PDA

View Full Version : Сатанизма.



TheFallenAngel
02-05-2011, 11:05
Мерна ми са една тема за анализ на библията, и реших си пусна една за сатанизма. Се пак не маже да се споменава само едната страна на монетата.

NomNomNom
02-05-2011, 12:14
И, споменахме я . А сега?

gandalfepi4
02-05-2011, 15:26
споменав авторе, споменав.

Nam3less3
02-05-2011, 21:05
Сатанизма е сатанински аз това знам.

02-05-2011, 21:29
Сатанизма е сатанински аз това знам.

Все повече ме разочероваш...тцтцтцтцт

TheFallenAngel
02-06-2011, 12:27
Ето малко видео материал по темата http://www.vbox7.com/play:2193cdef , http://www.vbox7.com/play:83fde4cf
Това е една теза за сатанизма.

Nam3less3
02-06-2011, 12:31
Чел съм сатанински сайтове, това са евтини манипулатори дето реват срещу църквата и християнството(често напълно неоснователно), говорят само за вяра в човека и т.н., абе хич не ги бива, слаба ракия са. Евтина версия на окултизма :D

02-06-2011, 17:58
Еми клиповете дадени от TheFallenAngel са сатанизма...ако описват истината, по-дория варянт е сатанизма, а не християнството(е макар леееките манипулациики в края)...Християнството казва - бъди поредната овца в стадото и не мисли... А сатанизма казва - Не бъди поредната овца в стадото и помисли поне малко...
Кое е по-вярно....? Разбира се, че сатанизма!
Затова се смята, за зло, защото чрез него хората могат да видят истината за манипулацията наречена християнство...

Nam3less3
02-06-2011, 18:04
Еми клиповете дадени от TheFallenAngel са сатанизма...ако описват истината, по-дория варянт е сатанизма, а не християнството(е макар леееките манипулациики в края)...Християнството казва - бъди поредната овца в стадото и не мисли... А сатанизма казва - Не бъди поредната овца в стадото и помисли поне малко...
Кое е по-вярно....? Разбира се, че сатанизма!
Затова се смята, за зло, защото чрез него хората могат да видят истината за манипулацията наречена християнство...Не казва така християнството умнико...

02-06-2011, 18:11
Еми клиповете дадени от TheFallenAngel са сатанизма...ако описват истината, по-дория варянт е сатанизма, а не християнството(е макар леееките манипулациики в края)...Християнството казва - бъди поредната овца в стадото и не мисли... А сатанизма казва - Не бъди поредната овца в стадото и помисли поне малко...
Кое е по-вярно....? Разбира се, че сатанизма!
Затова се смята, за зло, защото чрез него хората могат да видят истината за манипулацията наречена християнство...Не казва така християнството умнико...

Ами какво казва...? Усъвършенствайте се духовно...? Хахахахха това само сляп може да го каже....Замисли се малко бе, младеж!

ZipFail
02-06-2011, 18:14
Всичко е конспирация на рептилите ! :booooomb:

02-06-2011, 18:16
Всичко е конспирация на рептилите ! :booooomb:

Човек, като няма с какво да блеснеш не се обаждай поне...Хората са го казали - Като мълчиш, си по-умен...

ZipFail
02-06-2011, 18:34
Така е Кюфте, така е ;-)

NomNomNom
02-06-2011, 18:47
Всичко е конспирация на рептилите ! :booooomb:

Човек, като няма с какво да блеснеш не се обаждай поне...Хората са го казали - Като мълчиш, си по-умен...
'Що ти не си взе бележка от това веднъж.

Иначе, копи-пейстнато от уики :
Деветте сатанински гряха

1. Тъпота
2. Превзетост
3. Солипсизъм
4. Самозаблуда
5. Стадно чувство
6. Безперспективност
7. Забрава на минали общоприетости
8. Противопоказна гордост
9. Липса на естетика

Единадесетте сатанински правила на Земята

1. Не давай мнение или съвет, ако не ти ги искат.
2. Не говори за проблемите си, освен ако не си сигурен, че някой иска да ги чуе.
3. Когато си в чуждо леговище, покажи уважение към него или въобще не ходи там.
4. Ако гостенин в твоето леговище те раздразни, отнеси си с него жестоко и безмилостно.
5. Не прави сексуални опити, освен ако не си получил сигнал за това.
6. Не вземай това, което не ти принадлежи, освен ако не е бреме за друг човек и той моли да бъде облекчен.
7. Признавай силата на магията, ако си я използвал успешно, за да постигнеш желанията си. Ако отричаш силата на магията, след като успешно си я призовал, ще загубиш всичко, което си получил.
8. Не се оплаквай за нещо, на което няма нужда да се подлагаш.
9. Не вреди на малки деца.
10. Не убивай животни, освен ако не са те нападнали или за храна.
11. Когато вървиш на открито, не закачай никого. Ако някой те обезпокои, помоли го да престане. Ако той не престане, унищожи го.

