PDA

View Full Version : Смисълът на живота



DREAM95
02-05-2011, 09:31
Някой знае отговорът на най-често задаваният философски въпрос?
И въобще има ли смисъл да се живее?
Какъв е смисъл като цяло?

Nam3less3
02-05-2011, 09:33
Пише го навсякъде - смисълът на живота е духовно усъвършенстване. Всичко останало е временно и отминаващо.

gandalfepi4
02-05-2011, 09:49
смисълът на живота е същия като смисъла на полизахаридите




освен ако не си dream95 тогава смисъла на живота ти е да спамиш като животно

TheFallenAngel
02-05-2011, 09:57
Някой знае отговорът на най-често задаваният философски въпрос?
И въобще има ли смисъл да се живее?
Какъв е смисъл като цяло?

Смисъла е че няма смисъл 8) Ти за единия смисъл ли живееш :shock: Ето ти ши**на теория, че тая тъпа вселена съществува само заради единия черен хумор. 8-)

DREAM95
02-05-2011, 10:07
Някой знае отговорът на най-често задаваният философски въпрос?
И въобще има ли смисъл да се живее?
Какъв е смисъл като цяло?

Смисъла е че няма смисъл 8) Ти за единия смисъл ли живееш :shock: Ето ти ши**на теория, че тая тъпа вселена съществува само заради единия черен хумор. 8-)

Близко бяхте!Смисъл на живота е:да се живее,какво и да ти се случва,през каквито и препядсвия да преминаваш,това е смисъла да се живее!
За богатия неговият смисъл е новата кола,за наркомана спринцовката,за бедняка хлебчето което държи в ръката си.
Не може да се спори,че на някой друг животът му е по-смислен от твоя,или обратното. 8-) Колкото имоти,пари в банковата си сметка да имаш като умреш те не важат... 8)

Nam3less3
02-05-2011, 10:14
Пълни глупости говориш.

gandalfepi4
02-05-2011, 10:20
Някой знае отговорът на най-често задаваният философски въпрос?
И въобще има ли смисъл да се живее?
Какъв е смисъл като цяло?

Смисъла е че няма смисъл 8) Ти за единия смисъл ли живееш :shock: Ето ти ши**на теория, че тая тъпа вселена съществува само заради единия черен хумор. 8-)

Близко бяхте!Смисъл на живота е:да се живее,какво и да ти се случва,през каквито и препядсвия да преминаваш,това е смисъла да се живее!
За богатия неговият смисъл е новата кола,за наркомана спринцовката,за бедняка хлебчето което държи в ръката си.
Не може да се спори,че на някой друг животът му е по-смислен от твоя,или обратното. 8-) Колкото имоти,пари в банковата си сметка да имаш като умреш те не важат... 8)



добре, браво.

15 годишното лапе току-що реши екзистенциален въпрос който мъчи хората от десетки хиляди години.

някой да му даде медал и да му бие шута

bazingaaaa
02-05-2011, 10:33
Смисала е да са забавляваш. :D

Nam3less3
02-05-2011, 10:37
Смисала е да са забавляваш. :DЗабавлението е просто част от живота, но ако сериозно си го мислиш че това е смисълът си доста зле.

DREAM95
02-05-2011, 10:38
Някой знае отговорът на най-често задаваният философски въпрос?


Смисъла е че няма смисъл 8) Ти за единия смисъл ли живееш :shock: Ето ти ши**на теория, че тая тъпа вселена съществува само заради единия черен хумор. 8-)

Близко бяхте!Смисъл на живота е:да се живее,какво и да ти се случва,през каквито и препядсвия да преминаваш,това е смисъла да се живее!
За богатия неговият смисъл е новата кола,за наркомана спринцовката,за бедняка хлебчето което държи в ръката си.
Не може да се спори,че на някой друг животът му е по-смислен от твоя,или обратното. 8-) Колкото имоти,пари в банковата си сметка да имаш като умреш те не важат... 8)

добре, браво.

