PDA

View Full Version : Анализиране на Библията



Nam3less3
02-05-2011, 10:49
Добре, ако някой има аргументи или въпроси срещу християнството(най-вече от Новия Завет), примерно как се тълкува някой цитат, защо е така и т.н., да бъде сторено тука. Но ако искате по-подробен отговор - купете си книгите Добротолюбието или подобни.

Та с 2 думи - християнството на Новия Завет е път към Бог и духовното усъвършенстване, най-прекият(за разбиране и изпълняване) и трудният път на златната среда. Приемете го като аксиома.

gandalfepi4
02-05-2011, 15:40
http://img248.imageshack.us/img248/7367/c01mjb1296926136.jpg


Mark 4:11-12

11And he said unto them, Unto you it is given to know the mystery of the kingdom of God: but unto them that are without, all these things are done in parables:

12That seeing they may see, and not perceive; and hearing they may hear, and not understand; lest at any time they should be converted, and their sins should be forgiven them.

ето го на български (дал съм го на инглиш че е по-ясно)

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Mark%204:11-12&version=BULG


питам те:

защо директно потъпкваш заповедите на джизъс като сядаш да ни обясняваш какво е казал при положение че той казва че говори объркано и със смотани притчи специално за да ни обърка и да отидем в ада с неопростени грехове?

Nam3less3
02-05-2011, 16:24
От волята на човека зависи дали се държи добре и добродетелно, ако го прави, няма да иде в ада. А библията е написана така че всеки да я разбира според нивото на съзнанието си, защото човек с ниско съзнание и да иска не ще разбере мъдростта и добродетелността.
Искам да кажа, че каквото и да пише в библията и дори всичко да разбере човек, важно е на практика какви са му деянията, те са определящите.

gandalfepi4
02-05-2011, 17:03
това има толкова общо с въпроса ми колкото и линолеума в бъкингамския дворец с птицечовката

Nam3less3
02-05-2011, 17:06
това има толкова общо с въпроса ми колкото и линолеума в бъкингамския дворец с птицечовкатаПросто сега ме мързи, утре ще ти отговоря точно :D

gandalfepi4
02-05-2011, 17:08
чакам

02-05-2011, 18:23
това има толкова общо с въпроса ми колкото и линолеума в бъкингамския дворец с птицечовкатаПросто сега ме мързи, утре ще ти отговоря точно :D

Вчера не повтаряше ли същото...?

Nam3less3
02-05-2011, 18:44
това има толкова общо с въпроса ми колкото и линолеума в бъкингамския дворец с птицечовкатаПросто сега ме мързи, утре ще ти отговоря точно :D

Вчера не повтаряше ли същото...?Ами да вчера казах че утре ще отговоря :lol:

02-05-2011, 19:15
това има толкова общо с въпроса ми колкото и линолеума в бъкингамския дворец с птицечовкатаПросто сега ме мързи, утре ще ти отговоря точно :D

Вчера не повтаряше ли същото...?Ами да вчера казах че утре ще отговоря :lol:

Демек излиза, че си цикличен аФтопилот...?

Nam3less3
02-05-2011, 21:10
Спокойно, сега съм изморен, чакай да се наспя, после да си почина от спането, после пък ще се изморя от почивката и пак ще трябва да спа :lol:

02-05-2011, 21:26
Спокойно, сега съм изморен, чакай да се наспя, после да си почина от спането, после пък ще се изморя от почивката и пак ще трябва да спа :lol:

Енг гоинг енд гоинг енд гоинг уидаит стопинг...

gandalfepi4
02-06-2011, 06:27
това има толкова общо с въпроса ми колкото и линолеума в бъкингамския дворец с птицечовкатаПросто сега ме мързи, утре ще ти отговоря точно :D

e?

Nam3less3
02-06-2011, 13:09
това има толкова общо с въпроса ми колкото и линолеума в бъкингамския дворец с птицечовкатаПросто сега ме мързи, утре ще ти отговоря точно :D

e?За онзи цитат - това е за хората с тъмни дела които не заслужават вярата и спасението, те на първо място вършат зло и ако искат сами да вървят по правия път, то ще им бъде дадена вяра и ще разберат и притчите. Т.е. хората които живеят в мрак са слепи за светлината, та това общо взето е смисъла на цитата.

gandalfepi4
02-06-2011, 13:20
не, не е така.