Самите принципи не са толкова зле .

От религиозна гледна точка малко материалистично насочени са , което ги прави приложими и актуални в обществото ни. Но не водят до нравствено усъвършенстване.

TheFallenAngel
02-06-2011, 19:03
Чел съм сатанински сайтове, това са евтини манипулатори дето реват срещу църквата и християнството(често напълно неоснователно), говорят само за вяра в човека и т.н., абе хич не ги бива, слаба ракия са. Евтина версия на окултизма :D

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Щом така мислиш. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Nam3less3
02-06-2011, 19:14
Чел съм сатанински сайтове, това са евтини манипулатори дето реват срещу църквата и християнството(често напълно неоснователно), говорят само за вяра в човека и т.н., абе хич не ги бива, слаба ракия са. Евтина версия на окултизма :D

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Щом така мислиш. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:Нещо подобно си мисля, и то не случайно. И защо всичко това се нарича сатанизъм?

TheFallenAngel
02-06-2011, 19:38
И аз не случайно пуснах темата. Не малко хора са избити в името божие, и то защото някой боклук си е защитавал интересите.

Nam3less3
02-06-2011, 19:45
И аз не случайно пуснах темата. Не малко хора са избити в името божие, и то защото някой боклук си е защитавал интересите.Това че разни фанатици, измамници и глупаци са се избивали си е тяхна грешка, а не на християнството.

TheFallenAngel
02-06-2011, 19:46
Не си ли се питал защо хора които не са направили нищо лошо умират. А има такива които са като отрова за всеки човек и продължават да съществуват, и разтът като тумори на тоя свят.

TheFallenAngel
02-06-2011, 20:01
И аз не случайно пуснах темата. Не малко хора са избити в името божие, и то защото някой боклук си е защитавал интересите.Това че разни фанатици, измамници и глупаци са се избивали си е тяхна грешка, а не на християнството Там е проблема че не са се избивали, а са избивали.

02-07-2011, 05:31
И аз не случайно пуснах темата. Не малко хора са избити в името божие, и то защото някой боклук си е защитавал интересите.Това че разни фанатици, измамници и глупаци са се избивали си е тяхна грешка, а не на християнството.

За теб всичко лошо с християнството е свързано с маниаци и фанатици...и с това свършваш...доста лесно измъкване!

Nam3less3
02-07-2011, 11:10
И аз не случайно пуснах темата. Не малко хора са избити в името божие, и то защото някой боклук си е защитавал интересите.Това че разни фанатици, измамници и глупаци са се избивали си е тяхна грешка, а не на християнството.

За теб всичко лошо с християнството е свързано с маниаци и фанатици...и с това свършваш...доста лесно измъкване!От какво да се измъквам, християнството не те учи да убиваш нито да вършиш зло.

Nam3less3
02-07-2011, 11:11
Не си ли се питал защо хора които не са направили нищо лошо умират. А има такива които са като отрова за всеки човек и продължават да съществуват, и разтът като тумори на тоя свят.Кой съм аз че да държа сметка на Бог или да искам обяснение за толкова трудни за разбиране и неясни неща. Злото по света е дело на хората, не на Бог, той даже е дал свободна воля благодарение на което може да избереш какъв да си.

02-07-2011, 11:51
Не си ли се питал защо хора които не са направили нищо лошо умират. А има такива които са като отрова за всеки човек и продължават да съществуват, и разтът като тумори на тоя свят.Кой съм аз че да държа сметка на Бог или да искам обяснение за толкова трудни за разбиране и неясни неща. Злото по света е дело на хората, не на Бог, той даже е дал свободна воля благодарение на което може да избереш какъв да си.

Ами демек Бог е виновен за всичко....създал е всичко и той носи отговорност...значи той си е виновен винаги....
Когато твоето куче(представи си, че имаш, ако нямаш) нахапе някой, кой ще е виновен...? Ти разбира се!

