PDA

View Full Version : Алистър Кроули.



Azariel
02-04-2011, 17:04
Та днес се сетих за един доста интересен човек Алистър Кроули. Та аз ще дам малко информация за него, а а по нататък може да постна още нещо, или ако някой също има информация може да я постне.

Според мнозина Алистър Кроули (включително и според некролога му) е “най-грешният човек, който някога е живял”. Той е един от най- обсъжданите поети/писатели/философи на 20 век и е създал своя собствена магическа система. Освен това популярният термин 'magick' е въведен именно от Алистър Кроули, за да разграничи фалшивата "magic" (магия) от истинската 'magick' – когато някой използва собствената си воля, за да предизвика и постигне някаква промяна в света. Той си остава една от най-зле разбраните и енигматични фигури в историята (до някаква степен, също като Менсън). Тъй като неговата философия не възприема света само като две измерения – добро-зло, черно-бяло, Бог-Сатана, той е бил и все още е демонизиран като сатанист, което не е вярно, но е нещо, което той никога не е превъзмогнал. Както е казано по-горе, Кроули е оглавил О.Т.О в началото на 20 век, а магьосничеството и философията, които те изповядват е Херметическа Кабала – мистицизъм, комбиниран с Алхимия, Египетска митология и, печално известното, Сексуално магьосничество.

Менсън винаги е бил свързан по различен начин с Алистър Кроули още от албума Portrait Of An American Family. “Абатът от Телема”, за когото се пее в песента “Misery Machine” е препратка към главния център на Кроули, където той преподавал своята магия на посветени, щабът му преди бил в Италия и Англия, но и на двете места Кроули бил любимец на таблоидите заради това, че често е набеждаван в разврат и перверзност, които вървели ръка за ръка с неговата организация, заради което бил помолен от италианското правителство да напусне страната. Все пак Телема е крайъгълен камък във философията и магическата система на Кроули, от където идва и изразът Законът на Телема. Телема е гръцка дума, означаваща любов и воля. Така че Законът на Телема е “Прави Това, Което Искаш – Това Е Законът. Любовта Е Законът, Любов По Собствена Воля”, което означава, че човек живее по законите на Правилната си Воля; всеки човек живее на Земята, за да изпълни своята уникална роля.

Всеки, който се интересува от Кроули, Телема, ОТО, неговия принцип за Правилната воля на човека и Магията може само да спечели и да бъде по-добре информиран, ако прочете романът на Кроули от 1922 година “Diary Of A Drug Fiend” (Дневникът на един пристрастен към дрогата). Това е прекрасна поетична книга, която обрисува философията на Кроули и как избраните да използват собствената си Правилна Воля, за да превъзмогнат трудностите на живота, които в романът метафорично са кокаинът и хероинът. Освен това тази книга ни дава друг паралел между Менсън и Кроули, който може да бъде видян в заглавието на песента Diary Of A Dope Fiend (Дневникът на един наркоман), което е игра на думи и изопачаване на заглавието на романа на Кроули Diary Of A Drug Fiend.



Има и други много по-силни от тези отпратки и паралели към Алистър Кроули. При на изпълнението на песента The Death Song по време на Озфеста – част от турнето Guns, God & Government (Оръжия, Господ и Правителство), над лицата, излъчвани на екрана зад Менсън, сред които са Владимир Илич Ленин, Мартин Лутър Кинг, Хитлер, Джеймс Дийн и Джон Ленън стоял най-известният и мрачен портрет на Кроули.

Най-известната книга на Кроули е The Book Of The Law (Книгата на закона), която описва Законът на Телема и известява за настъпващата нова епоха – Ерата на Хоръс, която Менсън цитира в съобщение в официалния си сайт. Изречението с което започва и завършва албумът Antichrist Svperstar – “Когато ти страдаш, знай, че аз съм те предал”, е адаптирана цитат от “Книгата на Закона”, Параграф 56 от Глава 2-ра, “Махай се! присмехулник такъв; макар че сега се присмиваш на моята чест, няма да се смееш дълго: тогава, когато бъдеш тъжен, знай, че ще съм те изоставил.”

“Никога не съм мразил истинския Бог, а само богът на хората, които мразя” е фраза от автобиографията на Алистър Кроули (или житието му) – “Признанията на Алистър Кроули”. “Аз не мразех Бог или Христос, а само Бог или Христос на хората, които мразех.” Това е написано във връзка с част от живота на Кроули, в която въпреки неговите разочарования от Християнството, тази омраза не би трябвало да има значение за неговата собствена душевност; където той може да оцени “бог” и душевността по свой собствен начин, не като тези, които изопачават религията. Това много наподобява гледната точка, от която Менсън изхожда при написването на Holy Wood, според която, само защото повечето от хората са изопачили и фалшифицирали религията и душевността чрез заразата, известна като Християнство, това не би трябвало да въздейства на Менсън или на който и да е друг.



