PDA

View Full Version : Подбор на дрехи в гардероба



ledenakrasota
02-03-2011, 12:50
Днес си подреждах дрехите и ми направи впечатление,че нямам голям ред -акви дрехи трябва да имам,колко на брой,за какви случай и т.н. :?
Вие имате ли?
Тъй като доста пораснах и чисно нови дрехи ми станаха къси.Много ме е яд. :? Сега трябва да се оборудвам основно :-o
Даваите предложения :) Вие какво правите? Примерно колко чифта дънки,блузи с къс ръкав и дълъг имате,потници и т.н. за даден сезон или нямате такива.Според случаите ли си купувате?Например,ако повече се носите спортно или по-официално,ако в ежедневието си имате по-натоварена програма и трябва да спазвате определен начин на обличане. :)

eLeHaGuLbertt
02-03-2011, 12:59
Честно казано, бедничка съм на панталони, а на блузи.. вече не знам къде да ги слагам.. Още си ми седят в разни найлонови торбички..
Иначе тази темичка ще ми е от полза, дано видя още мнения. :)

neeDaBosS
02-03-2011, 13:09
Попринцип и аз нямам ред,но много ме е яд...ако днес го подредя,до утре ще е бомба с закъснител!

Имам много нови дрехи,който всъщност съм обличала по 1 път и си стоят в гардероба..

Попринцип дънките които нося в момента са около 6-7 модела.Блузите с къс и дълъг ръкав незнам колко са,но трябва да минават 10 модела и от 2те. (които нося естествено.)

За сезоните си правя такава сметка:
1-2 якета за зимата (палто,или някакво късо якенце)
1 за есента нещо средно,но не много тънко.
1-2 за пролетта от по-тъничките.

Попринцип имам всякакъв стил дрехи така,че не ми се налага за всеки повод да копувам по нещо ново.

Ако ходя на по-специално събитие се обличам по-елегантно.

unknown0inlowe
02-03-2011, 13:13
Ами аз пък имам много чифтове дънки и по-малко блузки :) Но пък за да разнообразявам имам много аксесоари :)

cherrygloss
02-03-2011, 13:13
Аз имам 4 чифта дънки (2сини,бежови,сиви), доста жилетки, туники, блузи.И няколко анурака. Обичам да съчетавам дрехите, докато се получи нещо :D
Моя гардероб се разхвърля за отрицателно време, така че не се хабя особено. Колкото да има някакъв ред, ищо особено - блузи при блузи, панталони, жилетки отделени и така.Преди се носех спортно, сега вече намалих анураците и маратонките. Нося повече дълги ботуши, пантофки, боти, понякога кецове. :) :)

kik7
02-03-2011, 14:43
имам 4 чифта дънки и 1 черен панталон :D
доста блузи ( 10-12 )
някъде и толкова тениски
4-5 потници
3 анцузи ( горнище и долнище )
1 зимно яке
1-2 пролетни
1 за есента
1 чифт къси панталонки ( тънки с много яко коланче )
1-2 чифта къси дънкови панталонки :D

DesireToFire
02-03-2011, 16:10
Ох, блузи имам мноого, трябва да си купя дънки (но никога не си харесвам, което е проблемът) и някой друг суитчер/анорак, че или са ми окъсяли ръкавите, или са се разтегнали/раздърпали.
Имам 4 чифта дънки и 2 панталона, 2 поли, които почти не нося и 3 чифта дънкови къси панталонки.
Току що преброих в гардероба си 12 блузи с дълъг ръкав и 18 тениски, но това са без дрехите, които са за пране. Имам и 2 потника (трябва да си взема още, но винаги успявам да си харесам само моедли на тениски).
1 зимно яке, 3 дънкови (които почти не нося). Зимата и пролетта ходя със суитчери и анораци, които съм почнала да подменям изцяло.
А, и съм голям фен на ризите - засега съм с 4, но си издирвам зелена <3.
За обувки - зимата се налага да ходя с ботуши, иначе съм с кецове и гуменки.

nepowtorima
02-03-2011, 17:13
Аз имам много дрехи и се нервя много, защото нямам място в гардероба

Имам 15 чифта дънки..
Около 20 блузи о.О.. нося само 10-15 от тях.. другите просто не ми остава време и нерви да ги търся къде са..
10 тениски..
10 потника
3 чифта къси панталони
5 клина
3 зимни якета, 1 палто
3 кожени якета за есента/пролетта
2 къси якета за пролетта
6 суичера (бедна съм на суичери)
обаче имам мноооооого шалове около 30, 40 са буквалноо ... :D
4 кецове, 4 ботуши, 2 чифта обувки, 4 сандали.
Еми горе долу това са ми работите...

bloodyF
02-03-2011, 17:34
имам по-малко дънки и панталони (2-3)
имам 2-3 поли
и адски много блузи,тениски,жилетки,суит ърти,пуловери
дрехите в гардероба (който е доста подреден от 5-6 месеца) са ми разделени. На горният рафт са ми домашните дрехи (анцузи,леко пораздърпани пуловери,стари дънки,които не нося навън и т.н.) , а отдолу са ми дрехите за навън (те са и на закачалки, някои от тях де).