Nam3less3
02-07-2011, 11:53
Не си ли се питал защо хора които не са направили нищо лошо умират. А има такива които са като отрова за всеки човек и продължават да съществуват, и разтът като тумори на тоя свят.Кой съм аз че да държа сметка на Бог или да искам обяснение за толкова трудни за разбиране и неясни неща. Злото по света е дело на хората, не на Бог, той даже е дал свободна воля благодарение на което може да избереш какъв да си.

Ами демек Бог е виновен за всичко....създал е всичко и той носи отговорност...значи той си е виновен винаги....
Когато твоето куче(представи си, че имаш, ако нямаш) нахапе някой, кой ще е виновен...? Ти разбира се!Неуместен е примера, Бог е дал свобода и свободна воля на хората, те сами решават да вършат зло. Гледай филма A Clockwork Orange.

02-07-2011, 12:11
Не си ли се питал защо хора които не са направили нищо лошо умират. А има такива които са като отрова за всеки човек и продължават да съществуват, и разтът като тумори на тоя свят.Кой съм аз че да държа сметка на Бог или да искам обяснение за толкова трудни за разбиране и неясни неща. Злото по света е дело на хората, не на Бог, той даже е дал свободна воля благодарение на което може да избереш какъв да си.

Ами демек Бог е виновен за всичко....създал е всичко и той носи отговорност...значи той си е виновен винаги....
Когато твоето куче(представи си, че имаш, ако нямаш) нахапе някой, кой ще е виновен...? Ти разбира се!Неуместен е примера, Бог е дал свобода и свободна воля на хората, те сами решават да вършат зло. Гледай филма A Clockwork Orange.

Да, но това не го оправдава за постъпките на хората...Той ги е създал => той е първопричината за злините...
А и избиването на доста народ(няма лошо като цяло, но според религията) е станал в негово име...

Nam3less3
02-07-2011, 12:16
Да, но това не го оправдава за постъпките на хората...Той ги е създал => той е първопричината за злините...
А и избиването на доста народ(няма лошо като цяло, но според религията) е станал в негово име...Щом няма лошо се радвай, макар че не е така.
А относно хората - значи обвиняваш Бог задето вършиш зло(примерно) така ли? Или искаш Бог да потъпче свободната воля която е дал на хората за да не вършат зло?

02-07-2011, 12:24
Да, но това не го оправдава за постъпките на хората...Той ги е създал => той е първопричината за злините...
А и избиването на доста народ(няма лошо като цяло, но според религията) е станал в негово име...Щом няма лошо се радвай, макар че не е така.
А относно хората - значи обвиняваш Бог задето вършиш зло(примерно) така ли? Или искаш Бог да потъпче свободната воля която е дал на хората за да не вършат зло?

Човека не е свободен...това е доста глупаво твърдение...
Все едно затворник да вика, че е свободен, защото има избор между леща и боб за вечеря...

Nam3less3
02-07-2011, 12:31
Да, но това не го оправдава за постъпките на хората...Той ги е създал => той е първопричината за злините...
А и избиването на доста народ(няма лошо като цяло, но според религията) е станал в негово име...Щом няма лошо се радвай, макар че не е така.
А относно хората - значи обвиняваш Бог задето вършиш зло(примерно) така ли? Или искаш Бог да потъпче свободната воля която е дал на хората за да не вършат зло?

Човека не е свободен...това е доста глупаво твърдение...
Все едно затворник да вика, че е свободен, защото има избор между леща и боб за вечеря...Тоя па. Имаш свободна воля ако искаш да вършиш добро или зло.

02-07-2011, 12:45
Да, но това не го оправдава за постъпките на хората...Той ги е създал => той е първопричината за злините...
А и избиването на доста народ(няма лошо като цяло, но според религията) е станал в негово име...Щом няма лошо се радвай, макар че не е така.
А относно хората - значи обвиняваш Бог задето вършиш зло(примерно) така ли? Или искаш Бог да потъпче свободната воля която е дал на хората за да не вършат зло?

Човека не е свободен...това е доста глупаво твърдение...
Все едно затворник да вика, че е свободен, защото има избор между леща и боб за вечеря...Тоя па. Имаш свободна воля ако искаш да вършиш добро или зло.

В затвора няма значение дали ще къртиш мазилката...от там няма на къде по-зле...