ясно си пише - На вас е дадено да познаете тайната на Божието царство; а на ония, външните всичко бива в притчи.

тези които виждат това не като разбираемо послание, а като притча са другите.



ние всички виждаме това послание като притча, повечето хора които не са съгласни с теб (май към 99.999999999999999999999% от сегашната популация на света и значително по-голям номер от всички хора живяли някога) виждаме това като просто притчи.

НИЕ сме другите, всички ние - дори вие християните не можете да се разберете за толкова фундаментален и прост въпрос като какъв точно е джизъса от притчосване.


опитай пак - защо обяснаваш на нас, грешните хора които не бива да разбират да не би да се обърнат и да им се прости[греха] и потъпкваш волята на джизъс?

Nam3less3
02-06-2011, 13:23
Обяснявам щото питаш, а и кой е казал че всичко което пиша е вярно? Просто си изразявам мнението 8-)
Недей да абсолютизираш нещата.

gandalfepi4
02-06-2011, 13:28
аз нищо не абсолютизирам.

джизъс прави генерализацията "ако не ми разбираш значи си "друг", а ако си такъв значи просто не разбираш понеже не искам да разбереш, да се покаеш и да ти се прости"


таааа, защо потъпкваш волята му?

Nam3less3
02-06-2011, 13:33
аз нищо не абсолютизирам.

джизъс прави генерализацията "ако не ми разбираш значи си "друг", а ако си такъв значи просто не разбираш понеже не искам да разбереш, да се покаеш и да ти се прости"


таааа, защо потъпкваш волята му?Значи всички написали тълкуване на библията потъкват волята му? Няма такова нещо, не съм я потъпквал, това е просто дискусия.

gandalfepi4
02-06-2011, 13:40
Значи всички написали тълкуване на библията потъкват волята му?


той така казва нали?


Няма такова нещо, не съм я потъпквал, това е просто дискусия.


не, не е дискусия - ти каза че искаш да ни обясниш неща когато целият замисъл на библията е НИЕ да не ги разберем и да бъдем измъчвани заради греховете си.

"ако някой има въпроси за християнството(най-вече от Новия Завет), примерно как се тълкува някой цитат, защо е така и т.н., да бъде сторено тука. Но ако искате по-подробен отговор - купете си книгите Добротолюбието или подобни. " самата тема се нарича анализиране на библията.



защо потъпкваш волята на джизъс, за четвърти път?


освен това защо започна да се оправдаваш "ааа неее! това не е обяснение (въпреки че точно това искаш да ни дадеш) това е дискусия"

да не би наистина да вярваш че това някой с черно сърце да бъде докоснат от просветление, да се разкая и да стане добра личност вместо да бъде нарочно държан в мрак (както джизъс иска) е нещо лошо?

лошо пич, лошо. отстъпваш от думите на христос

Nam3less3
02-06-2011, 13:43
Не стига че заради вас го правя ами пак ме критикувате :lol:

gandalfepi4
02-06-2011, 13:50
единственото нещо което наистина знаеш че е вярно и добро бива потъпкано от теб и си признаваш?

доста зле пич - първо тръгваш да обезсмисляш нещо което трябва да стои в тайна и е стояло така 2 000 години въпреки най-директните инструкции на едниственият и истински бог понеже така ти е скимнало, после пък потъпкваш заповедите му отново като не ни отговаряш въпреки че си инструктиран да правиш така...

да не си атеист който си прави ташак?

наистина направи доста боклук на религията

Nam3less3
02-06-2011, 13:53
единственото нещо което наистина знаеш че е вярно и добро бива потъпкано от теб и си признаваш?

доста зле пич - първо тръгваш да обезсмисляш нещо което трябва да стои в тайна и е стояло така 2 000 години въпреки най-директните инструкции на едниственият и истински бог понеже така ти е скимнало, после пък потъпкваш заповедите му отново като не ни отговаряш въпреки че си инструктиран да правиш така...

да не си атеист който си прави ташак?

