PDA

View Full Version : няколко въпроса



freestyle2
02-02-2011, 16:56
такаам значи как може да се заразиш от вируса спин, освен като правиш секс с човек, който вече е болен от него. Имам в предвид могат ли момче и момиче които са здрави да се заразят взаимно или пък единия да зарази другия... И всъщност на кратко с прости думи ако може да кажете какво ти прави спина и следователно как може да разбереш че си болен от него, ако не ходиш на лекар

и за мензиса... значи аз само знам че и идва на жената на 21-31 дни ии продължава 4-5 дни, през които тя е малко нервна и трябва да пази добра хигиена
таа тука искам, ако може де, да ми обясните всичко малко по-подробно и с по простички думи. Какво ще стане ако жената прави секс през тея 4-5 дни ии може ли да разбере кога ще и дойде ако не гледа календара(в смисъл можеш ли да разбереш днес, че утре ще ти дойде). Какво представлява овулацията и бялото течение.
ааа и жената е нервна през всичките тея 4-5 дни нали? :-D

krem4et0
02-02-2011, 17:03
Съветвам те да прочетеш тази тема:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=244492
Ще отговори на много от въпросите ти.

SummerRain
02-02-2011, 17:06
Ако и двамата партньори за здрави, вирусът на СПИН просто няма откъде да се вземе. Иначе вирусът може да се предаде освен по полов път (от болен на здрав човек), така и по кръвен път (при контактъ със заразена кръв).
http://www.puls.bg/illnes/issue_277/part_2.html тук можеш да прочетеш за симптомите на СПИН, но диагноза НЕ може да се постави без съответните изследвания.
През дните на менструация нищо няма да и стане на жената, ако прави секс, просто не е особено комфортно. Също така по това време използването на презерватив е задължително (то по всяко време е), тъй като рискът от инфекции е по-голям. Обикновено жената разбира, че ще и дойде по болки в кръста и ниско в корема, които може да започнат от няколко часа до няколко дни преди мензиса. И не е задължително да е нервна през тези 4-5 или там колкото дни са, даже повечето са нервни преди да им дойде - т.нар. предменструален синдром.
Овулация е отделяне на зряла яйцеклетка от яйчника. Ако по това време във влагалището на жената има сперматозоиди, тя може да забременее. Овулацията е обикновено 14 дни преди датата на очакваната менструация.

freestyle2
02-02-2011, 18:38
ами четох я темата за обща сексуална култура, ама там са използвани доста термини които не разбирам :)
иначе ясно
само че забравих да питам през кой период от време жената има най- голям шанс да забременее (сигурно през овулационния ама да попитам) и съответно през кой най-малко
и как всъщност можеш да се заразиш от спин,освен чрез полов акт
то все някой трябва да е бил първия заразен - той как се е заразил?

krem4et0
02-02-2011, 19:09
Има различни теории за първия зеразен. Аз съм чувала, че е било от маймуна, а също, че вирусът е изкуствено създаден и е инжектиран при ваксинация на населението на Африка.

Забременява се, ако има акт по време на овулацията, 1-2 дни преди нея и до 12 часа след като настъпи. През другите периоди е относително безопасно, защото няма годна яйцеклетка. НО не винаги жената може да е сигурна кога й е овулацията. Дори и специалните тестове показват вече когато е настъпила.

При тая сексуална култура те съветвам да не правиш скоро секс, а като решиш след време да е задължително с презерватив.

SuperBadSuperFresh
02-02-2011, 19:19
За уточнение само,не се "заразяваш" с вируса СПИН,а с вируса HIV.СПИН се нарича състоянието,последващо инфектирането с HIV.Вирусът се предава по полов път (орален,вагинален и анален),кръвен път ("кръвни братя",кръвопреливания,трансплан тации) и по път майка0дете (чрез плацентата или кърмата на майката или чрез смесване на кръвта на майката и плода).Що се отнася до теориите,официалната,която използваме от Български Младежки Червен Кръст при лекциите,е че инфекцията се наблюдава при мъже-хомосексуалисти,и дотам с догадките.

freestyle2
02-02-2011, 19:43
хах ами не мисля че не разбирам толкова че чак да не правя секс :)
просто тея теми винаги са ми куцали и реших да поработа над тях
и все пак нужно ли е да знам какви са симптомите на спина и как се е разпространил за да правя секс... също и за менструацията на жената.. нужно ли е да знам подробностите. естествено добре е да ги знаеш амаа то пък сигурно 1 от 10 момчета до 18 годишна възраст са се интересували подробно за тея неща

gandalfepi4
02-02-2011, 20:57
За СПИН - а съм чела ,че е биологично оръжие създадено по времето на Студената Война от САЩ.Но нещо се объркало - има косвени данни за това в една книжка - "Тайната на Архелон".


http://img80.imageshack.us/img80/9374/bnepox1296686210.jpg