NomNomNom
02-08-2011, 12:50
Засягате темата за свободата без да откроите някои фундаментални нещица ( критикувам Кюфтето, защото то говори за затвор и свобода ).
Неймлес е казал от християнска гледна точка как стоят нещата - има добро, има зло , имаш воля, избирай .
Но тук куца нещо.
Човек се ражда и попада в определена среда. Дали в сиропиталище , дали в семейство - на християни , на атеисти, на богати , бедни, добри лоши . То се възпитава в техният дух, приема техните ценности. Приемете, че се намира в една затворена система, в която са хората на изток. За някои крайни идеологии добро е да убиеш колкото се може хора от "противникова" вяра. Хората, които вярват в това, от малки са манипулирани от хора, върху които е било приложено същото и т.н. На тези хора им е втълпено да извършват зло, т.е. да убиват. Но те не са го поискали. Не са си избрали какви да се родят. Тяхната воля не е много свободна, защото те нямат създаден усет. А , приемете го - не може цял живот да свириш на цигулка, а в един момент да те накарат да го правиш на гайда. Не може да избереш добрият път, ако не са ти го показали. Не сме родени с този усет.

А , кюфте, ти не разправяй за свобода и затвор, защото ти самият си много ограничен, самозатворил си се и не допускаш друго мнение, освен твоето. Чул си някой да говори силни думи , впечатлил си се и си мислиш, че така е готино да изпъкваш. Ама невежеството ти личи от всякъде.
В затвора може да си свободен. Ако нямаш съвест - си свободен, независимо къде си затворен. Даже нихилистите са свободни, защото свободно разполагат със своя живот - на тях до толкова не им пука . Могат да бъдат полезни в някои критични ситуации, такива хора се жертват, защото не ги интересува нищо , обезценяват живота си .

Nam3less3
02-08-2011, 13:27
Неймлес е казал от християнска гледна точка как стоят нещата - има добро, има зло , имаш воля, избирай .
Но тук куца нещо.
Човек се ражда и попада в определена среда.За тия изолирани хора, които нямат напълно свободна воля и са невежи(и нямат достъп до познанието) то тогава това е заради кармата им, и те не се отнасят към общия случай за който говорихме.

NomNomNom
02-08-2011, 13:32
Неймлес е казал от християнска гледна точка как стоят нещата - има добро, има зло , имаш воля, избирай .
Но тук куца нещо.
Човек се ражда и попада в определена среда.За тия изолирани хора, които нямат напълно свободна воля и са невежи(и нямат достъп до познанието) то тогава това е заради кармата им, и те не се отнасят към общия случай за който говорихме.
Окей, но изобщо човек няма голям избор - той е възпитан, лашкан от среда в среда и избора, който прави, е в следствие на всичките фактори, които са му въздействие. Т.е. , факторите правят избора, не той. Той оформя собствено аз в следствие на тях.

Тук следва да кажеш малко повече за кармата от твоята гледна точка и как тя е намесена в християнството,защото не съм попадала на такава информация.

Nam3less3
02-08-2011, 13:39
Тъй като християнството акцентира на този живот тук и сега, темите за прераждано и кармата са слабо засегнати и някой цитати потвърждават кармата и съответно прераждането, други пък го отричат(на пръв поглед), според някой хора цитатите за прераждането са махнати от библията и т.н.. Просто темата за прераждането не е характерна за западните цивилизации, за разлика от източните примерно в чиито религии е основна.
И все пак пише за първодорният грях, за откупването на греховете на предците ти(носиш тяхната кръв - хем символично, хем научно - примерно носиш тяхното ДНК - съответно има наследствени болести). Т.е. всеки се ражда не случайно в дадено семейство за да изкупи карма, която в предишния си живот е натрупал. Заради това и Христос е роден чрез непорочно зачятие(не че секса е грях) - т.е. освободен от кръвната карма, защото естествено той не може да има карма.

