PDA

View Full Version : За тинейджъри от Русе !



Страници : [1] 2 3

purple00
02-02-2011, 12:19
Здравейте ! Направих тази тема с цел да се запознаем тинейджърите от Русе
ако искате давайте скаипове да чатим : ))
момиче сам ;д

:) :)

kyka1
02-02-2011, 12:44
Стига с тези теми бе :-x

SmilezZz
02-02-2011, 12:54
Бях ти отговорила и в другата тема,която заключиха..
За да не е спам - От Русе съм си.. :D :grin:

purple00
02-02-2011, 13:19
Бях ти отговорила и в другата тема,която заключиха..
За да не е спам - От Русе съм си.. :D :grin:

да ама ми заключиха темата
btw мерси за кирилизатора :)
писах ти лично за скаип :)

Cybershot
02-02-2011, 13:24
Не съм от Русе, ама ако искаш може се запознаем 8-)

karamelcheto92
02-02-2011, 13:40
И аз съм от Русе ако някой иска да пиши ЛС :grin: :grin: :grin:

zoreto
02-02-2011, 14:29
И аз съм от Русе ако някой иска да пиши ЛС :grin: :grin: :grin:

+1

SmilezZz
02-02-2011, 14:44
То в сайта имало и Русенци бе :grin:

Cybershot
02-02-2011, 14:46
Ама съм на относително близо до Русе 8-)

BaffaLsc
02-02-2011, 15:14
Само софето е добро ;д 8)

awerw
02-02-2011, 15:54
Тук ли стеееее Руссеееееееееееееееееееее еееееееееееее :grin: :grin: :grin:

smiirnoff
02-02-2011, 16:45
Ох, не мога вече.. :lol:

SmilezZz
02-02-2011, 17:26
Тук ли стеееее Руссеееееееееееееееееееее еееееееееееее :grin: :grin: :grin:Тука сме,тука сме :lol:

Абе някой от Русенците може ли да ми каже къде точно се намира ОУ "Иван Вазов" ?

awerw
02-02-2011, 18:10
Тук ли стеееее Руссеееееееееееееееееееее еееееееееееее :grin: :grin: :grin:Тука сме,тука сме :lol:

Абе някой от Русенците може ли да ми каже къде точно се намира ОУ "Иван Вазов" ? Ръцете горееееееееее за най-хубавия град на Дунавааа :smt001 :smt001 :smt001 :smt001 8-)

anonymous546178
02-02-2011, 18:24
бе, като си говорим за русе, действително е един от най-хубавите градове на р.Дунав. Казва го човек минал през всички крайдунавски градове и села източно от Козлодуй.

slicky
02-02-2011, 19:06
Тук ли стеееее Руссеееееееееееееееееееее еееееееееееее :grin: :grin: :grin:Тука сме,тука сме :lol:

Абе някой от Русенците може ли да ми каже къде точно се намира ОУ "Иван Вазов" ? aйдееее още 1 :D :D Иван Вазов се намира до Ам-гъл,по-точно-Съюзът на мотористите

kindergarden
02-02-2011, 19:50
РусИееее :D :D :D :D :razz: :razz:

marin4itu
02-03-2011, 07:22
Аз пък не съм точно от Русе, от Варна съм, обаче в момента пиша от Русе :D
Приятелят ми е от тука, iначе аз съм си полурусенка. Тати е родом от тука. 8-)

rRrosi
02-03-2011, 13:14
И аз съм от Русе, както съм писала на лични на 2ма потребителя от тази тема

SmilezZz
02-03-2011, 13:21
Ръцете горееееееееее за най-хубавия град на Дунавааа :smt001 :smt001 :smt001 :smt001 8-) :smt001 :smt001

awerw
02-03-2011, 16:36
Много се радвам на такива теми правете още :P

DesireToFire
02-03-2011, 17:45
Тук ли стеееее Руссеееееееееееееееееееее еееееееееееее :grin: :grin: :grin:Тука сме,тука сме :lol:

Абе някой от Русенците може ли да ми каже къде точно се намира ОУ "Иван Вазов" ?
До "Бистра и Галина" ако го знаеш хотела. Близо е и до антикварята (там това за учебниците, цяло Русе го знае).

И да се повторя от предната тема - Русе е убийствено малък град, всеки познава всеки, убедила съм се в това :Д.

DesireToFire
02-03-2011, 17:48
РусИееее :D :D :D :D :razz: :razz: О, моля ви се :Д:Д Колко подигравки съм отнесла за това че съм от Русе :Д Никога не съм говорела по русИнски, освен че прихванах изразите от сорта на "нИ знам" и "нИ мога", чак се дразня като се усетя. Но не съм и родом от Русе, може и затова да е.

kindergarden
02-03-2011, 17:55
РусИееее :D :D :D :D :razz: :razz: О, моля ви се :Д:Д Колко подигравки съм отнесла за това че съм от Русе :Д Никога не съм говорела по русИнски, освен че прихванах изразите от сорта на "нИ знам" и "нИ мога", чак се дразня като се усетя. Но не съм и родом от Русе, може и затова да е.хах...майка ми е русенка,но говори меко само когато се събере с родата от Русе...много забавно става :lol:

SmilezZz
02-03-2011, 18:47
DesireToFire - Аз също съм от Русе,ама не те познавам..Значи теорията ти е грешна :D

DesireToFire
02-03-2011, 18:57
DesireToFire - Аз също съм от Русе,ама не те познавам..Значи теорията ти е грешна :D Няма как да си сигурна :Д:ДД А и съм сигурна, че ако се запознаем ще се окаже, че имаме 241414 общи познати. Винаги става така. Срещаш някого, после случайно споменаваш че си се запознал с дадения човек и всички около теб почват "Ама ти не го/я ли знаеш?! Той/тя е ......" и се оказва примерно че е бивишия на най-добрата приятелка на братовчедка ми или че е съученичка на мой приятел :lol: . Както казват светът е малък, в този случай е градът. :Д

slicky
02-03-2011, 19:08
ходихте ли на киното? Вчера ходих,ама не ме пуснаха на Механикът,щото съм бил под 16.И оная русата като ми се изрепчи,още малко щеше да ми се развика :-x :-x :-x И гледах Булевард Лондон.

lachoruse
02-03-2011, 19:49
А ний сме Дунав Русе,а ний сме Дунав Русе,а ний сме Дунав Русе и никой никъде няма да ни спре :) :) :)
Привет и от мен :)

DesireToFire
02-03-2011, 19:51
ходихте ли на киното? Вчера ходих,ама не ме пуснаха на Механикът,щото съм бил под 16.И оная русата като ми се изрепчи,още малко щеше да ми се развика :-x :-x :-x И гледах Булевард Лондон. Ходих, ходих. Досега не са ми правили проблеми, но имам си имам 16. Значи да почна да си нося личната карта :Д.

slicky
02-04-2011, 06:20
ходихте ли на киното? Вчера ходих,ама не ме пуснаха на Механикът,щото съм бил под 16.И оная русата като ми се изрепчи,още малко щеше да ми се развика :-x :-x :-x И гледах Булевард Лондон. Ходих, ходих. Досега не са ми правили проблеми, но имам си имам 16. Значи да почна да си нося личната карта :Д. аз така и не разбрах кога ще открият Мак Доналдс и Бъргър Кинга

SmilezZz
02-04-2011, 06:22
Ходих,ходих и аз на киното..Не са ми правили проблем досега - макар,че нямам 16..

DesireToFire - Почти съм сигурна,че не се познаваме.. :lol:

purple00
02-04-2011, 07:11
пращайте ми на лс скайповете си тези които са от Русее :)

DesireToFire
02-04-2011, 08:27
Ходих,ходих и аз на киното..Не са ми правили проблем досега - макар,че нямам 16..

DesireToFire - Почти съм сигурна,че не се познаваме.. :lol:

Ееми шанс :D

Chemical
02-04-2011, 09:09
и се присъединявам. 8-)

някой знае ли кога през март
ще отварят терановата и йоркъра? :)

UnForgettableDream
02-05-2011, 06:57
Здравейте и от мен! :)

DesireToFire
02-05-2011, 08:30
и се присъединявам. 8-)

някой знае ли кога през март
ще отварят терановата и йоркъра? :)
Ще ги отварят ли тук?! Ох, не знам какво ме чака, кой знае колко ще ме мъкнат всички да ги обикаляме :/ А някой знае ли въобще кога ще вземат да отворят някой друг магазин в тези молове, че да не си останем с Карфур, ДМ и кината.

Chemical
02-06-2011, 12:51
и се присъединявам. 8-)

някой знае ли кога през март
ще отварят терановата и йоркъра? :)
Ще ги отварят ли тук?! Ох, не знам какво ме чака, кой знае колко ще ме мъкнат всички да ги обикаляме :/ А някой знае ли въобще кога ще вземат да отворят някой друг магазин в тези молове, че да не си останем с Карфур, ДМ и кината.

имам близки, които работят там..
казали са март месец че почват магазините.
иначе сега до синемато почнали да строят нещо
и се молим да е МакДоналдс. :D
супер сме зле, само веднъж сме го видели
и то затвори след няколко дни работа. :razz:

DesireToFire
02-06-2011, 14:19
и се присъединявам. 8-)

някой знае ли кога през март
ще отварят терановата и йоркъра? :)
Ще ги отварят ли тук?! Ох, не знам какво ме чака, кой знае колко ще ме мъкнат всички да ги обикаляме :/ А някой знае ли въобще кога ще вземат да отворят някой друг магазин в тези молове, че да не си останем с Карфур, ДМ и кината.

имам близки, които работят там..
казали са март месец че почват магазините.
иначе сега до синемато почнали да строят нещо
и се молим да е МакДоналдс. :D
супер сме зле, само веднъж сме го видели
и то затвори след няколко дни работа. :razz:
Е как няколко дни.. На центъра срещу часовника, дето сега има Глобул, преди нямаше ли МакДоналдс. И то май доста време стоя там. Аз тогава не живях в Русе де, не мога да кажа. Идвах само при баба си през ваканциите и от там спомените :Д

SmilezZz
02-06-2011, 15:27
^ Да`м,преди имахме МакДоналдс - жалко,че сега нямаме..Ама дано се сетят отново да го отворят..