15 годишното лапе току-що реши екзистенциален въпрос който мъчи хората от десетки хиляди години.

някой да му даде медал и да му бие шута п.п На 16 съм 8-)

WaterLilly
02-05-2011, 11:04
Смисълът е да си щастлив.

TheFallenAngel
02-05-2011, 11:10
Някой знае отговорът на най-често задаваният философски въпрос?
И въобще има ли смисъл да се живее?
Какъв е смисъл като цяло?

Смисъла е че няма смисъл 8) Ти за единия смисъл ли живееш :shock: Ето ти ши**на теория, че тая тъпа вселена съществува само заради единия черен хумор. 8-)

Близко бяхте!Смисъл на живота е:да се живее,какво и да ти се случва,през каквито и препядсвия да преминаваш,това е смисъла да се живее!
За богатия неговият смисъл е новата кола,за наркомана спринцовката,за бедняка хлебчето което държи в ръката си.
Не може да се спори,че на някой друг животът му е по-смислен от твоя,или обратното. 8-) Колкото имоти,пари в банковата си сметка да имаш като умреш те не важат... 8)



добре, браво.

15 годишното лапе току-що реши екзистенциален въпрос който мъчи хората от десетки хиляди години.

някой да му даде медал и да му бие шута

Много си жесток към новото поколение... :shock: :D

NomNomNom
02-05-2011, 11:46
Няма особен смисъл.
Правиш си живота да ти е добре и гледаш сеир на другите.
Е, всеки на моето мнение има някакви "обществени " изкривявания.
Аз , за съжаление, съм много състрадателна.
Искаше ми се да не е така , но травмите, заради които съм такава, не са леки.

Нямам смисъл , нихилист съм и идеите , и съзнанието ми стават все по - неприятни с всяка изминала година.

Относно духовното усъвършенстване - Неймлес, колкото повече отхвърлям идеите на християнството, толкова повече се доближавам до живота, който трябва да водят хората с твоята вяра.
Примерно, нямам никакви мисли , желания и действия с пряка сексуална насоченост. Нямам желание за такива. И не само. Не мога да повярвам как някога съм имала, малоумно ми се вижда.
Е, преди и аз, като стадото, си втълпявах някакви ценности.
Ох, нещо не съм с подредени мисли днес.
Идеята е , че всички се превъзнасят по "любовта" , бла бла.
Псхологически ви обяснявам всеки тип любов на момента, само някой да попита. Това е нищо повече от комплекс от други "нисши" емоции. И не знам какво всички само се превъзнасят. Редом и аз, като бях малка. Секс с любов, глупости . Вярно, сексът с такова внушение е невероятен, ама като се осъзнаеш ти минават всички мераци.
В случая съжалявам,че съм осакатила 2-3 човека, докато окончателно спра с тези илюзии, дано те поне продължат да си вярват сляпо.

На всичкото отгоре плюя на материализма. Не мога да си обясня как има хора, които искат нещо материално от рода на нова китара, нов лаптоп, дрехи, дрехи.
Днес майка ми видя състоянието на ботушите ми и ме замъкна на пазар. Купи ми нови два чифта боти. Ама нямах проблем да си ходя със старите, честно. Но тя беше толкова щастлива, че запълва емоционалната празнина в мен с материални неща, изпитах дълбокосъжаление към нея . Жал ми е. Иска да ми купи лаптоп от 2г. вече . Аз не искам. Имам други компютри около мен. Но тя сега е твърдо решена. А и да, всъщност, ще ми трябва, тъй като започвам работа . Но ще се чувствам по-добре ако не ми купи. Изпитвам дълбоко съжаление към тази жена , мисля да й го оставя на нея, и на нея ще й е много от полза.