npp
02-08-2011, 20:32
Пичове, няма никаква карма и никакво прераждане, това са само едни типични лъжепророчества, идващи най-вече от индия. Бог не е, нито автомат за отразяване на възпроизвеждана(-дена) енергия, нито пък е месомелачка за човеци и одушевени същества, но Той е просто на принципа на Търпението и Справедливоста, т.е. Той наказва само за да накара престъпниците да престанат да вършат престъпления(-та), а не от злоба, нито от мъст, нито вендета, нито от завист, нито от каквито и да било злобливости.
Ако Бог наистина правеше да има 8 400 000 прераждания, то тогава Той щеше да е най-големият грешник, неправедник, и престъпник в вселената, защото щеше да бъде просто една безмилостна месомелачка за одушевени(-те). Същото важи и за "кармата", просто няма как Бог да е създал такъв машинален закон, иначе сега щеше да бъде по-глупав и от компютрите, но както вече казахме, Той няма как да се окаже зъл, грешен, или неправеден.
Най-глупаво е когато вярващи/духовници приписват на Бог лош и неправеден характер за постъпки каквито те самите никога не са вършили!?

gandalfepi4
02-09-2011, 05:56
^ я неймлес да тоговори на дръгаря нпп щото преди викаше колко много му помага из форума а сега му изпротиворечи на макс.

искаме да знаем какво е вярно все пак

Nam3less3
02-09-2011, 09:02
Не разбирам как прераждането изкарва Бог грешник?

gandalfepi4
02-09-2011, 14:24
Пичове, няма никаква карма и никакво прераждане

за'тва говора, къде съм споменавал и бог и грешничество

Nam3less3
02-09-2011, 14:26
Пичове, няма никаква карма и никакво прераждане

за'тва говора, къде съм споменавал и бог и грешничествоТой го спомена, написа че ако Бог е направил тъй че да има прераждане, то това би било грешка?

NomNomNom
02-09-2011, 15:12
Пичове, няма никаква карма и никакво прераждане, това са само едни типични лъжепророчества, идващи най-вече от индия.
А защо да са лъже- и защо точно те ? Какви доказателства имаш по въпроса? Ако имаш възможност, постни някакви цитати от библията, които да доказват твърдението ти. Неймлес пък е на друго мнение . За Гандалф да не говорим .


Бог не е, нито автомат за отразяване на възпроизвеждана(-дена) енергия, нито пък е месомелачка за човеци и одушевени същества,

Това ми се вижда излишно и не по темата. Никой не е казал, че господ мели месо . И в преносно значение даже.


но Той е просто на принципа на Търпението и Справедливоста, т.е. Той наказва само за да накара престъпниците да престанат да вършат престъпления(-та), а не от злоба, нито от мъст, нито вендета, нито от завист, нито от каквито и да било злобливости.
Като гледам как са се спряли престъпниците и как бог ги наказва, не е реално.
Тогава защо хората на Хаити страдат по този зверски начин, те какво са виновни. Сигурно, защото са езичници , като изхождаме от твоята логика.


Ако Бог наистина правеше да има 8 400 000 прераждания - защо той да ги прави , може да е някаква специална функция на душата, лолз.

, то тогава Той щеше да е най-големият грешник, неправедник, и престъпник в вселената, защото щеше да бъде просто една безмилостна месомелачка за одушевени(-те).

Ама защо месомелачка . Не е ли по-добре да създадеш определен брой души , да ги караш да се прераждат, да учат разни уроци и накрая всички да имат шанс да отидат в рая? Много е трудно да имаш право само на един живот, да попаднеш в кофти среда и да заминеш в рая. Пък и - по-малко души, повече място горе . Което показва, че бог може би е икономичен човек и не е "месомелачка" . Тъкмо обратното . Не прави постоянно рандом хора, ами ги е оставил сами да се възпроизвеждат и да се прераждат , и да се учат , и бла бла.
От чисто идеологическа гледна точка това звучи по-добре.


Същото важи и за "кармата", просто няма как Бог да е създал такъв машинален закон, иначе сега щеше да бъде по-глупав и от компютрите,

Кое му е глупавото .. От къде ти ще знаеш кое е глупаво и кое не , нали твоя бог знае по-добре от теб уж .
Сигурно не си влизал по математика.


но както вече казахме, Той няма как да се окаже зъл, грешен, или неправеден.
kk .


Най-глупаво е когато вярващи/духовници приписват на Бог лош и неправеден характер за постъпки каквито те самите никога не са вършили!?