FreShHhH
02-06-2011, 22:49
русе русе русе :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: няма ли някой як пич тука? :D

slicky
02-07-2011, 05:55
^ Да`м,преди имахме МакДоналдс - жалко,че сега нямаме..Ама дано се сетят отново да го отворят.. Нашия МакДоналдс беше в книгата на Гинес,защото е един от малкото фалирали МакДоналдси.Те затова не искат да отварят някоя голяма хранителна верига.Аз още не мога да проумея как ще фалира,защото си спомням,че имаше огромна клиантела за Русе

DesireToFire
02-07-2011, 07:35
^ Да`м,преди имахме МакДоналдс - жалко,че сега нямаме..Ама дано се сетят отново да го отворят.. Нашия МакДоналдс беше в книгата на Гинес,защото е един от малкото фалирали МакДоналдси.Те затова не искат да отварят някоя голяма хранителна верига.Аз още не мога да проумея как ще фалира,защото си спомням,че имаше огромна клиантела за Русе Аз не знам защо знам нещо от сорта, че просто им изтекъл договора и така и не са намерили друго място или от сорта. Фалирали?! :shock: То и преди града не ми харесваше, но сега чак ме е срам да кажа, че живея тук :Х:Х:Х :D Само да ни дадат втори шанс и ще им докажем на какво сме способни (nod)

Chemical
02-07-2011, 07:44
Фалираха си,
то до 2 години може и киното да ни шокира със затваряне.
каквито сме каръци, ще си останем само с празни молове.
Ние нали имахме Subway? Никъде не го намирам. :razz:

slicky
02-07-2011, 08:25
^ Да`м,преди имахме МакДоналдс - жалко,че сега нямаме..Ама дано се сетят отново да го отворят.. Нашия МакДоналдс беше в книгата на Гинес,защото е един от малкото фалирали МакДоналдси.Те затова не искат да отварят някоя голяма хранителна верига.Аз още не мога да проумея как ще фалира,защото си спомням,че имаше огромна клиантела за Русе Аз не знам защо знам нещо от сорта, че просто им изтекъл договора и така и не са намерили друго място или от сорта. Фалирали?! :shock: То и преди града не ми харесваше, но сега чак ме е срам да кажа, че живея тук :Х:Х:Х :D Само да ни дадат втори шанс и ще им докажем на какво сме способни (nod) Официално тази версия и още една,че Глобул са предложили повече пари на общината за това място и затова е станало тяхно,бяха разпространени,но истината е,че фалира

SmilezZz
02-07-2011, 08:48
Няма значение каква е версията,все пак нямаме МакДоналдс..И наистина как така са фарилали,като си имаха клиенти..Не знам..Ама си искам МакДоналд.. :grin: :lol:

Lorein
02-07-2011, 16:39
Леле, какво става тука, какви работи чета. :D А дано по-бързо да отварят теранови и ню йоркъри! :grin: А честно казано предпочитам KFC пред McDonalds. :)
Иначе и аз се записвам в темата, русенка съм. :P И много си харесвам града пък ! :grin:

П.П. Булевард Лондон е б*хти тъпия филм. 8-)

SmilezZz
02-08-2011, 14:24
....че какво му има на града,за да не го харесвате ?
Супер си си е даже..Аз също много си го харесвам и
обичам..Честно казано даже си е един от най-яките
градове в страната ((:

DesireToFire
02-08-2011, 16:03
Ем аз принципно не съм от Русе. Т.е живяла съм тук последните 9 години :Д. Отначало не го харесвах, защото се преместихме, а нали всичките ми приятели бяха там и цялото ми детство. Като цяло просто не го обичах. Сега вече го харесвам, но само заради хората и заради архиктектурата (признавам, в сравнение с други бг градове е доста красив). Иначе до скоро кино нямахме, мол нямахме (не ми е толкова за него, но почти няма свестни магазини за дрехи), няма Metal Heaven (а има в Ямбол и Созопол...), нямаме музикален магазин, нямаме елементарни вериги като МакДоналдс, КФС и т.н. Не хващаме радио З-рок. Абе все някакви дребни работи, но просто си обичам повече Стара Загора, което е нормално, защото съм родена там :Д. Иначе преди много му харесвах архиктектурата, но като отидох в Лондон, тук архиктектурата ми изглежда вече като детска рисунка пред творба на Да Винчи :Д И все пак не бих си представила да живея другаде, главно заради хората тук.

Lorein
02-08-2011, 17:03
Според мен града тепърва ще почне да се развива. :) Просто съм сигурна. Погледнете колко проекта за молове имаме, които още не са построени. Надали биха сложили 6-7 (не знам точно колко са) мола в един град току-така. Не че моловете са някакъв критерий, но все пак... Ето, и центъра ремонтират. Изобщо както до сега все се оплаквахме, че няма какво да се прави в града, нямаме това, това и това... Сега ще се видим в чудо. :lol: Колкото до архитектурата - така си е, Русе е много красив град. :)

IvUsHkA
02-13-2011, 18:06
Айде и аз съм от Русе
Още не съм ходила на кино и многоо ми се иска да има Мак Доналдс и тем подобни липсва ми

slicky
02-14-2011, 06:32
Според мен града тепърва ще почне да се развива. :) Просто съм сигурна. Погледнете колко проекта за молове имаме, които още не са построени. Надали биха сложили 6-7 (не знам точно колко са) мола в един град току-така. Не че моловете са някакъв критерий, но все пак... Ето, и центъра ремонтират. Изобщо както до сега все се оплаквахме, че няма какво да се прави в града, нямаме това, това и това... Сега ще се видим в чудо. :lol: Колкото до архитектурата - така си е, Русе е много красив град. :) малко много ми се струват тея молове. Може би на 1-вата или 2-рата година ще има фалити на много магазини,а съответно и на молове.

SmilezZz
02-15-2011, 11:18
Не знаех къде да попитам - затова ще попитам тук:
Излязоха ли резултатите от олимпиадата по БЕЛ ? В смисъл,кои са се класирали на втори кръг от олимпиадата..

DesireToFire
02-15-2011, 11:55
Те май се проверяват в училищата. Т.е всеки за себе си :Д

SmilezZz
02-15-2011, 13:00
Ясно.. Значи ще трябва да изчакам още малко :D

ChildOfBodom
02-15-2011, 14:31
и аз от Русе

DesireToFire
02-15-2011, 18:19
и аз от Русе
И случайно да слушаш Children of Bodom?? :D

SmilezZz
02-17-2011, 17:42
Те май се проверяват в училищата. Т.е всеки за себе си :ДПрава си била.. Днес ми казаха :grin:

biolojkata95
02-21-2011, 18:23
и аз съм от русе
мина ли

UniCoWN
02-21-2011, 19:08
И аз съм от Русе ако някой иска да пиши ЛС :grin: :grin: :grin:

+1

+2 :
Русееееее :grin:

RoSKo0o0
03-01-2011, 22:21
Ем, аре +1... макар че тийн скоро няма да бъда 8-) Нищо е... и аз не съм ходил на кино, аре да събираме трупата и с русЙенски вик към Здравец Изток :lol:

Лорейн, теб съм те виждал някъде. Мен никой не ме знае, аз съм инкогнито за този град, а това за Макдонълдс-а беше адската простотия... смех :))))))))))))))))))

ChildOfBodom
03-02-2011, 07:47
и аз от Русе
И случайно да слушаш Children of Bodom?? :D
http://i215.photobucket.com/albums/cc217/Green_shine/fds.jpg
ако някой има съмнения, че ме познава /което е много възможно/, или пък просто иска да ми спами да ми пише ЛС за скайп ^^

RoSKo0o0
03-02-2011, 08:49
А ний сме Дунав Русе,а ний сме Дунав Русе,а ний сме Дунав Русе и никой никъде няма да ни спре :) :) :)
Привет и от мен :)

Май ни спряха, брат.... и то по лошия начин :lol:

karamelcheto92
03-02-2011, 09:17
Айдеееееее Русе пишетеееееееееее :D :D :D :D от Русе сьм

RoSKo0o0
03-07-2011, 22:13
Русенлиитее... кажете за успоредки и лостове къде има е... някъде около ВИМЕС а.к.а. Русенски университет има ли? Давайте инфо, че ми тряя спешно :)

SmilezZz
03-14-2011, 15:46
Русенци,къде изчезнахте,бе ? :lol:

Teenprblem
03-14-2011, 17:45
I az sum ot Ryse skaip: i_will_be...

RoSKo0o0
03-14-2011, 22:31
I az sum ot Ryse skaip: i_will_be...

you_will_be какво? :Д

DesireToFire
03-15-2011, 12:21
I az sum ot Ryse skaip: i_will_be...

you_will_be какво? :Д

:D:DD

Иначе русенците сме си в Русе 8-)

RoSKo0o0
03-15-2011, 12:41
:D В Русе, в Русе... ама къдЙЕ в РУсИ :)))))))

П.С. Прочетох на тази "i_will_be" мненията във форума и ме пръсна от смях 8-)

Sunwell
03-15-2011, 13:07
И аз русенкА xD
ex childofbodom

Requisition
03-15-2011, 18:28
Още един Русенец тука. :grin: Аз не говоря баш меко, ама като съм в такава компания механично. :D

DesireToFire
03-15-2011, 19:04
То принципно ние и в компанията не говорим меко, но пради честото лигавене, вече се усещам, как понякога изтърсвам нещо от сорта на "ни знам" и "ни мога" :D

marin4itu
03-15-2011, 20:19
То аз дето съм от Варна прихванах от вашия русенски диалект покрай приятелят ми.. Вместо "Хайде да вървим" както си казвах преди, казвам "Хайде да върим". Тука във Варна много ме базикат :D
Иначе в Русе пък ми се смеят, че съм казвала "казан", а не "контейнер".. в казана се варяло ракия :D
А за Макдоналдс-а като бях малка, баба ми всеки път като си ида на Русе ме водеше там и като го затвориха, си мислех, че ме лъже и не иска да ме води и много ревах.. :D
А между другото моловете ви ще опустеят много, тука във Варна много ни опустяха.. особено първия, който беше..
И още нещо да ви кажа, в петък ходих в Мега мол-а, защото приятелят ми работи в Пикадилито, и видях, че са почнали да махат лепенките на единия магазин и реших да надникна :D и видях, че ще е доста голям и мисля, че ще е за дрехи пък..

RoSKo0o0
03-15-2011, 22:16
Хахахахахаха...... чакай малко е! Казана си е казан уеее...... няма контейнери... бахти... казана е за боклук... не ги слушай! КАзаните напред!!! :lol:

mimybiby
03-16-2011, 12:04
Hii от още една от РусИе. От 6 години живея във Варна и трябва да знаете, че който и от MY FRENDS :D да дойдат в Русе всички казват: (цитирам точно и ясно)
Е па тоя град е 3 пъти по-як от Варна. По тихо, много по-красив и т.н.


Между другото само аз ли знам онова заведение пред "Кралска закуска" на центъра като "Лайното"( с извинение )?!

RoSKo0o0
03-16-2011, 17:02
Хахахахахаха............... хейй, искам на "The Shit" :grin: :grin: :grin:

marin4itu
03-16-2011, 17:18
Ааа това заведение "Лайното" е още от едно време. Баща ми е от Русе и ми е разправял, че с години му викат така :D

А пък на мене русенци са ми казвали, че Варна е по-хубав град! Нъц! :P
Е хубав град си е Русе, но родната Варна повече ми харесва. Пък и в Русе ми е малко странно с тва малко движение, аз съм свикнала на доста по-голямо. Един път се разхождаме с една приятелка от Русе и сме там до Халите, дето има пешеходна пътека и аз такава спирам и чакам да свършат колите и тя направо си минава и ми вика "Тука спират, не е като във Варна" i mi se smee, което си е така де.. Но аз съм си свикнала :D

RoSKo0o0
03-16-2011, 18:36
Хахаха..... е сега на мен Шумен по ми харесва и от тези два града ама цаката си е в номадството нали се сещате 8-) Особено паметника е страхотно място за всеки летен ден дори... както и да е, подробности. Аз тепърва опознавам Русе, засега доста ми харесва... улиците малко ми напомнят за тесните улички в Лондон и еднопосочността е убийствена... жените са много красиви, тук спор няма... и много слабички едни такива, абе до там, ама като си отворят устата и става леша :lol: :lol:

"Гледайтииии завиждайтииии д*ислииии мръснииии" :D :D :D

marin4itu
03-16-2011, 19:09
Ауу това беше от Биг Брадър нали? :D Убийствена реплика :D Aма ти недей много се подиграва, че диалектът се прихваща.. :D Само това, дето говорят на "ъ", май никога няма да спре да ми е забавно... :D Особено с приятеля ми като се лигавим и като ми каже "МърдЪ!" и падам от смях :D

RoSKo0o0
03-16-2011, 20:07
Ауу това беше от Биг Брадър нали? :D Убийствена реплика :D Aма ти недей много се подиграва, че диалектът се прихваща.. :D Само това, дето говорят на "ъ", май никога няма да спре да ми е забавно... :D Особено с приятеля ми като се лигавим и като ми каже "МърдЪ!" и падам от смях :D

Хахаха.... да днес един колега каза "вдигайте ръкЪ" рофлмао... всички се спукахме... или пък култувото "мидицина" :D И аз... "ъъъ.. какво?" - "мидицина" :D без коментар... дано никога не го прихвана аз.... а си мислех че в Шумен се говори меко. В Търговище е по-зле от Русе... там освен чеговорят на "ъ", говорят и на "ма" :D

Lorein
03-16-2011, 20:40
Ем, аре +1... макар че тийн скоро няма да бъда 8-) Нищо е... и аз не съм ходил на кино, аре да събираме трупата и с русЙенски вик към Здравец Изток :lol:

Лорейн, теб съм те виждал някъде. Мен никой не ме знае, аз съм инкогнито за този град, а това за Макдонълдс-а беше адската простотия... смех :))))))))))))))))))

Ъм, възможно, къде? 8-)

Иначе и аз си признавам без бой, че на моменти говоря доста меко. Като почна дънкити, парити и после като се осъзная и чак ми става някакво тъпо, не искам да говоря така, да му се не види! :lol: Поне около мен доста ми се смеят хората. 8-) Колкото за въпроса Варна-Русе... До преди година някъде и аз бях на мнението, че Варна е мега якият град, искам там да ходя, там да уча и т.н. Но обърнах малко двата края и сега не искам да мърдам от Русе, даже тука ще си уча, дай Боже. :) Ако има кандидат-студенти за РУ, драскайте! :)

marin4itu
03-17-2011, 06:45
Аз веднъж с едно момиче си бях говорила и тя като почна да разправя "шИснайсИ тИкилииии" :D

Иначе хората са много по-гостоприемни и отворени към нови хора. Това е единственото нещо, което ми харесва повече от Варна. Да сте живи и здрави, русенци! Моя мъж и тати и те покрай вас!