Купони, кафета, дискотеки - не , мерси. А преди посещавах, бях в 7-8 клас и се радвах страшно много . Имаше батковци, с които се задявах и денсех.
Което ме подсети, че просто няма нещо, което да ме впечатли у моя, и у съседния пол . Просто няма. И на ИТ инжинерите им изчезна чара изведнъж.

Та, по модел на съучениците ми , поддържам някаква елементарна функция на съществуване. Ходя на училище за да изкарам шестици, ходя на подготвителен курс за сертификат по английски, който е безсмислен, ама поне да се запозная с формата. Като другите ще кандидатствам "навън" , за да мога да осигуря по-добър живот на семейството ми . Ако сполуча и изкарам много пари /и съм жива, а не съм се отровила с нещо, примерно/ - ще помогна, защото както казах- за съжаление съм много състрадателна.
Сега си намерих работа, ще преподавам, ще изкарам пари за д аси платя другите курсове за да преподавам и по тях.
Нормално съществуване.
Но всъщност идеята ми се е губела винаги.

Извинявам се за спама, и за неграмотността на моменти, но не съм в кондиция нещо.

Nam3less3
02-05-2011, 12:17
Относно духовното усъвършенстване - Неймлес, колкото повече отхвърлям идеите на християнството, толкова повече се доближавам до живота, който трябва да водят хората с твоята вяра.
Примерно, нямам никакви мисли , желания и действия с пряка сексуална насоченост. Нямам желание за такива. И не само. Не мога да повярвам как някога съм имала, малоумно ми се вижда.
Е, преди и аз, като стадото, си втълпявах някакви ценности.
Ох, нещо не съм с подредени мисли днес.
Идеята е , че всички се превъзнасят по "любовта" , бла бла.
Псхологически ви обяснявам всеки тип любов на момента, само някой да попита. Това е нищо повече от комплекс от други "нисши" емоции. Тъй си мислиш ти, тук става въпрос за любов много по-висша от някакви си емоции. Прочети Послание към Коринтяни, там е описана.

NomNomNom
02-05-2011, 13:07
Неймлес, любовта е съвкупност от други твои емоции, които изпитваш в даден момент. Няма нещо висше.

Ако има бог- няма да се отрека от думите си. Предпочитам да горя в ада, нямам сила да се занимавам с глупостите му и нелогичността му.

Ама ако няма - какво ще правят хората като теб, които вярват сляпо в тази чиста възвишена любов?

Питам, като човек, който си живее спокойно с факта, че родителите му го обичат само, когато има успехи и е на тяхна страна. Защото това им подхранва егото като се фукат после. Заблуждават се , че трябва да живеят заради мен.
Та, ако се появи Бог - окей, това не пречи на факта, че библията е пълна с противоречия, и че той иска нещо от мен, което нямам причина да му давам , т.е. живот по негово желание.

Но ако се окаже, че просто заспиваш дълбок сън и не се будиш? Ако се окаже, че просто рептилите се гаврят с нас ( не го казвам като майтап сега) ?
Християните сигурно до последно ще отричат реалността и ще твърдят , че дявола им е виновен.

Nam3less3
02-05-2011, 16:12
Неймлес, любовта е съвкупност от други твои емоции, които изпитваш в даден момент. Няма нещо висше.

Ако има бог- няма да се отрека от думите си. Предпочитам да горя в ада, нямам сила да се занимавам с глупостите му и нелогичността му.

Ама ако няма - какво ще правят хората като теб, които вярват сляпо в тази чиста възвишена любов?

Питам, като човек, който си живее спокойно с факта, че родителите му го обичат само, когато има успехи и е на тяхна страна. Защото това им подхранва егото като се фукат после. Заблуждават се , че трябва да живеят заради мен.
Та, ако се появи Бог - окей, това не пречи на факта, че библията е пълна с противоречия, и че той иска нещо от мен, което нямам причина да му давам , т.е. живот по негово желание.