Накрая, въпреки че това не е единствената причина за заглавието на албума, терминът 'Holy Wood' може да се открие в поема на Алистър Кроули, озаглавена Aha, която е включена в книгата The Tree Of Life (“Дървото на живота”) от Израил Регардие, описваща общуването му с неговия Ангел Пазител, нещо което се смята за най-божественото и висше стъпало в магьосничеството

gandalfepi4
02-04-2011, 17:28
забрави да добавиш че изглежда яко

http://www.corbisimages.com/images/67/A99E92F4-DD36-4280-B836-61C56497A971/U1259491INP.jpg

и че е сексистки, расистки задник

Azariel
02-04-2011, 18:27
А доколкото разбрах и човека е бил сатанист много не знам за него така че не мога да, споря дали е бил сексистки, расистки задник. просто качих това което ми падна под ръка за 2 мин в нета. А иначе идеята ми дойде от предаване което, мернах днеска на бързо и човека ми заприлича на фокусник. :D :D :D :D

Nam3less3
02-04-2011, 19:56
Просто автор на западноевропейския окултизъм и се откроява със светския си живот, той ясно демонстрира какво всъщност е окултизма.

02-04-2011, 21:40
Еми което показва, че е пич...

TheFallenAngel
02-04-2011, 21:45
Абе тоя е си е маняк как да не му се езкефи човек. :grin:

Nam3less3
02-05-2011, 08:47
Еми което показва, че е пич... :lol:

02-05-2011, 19:00
Еми което показва, че е пич... :lol:

А ако кажеш къде е смешното...?

Nam3less3
02-05-2011, 21:03
Еми което показва, че е пич... :lol:

А ако кажеш къде е смешното...?Смешното е това:

Еми което показва, че е пич...

02-05-2011, 21:32
Еми което показва, че е пич... :lol:

А ако кажеш къде е смешното...?Смешното е това:

Еми което показва, че е пич...

Мммм...пиян ли си...?

Nam3less3
02-06-2011, 13:15
Не. Добре, ти като гледам поддържаш окултизма(щото християнството го отрича вероятно) та що не си купиш някоя книга и сам не се увериш за какво става въпрос?

02-06-2011, 18:13
Не. Добре, ти като гледам поддържаш окултизма(щото християнството го отрича вероятно) та що не си купиш някоя книга и сам не се увериш за какво става въпрос?

Това какво общо има с темата...?

ZipFail
02-06-2011, 18:36
Шибаната тема е за ЕДИН ОТ НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ОКУЛТИСТИ ЕВЪР.

Малоумен ли си или го правиш нарочно това ?

02-06-2011, 19:13
Шибаната тема е за ЕДИН ОТ НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ОКУЛТИСТИ ЕВЪР.

Малоумен ли си или го правиш нарочно това ?

Естествено, че първото :D
Иначе не виждам връзката с това да си купя книга(не схванах защо, или поне защо го споменава сега) и човекът Алистър Кроули...?

Nam3less3
02-06-2011, 19:15
Шибаната тема е за ЕДИН ОТ НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ОКУЛТИСТИ ЕВЪР.

Малоумен ли си или го правиш нарочно това ?

Естествено, че първото :D
Иначе не виждам връзката с това да си купя книга(не схванах защо, или поне защо го споменава сега) и човекът Алистър Кроули...?Ами гледам се кефиш на окултизма и последователите му, та поне прочети нещо смислено и сериозно вместо разни конспирациики.

02-07-2011, 05:35
Шибаната тема е за ЕДИН ОТ НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ОКУЛТИСТИ ЕВЪР.

Малоумен ли си или го правиш нарочно това ?

Естествено, че първото :D
Иначе не виждам връзката с това да си купя книга(не схванах защо, или поне защо го споменава сега) и човекът Алистър Кроули...?Ами гледам се кефиш на окултизма и последователите му, та поне прочети нещо смислено и сериозно вместо разни конспирациики.

Просто отричам религията като цяло, защото е очеизвадно, че е направена за контрол и само това...това е била първопричината и продължава да е...е да направена е добра маска, заблуждаваща стадото...

ZipFail
02-07-2011, 10:59
Поредното гениално включване професоре !
Защо тогава в една голяма част от религиите основното послание е 'отвори си съзнанието и се освобди от чужди влияния, страхове и т.н.' Ама сигурно рептилите са го написали по такъв начин, че всъщност да значи обратното 8)

Nam3less3
02-07-2011, 11:09
Да, религиите учат на духовно извисяване, а не да си част от стадото.