RoSKo0o0
03-18-2011, 19:34
Лорейн... ако знаех откъде и кога... нямаше да се чудя дали съм те виждал или не 8-) 8-) 8-) Айде стига сте спорили .... предлагам да играем на "Бързи и яростно: Отмъщението на черната раса" ... ще заснемем филма в Чародейките... някои навити? 8-)

Lorein
03-18-2011, 19:53
:razz: Добра идея, ще има и много желаещи да участват сигурно. :lol:

Иначе я споделете, на колко сте, къде учите, да не излязат някои познати тука? :D :D

RoSKo0o0
03-18-2011, 21:20
Хаха.. аз тея тайни на ЛС само давам... не за друго ама нали трябва да сме ВИП-ове :))) РУ, първа година... стига толкова :D ВиЯ?

Lorein
03-18-2011, 21:46
Сега съм в Руската, кандидат-студентка за РУ. 8-)

RoSKo0o0
03-19-2011, 08:34
Оооооо.... абитуриентка (научих го последната година как се пише) айц айц... много яка година е 12 клас 8-) (като изключим ученето...
иначе ми даваш много хубав жокер, защото аз освен че минавам дето се виак всеки ден през руската, аз живея там някъде :) значи ясно къде може да съм те мярнал за секунда :D А за РУ какво? С каква специалност :P

Lorein
03-19-2011, 08:39
Абе да ти кажа от 12 клас до сега съм видяла само нерви, гаврене от страна на даскалите и искане на пари... :lol: Много са се стиснали всички с тея оценки, нооооооо това е друга тема.
Ами за РУ специалност Европеистика и глобалистика ( на англ. ). Новоизлязла специалност е и сега на 30 март щяло да има отворени врати в университета и ще отида да поразпитам малко повече. :) Ти с каква специалност си? :)

Emppu90
03-19-2011, 10:57
Русенци ;О

Аз живея мнооооооого близо до Русе..
а догодина ще уча в РусИ (надявам се да ме приемат в СОУЕЕ =.= [Руската]) ..
тАа.. писах на няколко чИвечита скайпа ми :0

Lorein
03-19-2011, 11:32
Ох, тази Руска... :D Аз сега завършвам там, с какъв език искаш да влезеш? :) И аз така много исках след 7 клас да вляза там, влязох и сега малко съжалих, но какво да се прави... Води се елитна гимназия и т.н., но учителите просто... нямам думи за голяма част от тях. Не искам да те разубеждавам, но се чувствай предупреден(а). :)

Emppu90
03-19-2011, 11:44
Испански език.. (логично)
другите две възможности са МГ или АГ, но.. нямам шанс там.. :/

Lorein
03-19-2011, 12:28
Аз съм немска паралелка, третият ми език е испански, но не го учим особено, тъй като е 3ти език...
Иначе ако се притесняваш за МГ и АГ за оценки, че няма да ти стигнат, недей. От няколко години насам и на двете места познавам хора, които са влизали с четворки, а някои даже и с тройки. Пиши каквото най-много искаш на първо място, независимо дали мислиш дали ще можеш или няма да можеш да вземеш. Току-виж ти стигне бала за там и ще съжаляваш, че не са ти били 1вото желание. Мисля, че с оценки над 4,50 спокойно можеш да си влезеш, но за по-сигурно по-хубаво естествено едни стабилни петици.

Emppu90
03-19-2011, 12:37
Мисля да направя така.. да кандидатствам на трите места.. където ме приемат там..
А ако трябва да избирам.. сигурно ще е МГ-то.. :)
Пусни си скайпа на лично.. ;д

RoSKo0o0
03-19-2011, 13:23
Честно казано е все тая къде ще те приемат. Навсякъде е едно и също и навсякъде е лигавщина... амплитудата е от много просто до обикновено просто, така че не се коси :P

Emppu90
03-19-2011, 16:09
Честно казано е все тая къде ще те приемат. Навсякъде е едно и също и навсякъде е лигавщина... амплитудата е от много просто до обикновено просто, така че не се коси :P В Испания е по десетобалната.. оценка < 5 = 2 Оценка > 5 се правят там тяхните лайнета.. Аз имам 5-ци, 6-ци, 7-ци.. и много малко 8 и 9.. 10 незнам дали ще имам.. ;х И за това се притеснявам..

SmilezZz
03-19-2011, 16:22
Lorein - За АГ нищо не мога да кажа,но определено тази година МГ'то беше си "вдигнала летвата".. В смисъл такъв,че се приемаха ученици с бал над 30,за разлика от изминалите години..
А според мен СОУЕЕ отдавна не е това,което е било преди.. Но все още си е на ниво училището (:

Lorein
03-19-2011, 17:08
Lorein - За АГ нищо не мога да кажа,но определено тази година МГ'то беше си "вдигнала летвата".. В смисъл такъв,че се приемаха ученици с бал над 30,за разлика от изминалите години..
А според мен СОУЕЕ отдавна не е това,което е било преди.. Но все още си е на ниво училището (:

Ами преди 5 години, когато набор 92 като мен кандидатстваха и имаше хора от моя клас, които с 3ки и 4ки ги приеха и в МГ, и в АГ. За тази година не съм много осведомена, въпреки че брат ми го приеха в МГ и то с не особено високи оценки. Ще го питам пак по-конкретно, за да видя дали не се бъркам. :)
Колкото за СОУЕЕ - не знам какво да кажа. Води се елитно, но в последните няколко години, поне аз откакто съм там, такива глупости измислиха, че думи нямам. Айде да оставим униформите настрана, почти навсякъде има вече. Но това всеки ден да те спират още на входа и да те карат да си показваш униформа ( а преди и бележник ), ако нямаш нещо, те записват и после в бележника ти се появява изключтително безсмислена забележка. Ако влезеш и секунди след като е бил звънеца, вземат ти бележника и пишат забележка (цитирам един случай): Ученикът закъснява за училищеТО. :shock: Веднъж ми се скараха защо не съм казала добро утро... Абе всякакви изгъзици, с и без извинение. Да не говорим, че без никой да ни пита, нито нас, нито родителите, сложиха камери и постоянно ни наблюдават. Директорката е влизала в часове лично да събуди някои ученици, които си подремвали в часа.
Някои работи са изключително досадни и безсмислени... А сега 12 клас вместо да ни отпуснат малко, така са се стиснали всичките за някакви тъпи оценки. Все едно ако пишат една шестица отгоре, ще им стане нещо... Думи нямам. Отначало влязох с голямо желание в това училище. Но в последствие се разочаровах. Честно казано в момента ме е яд, че не влязох в някое по-смотаничко училище. Защото ще има хора, които ще излязат с диплома 6.00 без никакви усилия, без учене и без даже да са ходили през повечето време на училище. А аз(както и много други естествено) ще изляза едвам-едвам с 5,70 някъде и то с безброй изхабени нерви, безсънни нощи, прекаране в учене заради учители, които знаят само как да изпитват, а не да преподават...
Леле, отплеснах се малко. 8-) Ама и напоследък бях насъбрала на това даскало и малко тука си го излях, за което се извинявам. :oops:

Requisition
03-19-2011, 17:11
Аз ще пиша 1во мг математика 2ро мг информатика а за 3то не съм мислил. Почти съм сигурен, че ще ме приемат, математиката ми е добре и на пробните изкарвам 5 и повече, да се надяваме да стане. :)
Вярно мързи ме да пиша, но пък помня всичко и дори така ми е по-лесно.

Djenka
03-19-2011, 17:27
Аз съм си избрала иконома.. някой с впечатления от там?

Ама не знам как ще вляза.. много съм зле по математика :-#
1ви срок го завърших с 4 :( :shock:

Български и другите предмети добре, но математиката... :-x
Сега съм във Възраждане, ама искам да се махам вече.. :o Не е лошо училището, ама.. не е и много добро.

Ще видим за Иконома, ясно е че няма да вляза.. ама ... кво да се прави :(
На 1во място ще пиша иконом, не знам с какво, на 2ро - иконома пак, на 3то АГ .. пък.. ще видим :-|

Requisition
03-19-2011, 17:35
Аз съм чувал, че там наблягат много на профилираните предмети и подготовката за матурите е много слаба.

Emppu90
03-19-2011, 17:39
SmilezZz, ще видиш ти!! ;д :D Ирония, хм.. ;))


А иначе.. И аз мисля да цакна
МГ : Математика, Информатика
СОУЕЕ : Испански, Английски и Английски, Испански.. ;P

Lorein
03-19-2011, 17:47
Приятелят ми завърши Иконома и не беше особено доволен. Наистина наблягат много на профилиращите предмети. Но всеки сам си преценява.
Djenka, ако искаш да излезеш с хубава диплома, според мен си остани във Възраждане. :) Няма да се мъчиш много, ще си изкараш лесно оценките, а ако си амбициозна и наистина искаш да учиш, ще го правиш и без да те карат. Така после хем ще имаш знания, хем висока диплома и по-лесно ще влезеш, където си поискаш. Както писах по-горе, малко съжалявам, че се изместих в "елитно" училище.

П.С. И аз от 5-7 клас бях във Възраждане. :)

mArMaLaDkA
03-19-2011, 18:03
Веднъж ми се скараха защо не съм казала добро утро...

Е, то това беше редовното при мен по едно време. Отначало и аз супер много се възмущавах, после разбрах, че положението не е трагично, а смешно и вместо да си късам нервите, мога да се надсмивам на случката. 8-) Проверките за униформи и бележници също ги считах за голяма глупост. Тъкмо посвикнах със смешния режим и те взеха, че се спряха. 8-) Администрацията ме смая още от началото и продължава да ме смайва с всеки изминал ден. Някаква ужасна неорганизираност цари, просто някакъв фарс. Да не говорим за наличието на скъпа техника из цялото училище и липсата вече толкова години на една най-проста спретната мини книжарничка. 8-) Някои учители наистина не притежават нужния капацитет от знания и професионализъм, други пък са откровено втрещяващи с начина си на говорене, преподаване и мислене, обаче безспорно си има и хора, които са такива в пълния смисъл на думата и са прекрасни учители.
Впрочем, можеш да споделиш дали ти допадат учителите ти по немски, понеже съм на кръстопът дали да записвам като трети език немски или някой друг език.