наистина направи доста боклук на религиятаОтново си се объркал някъде в тълкуванията, нали ти казвам - купи си тълкуване на библията, няма аз да ти свършвам работата :P

gandalfepi4
02-06-2011, 13:55
ти беше попитан въпрос отностно вярата - сега си длъжен смирено да ми отговориш

GregoryHouse
02-06-2011, 13:55
Ние в 2 различни теми едновременно го тупаме, a :D Не nameless, за човек който претендира да е отдаден на бога...това си е трагично. Може ли 2ма неверници които отиват в ада, да са по-просветени относно религията ТИ от теб.

gandalfepi4
02-06-2011, 13:56
ти беше попитан въпрос отностно вярата - сега си длъжен смирено да ми отговориш

предишен път когато пак стана това ти каза 1е няма да ми отговориш понеже отгавашния ми въпрос не беше директно свъзан с християнството.

явно го приемаш за факт, чакам отговор

Nam3less3
02-06-2011, 13:57
Ние в 2 различни теми едновременно го тупаме, a :D Не nameless, за човек който претендира да е отдаден на бога...това си е трагично. Може ли 2ма неверници които отиват в ада, да са по-просветени относно религията ТИ от теб.Като сте по-просветени защо сами не разбирате притчите ами им се чудите :D

gandalfepi4
02-06-2011, 13:58
не се чудиме грам!

питаме те що ги потъпкваш винаги и защо не знаеш елементарни неща които трябва да знаеш

Nam3less3
02-06-2011, 13:59
ти беше попитан въпрос отностно вярата - сега си длъжен смирено да ми отговориш

предишен път когато пак стана това ти каза 1е няма да ми отговориш понеже отгавашния ми въпрос не беше директно свъзан с християнството.

явно го приемаш за факт, чакам отговорВярата е дар, това е отговора :D

Nam3less3
02-06-2011, 14:00
не се чудиме грам!

питаме те що ги потъпкваш винаги и защо не знаеш елементарни неща които трябва да знаешНищо не потъпквам, тъй си мислите щото не може да разтълкувате правилно божието слово.

GregoryHouse
02-06-2011, 14:02
Тоя яко тролва мани го :)

Бтв любимата ми притча е за един пич, който призова диви мечки да убият едни деца които го обиждаха...яко, а. Помниш ли окй е този пич, а?

gandalfepi4
02-06-2011, 14:03
кажи ни тогава какво се има предвид във въпросните две изреченийца и да се свършва!

вместо да ни кажеш какво е правилното само казваш че е неправилно ВЪПРЕКИ че направи тема за въпроси и отговори.

сигурен ли си че и ти не знаеш и само и едниствено по тази причина НИКОГА до сега не си давал дори един едниствен отговор който да не отклонява темата или да е напълно лишен от каквато и да е стойност (тип ми не знам, но не е това)?

Nam3less3
02-06-2011, 14:04
Тоя яко тролва мани го :)

Бтв любимата ми притча е за един пич, който призова диви мечки да убият едни деца които го обиждаха...яко, а. Помниш ли окй е този пич, а?Кефиш ли и се 8-)
Вече дадох мнението ми за онзи цитат, ако не ви харесва съжалявам, и 100 пъти съм казал какво трябва да направите ако искате да разберете библията. Ако някой се интересува от анализиране на други цитати да ги постне.

ZipFail
02-06-2011, 14:05
Неймлеса започва да конкукира Кюфтето за шута на раздела...

Nam3less3
02-06-2011, 14:07
Неймлеса започва да конкукира Кюфтето за шута на раздела...Темата беше за анализиране на цитати от библията, вече дадох мнението ми за 1вия цитат, какво друго да кажа. Който се интересува да дава още цитати да помислим над тях.

btw - това ми е 3333-то мнение 8-)

gandalfepi4
02-06-2011, 14:13
да, даде си мнението.

то е напълно в разрез с въпросния цитат.

сега вече трета страница те питам едно и също нещо а ти още не си отговорил.


що просто не си кажеш че нямаш никаква идея и не спреш да се мъчиш?

или пък ако знаеш (ти си вярващ и ТРЯБВА да знаеш) ни кажи.

Nam3less3
02-06-2011, 14:15
Защо да ви казвам, ако ви кажа това ще предизвика 2 пъти повече въпроси и така до безкрайност мога да ви кажа. Просто питаш скучни и елементарни неща не ми се занимава а и след толкова мнения вече изгубих логическа връзка, нямам място в главата за всичко :D

GregoryHouse
02-06-2011, 14:17
Аз постнах притча, това което не казах беше името на пича. Известен е би трябвало да го знаеш. Ти си чел всичко.


