PDA

View Full Version : Постигане на тъмно кестеняв цвят с къна



UnForgettableDream
02-04-2011, 08:24
Здравейте! Потърсих за теми като моята, но нямаше отговор точно на моя въпрос. Преди 2-3 години исках да се направя на кичури, но те станаха ужасни и много съжалявах. Тогава имах гъста и хубава, леко чуплива коса, дълга до гърдите. И за да махна кичурите, започнах да се боядисвам. И до сега е така. Но понеже не искам да си изгарям косата я боядисвам рядко и като минат две седмици от боядисването тя става суха и светла като метла по краищата. А аз се изправям веднъж, най-много два пъти на месеца. Та, сега реших да пробвам с къна, защото чух, че косата става бляскава и мека и изглежда като естествен цвят. И за да не си блъскам главата, когато видя получения цвят, реших да попитам тук, какъв нюанс ще е най-подходящ, за да мога на тъмно кестенява коса, но със изгорели краища и без блясък да получа пак такъв цвят, но той да изглежда естествено. Дали би било по-добре да използвам безцветна къна или може би тъмен кестен или нещо подобно? Също така се колебая дали да използвам тази на Афродита или индийската. Може ли да ми кажете коя е по-добра? Ако имате опит с използването на къна, моля давайте съвети. :)

UnForgettableDream
02-04-2011, 08:26
Забравих да кажа, искам цвят, подобен на:
http://www.fashion-advices.com/wp-content/uploads/2009/03/th_hair-beauty.jpg

malka_sladkka
02-04-2011, 09:09
По-добре хубава боя, отколкото къна. Аз направих тази грешка и искам да се оттърва от цвета, ама няма маханее :( Така че не препоръчвам къната в никакъв случай
А и между другото при къните няма различни нюанси на цветовете, както при боята има си кафяво/кестеняво, аз използвах тази индийската. За Афродита не знам - не съм чувала хубави отзиви за нея, но все пак не мога да говоря от личен опит.

Sunshin3
02-04-2011, 09:17
и аз не бих се къносала..

купи си хубава серия шампоан и балсам за сухa/боядисана коса, подхранвай я, прави й маски

summergirl00
02-18-2012, 14:16
Хмм не ти препоръчвам къната ... Азз направих такава грешка и сега косата ми е ужасна :| По-добре си купи хубав шампоан и балсам :)

kitten8m
02-20-2012, 05:58
Едно време и на мен така ми говореха за къната и боята. От 'добродетели' бол се подлъгах и си купих боя... Никаква разлика, само ми изсъхна косата и ми трябваха около 5 години да я оправя...
Пробвай с къната само на отделен кичур как се получава цвета.
Тя подхранва косата, а не я изтощава като боята... Ще съжаляваш за тази боя, недей!