PDA

View Full Version : Скапаната ми история(дайте съвет)



s731s1
02-04-2011, 22:17
Обичам едно момче а съм почти сигурна че и тои ме обича(ще поясня защо се съмнявам)
Искам да уча в Благоевград-само там мога да вляза със специалността която искам.Бяхме се разбрали тои да работи в София, а аз да уча там.Впоследствие разбрах,че балът няма да ми стигне и затова трябва да отида в Благоевград.Днес му казах,че мисля да ида там и че ще е само първата година,а тои ми каза "Постарай се да влезеш в София" :((( гадно нали?
Заради тези думи които ми каза си мисля,че не ме обича достатъчно :(
КАКВО ДА ПРАВЯ?
Да отида ли в София със каквато ще да е специалност или да направя това, което искам?
Моля ви без гадни коментари и без това се чувствам много зле :(

w0sh
02-04-2011, 22:18
Животът си е твой, но Благоевград е дупка, където нищо няма да научиш и ще си пропилееш студентските години.

Epik
02-04-2011, 22:23
Животът си е твой, но Благоевград е дупка, където нищо няма да научиш и ще си пропилееш студентските години.
Абе я си дишай скапаният софиянски въздух и трай там, много наперени тез софиянци е пу...

П.Т. Направи това, което наистина искаш (може да ти отнеме малко повечко време да решиш)

s731s1
02-04-2011, 22:25
Не е толкова лесно да го попитам.
Заедно сме повече от две години,мислим за брак другата година(на 22 съм) и знам какво ще каже...просто отговора е ясен-щом иска да се оженим ,значи ме обича,сигурна съм че това ще каже, но проблемът е,че разтълкувах думите му като предупреждение
дали греша?

ПП. Не съм от София

w0sh
02-04-2011, 22:27
Животът си е твой, но Благоевград е дупка, където нищо няма да научиш и ще си пропилееш студентските години.
Абе я си дишай скапаният софиянски въздух и трай там, много наперени тез софиянци е пу...

П.Т. Направи това, което наистина (може да ти отнеме малко повечко време да решиш)

Искаш да ми кажеш, че образованието в Благоевградския университет е европейско признато и на високо ниво, или че си селянче, което не е напускал родната си колибка?

s731s1
02-04-2011, 22:29
Животът си е твой, но Благоевград е дупка, където нищо няма да научиш и ще си пропилееш студентските години.
Абе я си дишай скапаният софиянски въздух и трай там, много наперени тез софиянци е пу...

П.Т. Направи това, което наистина (може да ти отнеме малко повечко време да решиш)

Искаш да ми кажеш, че образованието в Благоевградския университет е европейско признато и на високо ниво, или че си селянче, което не е напускал родната си колибка?


Просто искам да уча това, което ми харесва и в същото време да не загубя приятеля си

w0sh
02-04-2011, 22:30
:shock:

чие мнение цитирам... джизъс.

Учи в София. Прехвърли се след една година (когато имаш добър бал от изпитите през сесията)

s731s1
02-04-2011, 22:37
:shock:

чие мнение цитирам... джизъс.

Учи в София. Прехвърли се след една година (когато имаш добър бал от изпитите през сесията)

И така ще пропилея още една година, защото като снемя специалност, ще ме прехвърлят в първи курс

w0sh
02-04-2011, 22:41
Ами аз на 22 вече съм 3-ти курс.

Досега какво си правила, че се притесняваш за 1 година.

s731s1
02-04-2011, 22:44
1-не се притеснявам за една ами за още една,защото ако продължавам в същия дух май никога няма да вляза
2-аз съм виновна за това, че още не съм се записала някъде(няма да споря или да се оправдавам), но моля ви дайте съвет по темата без излишни въпроси

Nakadah
02-05-2011, 04:06
София-Благоевосело е близо... Къв е проблема да учиш и да се виждате?

VaMpiRKaTaaa
02-05-2011, 05:32
3апиши се там,където искаш да учиш твоята спецялност.
София-Благоевград са на 30-40мин.разстояние.
Невиждам проблем.

anonimchetou
02-05-2011, 11:00
Запиши там , където ти самата искаш .Все пак това е твоето бъдеще нали така? Представи си ,че утре се разделите , а ти си избрала не варианта , който искаш, а този , който угажда на това да сте си по-близо , да се виждате и най-вече на приятеля ти !!! Какво правиш тогава?

Deni9688
02-07-2011, 19:59
емиии и аз съм съгласна с 1-вия отговорил на тази тема ... София е много по-добро място за учене от колкото Благоевград :) :) А за приятеля ти .. прав е да ти казва така,защото те обича .... но все пак твой е живота ти решаваш :) :)

puppynka
02-08-2011, 12:33
Не можеш ли да запишеш задочно в Благоевград и да живееш в София, a с времето да поучиш здраво и да кандидатстваш отново или да се прехвърлиш, както каза wosh?

marin4itu
02-08-2011, 12:36
А той защо не подкрепя това да учиш каквато специалност си избрала? Ако те обича толкова много, би трябвало да ате подкрепя и заедно да измислите варианти как да се виждате дори да учиш в Благоевград..