Eто ви това. Тълкувай батка.

http://www.cracked.com/article_15699_the-9-most-badass-bible-verses.html

gandalfepi4
02-06-2011, 14:17
два цитата.

толкова ли са ти много?

този за това че не трябва да ни обясняваш цитати

и

този за това че трябва да ни обясняваш цитати


какво му е трудното?

Nam3less3
02-06-2011, 14:19
Аз постнах притча, това което не казах беше името на пича. Известен е би трябвало да го знаеш. Ти си чел всичко.


Eто ви това. Тълкувай батка.

http://www.cracked.com/article_15699_the-9-most-badass-bible-verses.htmlЗа Стария Завет сигурно 100 пъти съм писал, или дай смислени и мъдри цитати за които има какво да се дискутира или ако се интересуваш от такива неща, си купи тълкуване на библията.

Nam3less3
02-06-2011, 14:20
два цитата.

толкова ли са ти много?

този за това че не трябва да ни обясняваш цитати

и

този за това че трябва да ни обясняваш цитати


какво му е трудното?Човек трябва да преценя всичко според ситуацията, всичко е относително.

gandalfepi4
02-06-2011, 14:20
колко завоалиран начин да кажеш "не знам"

щом не знаеш, значи ги възприемаш като притчи, щом ги възприемаш като притчи, а не като ясен, недвусмислен разбираем текст си от "другите" на които не им е писано да разберат библията и трябва да горят.

това е в пълен синхрон с държанието ти - имаш някакви еретични идеи, нарушаваш заповедите, не знаеш библията и дрънкаш глупости, слагаш в устата на бог думи и вадиш такива.

ти си обречен.

ще се видим в ада.

Nam3less3
02-06-2011, 14:23
моите са думи на иисус????

някакъв отговор?Тия елементарни неща са обяснени отдавна, няма ли по-смислени и интересни цитати да дадеш? Ето ти за пореден път не се интересуваш от същността. Защо не си купиш някое тълкуване на библията?

GregoryHouse
02-06-2011, 14:25
Гандалф остави го клоуна...attention whore...

Nam3less3
02-06-2011, 14:27
Гандалф остави го клоуна...attention whore...Темата не е тълкуване на елементарни неща написани отдавна, а за анализиране на интересните цитати. Явно изобщо не се интересувате от смисленото.

gandalfepi4
02-06-2011, 14:27
моите са думи на иисус????

някакъв отговор?Тия елементарни неща са обяснени отдавна, няма ли по-смислени и интересни цитати да дадеш? Ето ти за пореден път не се интересуваш от същността. Защо не си купиш някое тълкуване на библията?


ми аз не намирам НИКЪДЕ каквото и да е било обяснение.

само християнски сайтове които ги тълкуват буквално.



кажи ми.

Nam3less3
02-06-2011, 14:29
В момента не знам даже за какво питаш и не искам и да мисля за това, с нагласа за други неща съм, още от самото начало темата пое по грешен курс. Просто тъй я карате че няма как човек да ви отговори смислено, от 30 минути само спамим.

Nam3less3
02-06-2011, 14:35
Сам ще си пиша 8-)
Примерно цитатът "Ако ти ударят едната буза, дай другата" - това е цитат за ония напреднали християни, които знаят как да отвърнат на злото не със зло, как да го спрат. Обратното на око за око - зъб за зъб. Но не означава да се примиряваш пред злото, а просто да му отговориш с добро, и тук сстава въпрос за духовната борба, не за физическото. Това е законът за равносието, примерно ако ти говорят с гняв трябва да уравновесиш ситуацията с противоположното - кротост. Но всичко зависи от ситуацията.

gandalfepi4
02-06-2011, 14:35
единствените две неща за които който и да е било в тази тема те е питал пич, за тях говоря.


Mark 4:11-12

11And he said unto them, Unto you it is given to know the mystery of the kingdom of God: but unto them that are without, all these things are done in parables:

12That seeing they may see, and not perceive; and hearing they may hear, and not understand; lest at any time they should be converted, and their sins should be forgiven them.

ето го на български (дал съм го на инглиш че е по-ясно)

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Mark%204:11-12&version=BULG


питам те:

защо директно потъпкваш заповедите на джизъс като сядаш да ни обясняваш какво е казал при положение че той казва че говори объркано и със смотани притчи специално за да ни обърка и да отидем в ада с неопростени грехове?




and




Но почитайте със сърцата си Христа като Господ, като бъдете винаги готови да отговаряте, (но с кротост и страхопочитание), на всекиго, който ви пита за вашата надежда.



