PDA

View Full Version : World of Warcraft: Cataclysm



ThEKiNgG
02-05-2011, 06:08
здравейте геймъри някои може ли да ми каже от къде да си дръпна играта но не тази от замунда щот там са пълни с бъгове :)

minus273dot15
02-05-2011, 06:34
Драпаш от сайта на Близард. Те предлагат напълно безплатно пе-ту-пе трансфер(p2p) за цялата игра.

Отделно, има прекрасно нововъведение - сваляш само сетъпа(лаунчъра) на играта(около 150MB като размер, ако не се лъжа) и вече можеш да влезеш да я играеш, като по време на игра се свалят при нужда съответните части от нея(т.е. останалите приблизително 14GB).

Пример - влизаш онлайн и те пуска в Orgrimmar. Сваля картите на града и те пуска. Минава някой покрай теб с незнам си какъв маунт - доунлоудва текстурата и я зарежда, тогава играча се появява изведнъж до теб. Затичваш се към аукциона - вътре е пусто и няма никой. Появява се зеленото дискче(малка иконка) "Game data is beaing downloaded" и след секунда виждаш 50 човека, плюс още шест аукционера вътре.

Функционира и-де-ал-но. До момента нито ми е забавило(latency < 100ms), нито ми е бавело кой знае колко зареждането. Единственото по-сериозно забавяне е при вход в инстанция, от която още не е свалено нищо - тогава отнема около 30 секунди преди да я свали, да я зареди и да те пусне вътре да си цъкаш(там се зарежда всичко, не може само картата без мобове...). Но за около 2-3 дена игра сваля всички данни, включително и там където не си стъпвал, а и нямаш намерение да ходиш. След това забавяне - няма.

Edit:

Намерих линка след една камара ровения, през:

https://eu.battle.net/account/management/download/

се дава линк към инсталера:

http://us.media.battle.net.edgesuite.net/downloads/wow-installers/WoW-4.0.0-WOW-enGB-Installer.exe

ThEKiNgG
02-06-2011, 07:21
Здрасти мерси за отговора този линк който си ми дал файла е 35мб трябва ли да тегля и нещо друго щот тоя го инсталирах и ми изтегли 14 гб
Виж нов съм и били ми обяснил къде да се регистрирам. И как така всичко е безплатно мерси :)

GregoryHouse
02-06-2011, 07:31
Безплатно само за 13 евра на месец :)

lmao
02-06-2011, 10:34
World Of Warcraft: we maintain your virginity for only $14.99 a month!

ThEKiNgG
02-06-2011, 16:29
Да почти го сванах а играта само от куестове ли се състой щото така ми е доста скучна незнам за вас.

minus273dot15
02-07-2011, 00:43
Естествено. На които не му харесва да си купува игрите и да плаща месечна такса може да ползва пиратски сървъри. Те малко нямат поддръжка, понякога са офлайн, повечето неща не сработват правилно, гей(м) мастърите правят какво си поискат, а по някое време Близард ги съди и ги затваря. Но пък са (в общият случай) безплатни.

Аз почнах от пиратски локален сървър. Издържах точно около два месеца и като пипнах Близард - направо бях потресен от качествената разлика. От тогава пиратски сървър съм играл само от интерес дали имат някакъв напредък. Най-често - нулев.

Колкото до самата игра - тя има два аспекта: Player versus Player(PvP) и Player versus Environment(PvE).

Както се сещаш PvP е да се млатиш като ненормален с останалите играчи, като имаш редица опции - от произволно засичане на противници по картите, през обявяването на дуели(1vs1), до специализираните места в които да се млатите - battleground и arena.

Battleground-ите са места, където пуска два произволни(подбрани на случаен принцип) отбора играчи(от по 10, 15 или пък 40 човека всеки - зависи какъв батълграунд си избрал) и се мачкате до неузнаваемоест - който както може, до постигане на заветната цел. Да речем в единият вариант "capture the flag and bring it back to base".

Арените са място за малко по-специализирани битки, с предварително набран отбор(само от текущият ти реалм/свят). Изключително важна е координацията на действията(най-често се осъществява с разговори в реално време), за да се победи. Целта е да се изколи противника до крак/копито/лапа. Форматите са 2v2, 3v3 и 5v5.

Eто ти пример за PvP: http://www.youtube.com/watch?v=xvVGsJrWWds

Естествено, по-готино е да се млатите със съседа :) Или като те причакат пет-шест човека да те спукват от бой, да можеш да звъннеш един телефон на приятели да влязат и да ги изметете от играта.

