PDA

View Full Version : Високи токчета



teodora87
02-05-2011, 11:23
носите ли много високи токчита,само слабичките ли могат да издържат на тях и свиква ли се ако не си чак толкова слаб :-o

YourBlackDahlia
02-05-2011, 12:17
Еми аз нося само високи токчета, 12 см , издържам доста време, но съм слаба. Не знам как стои при по закръглените, но не мисля, че има чак толкова голяма разлика :)

norcheto0o97
02-05-2011, 12:44
Дa .. Нося..:) по-ниски от 10 см..нямaм.. a попринцип мноу лесно се свиквa с тях.. :):) и издържaт по-зaкръглени..!!

2o12
02-06-2011, 13:43
Аз преди ходех на токчета,най-ниските ми са 12 см,най-високите-14 см,имам си много чифтове.. :D Лесно се свиква с тях,не ми е проблем да ги разхождам и цял ден.
Аз принципно не съм много слаба,но въпреки това нямам проблеми да ходя на тях. :)

SUNinTHEsunset
02-06-2011, 15:05
Нося,да.Не смятам,че обувките на висок ток са предназначени само за слаби момичета,напротив издължават крака и го правят да изглежда по-слаб :)

LovEsIckk
02-06-2011, 15:48
Oт 4 години не съм слизала от токове.

HotHeaded
02-06-2011, 17:27
Нося високи токчета от много време.Не знам,дали се свиква ако не си слаб,но определено не ми харесват пълничките/дебелите момичета,които ходят с много високи токове :D Просто ми изглежда грозно.Мое мнение :)

ParisHilton
02-08-2011, 20:04
нося само при официални случаи, няма нищо по-хубаво от ниската обувка :-P :P :) :-P

sladur4etyYy
02-08-2011, 20:56
постоянно съм на токчета, свиква се.

italian55
02-09-2011, 07:02
постоянно съм на токчета, свиква се.

И аз
и няма значение дали си дебел или слаб.По принцип аз нося към 10 см.

mynichka
02-09-2011, 07:33
Нося както много високи токчета, така и кецове. Токчетата са ми удобни- свикнала съм и не ме болят краката

02-09-2011, 10:29
Представи..ако си 80кг и на токчета първото което е НЯМА да те издържат!! :booooomb:
Второто... ще е мннннн грозна гледка
и трето..пореден път се обеждавам че темите ти са напълно БЕЗсмислени!!

По темата: ..НЕ нося токчета освен при по мнн специален повод..препочитам си кецовете

0pAsNooosLaDkA
02-09-2011, 11:15
Да нося ток4ета и са мн. удобни, не знам колко са високи( не съм ги мерила естествено).Няма голяма разлика по отно6ение на теглото.

mimsssssss
02-09-2011, 14:24
Представи..ако си 80кг и на токчета първото което е НЯМА да те издържат!! :booooomb:
Второто... ще е мннннн грозна гледка
и трето..пореден път се обеждавам че темите ти са напълно БЕЗсмислени!!

По темата: ..НЕ нося токчета освен при по мнн специален повод..препочитам си кецовете
Една приятелка е 78кг и е висока 1.80 и си ходи с токчета и да ти кажа издържат я :-D
Мисля че няма проблем дебелите/пълните да носят токчета, дори както каза някой по - горе издължават тялото
Нося токчета, но рядко...
Според мен е добре някой да де модели на обувки с 12-14см ток които са удобни, един вид стават за начинаещи :)

fUcKsMiLe
02-09-2011, 15:04
Според мен е добре някой да де модели на обувки с 12-14см ток които са удобни, един вид стават за начинаещи :) :shock: 12-14см. за начинаещи?! Абсурд! Аз когато започнах да нося токчета, започнах с 6см. и не беше особено лесно. Друг е въпроса дали изобщо ще успееш да свикнеш с тях. :)


ПТ: Няма значение дали си слаб или леко закръглен. Няма лошо в това да носи токове, стига да са ти удобни и да ходиш с тях нормално, а не като патка. Свиква се, след известно време ходене с тях. И ако за първи път обуваш токове помни - НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 6 см. защото ще си претовариш краката и ще ти е много трудно. :)

RaisedOnRock
02-09-2011, 16:12
Не.Нямам никакво намерение да обувам.Ама никакво.

anonymous708973
02-09-2011, 17:18
Трябва да става плавно, защото аз направих грешка и имам дефект в походката на десния крак. Стъпвам навън. Изтривам си дясното токче от дясната страна.