чакам

Nam3less3
02-06-2011, 14:36
Защото така съм преценил 8)

Nam3less3
02-06-2011, 14:40
Още един - "Царството Божие е вътре във вас" - означава, че Бог е във всеки човек, но само насилници го грабят - т.е. трябва голямо усилие и труд да положи всеки човек над себе си, за да очисти ума и сърцето от злото, и все повече ще навлиза това царство.

Nam3less3
02-06-2011, 14:42
Ето какво казва апостол Павел за любовта:
" 1. „Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед, що не звънти, или кимвал, що не дрънка.
2. И ако имам пророческа дарба и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам всичката вяра, така че и планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.
3. И ако раздам целия си имот за прехрана на бедните и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, нищо не ме ползва.
4. Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася, не се гордее,
5. не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не мисли зло,
6. не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
7. всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
8. Любовта никога не преминава; обаче пророчества ли са, ще се прекратят, езици ли са, ще престанат, знание ли е, ще се прекрати.
9. Защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме,
10. но когато дойде съвършеното, тогава това, което е частично, ще се прекрати.
11. Когато бях дете, като дете говорех, като дете мислех, като дете отсъждах. Но когато станах мъж, прекратих детското.
12. Защото сега виждаме неясно, като в огледало, а тогава ще видим лице в лице. Сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и аз съм бил напълно познат.
13. И така, остават тези трите: вяра, надежда и любов; но най-голямата от тях е любовта.“

"

02-06-2011, 16:52
Абе, неймлес, от къде знаеш, че тези тълкувания са вярни...? Ако са грешни още от сега е ясно, че ще гориш в Ада...муахаххахахах....

NomNomNom
02-06-2011, 16:54
Кюфте, защо злорадстваш така ? Нали знаеш признак за какво е това?

Едит: спи ми се и изпускам цели думи.

Nam3less3
02-06-2011, 16:59
Абе, неймлес, от къде знаеш, че тези тълкувания са вярни...? Ако са грешни още от сега е ясно, че ще гориш в Ада...муахаххахахах....Специ лно за тия 2ро мнение няма, а и да са грешни, то какво общо има това с горенето в ада? Хората често "горят в ада" още докато са живи.

02-06-2011, 17:32
Абе, неймлес, от къде знаеш, че тези тълкувания са вярни...? Ако са грешни още от сега е ясно, че ще гориш в Ада...муахаххахахах....Специ лно за тия 2ро мнение няма, а и да са грешни, то какво общо има това с горенето в ада? Хората често "горят в ада" още докато са живи.

Еми това, че ти не знаеш за други значи ли, че няма...? Това е същото като смотаната литература...толкова неща са пъъъъълна прУстотия...

Nam3less3
02-06-2011, 17:38
Абе, неймлес, от къде знаеш, че тези тълкувания са вярни...? Ако са грешни още от сега е ясно, че ще гориш в Ада...муахаххахахах....Специ лно за тия 2ро мнение няма, а и да са грешни, то какво общо има това с горенето в ада? Хората често "горят в ада" още докато са живи.

Еми това, че ти не знаеш за други значи ли, че няма...? Това е същото като смотаната литература...толкова неща са пъъъъълна прУстотия...Навсякъде където съм чел тълкуването е такова и то в източници заслужаващи доверие, които са по-достоверни от мнението на някой си на който му е хрумнало да ги тълкува, то това не е за обикновен човек работа.
А какво и е смотаното на литературата, или просто ти си твърде слаб за нея?

02-06-2011, 18:10
Абе, неймлес, от къде знаеш, че тези тълкувания са вярни...? Ако са грешни още от сега е ясно, че ще гориш в Ада...муахаххахахах....Специ лно за тия 2ро мнение няма, а и да са грешни, то какво общо има това с горенето в ада? Хората често "горят в ада" още докато са живи.

Еми това, че ти не знаеш за други значи ли, че няма...? Това е същото като смотаната литература...толкова неща са пъъъъълна прУстотия...Навсякъде където съм чел тълкуването е такова и то в източници заслужаващи доверие, които са по-достоверни от мнението на някой си на който му е хрумнало да ги тълкува, то това не е за обикновен човек работа.
А какво и е смотаното на литературата, или просто ти си твърде слаб за нея?