Съжалявам, че бях малко крайна в изказването си и навярно съм разбила нечии представи. Факт е, че Руската има още много неща за доизглаждане, но е и факт, че има още 2 пъти повече качества. Да, нивото на училището по всички показатели може би е спаднало, но това е в целия град, не само там, поне така мисля. В крайна сметка, всеки сам за себе си решава какво да прави с бъдещето си. Аз съм избрала Руската и въпреки, че на моменти ми идва да захвърля всичко и да се откажа, не съжалявам за избора си. Училището има разни интересни програми, редовно изникват все нови и нови конкурси, които опроделено приковават вниманието и си заслужават труда, има и разни кръжоци, сипове, и въобще, и изобщо - не е скучно никога, поне това е сигурно. 8-)

п.п. - мда, и аз бях във "Възраждане" 4-7 клас и супер много си го обичах. страхотни спомени имам от там и супер доброто впечатление, въпреки, че всеки, който чуе, че съм учила там, тръгва да ми бълва разни цветни епитети, ще кажеш, братче, че "Любен Каравелов", "Иван Вазов" и някакви подобни са в пъти по-елитни. :shock:

Emppu90
03-19-2011, 18:09
^ В Руската ли учиш? накрая на разбрах ;дд

mArMaLaDkA
03-19-2011, 18:12
В Руската, да. Ако не учех там, надали щях да мога толкова описателно да й изброя недостатъците. 8-)

Emppu90
03-19-2011, 18:14
В Руската, да. Ако не учех там, надали щях да мога толкова описателно да й изброя недостатъците. 8-)
Нали знаеш, че всяко даскало си има недостатъци?
Аз мисля да уча в СОУЕЕ ;д

Lorein
03-19-2011, 18:27
В Руската, да. Ако не учех там, надали щях да мога толкова описателно да й изброя недостатъците. 8-)

Това ми хареса. :lol:
Иначе немския език го харесвах само в 8 клас, когато учителката ми беше просто прекрасна. Един от малкото учители, които наистина съм признала. Преподава страхотно, стриктна, леко строга, но в рамките на нормалното. Определено си разбира от работата. За жалост преподава само на зайците 1та година. Ако запишеш 3ти език, най-вероятно ще ти бъде моята класна. Не искам да споменавам имена тук, ако искаш пиши на лично. :) Но имай в предвид, че каквото и да пишеш, 3тия език надали ще го научиш. В 11 клас ще имаш 2 часа седмично, а в 12 са 3 часа.
Аз съм с немски, английски и испански.

slicky
03-19-2011, 18:31
В Мг-то те правят един тъп зубар.В Аг-то си стурва да влезеш заради английския и може би заради 2-рия език(зависи какъв е).За европейските примера,който даде Лорейн ме учуди.Познавам там хора,които общо взето нищо не правят пък им пишат 5 и 6.

Lorein
03-19-2011, 18:36
В Мг-то те правят един тъп зубар.В Аг-то си стурва да влезеш заради английския и може би заради 2-рия език(зависи какъв е).За европейските примера,който даде Лорейн ме учуди.Познавам там хора,които общо взето нищо не правят пък им пишат 5 и 6.

Зависи на какви учители попаднеш. То и в моя клас има хора, които си клатят краката и някак по чудо изкарват 5 и 6, а аз се бъхтя толкова много, за да ги изкарам тези оценки. Някои просто имат късмет и винаги намират откъде да препишат и т.н. Аз не казвам, че всичко уча и т.н. Апф... 8-) Просто от край време съм се убедила, че колкото по-честен се опитваш да бъдеш, толкова повече те прецакват.

mArMaLaDkA
03-19-2011, 18:37
То ми е ясно, че третият език надали ще го науча кой знае колко, но имам малка надежда, че ще усвоя немския поне до някакво средно ниво, понеже съм го учила и преди. :)

Requisition
03-19-2011, 18:38
Хей хей, я тези ги разправяй на друг. Имам сестра, завършила мг и изобщо не беше зубарка,излизаше много, но въпреки това имаше хубави оценки, сега е в чужбина и се справя повече от добре. Училището е за да учиш, като ти се става строител кой те кара да учиш?

slicky
03-19-2011, 18:41
В Мг-то те правят един тъп зубар.В Аг-то си стурва да влезеш заради английския и може би заради 2-рия език(зависи какъв е).За европейските примера,който даде Лорейн ме учуди.Познавам там хора,които общо взето нищо не правят пък им пишат 5 и 6.

Зависи на какви учители попаднеш. То и в моя клас има хора, които си клатят краката и някак по чудо изкарват 5 и 6, а аз се бъхтя толкова много, за да ги изкарам тези оценки. Някои просто имат късмет и винаги намират откъде да препишат и т.н. Аз не казвам, че всичко уча и т.н. Апф... 8-) Просто от край време съм се убедила, че колкото по-честен се опитваш да бъдеш, толкова повече те прецакват. Тука в Русе за съжаление нивото на училищата е очайващо слабо.Просто за да успееш след 12 клас трябва да ходиш по уроци,да хвърляш стотици левове за допълнителни учебници,помагала и т.н.Седиш по нощите и учиш поредния умрял урок,явавяш се на изпит/състезание и опаа-айде софийските зубарчета те изяждат.Да не би те да се по-умни от нас-не ми се вярва,просто там наистина ги научават.

Lorein
03-19-2011, 18:44
За жалост е така... Аз от край време не разчитам на учителите. Дори по български език от 4 години сами си преподаваме уроците... Ако искаш да научиш наистина нещо, сядаш си на Д-то ( 8-) ) и разчиташ само и единствено на себе си. :) Така освен, че ще намерите за себе си най-добрия метод за учене, ще се научите и на самостоятелност. Защото има някои, които чакат само на другите и после не ги знам как ще се оправят в живота.

Requisition
03-19-2011, 18:46
Добре, ще дам пример със сестра ми, как тя изкара почти пълни 6-ци на матурите, а не е ходила на уроци? Всичко се постига с усилия.

Lorein
03-19-2011, 18:49
Добре, ще дам пример със сестра ми, как тя изкара почти пълни 6-ци на матурите, а не е ходила на уроци? Всичко се постига с усилия.

Никой не е нападал сестра ти. :) Аз също сама се готвя за матурите. Ходя на уроци само по английски, но това не е заради матурата, а заради сертификата, който ще карам. Всеки преценява сам за себе си. На някои им трябва помощ. Други знаят много, но не са сигурни в себе си и така се подсигуряват. Браво на сестра ти. :)

Requisition
03-19-2011, 18:53
Аз не съм казал, че някой я напада. Образованието в българските градове според мен е на едно ниво.

mArMaLaDkA
03-19-2011, 18:54
Абсолютно твой си е изборът дали след 12 клас ще си продължиш образованието, или ще бачкаш. Избереш ли първото обаче, си обвързан с определена отговорност. Дали ще учиш в училището в Долно Сунгуларе, София или Лондон, все ще ти се наложи да отделяш допълнителни часове вкъщи или на уроци, да похарчиш известна сума за допълнителни учебници, помагала и справочници, защото времето в училище просто не стига. Не може 1 учител за 40-45 минути да успее да предаде необходимата му(на всеки ученик персонално) информация.

Нивото на училищата в Русе запада, да, и то стремително, но това не спира някои учители да продължават да си вършат съвестно работата, както и все още има ученици, които са в училище, за да научат нещо.

slicky
03-19-2011, 19:02
Много от добрите учители остаряват,нови почети няма за София,пък да не говорим за Русе.Във всяко училище има много добри госпожи,но повечето от тях са вече на възраст и след 2-3 години се пенсионират и тогава става доста по-лошо от сега.В Русе има 5-6(макс) училища,откъдето като излезеш имаш шанс за добра реализация.За другите училища там положението е вече трагично.

Lorein
03-19-2011, 19:10
Всъщност ако се говори после за реализация, не зависи особено от училището. На кандидат-студентите им гледат дипломите, оценките, ала-бала... Никой няма да се ръководи от това от кое училище идваш. :)

IvUsHkA
03-19-2011, 19:52
Това дали след 12-ти клас ще излезеш добре научен не зависи от училището, а от учителите и от самия теб. Когато учителите ти са добри и си разбират от работата и ти ги слушаш и учиш няма как да не успееш. Нямам поглед върху всички училища в Русе, но мога да кажа, че в Иконома наистина много наблягат на специалните предмети и накрая се държат освен матури изпити и на тях. Един приятел толкова се мъчи с хилядите изпити много зор видя. МГ-то дават много добра подготовка по математика, а за биологията не съм много сигурна, не бих казала че всичките там са зубрачи има и яки хора.
ПС мислех, че нещата в Европейските са по-различни,но явно съм се заблуждавала.

RoSKo0o0
03-19-2011, 20:02
Оххх... хора, спрете се 8-) То в Софийски университет, който е най-елитния от най-елитните университети в България цари хаос, вие за някакви местни гимназии се косите. Живейте си живота, кефете се на макс... по-лесно училище гледайте до 12 клас (учете си предмета, с който ще се занимавате нагоре) и това е... във всеки университет е трудно, ако не учиш и т.н. Просто средното образование в България е под всякаква критика и да го мислите и да не го мислите няма да го повдигнете. Затова си минавайте тънко сега и се забивайте в някой що годе читав университет поне с Много добър акредитация и това е .... :)

Lorein
03-19-2011, 20:15
Съгласна съм с RoSKo0o0. :)
Иначе IvUsHkA, не искам да създавам лоша слава на СОУЕЕ. Просто в последно време съм малко разочарована. Училището си има и своите добри учители и т.н. Аз просто изброих работите, от които не съм доволна. Сигурна съм, че във всяко училище има подобни или други недостатъци. 8-) Като цяло където и да се учи, много е важно всеки сам как подхожда. И в най-елитното училище да влезете, ако не си седнете сами да си учите, няма да стане. :)
Наистина няма смисъл да спорим. Всяко училище има своите + и - . По-важно е висшето образование. Все пак като завършите университета, надали ще ви гледат дипломата от училище.

RoSKo0o0
03-19-2011, 20:20
Добре, ще дам пример със сестра ми, как тя изкара почти пълни 6-ци на матурите, а не е ходила на уроци? Всичко се постига с усилия.

+1 и аз бях така. Хора с уроци от 2 години не успяха да влязат там, където искат. Извинете, че ще го кажа, не искам да засягам никого, но едни хора просто по природа са си по-умни и мозъците им попиват безумно много информация без те да го осъзнават. Момчето, което седеше до мен например НИКОГА не е сядало да учи - да, не преувеличавам... АБСОЛЮТНО НИКОГА не е сядал да учи и единствено София му се опря като цяло. Аз съм същия пример... само дето съм заделял по 1 час на седмица за учене... (1 седмица от месеца) :lol: (ест само последната година съм учил допълнително ДОСТА по история), но и аз бях като него, а и не съм се пробвал там... мразя София :)
И като казвам природно тъпи хора ---> заповядайте в РУ 8-)

RoSKo0o0
03-19-2011, 20:24
Все пак като завършите университета, надали ще ви гледат дипломата от училище.

А, колко вярно нещо... въобще не съм се замислял за това :)
За да подчертаем грубата реалност в БГ... никой няма да гледа и дали си завършил университет... колко приятели и познати имам с висши и нищо не работят. И най-интересното е, че когато си търсиш работа и винаги ти казват "еди колко си стаж", което е направо смешно!

Lorein
03-19-2011, 20:31
Нищо лично, но и аз не харесвам София. Изобщо не ми допада и няма и да кандидатствам там даже. И като стана пак на въпрос за РУ - недей така, има и хора, които по избор си влизат там, нищо, че имат потенциал за повече. :) Имам много такива познати. Лично на мен също са ми казвали да не се "забутвам" в РУ, а да отида в София, Варна, Пловдив... Ммм, не мерси. Харесвам си града и си оставам тук. :-)
А това за стажа наистина е тъпо. Аз малко се притеснявам, гоня 19 години, а никъде не съм работила. :(

RoSKo0o0
03-19-2011, 21:06
Абе... да не се забутваш ама... извинявай, но в Шуменски съд има един завършил преди няколко години Право в РУ (няма да казвам точни години, защото не ги знам) и в момента е с два джипа.. айде моля ти се :) Тези глупости ги оставяй да си ги говорят... гледай себе си и с голяма доза късмет и нахалство, би трябвало да намериш работа. А и най-важно.. връзки.