Но ако се окаже, че просто заспиваш дълбок сън и не се будиш? Ако се окаже, че просто рептилите се гаврят с нас ( не го казвам като майтап сега) ?
Християните сигурно до последно ще отричат реалността и ще твърдят , че дявола им е виновен.Защо си мислиш че си права? Друг път ще ти обясня че сега съм уморен, но ето ти за загрявка малко инфо:
Първо послание на свети апостол "Павел до коринтяните" глава 13:

1. „Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед, що не звънти, или кимвал, що не дрънка.
2. И ако имам пророческа дарба и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам всичката вяра, така че и планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.
3. И ако раздам целия си имот за прехрана на бедните и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, нищо не ме ползва.
4. Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася, не се гордее,
5. не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не мисли зло,
6. не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
7. всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
8. Любовта никога не преминава; обаче пророчества ли са, ще се прекратят, езици ли са, ще престанат, знание ли е, ще се прекрати.
9. Защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме,
10. но когато дойде съвършеното, тогава това, което е частично, ще се прекрати.
11. Когато бях дете, като дете говорех, като дете мислех, като дете отсъждах. Но когато станах мъж, прекратих детското.
12. Защото сега виждаме неясно, като в огледало, а тогава ще видим лице в лице. Сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и аз съм бил напълно познат.
13. И така, остават тези трите: вяра, надежда и любов; но най-голямата от тях е любовта.“

NomNomNom
02-05-2011, 16:29
Точно тази любов човек започва да я изпитва когато си го внуши.
Както и с всичко.
Ако бяхме израстнали в гората , извън цивилизацията - щяхме ли да сме виновни, за дето бихме убили и човек, за да го изядем. При положение че нямаме нищо втълпено в тиквите. Нямаше да изпитваме любов , повярвай ми. И тогава к'во - преебани сме , щом нямаме любов - нищо не сме. Ама ние ли сме виновни, че сме оставени на произвола.

Сега никак не ми се пише за това как любовта е чисто егоистично чувство, възникващо само за да ни доставя лично удоволствие.
Тази чиста любов, за която говориш - същата история.
Била съм вярваща, занимавала съм се с хипноза и разни езотерични учения, които проповядват тази любов, ИЗПИТВАЛА СЪМ Я . И смело мога да твърдя , че всичко е самовнушение. Била съм и в двете страни , смятам, че преценката ми е сравнително обективна.

Nam3less3
02-05-2011, 16:37
Точно тази любов човек започва да я изпитва когато си го внуши.
Както и с всичко.
Ако бяхме израстнали в гората , извън цивилизацията - щяхме ли да сме виновни, за дето бихме убили и човек, за да го изядем. При положение че нямаме нищо втълпено в тиквите. Нямаше да изпитваме любов , повярвай ми. И тогава к'во - преебани сме , щом нямаме любов - нищо не сме. Ама ние ли сме виновни, че сме оставени на произвола.

Сега никак не ми се пише за това как любовта е чисто егоистично чувство, възникващо само за да ни доставя лично удоволствие.
Тази чиста любов, за която говориш - същата история.
Била съм вярваща, занимавала съм се с хипноза и разни езотерични учения, които проповядват тази любов, ИЗПИТВАЛА СЪМ Я . И смело мога да твърдя , че всичко е самовнушение. Била съм и в двете страни , смятам, че преценката ми е сравнително обективна.Определено не си била вярваща, щом така си мислиш. Любовта е да слагаш чуждото благо над своето, да си нещастен ако трябва и да страдаш за другия и т.н. С какви езотерични учения си се занимавала?

NomNomNom
02-05-2011, 16:47
Неймлес, и сега го поставям. Винаги съм го поставяла.
Готова съм да гладувам, да умра, да се мъча само и само да видя някой друг да се усмихне. Това ми е недостатък. Знам за каква любов ми говориш . Готова съм да умра за нечие щастие, защото така и така моето съществуване няма особен смисъл.
И - това не е любов. Това е ниско самочувствие , комплекс за малоценност, редом с други подобни + съвест, все още имам такава , когато става въпрос за човек, който го виждам че се мъчи.

