18:45
Според мен е по-добре да питаш дерматолог,тъй като понякога в соларните студиа,няма достатъчно запознати с това,кой трябва и кой не трябва да се пече в солариума,затова иди да се консултираш със специалист,друго си е! :)

Ами тази сутрин имах работа към личната лекарка. От бебе съм при нея и е запозната с проблема ми. Питах я и тя каза "За какво ти е да ходиш на солариум, той е канцерогенен." И тъкмо да й обясня, че само за няколко пъти става на въпрос и тя каза, че ако отида, този белег само ще изпъкне повече, смисъл ще си личи и т.н. Но беше категорична. Така че солариума за мен отпада. Не ми се рискува. Мерси все пак. :) Няма защо,но щом така ти е казала,значи така трябва,хубаво е да имаш тен,ама си е риск!в твоя случай по-добре така :)