02-07-2011, 11:57
Поредното гениално включване професоре !
Защо тогава в една голяма част от религиите основното послание е 'отвори си съзнанието и се освобди от чужди влияния, страхове и т.н.' Ама сигурно рептилите са го написали по такъв начин, че всъщност да значи обратното 8)

Ами зависи от доста неща, момко...Никоя религия с божествен култ не казва това....Ти сигурно имаш в предвид за будизма...еми той може би е най-истинската религия, защото божеството им всъщност е човек, който се е "въздигнал"...но дори и тука може да има уловка...

Nam3less3
02-07-2011, 12:02
Поредното гениално включване професоре !
Защо тогава в една голяма част от религиите основното послание е 'отвори си съзнанието и се освобди от чужди влияния, страхове и т.н.' Ама сигурно рептилите са го написали по такъв начин, че всъщност да значи обратното 8)

Ами зависи от доста неща, момко...Никоя религия с божествен култ не казва това....Ти сигурно имаш в предвид за будизма...еми той може би е най-истинската религия, защото божеството им всъщност е човек, който се е "въздигнал"...но дори и тука може да има уловка...Значи християнството не казва да си отвориш съзнанието и да се освободиш от страхове ли? Вярно нищо не разбираш от религия. А невежите хора са лесни за манипулация.

02-07-2011, 12:08
Поредното гениално включване професоре !
Защо тогава в една голяма част от религиите основното послание е 'отвори си съзнанието и се освобди от чужди влияния, страхове и т.н.' Ама сигурно рептилите са го написали по такъв начин, че всъщност да значи обратното 8)

Ами зависи от доста неща, момко...Никоя религия с божествен култ не казва това....Ти сигурно имаш в предвид за будизма...еми той може би е най-истинската религия, защото божеството им всъщност е човек, който се е "въздигнал"...но дори и тука може да има уловка...Значи християнството не казва да си отвориш съзнанието и да се освободиш от страхове ли? Вярно нищо не разбираш от религия. А невежите хора са лесни за манипулация.


Под невежи себе си ли визираш...
А я ми посочи(че просто не знам къде, не злорадствам) къде го пише това, че да си отворим съзнанието етц...?

Nam3less3
02-07-2011, 12:13
Под невежи себе си ли визираш...
А я ми посочи(че просто не знам къде, не злорадствам) къде го пише това, че да си отворим съзнанието етц...?Не знам точно от кой цитат го пише, но християнството както и другите религии и духовни учения имат за цел духовно израстване, и всичките естествено са единодушни че за тая цел трябва да си с отворено съзнание. За манипулации са създадени сектите, не религиите и окултните учения.

02-07-2011, 12:16
Под невежи себе си ли визираш...
А я ми посочи(че просто не знам къде, не злорадствам) къде го пише това, че да си отворим съзнанието етц...?Не знам точно от кой цитат го пише, но християнството както и другите религии и духовни учения имат за цел духовно израстване, и всичките естествено са единодушни че за тая цел трябва да си с отворено съзнание. За манипулации са създадени сектите, не религиите и окултните учения.

Значи ми казваш, че никой не извлича полза от християнството(най-голямата секта)....?
Та с това [/quote]Не знам точно от кой цитат го пише[/quote] отбиваш...защото никъде не го пише...

Nam3less3
02-07-2011, 12:18
Под невежи себе си ли визираш...
А я ми посочи(че просто не знам къде, не злорадствам) къде го пише това, че да си отворим съзнанието етц...?Не знам точно от кой цитат го пише, но християнството както и другите религии и духовни учения имат за цел духовно израстване, и всичките естествено са единодушни че за тая цел трябва да си с отворено съзнание. За манипулации са създадени сектите, не религиите и окултните учения.

Значи ми казваш, че никой не извлича полза от християнството(най-голямата секта)....?
Та с това Не знам точно от кой цитат го пише[/quote] отбиваш...защото никъде не го пише...[/quote]Пише всичко, но не е поднесено на тепсия. Който се интересува намира. А относно извличането на полза от християнството - за това са виновни хората които го използват за собствени цели.

02-07-2011, 12:21
Под невежи себе си ли визираш...
А я ми посочи(че просто не знам къде, не злорадствам) къде го пише това, че да си отворим съзнанието етц...?Не знам точно от кой цитат го пише, но християнството както и другите религии и духовни учения имат за цел духовно израстване, и всичките естествено са единодушни че за тая цел трябва да си с отворено съзнание. За манипулации са създадени сектите, не религиите и окултните учения.