Другото направление е PvE, или точно това, част от което си подхванал ти - куести. Изпълняваш задачки(куести) и ставаш някакъв по-надъхан и по-силен от преди, кичиш се с по-готини брони и така натътък.

Не мога да не отбележа, че има едни хора, които много харесват една разновидност на PvE -> role playing. Демек, някакъв ми се вживява, че ТОЙ Е Елементъл Шаман, да кажем. Седи и говори по странен начин. Прави странни неща. Които си мисли, че правели елементъл шаманите :shock: Намира си други такива болни като него. Ходят на пикник, ходят да ловят риба заедно. Всичко това в играта. Ама да не ги нареждам много, че и аз си ожених единият герой 8-) Всмисъл преди доста време - пръстени, сватби, църкви, шиеш специално дрехи - голям сеир е. Някаква шматка(българка) искаше да си омъжи мъжкият герой за моят женски. Тя ги прави всичките глупости, аз само присъствах. Идваха да ме крадат. Изключително глупава история. Залягал съм от смях. Лошото е, че всички останали изглеждаха някак сериозни...

Що ми е женски героят ли? Ами малко тъпо се чувствам да седя и пред мен да се мятка мъжки задник, пък било то и виртуален. Повечето ми герои са женски. Чакай, че се отклоних.

Та, PvE. Освен куестите... имаш и инстанции(вече им викат "dungeon"-и) и райдове. Принципа е прост - вътре има компютърно управлявани лошковци, които не можеш да победиш сам, а трябва да се съберете в група няколко човека за да ги биете. Инстанциите са за 5 човека, райдовете са за по 10, 25 и 40 човека. Като убиеш тези лошковци има шанс от тях да вземеш някакъв предмет за героя си(пак брони, оръжия и т.н.), което да те направи още по-силен.

PvE до едно ниво е лесно, после става доста сложно. Основната концепция е че имаш герой "танк", чиято главна цел е да накара всичко живот да го пребива от бой. От друга страна в групата имаш "хийлър", който се счупва да поддържа танка жив, главно като му възстановява загубените точки живот. Имаш и DPS в отбора, на които главната им цел е да убият лошковците преди да са потрошили танка и/или хийлъра. В райдовете имаш повече от един танк и повече от един хийлър. Естествено демидж героите винаги са в пъти повече от танковете и хийлърите.

Компютърно управляваните лошковци имат специфични умения, различни за всеки баш лошковец. По принцип за да се победи се налага да се използва малко логика от отбора. Например кайтинг(kite - влачене и бавене на противника, без да му позволяваш да те докосне) или малко по-сложни неща за райдовете като например танц на танковете(tank dance off, вече не се ползва, за щастие на хората с две леви ръце) - три танка застават на върховете на мислено начертан равностранен триъгълник и въртят лошковеца помежду си, без той някога реално да стигне до някой от тримата(защото ако стигне, значи е мъртвец).

Общо взето тактиките за PvE се изразяват много ясно в това: http://www.youtube.com/watch?v=HtvIYRrgZ04

Групи в ляво, групи в дясно, гледай да не те удари дракона с опашката, не му стои близко до главата... гледай да не му сриташ яйцата с малки дракончета(whelps) и да ги излюпиш... и внимавай с агрото(aggro) :) Ех, Onyxia. Младини.

Едит:

Ето гледна точка на PvE игра с хийлър(Undead Holy Priest): http://badmin.org/lolz-upld-archangel/wow/Priest%20Holy%20Healing%2017451.avi
Още една гледна точка - игра с една ръка, докато с другата се ръфа дюнер - ясно се виждат груби грешки при играта и ненавременни реакции, но преживяваме(Undead Holy Priest): http://badmin.org/lolz-upld-archangel/wow/Priest%20Holy%20Healing%2017434.avi
Ето гледна точка на PvE игра с DPS(Undead Shadow Priest) - някои измират като кучета, понеже ни липсва координация: http://badmin.org/lolz-upld-archangel/wow/Priest%20Shadow%20Damage%2012983.avi

В крайна сметка, ако нямаш времето и парите да играеш играта - не си заслужава, насочи се към някой друг. Аз например нямам кой знае колко време да играя играта, но пък имам подкрепление - двама други човека играят с акаунта ми и ми развиват героите. Аз като имам време сядам и се кефя няколко часа. Те после пак си цъкат. Хем те са доволни, че играят Близард за без пари, хем аз съм доволен, че не се налага да прекарвам всеки свободен час онлайн за да си развивам героите.