Lorein
03-19-2011, 21:25
Така си е. :) Аз си гледам себе си. Ако трябваше да слушам другите... кой знае в момента каква щях да съм. :-D Пък и Русе според мен има потенциал тепърва да се развива. РУ също.

DesireToFire
03-19-2011, 22:02
Ако искате добро училище, повече от искрено ви препоръчвам МГ. Уча там от 5ти клас, сега съм 10ти. Никога, ама никога няма да съжалявам, че съм била тук. Това че има само зубъри е пълна простотия. Просто повечето хора са наистина с голям потенциал. 7ми клас без абсолютно никакви уроци, само от потготовката в училище изкарах бал 34.6. Разбира се, че има и недостатъци, но ако наистина искате да научите нещо, това е правилното място. Ако някой има върпоси да пита. Иии се извинявам за разбърканите мисли, но е малко късно и мноого ми се спи.

RoSKo0o0
03-20-2011, 09:13
Общо взето не трябва да ви пука кой как ви нарича. Тези, които ви наричат така трябва да ви е пределно ясно как ще завършат, а завършека са 2 начина:
-някакъв вид чистачи
-куршум в тиквата
Зубър е руски бивол, а в България се употребява за човек, имащ по-висока оценка от теб. Ама това са толкова детски работи, че изобщо не знам защо ги коментирам 8-)

SmilezZz
03-20-2011, 10:31
В Мг-то те правят един тъп зубар.В Аг-то си стурва да влезеш заради английския и може би заради 2-рия език(зависи какъв е).За европейските примера,който даде Лорейн ме учуди.Познавам там хора,които общо взето нищо не правят пък им пишат 5 и 6.
Тези глупости ги разправяй някъде другаде.. Просто не знам как и откъде излезе тази простотия,че който учи в Математическата гимназия е "зубър".. Учениците ,а и повечето от учителите с наистина висок потенциал.. Амбицирани и жадни за нови знания.. И точно затова МГ "Баба Тонка" си остава най-елитното училище в Русе..

ПГИУ "Елиас Канети" не е кой знае какво,поне по лични наблюдения.. Дава се добра подготовка,главно за профилиращите предмети.. Набляга се на основните предмети.. Честно казано сега съжалявам,че не съм писала МГ и ПГИУ на първо място.. Но вече няма значение.. Забутах се в едно тъпо място,но.... се надявам да не си остана тука в бъдеще.. :D

А колкото до ниското ниво на образование в Русе (а и не само) сме си виновни самите ние,учениците.. Никой не може да накара някого да учи,докато той самия не го иска.. А когато един ученик е мързелив (или не мога да намеря точната дума),учителят няма как да го накара да се захване да учи,за да успее в живота.. Колкото до София - не мисля,че са по-умни от нас,но.... и не мисля,че училищата им са в по-добро състояние от нашите..

А пък СУ отдавна май,май не е елитен университет.. Не се носи кой знае каква слава вече за него.. Поне според мен..

Emppu90
03-20-2011, 13:17
Хайде сега, всяко училище си има недостатъци. Примерно аз учих в едно, където нямаше охрана.. :D Можеше да влиза който си иска.. Беше гадничко да гледам всякви външни хора из между коридорите.. И то хора, които са адски неприятни..

Направете си форум срещичка и си обсъждайте.. ;д аз не мога да дойда.. САД ;д

RoSKo0o0
03-20-2011, 16:14
Хайде сега, всяко училище си има недостатъци. Примерно аз учих в едно, където нямаше охрана.. :D Можеше да влиза който си иска.. Беше гадничко да гледам всякви външни хора из между коридорите.. И то хора, които са адски неприятни..

Направете си форум срещичка и си обсъждайте.. ;д аз не мога да дойда.. САД ;д

после, като дойдеш, че без теб не можем

marin4itu
03-20-2011, 20:30
Да ви кажа, нещата, които обсъждате, не са смао в Русе. Аз като живуща във Варна, мога да ви кажа, че в Руското, където уча, нещата са като при вашата Руска. Следят ни на входа за униформи, ако нямаш униформа, те задържат, за да имаш закъснение, дори само вратовръзка да липсва. И други работи има, но все пак темата е за Русе.

А простотията за стажа, е наистина голям проблем тука в България. Лятото работих на Златни пясъци като сервитьорка с учители, мъж и жена, които бяха двойка. Таман завършили с огромно желание да преподават, но без стаж, те сега са принудени да преподават в някакво село, където е пълно с роми.. Бях ги срещнала, двамата прегракнали, казаха, че там децата нищо не ги вълнува, само конете, каруците.. И тези хора трябваше да работят като сервитьори лятото, за д амогат да се издържат..

Lorein
03-20-2011, 21:27
Това е много лошо наистина. :( Малко хора имат желание да стават учители, а ето, че и малкото, които ги има, не могат да правят това, което искат... Жалко, много жалко.

Малко ме изненада с приликите в училищата ни. 8-) И при нас е така, дори само вратовръзка да нямаш и айдеееее... При нас всяка седмица някой от класовете в училището е дежурен и слагат на всеки етаж по двама дежурни. Тези, които са на първия етаж, "помагат" на учителите и заместник-директорите да следят нас, затворниците, за униформи. :lol: Каквото и да си говорим наистина, средното образование в България е под всякаква критика. А лошото е, че всички го знаят и никой не прави нищо по въпроса. Представете си, щом сега е зле, след години, когато нашите деца са ученици, какъв ужас ще е... :-o

marin4itu
03-21-2011, 07:15
ПРи нас има преподаватели сложени. Иначе преди на етажите не пускаха в стаите с храна. Беше много тъпо. А иначе в учителската стая, която е на 2рия етаж си ядяха каквото си поискаха, обаче ние нееее, не можем. От тази година сме с нов директор, който решил да и пуска нещо като контролни, за да проверял дали оценките в дневника съвпадат с оценките от тези контролни. И това го реши точно като съм 12ти клас, ше кажеш само за тва имам да мисля... Абе простотии, и мене като теб ме е яд, че не влязох някъде където само ще блея и ще имам 6... Тука във Варна в Автото пишат 3 само за тва, че си влязал в часа.. смятай за какво става на въпрос.. Ама айде спирам да говоря за Варна, че темата е за Русе все пак..

Lorein
03-21-2011, 09:47
А, спокойно. :) Колкото и кофти да звучи, поне се успокоявам, че не сме единствените. 8-) Иначе тука в механото знам, че като не влизаш в часовете даже отсъствия не ти пишат, защото училището така или иначе има малко ученици и ако вземат да гонят за отсъствия, училището ще остане празно. :D Пък и нали се дават пари за бройка ученик в училищата... Абе смешна работа си е всичко, аз съм изключително възмутена от средното образование в България. Сега догодина и висшето ще го видя що за стока е, но не възлагам големи надежди.
А това точно 12 клас да ти се правят на интересни, най-вече и по предмети, които грам не те интересуват... Не го понасям. Според мен трябва да се направи като на запад - всичко се учи до 10 клас за обща култура и 11 и 12 клас да можем сами да си избираме предметите, които ни харесват, интересуват и ще ни трябват за в бъдеще.

marin4itu
03-21-2011, 16:32
Именно! И аз мисля като теб. Искам да уча неща, които ме вълнуват. Ама айде, нащо време в гимназията вече е почти изтекло 8-) . Ама като гледам надолу какво става.. децата с всеки изминал ден стават все по-зле, все по-отракани и мислещи се за големи. И аз като бях на 14 се имах за пораснала, въпреки че не бях де :D , ама тяхното е невероятна наглост, съчетана с никакво възпитание.

Emppu90
03-21-2011, 17:17
Хайде сега, всяко училище си има недостатъци. Примерно аз учих в едно, където нямаше охрана.. :D Можеше да влиза който си иска.. Беше гадничко да гледам всякви външни хора из между коридорите.. И то хора, които са адски неприятни..

Направете си форум срещичка и си обсъждайте.. ;д аз не мога да дойда.. САД ;д

после, като дойдеш, че без теб не можем
Знам.. 8)

Lorein
03-21-2011, 17:29
Именно! И аз мисля като теб. Искам да уча неща, които ме вълнуват. Ама айде, нащо време в гимназията вече е почти изтекло 8-) . Ама като гледам надолу какво става.. децата с всеки изминал ден стават все по-зле, все по-отракани и мислещи се за големи. И аз като бях на 14 се имах за пораснала, въпреки че не бях де :D , ама тяхното е невероятна наглост, съчетана с никакво възпитание.

Именнооооо! Боже, чак се плаша от по-малките. Има някои, които и на външен вид, и по говорене, и по начин да държане изглеждат по-големи от мен, а всъщност са някъде 7-8 клас. :shock: При тях всичко е правене... Лошото е, че застигнахме друга американска "традиция" - борбата за популярност в училище и извън него. Жалко е, защото повечето от тези деца са нямали и няма и да имат истинското детство, което ние сме имали... А това е голям пропуск според мен. :-o

marin4itu
03-21-2011, 18:33
Какво детство в скайпа и във фейсбука.. Те само там общуват.. Обаче хем са нахакани, хем ми се е случвало и да имат респект. Един път вървя си аз и едно момче и едно момиче от 8ми клас се гонят и виждам, че момчето ще дойде направо отгоре ми и такава леко го бутнах, че да не мине през мене. И чувам едно момиче, пак 8ми клас, отстрани вика: "Внимавай, че тя е 12ти клас и може да ти зашлеви 2 шамара". И ми стана много смешно :D

marin4itu
03-21-2011, 18:53
Ааа ако ще си правите среща искам и аз! Дано ако измислите ден, да се падне така, че да съм в Русе. Ще ми бъде приятно да се запозная с Lorein, защото тука в последно време в 3 теми си лафим с нея. :D

Lorein
03-21-2011, 18:56
И на мен ще ми е приятно! :P Ами ще видим, може да завъртим някоя друга среща. :) Ако някой има идеи, да предлага! :D

RoSKo0o0
03-21-2011, 20:20
Пораснал си, когато го докажеш. Е, все пак наистина изглежда смешно сега някоя 14-5 (или някой) годишен/на да ми се прави на по-умен/на от мен, примерно, или по-опитен :) Но един човек, за да се осъзнае какво прави на този свят и какво иска от този свят, трябва добре да тупне от високо 8-)
Например аз само се ебавам в този сайт, за което ме ебават и как ли не ме наричат или колко ли не предположения какъв съм бил ми поставя. Ясно, че форума е за помощ ама не може да пишеш тема мотамо като друга тема 2-3 теми под твоята :lol: Бе така де.... обсъдихте подробно училищата.... давайте сега цените на "Данък въздух" да обсъдим 8-) 8-)

marin4itu
03-21-2011, 20:39
Аз пък викам да обсъдим кой в кой кв е :D Аз съм в Дружба 1 при приятеля ми, а иначе баба ми, дядо ми и чичо ми живеят в Дружба 2.

Lorein
03-21-2011, 20:45
Аз съм във Възраждане. :D На 2 крачки от университета. 8-)

RoSKo0o0
03-21-2011, 21:03
Аз съм във Възраждане. :D На 2 крачки от университета. 8-)

Сега ми кажи, че си от блок Мадара!

marin4itu
03-21-2011, 21:03
Чакай сега да ми изникне в съзнанието къде е университета... Ам.. не е ли там, където има много кафета? Даже един път с приятеля ми се разхождахме там и си говорихме как може да влезеш и да пишеш на лекции, при положение, че има толкова много кафенета 8-)

RoSKo0o0
03-21-2011, 21:05
И на мен ще ми е приятно! :P Ами ще видим, може да завъртим някоя друга среща. :) Ако някой има идеи, да предлага! :D

Emppu90 чакаме само ;d

RoSKo0o0
03-21-2011, 21:09
Чакай сега да ми изникне в съзнанието къде е университета... Ам.. не е ли там, където има много кафета? Даже един път с приятеля ми се разхождахме там и си говорихме как може да влезеш и да пишеш на лекции, при положение, че има толкова много кафенета 8-)

Значи... права си. Има издигнат паметник на цар Росен (тоест аз) и всички му се кланят, когато минават 8) 8) 8) 8-) 8-) БЕЗ МАЙТАП!