Откъде знаеш, че може да им се довериш..? А и не можеш да си видял навсякъде....Или можеш, просто Бог ти говори и ти е казал...
А защо мислиш така за литературата...? Просто съм се отвратил от невежеството - първо към даскалите(по литература) и второ от самото преподаване(спрямо учебницита)...Толкова неща се изпускат или прибавят ненужно...А и кажи ми какъв е смисъла от безсмислените умувания на задръстени даскали и после повтарящите като папагалчета ученици...а ако не си повторил думите на даскалицата/даскала от до, или лееко различни възгледи които са доста по-логични от даскалските, оценката по-надоло и невслушването в ученика...Дори и да покажеш истината тя бива потъпквана и неприемана....Това неразбиране ли му викаш бе, момко...?

gandalfepi4
02-07-2011, 14:23
analize this please


И рече: Ще скрия лицето Си от тях, Ще видя каква ще бъде сетнината им; Защото те са поколение развратено, Чада, в които няма вярност.

21Те Ме раздразниха до ревнуване с онава, което не е Бог, С кумирите си Ме разгневиха; За това и Аз ще ги раздразня до ревнуване с ония, които не са люде, С народ несмислен ще ги разгневя.

22Защото огън се накладе в гнева Ми, И ще пламне дори до най-дълбокия ад; Ще пояде земята с произведенията й, И ще изгори основите на планините.

23Ще натрупам на тях зло; Всичките Си стрели ще изхвърля върху тях.

24Ще изтлеят от глад, Ще бъдат изпоядени от възпалителна болест И от лют мор; Зверски зъби ще изпратя върху тях, И отрова от пълзящи по земята.

25Извън нож а извътре ужас Ще погуби децата им, И младежа и девицата, Бозайниче и белокосия старец.

26Рекох: Разпръснал бих ги, Изличил бих спомена им изсред човеците,

27Ако не се боях от гнева на неприятеля. Да не би да високоумствуват противниците им И кажат: Мощната наша ръка Направи всичко това, а не Господ.

28Защото те са народ неразбран, И няма в тях разум.

29О да бяха мъдри, да разбират това, Да смисляха сетнината си!

30Как би могъл един да прогони хиляда, И двама да обърнат в бяг десет хиляди, Ако канарата им не би ги предала, И Господ не би ги предал!

31Защото тяхната канара не е като нашата Канара; И самите ни неприятели нека съдят за това .

32Понеже тяхната лоза е от содомската лоза И от гоморските ниви; Гроздето им е грозде отровно, Гроздовете им са горчиви;

33Виното им е отрова змийска И мъчителна отрова аспидова.

34Това не е ли скрито у Мене? Не е ли запечатано в съкровищата Ми?

35На Мене принадлежи възмездието и въздаянието; Ногата им с време ще се подплъзне; Защото близо е денят на погиването им, И приготвеното за тях наближава.

36Защото Господ ще съди людете Си И ще пожали слугите Си, Когато види, че изчезна силата им, И че не остана никой, затворен или свободен*.

37И ще рече: Где са боговете им, Канарата, на която уповаваха,

38Които ядяха тлъстината на жертвите им, Пиеха виното на възлиянията им? Та нека станат и ви помогнат Нека ви бъдат закрила.

39Вижте сега, че Аз съм Аз, И освен Мене няма Бог; Аз убивам и Аз съживявам, Аз наранявам и Аз изцелявам; И няма кой да избавя от ръката Ми.

40Защото дигам ръката Си към небето И казвам: Заклевам се във вечния Си живот.

41Че, ако изостря лъскавия си меч И туря ръката Си на съдба, Ще въздам на враговете Си, И ще сторя възмездие на ненавистниците Си.

42Ще упоя стрелите си с кръв, И мечът Ми ще яде меса С кръвта на убитите и на пленените, На чело с вражеските първенци.

Nam3less3
02-07-2011, 14:55
Това са някакви си истории от Стария Завет свързани с ония времена и нрави и евреите и въобще не са ми интересни, нито са част от Христовото Слово.

gandalfepi4
02-07-2011, 14:57
добре, добре 8-)

Nam3less3
02-08-2011, 13:23
Защо в библията пише, че човека е създаден от кал? Калта е намокрена пръст(т.е. вода + земя), а водата може да се нарече течното агрегатно състояние - земята твърдото. Ето че от тази гледна точка твърдението е съвсем вярно.