Но реалността е , че повечето мъчещи се просто не си мърдат задника да си променят живота. И ти се скъсай да ги съжаляваш, дай си всичките пари за седмицата, гладувай, те да си купят алкохол. Щом искат, нека. Ако тръгнеш да им говориш - не чуват.

Не ми обяснявай за каква любов иде реч, много добре знам. Била съм олицетворение, с цялото си сърце съм вярвала.

Ама днешната реалност е факт. Не е лошо и ти да прочетеш малко психология, или да подложиш под съмнение принципите си за да стигнеш до някоя по-обективна гледна точка.

Езотериката - рандом книги, рандом автори, вече не помня, но принципите бегло ги имам в главата си .

Nam3less3
02-05-2011, 16:50
Щом така мислиш, така си мисли 8-)
Аз пък не мисля така, истината ще разберем след време(ако някой вече не я е разбрал).

02-05-2011, 19:38
Относно любоФтЪ...както винаги съм казвал - любовта е всъщност да си мислиш, че си влюбен...

НомНомНом...съжаляваш ли, че живееш така...? Искаш ли нещата да са по друг начин...?

А по темата...Смисъла на живота...Зависи...Дали от вселенска гледна точка или от гледна точка на земния и душевния живот..?
За вселенския не знам(за сега)...това е доста интересен въпрос...
А за земния/душевен живот...Еми смисъла е свобода на разума(не душата...РАЗУМА!!!)...инструме нтите са ни дадени...трябва да ги открием и да ги използваме! И тогава ще бъдем свободни от тази гледна точка...Ние сме буквално в затвор...тоест разума е в затвор!

NomNomNom
02-05-2011, 19:45
На НомНом му е все едно общо взето 8-)
Каквото дойде.
Всъщност си харесвам живота.

02-05-2011, 20:15
На НомНом му е все едно общо взето 8-)
Каквото дойде.
Всъщност си харесвам живота.

А защо се описваш постоянно като нещастна...?

NomNomNom
02-05-2011, 20:18
На НомНом му е все едно общо взето 8-)
Каквото дойде.
Всъщност си харесвам живота.

А защо се описваш постоянно като нещастна...?
Предимно неутрална, понякога негативистично настроена , нещастието ми го предизвиква човечеството, защото ме кара да го съжалявам. :D

02-05-2011, 20:35
На НомНом му е все едно общо взето 8-)
Каквото дойде.
Всъщност си харесвам живота.

А защо се описваш постоянно като нещастна...?
Предимно неутрална, понякога негативистично настроена , нещастието ми го предизвиква човечеството, защото ме кара да го съжалявам. :D

Донякъде си права...но какво те интересува човечеството...? Човечеството е една гавра...

Nam3less3
02-05-2011, 21:08
А за земния/душевен живот...Еми смисъла е свобода на разума(не душата...РАЗУМА!!!)...инструме нтите са ни дадени...трябва да ги открием и да ги използваме! И тогава ще бъдем свободни от тази гледна точка...Ние сме буквално в затвор...тоест разума е в затвор!Това съм го чувал и преди в "Посланието на един просветен" нали така се казваше :D Това всъщност бях аз, позна ли стила ми :D

02-05-2011, 21:28
А за земния/душевен живот...Еми смисъла е свобода на разума(не душата...РАЗУМА!!!)...инструме нтите са ни дадени...трябва да ги открием и да ги използваме! И тогава ще бъдем свободни от тази гледна точка...Ние сме буквално в затвор...тоест разума е в затвор!Това съм го чувал и преди в "Посланието на един просветен" нали така се казваше :D Това всъщност бях аз, позна ли стила ми :D

Браво....Ти си човека...ти ще спасиш света...