Lorein
03-21-2011, 21:20
Аз съм във Възраждане. :D На 2 крачки от университета. 8-)

Сега ми кажи, че си от блок Мадара!

Мне, не съм там, но съм близичко. 8-)

RoSKo0o0
03-21-2011, 21:21
Аз съм във Възраждане. :D На 2 крачки от университета. 8-)

Сега ми кажи, че си от блок Мадара!

Мне, не съм там, но съм близичко. 8-)

До студентската пътека ли си? Или точно до Корпус 2?

Lorein
03-22-2011, 09:38
До многото барчета. :D

RoSKo0o0
03-22-2011, 11:34
До многото барчета. :D

Ох, мамааааааааааааааааааааа :D:D:D приятни сънища ти пожелавам или ти вече си свикнала 8-)

Lorein
03-22-2011, 16:06
До многото барчета. :D

Ох, мамааааааааааааааааааааа :D:D:D приятни сънища ти пожелавам или ти вече си свикнала 8-)

Мерси. :D Ами отначало беше много гадно, чувах караниците от Ниси като бях още в една стая с брат ми, после пък като се преместих в друга стая и сега чувам студентски партита от съседните блокове и колоритни пиянски изрази по улицата. 8-) Ноооо се свиква. Мене важното ми е веднъж да заспа, пък който иска да си вика, аз спа като пън. :lol: :lol: :lol:

RoSKo0o0
03-22-2011, 16:21
От Ниси? WTF?! :D А, значи може да си ме чувала и мен, ама по-точно един колега, той с неговия Тотнъм надува гайдата... серенада може да ти изнесе :P :P :P

Lorein
03-22-2011, 16:46
Ооо, не мерси. Пък и вече не съм от нея страна, няма да чувам. :D
Много спам го ударихме тука. 8-)

RoSKo0o0
03-22-2011, 17:19
Еми то има и други места ама....

П.С. Те.... vol.2 ще правим усещам :D

Lorein
03-22-2011, 17:40
Май май. :D Ама то всъщност не е особено спам, защото все пак си е за Русе всичко, което говорим. :D

RoSKo0o0
03-22-2011, 18:18
Май май. :D Ама то всъщност не е особено спам, защото все пак си е за Русе всичко, което говорим. :D

Даммммм... аз съм болен нещо и ми е много тъпо :( Кажи някакво интересно време из Възраждане, като изключим студентската... студентския парк и другия откъм Пантеона :))))

Lorein
03-22-2011, 18:28
Май май. :D Ама то всъщност не е особено спам, защото все пак си е за Русе всичко, което говорим. :D

Даммммм... аз съм болен нещо и ми е много тъпо :( Кажи някакво интересно време из Възраждане, като изключим студентската... студентския парк и другия откъм Пантеона :))))

Време? :shock: Да не би да искаш да кажеш място? 8-)

RoSKo0o0
03-22-2011, 19:22
Оффффффффф....... да ееееее хахаха от болестта е (да се надяваме) :D :D

Lorein
03-22-2011, 19:55
:lol: Еми да оздравяваш значи. 8-)

Иначе интересно място... То няма кой знае какво тука наоколо. Всъщност от една страна може да се каже, че има всичко - магазини, барчета, ала бала... Ама като се замислиш няма какво толкова да се прави. :-o То и аз ако изляза в квартала, джъткам най-вече в някой от 2та парка, центъра, кея... Ама то сега в това кофти време съвсем няма нищо интересно. :?

RoSKo0o0
03-22-2011, 20:39
:lol: Еми да оздравяваш значи. 8-)

Иначе интересно място... То няма кой знае какво тука наоколо. Всъщност от една страна може да се каже, че има всичко - магазини, барчета, ала бала... Ама като се замислиш няма какво толкова да се прави. :-o То и аз ако изляза в квартала, джъткам най-вече в някой от 2та парка, центъра, кея... Ама то сега в това кофти време съвсем няма нищо интересно. :?

мани ги тея барчета, че такива пари излях тази зима....... колкото по-малко, толкова по-добре ;X;X иначе парковетее... кея дето се вика...... хубави са нещатата да... ама така като казвате "няма какво толкова да се прави" и ми обезсмисляте живота направо :D Знаеш ли откъде ще си ми позната... ако имаш аха ... :P :] не че вероятността да сме се засекли в този мини район е малка де :D

Lorein
03-22-2011, 21:04
Нямам аха. :D Но пък преди време някой ми беше смъкнал снимките от Фейсбук и се представяше за мен в Impulse. Един приятел ми дава един линк и вика "А, не знаех, че имаш Impulse" :shock: :shock: :shock:
Както и да е, отклонение от темата. 8-) Иначе има какво да се прави то, ама на теория да го мислиш е по-кофти, отколкото като си навън и направо да кажеш айде еди-къде си. :)
А е вероятно да сме се засичали. Един квартал, на 5 минути път сме сигурно. Ти ходиш до университета, аз всеки ден пътувам към Руската... Шансът е доооооооста голям. 8-)

RoSKo0o0
03-22-2011, 21:12
Да уеееееее....... МАМЕ 8-) Много гадно така със снимкиТИ. Аз затова и ограничавам тяхното количество в нета, защото тази информацияя :S абе не е ли на практика тО? 8-) все тая :> Няма и пет минути... Мадара го знаеш къде е предполагам... срещу Руската точно :D Не първия блок, а зад него дългия :D Направо яко ми се набиваш на очите... може и ако си ходила на Cool случайно, защото там като се забием с колегите и излизане нямаше ;D

П.С. Уплашихме другите русИнци :lol:

SmilezZz
03-23-2011, 11:48
Не сме се уплашили,ама за да не прекъснем чата ви и затова не пишем :lol: А между другото , Lorein съм я виждала на протеста за по-дълга зимна ваканция.. Поне така си мисля.. :D

Lorein
03-23-2011, 16:30
Не сме се уплашили,ама за да не прекъснем чата ви и затова не пишем :lol: А между другото , Lorein съм я виждала на протеста за по-дълга зимна ваканция.. Поне така си мисля.. :D

Аз го организирах. :D Така че със сигурност. 8-)

Requisition
03-23-2011, 16:31
То и аз май я бях видял един път като карах байк. :)

SmilezZz
03-23-2011, 16:40
Не сме се уплашили,ама за да не прекъснем чата ви и затова не пишем :lol: А между другото , Lorein съм я виждала на протеста за по-дълга зимна ваканция.. Поне така си мисля.. :D
Аз го организирах. :D Така че със сигурност. 8-) Значи не се бъркам.. Защото и аз бях на протеста,и не знам защо - ама ми направи доста добро впечатление :D

Lorein
03-23-2011, 16:54
Не знам какво толкова съм направила впечатление, но мерси де! :) :D

Леле, чак ми е странно, не излизам кой знае колко много, пък явно доста хора са ме виждали. 8-) Е то сигурно и вие ако пуснете някоя друга снимка, и аз може да се сетя. :)

RoSKo0o0
03-24-2011, 06:43
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

marin4itu
03-24-2011, 08:39
Ем то нали знаеш лафа, че ти познаваш половината град, а другата половина тебе познава :D

RoSKo0o0
03-24-2011, 09:12
Ем то нали знаеш лафа, че ти познаваш половината град, а другата половина тебе познава :D

Това дето го каза Стоян от Биг Брадър Фемили хахаха... само дето нз що каза "от 70 хиляден град, след като града е около 130-140 хиляди ;д"

marin4itu
03-24-2011, 09:20
Е аз това не го знам от Биг Брадър :D Отдавна го знам..
А ти май много Биг Брадър гледаш :D То и аз им гледам сеира, ама не помня чак кой какво е казал, ти си голям маниак :D

RoSKo0o0
03-24-2011, 18:32
Стига фе :D Обичам да им гледам "сеирните"... дори през 2-3-4 месеца си пускам един кратък обзор на най-жалките и смешни моменти :> Искам пак да има... и пак 90% от хората да твърдят, че това било представителна извадка от обществото... тези маймуни ще ме побъркат :D

marin4itu
03-25-2011, 15:43
Те там подбират на-големите диоти, за да има сеир и интрига.

А между другото неска така хубаво се разходих из Русе с приятеля ми.. Временцето беше страхотно!

RoSKo0o0
03-25-2011, 16:20
Тъкмо щях да кажа... защо не ни... ама :) Супер е... супер беше де, аз се прибрах малко в Шумен и ще имам честта да се поразходя из шуменския център, който според мен се превърна в един от най-готините центрове. Маринче, аз твоята схема за идване в Русе не мога да я схвана нещо... уикендчетата само или?

marin4itu
03-26-2011, 09:29
Ох ами малко е сложно :D
Когато мога идвам общо взето, ако не приятелят ми идва във Варна. Зависи от неговите смени и моето даскало. Ама си се справяме, най-малко по 2 дена в седмицата сме заедно, а най-често по 3-4.
Ама ся примерно четвъртък вечерта дойдох, защото не съм ходила на даскало.

RoSKo0o0
03-26-2011, 12:17
Ох ами малко е сложно :D
Когато мога идвам общо взето, ако не приятелят ми идва във Варна. Зависи от неговите смени и моето даскало. Ама си се справяме, най-малко по 2 дена в седмицата сме заедно, а най-често по 3-4.
Ама ся примерно четвъртък вечерта дойдох, защото не съм ходила на даскало.

Е, супер :] Щом можете да поддъражате подобна връзка, успехи и занапред 8-) Вий сте ибаааахти пичуити майнаа :)

marin4itu
03-26-2011, 13:00
Хахха, благодаря ти! Вече почти една годинка сме си заедно! Дано още мнооого да не му писна :D

RoSKo0o0
03-26-2011, 18:33
Хахха, благодаря ти! Вече почти една годинка сме си заедно! Дано още мнооого да не му писна :D

Още 2 546 112 пъти по толкова години ама изпълнени с щастие :) Как се намерихте вие така не ви знам :D Напиши на ЛС, ако искаш, не за друго, а защото тая инфо не е много за пред многото :)

Emppu90
03-26-2011, 23:16
А къде мислите да прекарате лятото?

Аз лично смятам да го прекарам в Русе/Тутракан/Варна/Слънчев Бряг/Несебър .. там някъде ;д
С приятели.. купони и учене..

marin4itu
03-27-2011, 08:40
Хахха, благодаря ти! Вече почти една годинка сме си заедно! Дано още мнооого да не му писна :D

Още 2 546 112 пъти по толкова години ама изпълнени с щастие :) Как се намерихте вие така не ви знам :D Напиши на ЛС, ако искаш, не за друго, а защото тая инфо не е много за пред многото :)

То аз съм писала, имаше една тема за това как сме се запознали с половината си..

Ами малко е дълго да знаеш :D
Лятото работих на Златни пясъци и едното момче, което беше пиколо, се оказа, че живее в съседния блок на баба ми. И на Великден цялото семейство тръгваме за Русе като аз съм взела и една приятелка. И се обадихме на това момче, дето работеше в хотела и той каза, че ще ни води на домашно, при което ние малко се дърпаме, защото никой не познаваме. Но в крайна сметка ни заведе в приятеля ми :D И така цяла нощ пием, пием, на следващия ден си направихме следобедна разходка, пак хората, които бяхме вечерта и пак на домашно, само че в друго момче и то там си почна работата. И като ни изпращаха на следващия ден, защото ни беше последен, приятелят ми каза, че ще дойде във Варна, обеща ми. Аз много не го приех с доверие, обаче то след 2 седмици наистина дойде! И така прекарахме един уикенд заедно и оттогава сме официално заедно и си се разхождаме Русе-Варна, имаме си разнообразие :D Много сладко ми става като се сетя :smt007

RoSKo0o0
03-27-2011, 10:19
Много интересно наистина :) Все едно така е трябвало да стане :> Няма лошо, че щом поддържате и такава връзка от разстояние... аз съм малко скиптично настроен към тях, но щом сте намерили някаква формула се радвам :)
Скоро ще има отново "Варна, морето, сините вълни" :grin:
А в Русе ше се борим с комарите и миризливките :smt075
Ще трябва да викаш подкрепление от Варна :D

RoSKo0o0
03-27-2011, 10:22
А къде мислите да прекарате лятото?

