PDA

View Full Version : Специалности



SameLove
02-02-2011, 18:08
Коя мислите , че е по-добра специалност - Журналистика , Психология или Право и къде има по-голям шанс за реализация ?

Greennight
02-02-2011, 18:16
И трите не са лесни.Особено правото и психологията,но и от трите можеш да жънеш големи успехи.Просто сам/а трябва да избереш,кое най-много те влече

anonimchetou
02-02-2011, 18:19
Не мисля че в психологията има голяма перспектива. В България не е като по филмите , всеки втори да ходи на психолог. Най много да станеш някой психолог в някое даскало или нещо подобно. Лично мнение. Иначе Журналистиката и Правото не са лоши специалности.

SmilezZz
02-03-2011, 05:42
Наистина с психологията няма да имаш кой знае каква голяма реализация в България..

Правото и Журналистиката може би..Но тука вече си зависи от това ти какво искаш да учиш и да се занимаваш,след като завършиш..

Myrtyr
02-03-2011, 09:11
Влезни право, от трите имаш най-голям (колкото и малък да е това) шанс да работиш по специалността като завършиш. И все пак трябва да влезеш това, което ще ти е най-интересно да го учиш. Универистетът НЕ Е място, в което просто се влиза за едната квалификация, там става въпрос за академична общност (ако влезеш софийския (ИЗВЪН философския факултет) )

kyka1
02-03-2011, 09:27
Аз ти препоръчвам право.Сестра ми завърши преди няколко години и сега има доста добре платена работа.Получава от порядака на 2500 - 3000 лв :)

marin4itu
02-03-2011, 09:38
То хубава заплата правото, ама замисляли ли сте се, че е малко кофти понякога, защото да речем трябва да защитаваш убиец, за когото знаеш, че е виновен, а трябва да го изкараш невинен. Получават се и заплахи по телефона и т.н. Не си го измислям.
Журналистиката също не е лоша специалност, но там ти трябва мерена реч, да знаеш какво говориш и въпреки това, да не се притесняваш да говориш каквото и да е.
Психологията в България няма перспектива. Тук хората като са в депресия посяга към алкохола, а не към квалифицирани хора да им помогнат. Плюс това в Бълария повечето хора нямат финансова възможност да идат на психолог.
Но в крайна сметка каквото те влече най-много.

Chacho
02-03-2011, 11:15
Като адвокат искат от теб да ти точно толкова корумпиран, колкото като журналист. А да защитаваш убиец или друг вид престъпник, от който може да очакваш заплахи, означава вече да си станал по-важна клечка като правист. Аз бих избрал журналистиката, защото правото ми е по-скучно. Съквартиранта е пети курс право и като гледам с какви закони и наредби го измъчват, просто не е за мен това. Но всеки си е различен, а това е въпрос, който сама трябва да решиш.

nepowtorima
02-03-2011, 11:47
То хубава заплата правото, ама замисляли ли сте се, че е малко кофти понякога, защото да речем трябва да защитаваш убиец, за когото знаеш, че е виновен, а трябва да го изкараш невинен. Получават се и заплахи по телефона и т.н. Не си го измислям.

Точно за това и аз се отказах от правото...

По темата: избери журналистиката, там е интересно, а след това реализацията е по-голяма..