PDA

View Full Version : Полицитемия Вера



greendaylove
02-02-2011, 14:39
Някои запознат ли е с това рядко заболяване ще е добре да споделим опит.Знам, че се лекува с интерферон, който се прилага инжекционно, но и най-често се изписва Хидрея (таблетки). Смята се, че на хора над 50 год. се изписва Хидрея, а под 50 год. - интерферон. Интересуват ме таблетките Хидрея от къде може да се закупят и на каква цена? В аптеките цената на опаковка е много висока- 150 лв. може ли да се намерят по-евтино и от къде.Доставят ли се от чужбина? Който знае нещо повече да сподели. :)

sexita
02-03-2011, 16:21
Ти сериозно ли мислиш че имаш такова заболяване и си решил/а да се самолекуваш???
На твое място бих отишла на специалист да ми определи той лечението :?

Red_Hair
02-04-2011, 22:25
спокойно sexita няма нито лекар нито фармацефт който да ми заложи разрешителното като му даде интерферон нито подобни на него препарати без сигурна диагноза и зелена рецепта така или иначе ще се наложи да иде на лекар,(ако не е)и да му остановят такава диагноза,която впрочем е тежка и рядна :)

kalpazanka
02-05-2011, 07:25
На зелени и жълти рецепти не се ли изписват само наркотичните вещества и прекурсорите им?! :-o

storex
02-06-2011, 00:43
На зелени и жълти рецепти не се ли изписват само наркотичните вещества и прекурсорите им?! :-o
Мисля, че всички средства, водещи до лекарствена зависимост, се изписват на такива рецепти, като наркотичните влизат в тях, разбира се :)
Бтв тва с местожителството за пространството на Дисе е много оригинално, адмирации :)
По темата - бих се опитал да ти помогна като направя справка в учебника по хематология, ама нещо не го откривам около мен, иначе ми е интересно как си се насочил точно към тая болест, в смисъл, заболяването не е безобидно и ако не ти е поставена такава диагноза от хематолог, не виждам причина да се опитваш да се лекуваш за нея, пък и няма да можеш сам, щото освен прословуто споменатия интерферон, към лечението съм почти убеден че се включва и кръвопускания, с цел нормализиране на някои показатели - еритроцити, хематокрит, хемоглобин, които при това заболяване са над нормата, което няма как ти да установиш, ако не са ти направени изследвания, обаче ако ти бяха направили, щяха да те насочат към хематолог, така че обясни ни каква е ситуацията и защо изобщо си се насочил(а) към точно това заболяване :))

kalpazanka
02-06-2011, 11:02
^^Имах предвид, че интерферонът малко не ми се връзва да е на зелена рецепта. Затова и попитах.

:)

Red_Hair
02-06-2011, 21:06
аз по-скоро исках да кажа,че не може да го намери легално без рецепта,за да успокоя тези които написаха"ама ти не може да взимаш интерферон ей така щото си мислиш че имаш тази болест"наистина не съм се замислял като съм написал,че се изписва със зелена рецепта,моя е грешката съжалявам изразил съм се неправилно :)

greendaylove
02-07-2011, 15:46
От тази болест е болна баба ми, а не аз.Тя е над 50 години и е изписана Хидреа.Получаваше ги безплатно,но ги спряха. И за това питам от къде може да се взимат.Тя сега си копува от аптеката по няколко хапчета, които са 1,50- за едно хапче, но и стигат само за няколко дни.Иначе си прави изследвания, следи се хемоглобина, еритроцитите и т.н, правят се кръвопускания, хематолог посещтава всеки месец.