PDA

View Full Version : Миене на гърба!



Horrificus
02-03-2011, 22:29
Здравейте всички!
След дълго четене из форума и аз се престраших да пиша. Проблемът ми е следният - имам изключително къси и обтегнати сухожилия което неминуемо води до доста ограничени движения на ставите. Пробвал съм всички видове разтягания и гимнастики, лекарите казаха, че няма какво да направя и трябва да свикна с това. От 1 година започнах да ходя на фитнес - поради късите сухожилия и мезоморфичното ми по вид тяло имам огромни резултати в залата. Всички ми завиждат заради отличната генетика (колкото по-къси сухожилия, толкова по-големи мускули)(също така доста от упражненията не мога да ги изпълнявам заради липсата ми на гъвкавост). Започнах от далеч, за да можете да разбете напълно положението, в което съм поставен. Ето го и самият проблем с гърба - след като се увеличи в резултат на тренировките, вече не мога дори да го докосна - това означава, че не мога да го мия изобщо (не че преди съм можел...), започнаха да ми излизат пъпки от мръсотията... по всякакъв начин се опитах да го стигна, но за огромно мое съжаление не мога... Моля ви опитайте се да се поставите в моето положение и да ми дадете добър отговор как по дяволите да си измия гърба (попитах родителите си за помощ, но те отказаха) Благодаря предварително! По-здрави!

Millen4ety
02-04-2011, 08:31
Кофти...
Колкото и странно да звучи, защо не закачиш една гъба на някаква пръчка и така да стигаш повече? Или друг странен вариант е ако имаш от душовете с релефна слушалка - задържаш за маркуча и плъзкаш слушалката по гърба... Може да звучи идиотски, сори.. :D

StolenBliss
02-04-2011, 12:11
Тука приятелката на баща ми е направила едни търкалки.. Начи то си е като тия обикновените, самия плат но е по продълговато плата и от двата края има ошити като дръжки..ох трудно го обеснявам но е нещо като все едно да хванеш една кърпа с две ръце и да я преметнеш да си изтриеш гърба, дано схващаш. Та такава изтривалка може да накараш някой да ти ошие и предполагам, че с нея ще можеш да си търкаш гърба. Успех.