Това пък е съвсем несвързано с това, което си написал нагоре. Иии забележете колко е смислово правилно изречението :D



П.П: Много много много обичам да спамя с тролове <3

npp
02-09-2011, 16:30
Лошото на днешните поколения е когато винаги разчитат на книгите и интернет, а не се приближават към Бог-Вярата и Здравия Разум.
Не съм искал да убивам Наймлес - gandalf стига подкокоросва - яд те е че е най-умния от всички ви :-D
Та значи "французойката" Nom бърза да спори, а как ти се вижда ако една майка роди двайсет деца и ги остави на произвола на съдбата в джунглата, на принципа на: кое оцелее, оцелее?!, и въобще как си се представяш ако си на мястото на Св. Бог и трябва да управляваш цялата вселена?! Може ли Св. Бог да е по-лош от човеците?! Например, ако ти никога не си сътворявала безброй много човеци, и не си натиквала нито един от тях в цикъл на "самсара"(8400000-те) и не си ги подлагала на механичен несмислен/безсмислен закон на "рикоширане", тогава как е възможно Св. Бог да е по-лош от теб(-е)?!

Я виж какво пише тук:

(Йоан 9:1-7)
"И когато заминаваше, видя един сляпороден човек.
И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп?
Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му(т.е. едно от доказателствата че няма "карма"), но за да се явят в него Божиите дела.
Ние трябва да вършим делата на Този, Който Ме е пратил, докле е ден; иде нощ, когато никой не може да работи.
Когато съм в света, светлина съм на света.
Като рече това, плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му;
и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал.",

(Евреи 9:24-28 )
"Защото Христос влезе не в ръкотворено светилище, образ на истинското, но в самите небеса, да се яви вече пред Божието лице за нас;
и не за да принася Себе Си много пъти, както първосвещеникът влиза в светилището всяка година с чужда кръв,
(иначе Той трябва да е страдал много пъти от създанието на света); а на дело в края на вековете се яви веднъж да отмахне греха, като принесе Себе Си в жертва.
И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това настава съд(т.е. няма прераждане/"самсара"),
така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на ония, които Го очакват.",

виж колко много е да трябва да се родиш, да понасяш несгодите, още от детството сред възрастните, после трябва да (се) учиш поне 8-12 или 15-17 години, после пък служба/работа, после може да ти се наложи да раждаш и да гледаш деца и семейство, не-дай-си-Боже загуба на някой близък/роднина/приятел, същевременно множество суети/мъки/злини/болести/лишения/загуби, старост, и пр. - мислиш ли че винаги ще бъде по-добре за човека ако трябва всеки път да започва отначало и да преминава и понася всичко наново(отново)?!
И ако Св. Бог е лош/неправеден, тогава, как Той ще надделее над света?!

Nam3less3
02-09-2011, 16:48
Искаш да кажеш, че прераждането е зло нещо, и следователно няма как да съществува, защото Бог не е зъл ли? Според мен пък точно прераждането и кармата дават обяснение за всичко и е напълно логично да съществуват.

npp
02-09-2011, 17:01
Вселената е сътворена едва преди около 5-6 хиляди години, и това е обяснено в Библията (виж в Битие 1-4 гл. и Лука 3:23-38 ) - просто няма как да е имало 8 400 000 прераждания само за тези 5-6 хилядолетия.
А това което обяснява всичко е че има две отделни страни на изначалното: Св. Бог, и "тъмнината"(сатана), а също и верческото/духовното беззаконие, което още от самото начало на Библията(Битие 2-3 гл.) е посочвано с понятието "грях".

Плюс това злото го има само през първите 5-6 хилядолетия на Вечността, след което идва неговият свършек, и така до краят на Вечността повече няма да има зло:

"петимата паднаха, и единият сега е(т.е. злото разполага само с около 5-6 хилядолетия)"(Откровение 17:10),

"И един силен ангел взе един камък голям като воденичен, та го хвърли в морето и рече: Така стремително ще бъде тръшнат Вавилон(т.е. "грехът"), великият град, и няма вече да се намери(т.е. чак до краят на Вечността). Глас от ония, които свирят на арфи, и от певци, от свирачи и от тръбачи няма вече да се чува в тебе; и никакъв художник от каквото и да било художество няма вече да се намери в тебе; и шум от воденица няма вече да се чува в тебе; светлина от светило няма вече да свети в тебе; и глас от младоженец и от невеста няма вече да се чува в тебе; защото твоите търговци станаха големците на земята, понеже чрез твоето чародеяние бяха измамени всичките народи. И в него се намериха кърви от пророци и от светии и от всичките заклани на земята."(Откровение 18:21-24).