tochica
02-08-2011, 14:03
Моят съвет е, да решиш какво искаш и да действаш. За себе си и аз не знам дали бих последвала гаджето си, зависи от връзката, може би. Това би бил голям компромис. А разстоянието не е толкова голямо - пак може да се виждате. Или той не иска да пътува? Ревнува ли те чак толкова, че да не иска да се отделяш от него? Ти си знаеш с каква интонация и по какъв начин ти го е казал, а може просто да е бил в кофти настроение. Или мисли за теб, защото в София ще имаш по-добри възможност за реализация и за това го е казал така. Гадното е, че ако наистина не ти стигне балът, губиш една година с прехвърлянето, но какво толкова - една година само.
Има и друг момент - прехвърляш се в София, но там е по-трудно, изискванията са по-високи, студентите са влезли с по-висок бал и ако го закъсаш с ученето, това може да се отрази негативно на връзката ви. Да не стане после - аз заради теб дойдох, а виж какво стана. Ако имаш успехи, всичко е ок. Според мен не пиши специалност, която не искаш да учиш, защото насила ученето става много трудно. Ако ще се жените, хубаво е да си живеете заедно и тогава разстоянието става наистина голям проблем.
Премисли хубво нещата, говори с него и успех. :)

sladur4etyYy
02-08-2011, 20:08
учи там, където искаш ти! кой е той, че да ти диктува живота? какво, като сте заедно от 2 год.? ако толкова лесно се откаже, значи така или иначе връзката ви е нямала бъдеще. не се отказвай от собствените си мечти, заради нечии чужди прищевки!

DiabolicalSoul
02-08-2011, 20:57
Обичам едно момче а съм почти сигурна че и тои ме обича(ще поясня защо се съмнявам)
Искам да уча в Благоевград-само там мога да вляза със специалността която искам.Бяхме се разбрали тои да работи в София, а аз да уча там.Впоследствие разбрах,че балът няма да ми стигне и затова трябва да отида в Благоевград.Днес му казах,че мисля да ида там и че ще е само първата година,а тои ми каза "Постарай се да влезеш в София" :((( гадно нали?
Заради тези думи които ми каза си мисля,че не ме обича достатъчно :(
КАКВО ДА ПРАВЯ?
Да отида ли в София със каквато ще да е специалност или да направя това, което искам?
Моля ви без гадни коментари и без това се чувствам много зле :(да знаеш юзуто е мноо мизерен университет, а иначе блг е много приятно градче. та нищо няма да научиш, иначе града ще ти хареса, има доста млади хора, ще се раделите в даден момент с гаджето ти и така... :)

blackrose
02-09-2011, 16:48
Мисля че това не означава че не те обича.Напротив иска да сте заедно а иначе ти трябва да прецениш къде да учиш

VaMpiRKaTaaa
02-09-2011, 17:31
Ако учиш в София ще имаш много повече шансове,след това.

DiabolicalSoul
02-10-2011, 11:15
3апиши се там,където искаш да учиш твоята спецялност.
София-Благоевград са на 30-40мин.разстояние.
Невиждам проблем.прочетох ти няколко поуста и много се издразних как убедено и компетентно говориш глупости. ама след като видях, че софия - блг е 30-40 мин вече ми е ясно, че някой хора като се родят си имат мнение по всички въпроси и си вярват, че знаят много, а всъщност имат единствено самочувствие без особено покритие

ти много пъти ли си стигала за 30-40 мин???

да не говорим, че и шансовете за развитие в софия не са много по-добри от блг, малко късмет и малко усилия си е и на двете места. в блг се живее значително по-евтино...

към авторката на темата: преди да приемаш съвети относно обучението си и бъдещето си във форуми, поне преглеждай дали хората, които ги отправят знаят как се пише "спецЯлност" и "нЕВиждам"......... и се замисли какво точно те могат да ти кажат на тема образование :)

puppynka
02-10-2011, 19:03
прочетох ти няколко поуста и много се издразних как убедено и компетентно говориш глупости. ама след като видях, че софия - блг е 30-40 мин вече ми е ясно, че някой хора като се родят си имат мнение по всички въпроси и си вярват, че знаят много, а всъщност имат единствено самочувствие без особено покритие

ти много пъти ли си стигала за 30-40 мин???

да не говорим, че и шансовете за развитие в софия не са много по-добри от блг, малко късмет и малко усилия си е и на двете места. в блг се живее значително по-евтино...

към авторката на темата: преди да приемаш съвети относно обучението си и бъдещето си във форуми, поне преглеждай дали хората, които ги отправят знаят как се пише "спецЯлност" и "нЕВиждам"......... и се замисли какво точно те могат да ти кажат на тема образование :)[/quote]

Евала :)

fenastz
02-10-2011, 19:29
3апиши се там,където искаш да учиш твоята спецялност.
София-Благоевград са на 30-40мин.разстояние.
Невиждам проблем.

Защо си неграмотна ?

fenastz
02-10-2011, 19:55
^ Недей.
Така.
Вампирката.
Е.
Решила.
Да.
Пише.
Точно.
И.
Директно.
Всяко.
Изречение.
На.
Нов.
Ред.
Както.
Правят.
Други.
Хора.
В.
Този.
Форум.


:lol:
И всепак във текстът й има мноо правопистни грещки както, и запетай пуставени на неъдекватни места.