Nam3less3
02-08-2011, 15:01
"Царството небесно е за бедните духом" - това означава, че е за смирените, а не за гордите(не че са бедни на духовни качества).

gandalfepi4
02-08-2011, 18:05
я ми обясни каква мъдост намираш в този цитат:

17И тия знамения ще придружават повярвалите: В Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят;

18змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.

Nam3less3
02-08-2011, 18:56
я ми обясни каква мъдост намираш в този цитат:

17И тия знамения ще придружават повярвалите: В Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят;

18змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.Това Христос казва на учениците си, които с Божията благодат и вяра ще могат като него да излекуват с едно докосване и ще имат силите да се справят със задачите си.

gandalfepi4
02-08-2011, 19:11
и това според тебе вярно ли е?

има ли някаква "христова" мъдрост в този цитат?

Nam3less3
02-08-2011, 19:27
и това според тебе вярно ли е?

има ли някаква "христова" мъдрост в този цитат?Защо да не е, когато си с Бог си способен на всичко. А не всичко трябва да дава някакви мъдрости, този цитат показва как са се развивали нещата.

gandalfepi4
02-08-2011, 19:42
ааа не. само исках да знам какво мислиш по въпроса след като това е един от сравнително малкото цитати от библията които са доказано фалшиви и не са част от нея, а са добавени от трети лица.

щом го намираш за верен и тн. си се радвай, лошо нема

Nam3less3
02-08-2011, 20:21
ааа не. само исках да знам какво мислиш по въпроса след като това е един от сравнително малкото цитати от библията които са доказано фалшиви и не са част от нея, а са добавени от трети лица.

щом го намираш за верен и тн. си се радвай, лошо немаНищо лошо няма в него ако ще и да е фалшив, описва реалността, че учениците на Исус са им били дадени способности като неговите(друг е въпроса дали някой вярва в това или не).

IvanPetkov23
05-09-2011, 14:12
Ефесяни6:5 Слуги, покорявайте се на господарите си по плът със страх и трепет, в простотата на сърцето си, като към Христа.

Това се отдалечава от посланието "Бог е любов". Павел казва някои не много хубави неща :)

Nam3less3
05-10-2011, 05:03
Ефесяни6:5 Слуги, покорявайте се на господарите си по плът със страх и трепет, в простотата на сърцето си, като към Христа.

Това се отдалечава от посланието "Бог е любов". Павел казва някои не много хубави неща :)Отговора едва ли ще ти стане ясен и ще ти хареса, ако си атеист ще породи безкрайни спорове, а ако си християнин, вникни в същността на библията, купи си някое православно тълкуване и сам ще се досетиш.

TheMightyNadenica
05-10-2011, 12:31
Ефесяни6:5 Слуги, покорявайте се на господарите си по плът със страх и трепет, в простотата на сърцето си, като към Христа.

Това се отдалечава от посланието "Бог е любов". Павел казва някои не много хубави неща :)Отговора едва ли ще ти стане ясен и ще ти хареса, ако си атеист ще породи безкрайни спорове, а ако си християнин, вникни в същността на библията, купи си някое православно тълкуване и сам ще се досетиш.

Ами ако тълкованието е написано от някой езичник...?

IvanPetkov23
05-10-2011, 15:19
Ефесяни6:5 Слуги, покорявайте се на господарите си по плът със страх и трепет, в простотата на сърцето си, като към Христа.

Това се отдалечава от посланието "Бог е любов". Павел казва някои не много хубави неща :)Отговора едва ли ще ти стане ясен и ще ти хареса, ако си атеист ще породи безкрайни спорове, а ако си християнин, вникни в същността на библията, купи си някое православно тълкуване и сам ще се досетиш.
Човек тези думи си имат ясно послание тука няма какво да се тълкува - слугите(роби) да се подчиняват на господарите си със СТРАХ и ТРЕПЕТ в сърцата.. е тва както и да се извърта не звучи като слово от Бога. А и не се доверявай на всичко от Библията понеже книгите, които са в канона са избирани от ХОРА и то с най-различни цели.
П.П. християнин съм :)