Аз лично смятам да го прекарам в Русе/Тутракан/Варна/Слънчев Бряг/Несебър .. там някъде ;д
С приятели.. купони и учене..


Шумен :) Ииии Варна също... ако си намеря половинка в Русе - и в Русе :) Ще прежаля комарите... ще барикадирам квартирата и бой :smt021

marin4itu
03-27-2011, 11:36
Абе то повечето хора са скиптични, всъщност хората, които не са имали такава връзка са скиптични. И аз съм на мнение, че е трябвало да се случи и съм щастлива, че се е случило. :grin:

Ауу в Русе има ужасни комари! Даже като бях малка, понеже бях по цял ден из квартала, баба ми ми беше купила някакъв спрей, добре предпазваше ме за 3 часа, ама после пак ме нахапваха..

А иначе лятото сигурно пак съм във Варна и Русе :D

Ох, ного ми се ходи на плаж вече, като почна да се постопля.. Аз поне си хващам автобуса и за половин час съм на плажа :P

Lorein
03-27-2011, 17:03
http://www.facebook.com/event.php?eid=179893252056956

Русенци, включете се в почистването на нашия любим кей. :)

RoSKo0o0
03-27-2011, 21:08
Ем, да... е, то аз не искам и да имам такава връзка сякаш де :) Стига сте ме плашили с тези комари, защото наистина няма да дойда лятото тука :D:D:D
И на мен ми се ходи на плаж, много :) като свърши сесията съм фрий... но нз как ше завърши, да се надяваме успешно :S:S:S

Lorein, хубава инициатива :) Ще видим какво ще правим тогава... вие хубаво сте си ваканция, ама някои не сме.

CherryBell13
03-27-2011, 22:01
ииеееииии :grin: и аз съм от Русе ако някой иска да пише на лично :grin:
много яка темаа :) само за русенци :-P

Lorein
03-28-2011, 08:33
RoSKo0o0, на 12 клас тогава им свършва ваканцията таман. 8-) Пада се неделя и ние като вас понеделник сме на училище. :)

RoSKo0o0
03-28-2011, 20:23
RoSKo0o0, на 12 клас тогава им свършва ваканцията таман. 8-) Пада се неделя и ние като вас понеделник сме на училище. :)

Как така.. лелееее....... ние 12 клас си имахме всичките ваканции мисля, поне доколкото се сещам :> Кой е прецакан сега, а съседке :D
Ей, успех на изпитите, предполагам предварителните са съвсем близо :)

Lorein
03-28-2011, 21:16
RoSKo0o0, на 12 клас тогава им свършва ваканцията таман. 8-) Пада се неделя и ние като вас понеделник сме на училище. :)

Как така.. лелееее....... ние 12 клас си имахме всичките ваканции мисля, поне доколкото се сещам :> Кой е прецакан сега, а съседке :D
Ей, успех на изпитите, предполагам предварителните са съвсем близо :)

Ами няма как, откакто има матури, на всички дванадесетокласници пролетната ваканция е с около 1 седмица по-кратка от на останалите ученици. :D Иначе мерси за пожеланието, но за жалост точно по английски за мен няма предварителни в РУ. Има в Търново, но там ще ходя направо на юлската сесия. :)

RoSKo0o0
03-29-2011, 16:41
RoSKo0o0, на 12 клас тогава им свършва ваканцията таман. 8-) Пада се неделя и ние като вас понеделник сме на училище. :)

Как така.. лелееее....... ние 12 клас си имахме всичките ваканции мисля, поне доколкото се сещам :> Кой е прецакан сега, а съседке :D
Ей, успех на изпитите, предполагам предварителните са съвсем близо :)

Ами няма как, откакто има матури, на всички дванадесетокласници пролетната ваканция е с около 1 седмица по-кратка от на останалите ученици. :D Иначе мерси за пожеланието, но за жалост точно по английски за мен няма предварителни в РУ. Има в Търново, но там ще ходя направо на юлската сесия. :)

Е, ние щоту имахме :D Къде излизате на показ на абитуриентската? Да не забравиш да ме поканиш 8-) :lol: Кофти е без предварителни, защото може да са по-лесни... (както при мен стана)

Lorein
03-29-2011, 18:35
Хахаха, ами на центъра, къде иначе. :D Ама в суматохата шанса ще е малък. :X ю
Иначе за предварителните - кофти е, да. Но пък аз съм по-спокойна от повечето кандидатстващи, защото английския ми е силен, пък и ходя на уроци за сертификат, така че имам подготовка. Пък ако не - и матура английски ще карам, така че съм добре. :D

RoSKo0o0
03-29-2011, 20:51
Да е, аз се шегувах :) Не, щото в Шумен си имаме по-специално място :P
Това е хубаво... That is good (ДАТ ИС ГУУД) :D Училища "Европа" или Фарос или нито едно от двете? :D Дано да успееш, а с какво всъщност искаш да влезеш?

Lorein
03-29-2011, 22:48
"Европа" - the best :grin:

Новата специалност Европеистика и глобалистика (изучаване на англ.език) :)

GrippingBosh
03-30-2011, 10:27
И аз съм от Русе ако някой иска да пиши ЛС :grin: :grin: :grin:

+1

айде и аз да се разпиша в темата за русенцитеее :grin:

RoSKo0o0
03-30-2011, 10:43
И аз съм от Русе ако някой иска да пиши ЛС :grin: :grin: :grin:

+1

айде и аз да се разпиша в темата за русенцитеее :grin:

Ай, де..... 8-)

Lorein, и аз съм учил в училища "Европа"... мисля че P1, P2, P3 и S1за около 3 години :D В Ямбол обаче :>
Нямам си и на идея каква е тази специалност...по-точно ние сме имали в училище такъв предмет ама не ми вдъхна много доверие :> Не че сегашната ми специалност е много "чистичка" :D

Lorein
03-30-2011, 12:06
Ами аз се подготвям за B2 - FCE ( First Certificate of English ). :) И догодина сигурно ще записвам и за C1 - CAE ( Certificate of Advanced English ). :D
Тези, които ти си споменал, не ми говорят нищо, но си признавам, че не съм много информирана. :)

Колкото до специалността - къде си учил такъв предмет, че ми стана интересно? 8-) Какво съдържаше при теб?
А твоята специалност каква е? :)

RoSKo0o0
03-30-2011, 15:17
Успехи, намачкай ги копеУе 8-) Сестра ми и тя беше в Европа и взе 1 или 2 сертификата, не знам, но ужасно много й помогна :)
Ами това са първите нива на училища "Европа" по това време :) Започваш от P1 и т.н... не знам, тук в Русе може да е по-различно.

Предмета Европеистика го учех в 9-ти клас. Беше свързано основно с Европа... създаване на Европейския съюз, коя държава кога влиза и такива работи - като цяло всичко за Европа (историята на Европа). Това поне се сещам.

Аз съм Право 8-)

DesireToFire
03-30-2011, 16:52
Ами аз се подготвям за B2 - FCE ( First Certificate of English ). :) И догодина сигурно ще записвам и за C1 - CAE ( Certificate of Advanced English ). :D
Тези, които ти си споменал, не ми говорят нищо, но си признавам, че не съм много информирана. :)

Колкото до специалността - къде си учил такъв предмет, че ми стана интересно? 8-) Какво съдържаше при теб?
А твоята специалност каква е? :)
Защо не караш няправо advanced. First няма да ти послужи никъде, а и B2 е нивото за 9ти клас, няма смисъл да дадеш поне 1000 лв за уроци + изпит след като на следващата година ще ги дадеш пак.

Lorein
03-30-2011, 17:44
Ами аз се подготвям за B2 - FCE ( First Certificate of English ). :) И догодина сигурно ще записвам и за C1 - CAE ( Certificate of Advanced English ). :D
Тези, които ти си споменал, не ми говорят нищо, но си признавам, че не съм много информирана. :)

Колкото до специалността - къде си учил такъв предмет, че ми стана интересно? 8-) Какво съдържаше при теб?
А твоята специалност каква е? :)
Защо не караш няправо advanced. First няма да ти послужи никъде, а и B2 е нивото за 9ти клас, няма смисъл да дадеш поне 1000 лв за уроци + изпит след като на следващата година ще ги дадеш пак.

Advanced хич не е лесно за изкарване. Имам съученици, които ходиха първо на FCE, после и на CAE и не успяха да го вземат. И няма определено ниво на години за FCE. В групата си имам ученици от 9 клас, до към 20 и няколко годишни. По едно време имаше и една 30 и няколко годишна, ама тя се отказа. Това е според способности, не според години. И аз така или иначе съм ги дала тези пари. Не исках да рискувам да се записвам направо на по-трудното, винаги се почва от по-лесното и така лека полека се стига и до трудното. Така по не се усеща натовареността. И не е вярно, че FCE не служи за никъде. Аз не съм тръгнала в чужбина да кандидатствам, където трябват по-трудните сертификати (и което е малко безмислено за мен - TOEFL, който важи само 2 години). А тези сертификати важат до живот и този ( и следващият ) ще ми послужат после и за работа, и за в университета да се освобождавам от изпити и т.н. Не е толкова маловажно. :) Пък и догодина живот и здраве, и CAE ще изкарам.

RoSKo0o0, мерси! :) И наистина Европата дават много добра подготовка!
Хубава ти е специалността, защо? :P Само че трябва да се бориш с доста конкуренция. Иначе за моята европеистика - до сега имаше една такава специалност в РУ, която по-скоро прилича на това, което ти си учил. А сега излезе нова, пак европеистика, но по-...обширна, така да го кажа. 8-) Все още нямам достатъчно информация за нея, но на 12 април има отворени врати в университета и ще отида да си разпитам по-подробно. :)

RoSKo0o0
03-30-2011, 23:20
Бе, хубава тя ама си е голям амъка да ти кажа ;D Особено на хора, на които не им се учи (като мен например). Ще видим отворените врати какво ще предложат :) То ще бъде вторник... учебен ден, да видим какво ще ви излъжат :D Няма лошо, но ЮФ е много нов и много хубав... сравнение с ректората :)

Emppu90
04-02-2011, 15:07
Да, пишете си, но аз продължавам да се притеснявам за изпитите.. :( :-# :-# :-# :-#

karamelcheto92
04-02-2011, 16:07
Който иска да сме фр да ми пише ЛС :twisted: :twisted: :twisted:

slicky
04-02-2011, 20:09
Ами аз се подготвям за B2 - FCE ( First Certificate of English ). :) И догодина сигурно ще записвам и за C1 - CAE ( Certificate of Advanced English ). :D
Тези, които ти си споменал, не ми говорят нищо, но си признавам, че не съм много информирана. :)

Колкото до специалността - къде си учил такъв предмет, че ми стана интересно? 8-) Какво съдържаше при теб?
А твоята специалност каква е? :)
Защо не караш няправо advanced. First няма да ти послужи никъде, а и B2 е нивото за 9ти клас, няма смисъл да дадеш поне 1000 лв за уроци + изпит след като на следващата година ще ги дадеш пак.