ии това е общо взето 8-)

LipSy
02-03-2011, 17:35
Аз имам най-различни дрехи. От нежни и красиви до спортни и обратно! :-D Винаги си копувам дрехи такива каквито ми харесват. Спортните ги избягвам. Когато естествено трябва да ходя на някакво по-специално място си копувам точно за случея. Имам дрехи за всеки сезон, но най-много са ми летните. Те преобладават в гардероба ми! :) За мен е важно винаги да имам поне 3-5 чифта дънки (къси, дълги) и 2-3 поли (дънчени, от плат...няма значение). Не съм голяма фенка на роклите и затова доколкото си мисля сега имам 1-2. Попринцип много обичам да си копувам тениски и потничета и затова както казах имам повече летни! :) Това е! :)

titinkaa
02-03-2011, 18:18
Пф с дрехи съм пълна ама не ги нося,нося определени,които са ми най-най удобни.Иначе дънки 2-3 чифта и един черен панталон по офоциален,почтниците ми са много има няма 20-25,тениски не нося,имам 3-4 само,къси панталонки имам 3-4 чифта,якета за зимата 2(едно спортно и едно палто),пролетни якета тънки не нося,само кожено,и блузи имам много 10-15,от които нося само 5-6.И роклички имам,ама съм отвикнала да нося.

Mariiqna
02-03-2011, 21:07
емм имам дрехии и много обичам да си купувам нови хихи ;д
амм имам 5-6 чифта дънки
амм досто блузи не съм ги бройла
мм 3-4 якета =]
тениски много
3 анцунга
2-3 грейки
10-12 шала
20 горници
потници 10
поли 5
къси панталонки 5
2 елечета
2-3 клина
едно палто
а обуфки много =] :-)

katericArofl
02-03-2011, 21:24
около 6 чифта дънки(малко са,защото като отслабнах вече са ми широки), панталон
3 ризи, над 20 тениски и потници, пак около 20 блузки и пуловерчета, 5-6 поли, много много обувки.. 3 палта, кожено яке, 2 тънки пролетни якета и едно дънково късичко, 1 зимно дебело.. рокля, 3 суитчера... ами това в общи линии, другото са аксесоари, елеченца, глупости.. 8-)

reoffender
02-04-2011, 06:38
При мен е нещо такова...
6-7 чифта дънки, 2 анцуга, 3 клина
3 поли,
3-4 рокли,
блузите са мноооого, но нося 10на от тях, 3 - 4 суитшера, 3-4 горнища, 3 жилетки,
около 20 тениски, 10на потника, 3 ризи.
Якета - 2 зимни (едно дълго, и едно късо), 2 кожени, 4 пролетно-есенни.
Това е общо-взето. :lol:

Dannue
02-26-2011, 12:22
Имам повече пантално за сметка на блузите. Около 10 чифта в различни цветове, като от тях примерно 6-7 чифта са само дънки. Съветвам те и ти да си накупиш.
Според мен трябва да си купиш примерно около 10 фанелки с къс ръкав, по-дългички. С различни щампи и цветове вземи пет, а другите пет нека са по-изчистени. Блузки също си накупи, примерно и те да са десет, в бяло, в черно, според мен тях без щампи ги вземи, но както ти си искаш .. :]]
Задължително си купи да имаш поне 4-5 суичъра в яки цветове, свежички, топлят .. Чудни са.
Един екип анцунг със сигурност няма да ти е излишен.
За зимата вземи дебело яке с гъши пух за планина или супер-студ и едно по-изящно якенце за излизане в тон, който ще се връзва с обувките ти, които пък за мен трябва да са съответно:
Лято - балеринки, римски сандали и/или къси красиви маратонки
Есен - кецове, ботуши до коляното, но без ток, боти
Зима - ъкс, космати апрески, страшните Nike-овски апрески
Пролет - кецове, ток, ботуш ;и тука вече според времето всичко можеш ..

MaLkaTa_LaDy
02-26-2011, 12:51
Пффф аз пък имам с2 чифта дънки, които нося и толкова много, с които не се харесвам...
2 чифта къси панталони, които нося през топлата зима с дебел чорапогащник
2 палта 1 кожено яке и 1 шушлеково, което нося, когато е мн студено
7-8 горнища сред които има и жилетки и във вид на ризи и по-тънки
5-6 ризи, които намразих след като ни въведоха униформа
10тина блузи с дълъг ръкав, толкова с къс и толкова потника
2 зимни туники, които са като рокли
Няколко летни рокли и няколко поли и няколко чифта къси панталонки
и няколко шала
иии мисля, че извода е, че нямам сако, а искам...