Nam3less3
02-09-2011, 17:04
Вселената е сътворена едва преди около 5-6 хиляди години, и това е обяснено в Библията (виж в Битие 1-4 гл. и Лука 3:23-38) - просто няма как да е имало 8 400 000 прераждания само за тези 5-6 хилядолетия.
А това което обяснява всичко е че има две отделни страни на изначалното: Св. Бог, и "тъмнината"(сатана), а също и верческото/духовното беззаконие, което още от самото начало на Библията(Битие 2-3 гл.) е посочвано за "грехът".Вселената е създадена преди не знам си колко милиарда години, това от библията е някаква символична история, но библията не се занимава с научни неща. Не знам защо точно 8 400 000 прераждания, но е напълно възможно предвид времето на съществуване на Вселената.

npp
02-09-2011, 17:25
Въобще не е имало милиарди години, но просто понеже сатана знае че разполага само с не повече от около 5-6 хиляди години, и затова е направил всички онези заблуди в вселената, т.е. фосилите(вкаменелостите), датировките, и останалите номера, с цел да заблуди колкото се може повече човеци(и въобще одушевени същества) за да ги събира за голямата война против Св. Бог:

"И когато се свършат хилядата години, сатана ще бъде пуснат от тъмницата си, и ще излезе да мами народите в четирите краища на земята, Гога и Магога, да ги събере за войната, - чието число е като морския пясък. И те се разпростряха по цялата широчина на земята и обиколиха стана на светиите и обичния град; но огън падна от [Бога из] небето, та ги изпояде. И дяволът, който ги мамеше, биде хвърлен в огненото жупелно езеро, гдето са и звярът и лъжепророкът; и ще бъдат мъчени денем и нощем до вечни векове."(Откровение 20:7-10).

Nam3less3
02-09-2011, 17:31
Въобще не е имало милиарди години, но просто понеже сатана знае че разполага само с не повече от около 5-6 хиляди години, и затова е направил всички онези заблуди в вселената, т.е. фосилите(вкаменелостите), датировките, и останалите номера, с цел да заблуди колкото се може повече човеци(и въобще одушевени същества) за да ги събира за голямата война против Св. Бог:

"И когато се свършат хилядата години, сатана ще бъде пуснат от тъмницата си, и ще излезе да мами народите в четирите краища на земята, Гога и Магога, да ги събере за войната, - чието число е като морския пясък. И те се разпростряха по цялата широчина на земята и обиколиха стана на светиите и обичния град; но огън падна от [Бога из] небето, та ги изпояде. И дяволът, който ги мамеше, биде хвърлен в огненото жупелно езеро, гдето са и звярът и лъжепророкът; и ще бъдат мъчени денем и нощем до вечни векове."(Откровение 20:7-10).Това в кое от 2те вярваш(1 - вселената е създадена преди милиарди години както науката казва; 2 - всичко това е измама вселената е създадена преди няколко хиляди години) има ли някакво значение? Да не би да те прави по-лош човек или да идеш в ада заради това?

npp
02-09-2011, 17:48
Разликата е, например, когато някой започва да вярва на/в сатанински "пророчества"(т.е. верчески/духовни знания) навлизазайки в мощни сатанински "матрици"(т.е. духове) на съответните такива религии. Отговорих ти на въпросите само защото ме питаше. Пази се от всичко: религиозно, окултно, езотерично, мистично, йогическо, и тям подобните - опасноста е невидима, и може да се промъкне неусетно като "крадец".

NomNomNom
02-10-2011, 13:15
Лошото на днешните поколения е когато винаги разчитат на книгите и интернет, а не се приближават към Бог-Вярата и Здравия Разум.
- Не мисля, че е лошо, чувствам се доволно информирана . Не знам защо трябва да се доближавам до вярата , кажи ми . Според мен е въпрос на избор.

Не съм искал да убивам Наймлес - gandalf стига подкокоросва - яд те е че е най-умния от всички ви :-D
Та значи "французойката" Nom бърза да спори, а как ти се вижда ако една майка роди двайсет деца и ги остави на произвола на съдбата в джунглата, на принципа на: кое оцелее, оцелее?!, и въобще как си се представяш ако си на мястото на Св. Бог и трябва да управляваш цялата вселена?!
- Всевисш е и трябва да е способен да обръща внимание на всичко.