Значи ми казваш, че никой не извлича полза от християнството(най-голямата секта)....?
Та с това Не знам точно от кой цитат го пише отбиваш...защото никъде не го пише...[/quote]Пише всичко, но не е поднесено на тепсия. Който се интересува намира. А относно извличането на полза от християнството - за това са виновни хората които го използват за собствени цели.[/quote]

Еми ти къде си го намерил(изменил значението)...
А и какво ще кажеш за Ордена на Тамплиерите...? Дали църквата случайно ги е мразила и унищожавала(поне опитвала)...?

Nam3less3
02-07-2011, 12:33
Еми ти къде си го намерил(изменил значението)...
А и какво ще кажеш за Ордена на Тамплиерите...? Дали църквата случайно ги е мразила и унищожавала(поне опитвала)...?Какво да кажа, и църквата и ордена са политически/военни организации нямащи нищо общо с християнството, но може и да са си вярвали че като ходят на война ще идат в рая :lol:

02-07-2011, 12:43
Еми ти къде си го намерил(изменил значението)...
А и какво ще кажеш за Ордена на Тамплиерите...? Дали църквата случайно ги е мразила и унищожавала(поне опитвала)...?Какво да кажа, и църквата и ордена са политически/военни организации нямащи нищо общо с християнството, но може и да са си вярвали че като ходят на война ще идат в рая :lol:

Не се отклонявай...
Тамплиерите са имали(е и все още имат) тайни против християнството, и затова са гонени от църквата...и петък 13 е станал най-големия касаплък...

Nam3less3
02-07-2011, 12:45
Еми ти къде си го намерил(изменил значението)...
А и какво ще кажеш за Ордена на Тамплиерите...? Дали църквата случайно ги е мразила и унищожавала(поне опитвала)...?Какво да кажа, и църквата и ордена са политически/военни организации нямащи нищо общо с християнството, но може и да са си вярвали че като ходят на война ще идат в рая :lol:

Не се отклонявай...
Тамплиерите са имали(е и все още имат) тайни против християнството, и затова са гонени от църквата...и петък 13 е станал най-големия касаплък...Доколкото си спомням са преследвани заради богатствата им.... а единствената тайна която е можело да имат е факта, че църквата е измамна политическа институция която се подиграва с християнството.

02-07-2011, 12:48
Еми ти къде си го намерил(изменил значението)...
А и какво ще кажеш за Ордена на Тамплиерите...? Дали църквата случайно ги е мразила и унищожавала(поне опитвала)...?Какво да кажа, и църквата и ордена са политически/военни организации нямащи нищо общо с християнството, но може и да са си вярвали че като ходят на война ще идат в рая :lol:

Не се отклонявай...
Тамплиерите са имали(е и все още имат) тайни против християнството, и затова са гонени от църквата...и петък 13 е станал най-големия касаплък...Доколкото си спомням са преследвани заради богатствата им.... а единствената тайна която е можело да имат е факта, че църквата е измамна политическа институция която се подиграва с християнството.

Ами не е заради богатствата...кой им ги е дал...? Ако знаеш няма да кажеш подобно нещо! А църквата е посредник между човека и Бог...Тамплиерите крият тайни против християнството, и църквата е пряко засегната...

Nam3less3
02-07-2011, 12:51
Ами не е заради богатствата...кой им ги е дал...? Ако знаеш няма да кажеш подобно нещо! А църквата е посредник между човека и Бог...Тамплиерите крият тайни против християнството, и църквата е пряко засегната...Средновековнот Папство е посредник между човека и властта, това не е истинска църква. И какви са тайните които са криели тамплиерите?

02-07-2011, 12:57
Ами не е заради богатствата...кой им ги е дал...? Ако знаеш няма да кажеш подобно нещо! А църквата е посредник между човека и Бог...Тамплиерите крият тайни против християнството, и църквата е пряко засегната...Средновековнот Папство е посредник между човека и властта, това не е истинска църква. И какви са тайните които са криели тамплиерите?

Църквата е посредника...било то някога или сега...
Ами знам само срещу какво са...не знам какво точно представлява...това дори и много малко от наследниците на тамплиерите знаят!

ZipFail
02-07-2011, 13:16
Ама ти, десетокласника от Две Могили си просветен и знаеш всичко :lol:

02-07-2011, 16:22
Ама ти, десетокласника от Две Могили си просветен и знаеш всичко :lol:

Възрастта не е от значение! Какво се подиграваш...? Ти като си по-голям да не да блестиш със знания...? По-мненията ти съдя...айде няма да казвам лоша дума, че модернатора ще дигне парата, а и не е хубаво...