Advanced хич не е лесно за изкарване. Имам съученици, които ходиха първо на FCE, после и на CAE и не успяха да го вземат. И няма определено ниво на години за FCE. В групата си имам ученици от 9 клас, до към 20 и няколко годишни. По едно време имаше и една 30 и няколко годишна, ама тя се отказа. Това е според способности, не според години. И аз така или иначе съм ги дала тези пари. Не исках да рискувам да се записвам направо на по-трудното, винаги се почва от по-лесното и така лека полека се стига и до трудното. Така по не се усеща натовареността. И не е вярно, че FCE не служи за никъде. Аз не съм тръгнала в чужбина да кандидатствам, където трябват по-трудните сертификати (и което е малко безмислено за мен - TOEFL, който важи само 2 години). А тези сертификати важат до живот и този ( и следващият ) ще ми послужат после и за работа, и за в университета да се освобождавам от изпити и т.н. Не е толкова маловажно. :) Пък и догодина живот и здраве, и CAE ще изкарам.

RoSKo0o0, мерси! :) И наистина Европата дават много добра подготовка!
Хубава ти е специалността, защо? :P Само че трябва да се бориш с доста конкуренция. Иначе за моята европеистика - до сега имаше една такава специалност в РУ, която по-скоро прилича на това, което ти си учил. А сега излезе нова, пак европеистика, но по-...обширна, така да го кажа. 8-) Все още нямам достатъчно информация за нея, но на 12 април има отворени врати в университета и ще отида да си разпитам по-подробно. :) Пей,че не бях писал отдавна в темата.. Lorein специалността,която мислиш да записваш ми се струва доста интересна.А после накъде мислиш?

Mirage3
04-02-2011, 20:20
Да, пишете си, но аз продължавам да се притеснявам за изпитите.. :( :-# :-# :-# :-#
Кой клас си? :lol:
бту. и аз съм от Русе

RoSKo0o0
04-02-2011, 21:33
Я се дръж маллко 8-)

Lorein
04-02-2011, 22:15
slicky, не съм решила още за магистратурата. :) Много ми харесва идеята за психология, но доколкото разбрах може само ако бакалавъра ми е такъв ( поне за психологията, която аз исках ). Иначе може би ще се ориентирам към мениджмънт. Така ще имам основа езици + професия. :) Защо питаш, и ти ли си кандидат-студент(ка) ? :P

Emppu90
04-02-2011, 23:11
Да, пишете си, но аз продължавам да се притеснявам за изпитите.. :( :-# :-# :-# :-#
Кой клас си? :lol:
бту. и аз съм от Русе
Ня 15 говеини въм.. щ3 съм или 8 или 9 клас.. не знам.. както реши МОМН . .. . а иначе сега не мога да ви пиша чве се връщам от един Рд и мсъм малко изморен.. ;/ хайде, до утре.. ;)

Requisition
04-03-2011, 11:33
Някой знае ли къде в нашия град боядисват професионално с пистолет и колко пари ще ми излезе(рамка на колело)?

slicky
04-03-2011, 11:48
slicky, не съм решила още за магистратурата. :) Много ми харесва идеята за психология, но доколкото разбрах може само ако бакалавъра ми е такъв ( поне за психологията, която аз исках ). Иначе може би ще се ориентирам към мениджмънт. Така ще имам основа езици + професия. :) Защо питаш, и ти ли си кандидат-студент(ка) ? :P Е за ся съм пишлеменцИ :-D :-D ,ама след няколко години ще дойде и моя ред и до догодина трябва да реша къде и какво ще кандидатствам за да почна да се подготвям.

RoSKo0o0
04-03-2011, 11:56
Някой знае ли къде в нашия град боядисват професионално с пистолет и колко пари ще ми излезе(рамка на колело)?

Там онова място до Шесо студентско общижитие точно то релсите дето боядисват колите??? :D или то не е такова :>

CherryBell13
05-29-2011, 18:00
Хей сега си уговаряме среща за всички от Русе сори че съм направила тема но тука пише къде и кога ще се срещнем :) http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=8777648#8777648

Djenka
05-30-2011, 11:44
Здрасти, Русе! Айде да си уговаряме среща и да се срещнем :grin: :grin:

GrippingBosh
07-05-2011, 14:16
Хей ,тая тема замря...има ли русенции :-D :twisted:

slicky
07-05-2011, 14:39
И отново се възроди!!!!!!!!!
Последно говореха за среща,ко стана?

RoSKo0o0
07-05-2011, 16:35
Срещнахме се, играхме на дама след това си купихме ледени сокчета и отидохме на разходка в Чародейка около 22 часа 8-) 8-) 8-)

SmilezZz
07-05-2011, 21:51
Аз не можах да дойда..
Навити ли сте да се организираме още веднъж ? Тъкмо сме и във ваканция ?

slicky
07-06-2011, 05:58
Срещнахме се, играхме на дама след това си купихме ледени сокчета и отидохме на разходка в Чародейка около 22 часа 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) Ром парти.

RoSKo0o0
07-06-2011, 08:51
Е, и аз не съм ходил. Аз не знаех даже :) Аз в Русе ще се пусна лятото за 1-2 дена ама ще видим кога :)

Musee
07-09-2011, 14:25
Здравейте на всички,

Има ли кандидат-студенти за нашия невероятен Алма матер 8) ? Аз съм се насочил към Стопанско управление, но не знам дали ще ми стигне бала. От дипломата ще събера 3.50 + 3.50 :-x . Това да не ходиш на училище, да ненавиждаш учителите си (естествено и те теб), както и обкражаващите те "ученици", не е работа :D .
Относно тия матури - аз съм втрещен от нивото им. Аз, без да съм си сядал на гъза от над 5 години, изкарах 5 и 50 на двете.
Изключително съм ентусиазиран, относно запознаването с новите колеги. Толкова много се надявам да има такива без чалгарски манталитет, защото за толкова години само с такива дебили имах "честта" да общувам.
Драскайте в темата или на ЛС, за да обсъдим предстоящия нов живот - студентският. 8-)

GunSnSteelflowers
07-09-2011, 21:20
То аз дето съм от Варна прихванах от вашия русенски диалект покрай приятелят ми..

Във Варнa все едно не говорите супер меко :D
И аз съм от Русе, но от 5 години живея в София. Все още си въздишам по моя град :)

Lorein
07-10-2011, 05:28
То аз дето съм от Варна прихванах от вашия русенски диалект покрай приятелят ми..

Във Варнa все едно не говорите супер меко :D
И аз съм от Русе, но от 5 години живея в София. Все още си въздишам по моя град :)

Какво ще кажеш за София? Интересно ми е хората, които не са родом от там, но живеят там, какво мнение имат. :) Защото имаме познати, които живеят и работят там само заради парите, а изобщо не харесват града.

BloodRunsCold
07-10-2011, 13:44
^ Там е проблема. Заради парите и работата... да оцеляват тоест. А така наречената от тях "провинция"... ти дава смисъл да живееш и не е от гореспоменатите причини.

Okeeey1
07-10-2011, 15:36
Русе е града !!! :grin:

lamer4e7o
07-10-2011, 15:52
Някой навит за срещичка в Търново? :D

Направо направете темата за сборки, така ще е най-добре. :oops:

eminemki
07-10-2011, 18:01
И аз съм от Русе,някой ако иска да пише на лично :D

slicky
07-10-2011, 18:51
Koлко много сме били 8-) 8-)

GunSnSteelflowers
07-11-2011, 09:54
Ами да, Lorein, преместих се в София, защото майка ми си загуби работата в Русе и ни се отвори възможност да дойдем да живеем тук. Мисля си, че даже да нямахме този късмет , тя щеше да остане без работа в Русе поне за няколко месеца. Та тривиално е - както повечето хора, така и аз съм се преместила там заради оцеляването и не бях много доволна от този факт. Сещаш се, може да съм била 6-7 клас дете, обаче целият ми живот си беше в Русе и не беше фън в началото. Първо си идвах всяка възможна почивка, после всяка ваканция, почнах и да пропускам някоя друга такава и в крайна сметка сега се оказва, че не съм идвала в Русе от 1 година вече ... Това не означава, че градът не ми липсва. София е изключително шумен и неприветлив град и я няма онази топлинка, обаче като живееш достатъчно дълго време, почва да ти става симпатична. Навик. Сега пък не мога да си представя живота си на друго място. Все пак за мен Русе е Градът и си го пазете, защото съм обикаляла доста и по-подреден и красив град не съм виждала. Имам много спомени и понякога мислено се връщам там и се стоплям :) От всичко най-много ми липсва Дунава. И така... :)

BloodRunsCold
07-11-2011, 20:45
:) Имаш си Бойко :)

Lakkeri
07-12-2011, 14:22
И аз съм от Русе .... който иска да пише на ЛС

BloodRunsCold
07-13-2011, 16:59
Русенлииийййй и русенлийки как еееееееееее :grin: :grin: :grin: :grin: Как е "хаватаааа" "маватааааааааа" 8-)

DesireToFire
07-13-2011, 20:16
Русенлииийййй и русенлийки как еееееееееее :grin: :grin: :grin: :grin: Как е "хаватаааа" "маватааааааааа" 8-)
Нямам идея за какво говориш :lol:

SmilezZz
07-14-2011, 05:03
Русенлииийййй и русенлийки как еееееееееее :grin: :grin: :grin: :grin: Как е "хаватаааа" "маватааааааааа" 8-)
Нямам идея за какво говориш :lol:
Как е времето,времето 8-)

slicky
07-14-2011, 11:21
Русенлииийййй и русенлийки как еееееееееее :grin: :grin: :grin: :grin: Как е "хаватаааа" "маватааааааааа" 8-)
Нямам идея за какво говориш :lol:
Как е времето,времето 8-) :D :D

BloodRunsCold
07-14-2011, 19:01
Йо... остави го ти времето. Ние сме в него и то е в нас 8-)

slicky
07-14-2011, 19:06
Йо... остави го ти времето. Ние сме в него и то е в нас 8-) Разцепи форума с това мнение.

SmilezZz
07-15-2011, 11:59
Йо... остави го ти времето. Ние сме в него и то е в нас 8-)Така е. Прав си 8-)

slicky
07-15-2011, 15:33
Добре отварям супер тема в темата-как са според вас моловете?

Requisition
07-15-2011, 21:44
Много малко магазини има, но ми изглеждат много по-прилични от тези в другите градове. Аз да те питам как е английската като училище? Баскетболният отбор добър ли е, ще мога ли да се запиша? - луд съм по този спорт. Госпожите как са, това-онова. :)

BloodRunsCold
07-16-2011, 05:49
Не съм ходил от... не знам, но въобще не беше скоро. Сега септември или по-рано ще мина да ги видя и двата, да видим докъде са ги направили. Миналия път... определено този в Здравеца по ми хареса, тъй като беше някак си по-свеж.

slicky
07-16-2011, 15:57
Много малко магазини има, но ми изглеждат много по-прилични от тези в другите градове. Аз да те питам как е английската като училище? Баскетболният отбор добър ли е, ще мога ли да се запиша? - луд съм по този спорт. Госпожите как са, това-онова. :) Проблем ли ти е ако ти пиша ЛС? Не искам да се издавам много много.

Requisition
07-16-2011, 16:15
Добре, няма проблеми. :)

BloodRunsCold
07-17-2011, 13:07
Търсим си екскурзовод за когато се прибера в Русе септември месец :)

slicky
07-17-2011, 13:52
Търсим си екскурзовод за когато се прибера в Русе септември месец :) За какво ти е? То в Русе има толкова много заблежителности..

BloodRunsCold
07-17-2011, 17:42
Не ме интересуват забележителностите, а градът ;) Защото ми трябва кореняк.

slicky
07-18-2011, 06:26
Живял ли си в Русе?

BloodRunsCold
07-18-2011, 10:01
Живял ли си в Русе?

Im student bro :) Second year already! Но нали знаеш... по-точно може и да не знаеш... първта готина е СО, СО, СО, квартири :))

slicky
07-18-2011, 14:43
Живял ли си в Русе?

Im student bro :) Second year already! Но нали знаеш... по-точно може и да не знаеш... първта готина е СО, СО, СО, квартири :)) Кво учиш,ако не е тайна?