Може ли Св. Бог да е по-лош от човеците?! Например, ако ти никога не си сътворявала безброй много човеци, и не си натиквала нито един от тях в цикъл на "самсара"(8400000-те) и не си ги подлагала на механичен несмислен/безсмислен закон на "рикоширане", тогава как е възможно Св. Бог да е по-лош от теб(-е)?!
- абе , защо само говориш за нещо, което е съвсем безсмислено - никой не е казал, че бог е по-лош нас. Никой не говори за зло. Само ти . За теб е зло това, което казва Неймлес за преражданията. А представи си да се окаже така. Тук сме n човека и имаме n различни представи . Моята е атеистична въпреки, че си позволявам да взимам страна в разговор между двама християни.

виж колко много е да трябва да се родиш, да понасяш несгодите, още от детството сред възрастните, после трябва да (се) учиш поне 8-12 или 15-17 години, после пък служба/работа, после може да ти се наложи да раждаш и да гледаш деца и семейство, не-дай-си-Боже загуба на някой близък/роднина/приятел, същевременно множество суети/мъки/злини/болести/лишения/загуби, старост, и пр. - мислиш ли че винаги ще бъде по-добре за човека ако трябва всеки път да започва отначало и да преминава и понася всичко наново(отново)?!
- какво му е страшното , не виждам. Хората се раждат и умират всеки ден. Някои от глад, някои нямат възможност да се родят . Но това е живота. Свиквай .

И ако Св. Бог е лош/неправеден, тогава, как Той ще надделее над света?!
- въпроса ти е направо малоумен. Първо, не сме разграничили добро от зло, ама , хайде, като теб на посоки ще говоря - Защо Лошото да не победи Доброто ? Какво му пречи :D

И не, ако има бог, той не е лош . Ти просто няма да можеш да го разбереш :D

filmimilmi
02-10-2011, 13:26
http://chitanka.info/lib/text/3570/30
Не знам дали по-горе е даван линк към сатанинската библия Антон Шандор Ла Вей. Ако искате хвърлете едно око, но не се престаравайте, защото е пълно с глупости. Някакъв абсолютно излишен култ на уж духовно отворени хора, които имали непоносимост към традиционно организираните релгии докато самите те се затварят в друга организирана религия.

Nam3less3
02-10-2011, 14:20
Интересно ми е защо се наричат сатанисти, за да изглеждат контра на християнството ли :D

TheFallenAngel
02-11-2011, 20:30
http://chitanka.info/lib/text/3570/30
Не знам дали по-горе е даван линк към сатанинската библия Антон Шандор Ла Вей. Ако искате хвърлете едно око, но не се престаравайте, защото е пълно с глупости. Някакъв абсолютно излишен култ на уж духовно отворени хора, които имали непоносимост към традиционно организираните релгии докато самите те се затварят в друга организирана религия.

А ето тука хвана тънката граница. И сатанистите биха били съгласни с теб. В глупостите на Лавей няма никакъв смисъл.

npp Забележи какво е името ми The Fillen Angel(От английски: падналиял ангел(за тъпите дявола). Обори ми аргоментацията


Интересно ми е защо се наричат сатанисти, за да изглеждат контра на християнството ли :D

А и защо да не са хората против християнството като вмомента е закърняла институция. А явно и ти си нямаш понятие от основите на християнството щом вярваш в прераждане и тем подобни.

npp
02-11-2011, 22:53
Истината е че "сатана" въобще не е паднал ангел, но той е неодушевено същество, което е главното проявление на "тъмнината", т.е. той е главният "бог" на злото, и въобще не е препоръчителна идентификацията с него, това е просто погибел, няма никаква полза да бъде следван - той е най-тоталният враг на всяка душа, включително и на теб - той ти желае единствено злото.

ZipFail
02-11-2011, 23:25
Е след като е неодушевен, как желае злото на еди-кой-си ?

npp
02-11-2011, 23:33
това е просто една машина за убиване - такъв дух не е нужно да има душа.

ZipFail
02-11-2011, 23:48
Дух и душа са синоними бе мой човек..

Nam3less3
02-12-2011, 10:53
Ясно, а иначе ZipFail, дух и душа са различни неща. Душата това сме ние - ума ни, разума ни, чувствата ни и т.н., а духа е силата на душата, но може да има отделни духове които просто са някаква сила и нямат всички характеристики на душата(разум например). Това поне е моето мнение за тия термини. Също съм чел, че душата трябва да израстне за да стане на дух(т.е. вече една силна душа).