Minerva
02-11-2011, 15:54
Носи си, обче отначало започни с някакви по-ниски, 5-6 см. докато свикнеш. То идеята не е само да се окачиш на тях, но и да имаш хубава походка, че иначе е много грозно.
Лично аз много мразя обувките тип "балеринка" специално и подобни ниски. Не съм видяла момиче, дето да изглежда добре с такива (включително и аз) . С кецове ми е по-приемливо, не знам защо.
Един въпрос към форума, понеже и в други теми ми направи впечатление. Вие бъзикате ли се, че под 10 см. ток не признавате...смисъл невероятно малко момичета виждам да ходят на ток, дори и по дискотеки, камо ли пък на толкова високи :)

Sintya
02-11-2011, 16:35
Нося много често токчета, свикнала съм и не ми е проблем ... разбира се, зависи от токчето, но предпочитам тези с платформа и към 10 см... иначе съм слабичка, но според мен повече зависи от това, дали можеш да ходиш на токчета...

risee
03-07-2012, 14:05
от около година нося високи токчета :P първо започнах с платформи,мислейки си че после ще свикна по-лесно с токчета,но истината е,че нямат нищо общо :D а за да придобиеш походка на пантера препоръчвам да ходиш у вас за тренировка.друго много важно нещо е дебелината на токчето-колкото по-масивно е,толкова по-голяма сигурност и комфорт ще чувстваш

therichbitch
03-07-2012, 14:55
Има разлика от ток до ток. Тънък висок ток... еми контрастира, ако жената има мн сланини- не е естетична гледка според мен. Освен на височината трябва и на типа ток да се обръща внимание и да се съчетава с телосложението.

lqlq89
03-07-2012, 18:19
Само да попитам как си съчетавате токчетата с тоалетите? За панталон ясно, но за пола, рокля?

Hayashi
03-07-2012, 20:28
Да нося. Имам и по-ниски и по-високи токчета. Но ходя само на по-дебели, защото си мисля, че на тъничките ще се пребия. След цял ден на токчета си боли после, но се свиква.
На мен ми стоят добре, но аз съм много ниска.

Като цяло обикновено не ми прави впечатление дали момичето е дебело или слабо, а дали височината и позволява да носи ток 15 см. Защото на момиче до 1.65 изглежда чудесно, но мадама, която и без ток си е 1.80 не ми е най-красивата гледка.

jumpin
03-07-2012, 20:31
Комплексирана работа ..

risee
03-19-2012, 17:48
за панталон-хубаво е панталонът да е тип чарлстони да се разширява към токчето,като го покрива-страшно много издължава крака.за пола-по принцип съм чела,че е хубаво с ботуши(зимата разбира се),но на мен лично ми харесва и с обувки.

Violenza
03-19-2012, 18:37
Нося много високи обувки, но това дали са удобни зависи от самата обувка, а не от височината на тока.

paradosou
03-19-2012, 19:24
Не нося много често, ама не са ми неудобни. Сега съм хвърлила око на едни, утре ше ходя да си ги взема. :)

therichbitch
03-21-2012, 19:30
Като цяло обикновено не ми прави впечатление дали момичето е дебело или слабо, а дали височината и позволява да носи ток 15 см. Защото на момиче до 1.65 изглежда чудесно, но мадама, която и без ток си е 1.80 не ми е най-красивата гледка.

е верно ли... :X Да ти кажа и двете неща имат значение, но лично за мен по- добре 1.80 на ток отколкото някоя крава с ток.

risee
03-27-2012, 06:35
намирам за много по-странна гледката високо момиче(над 175) с високи токчета.съжалявам момичета,ама сте пораснали достатъчно,че да можете да си позволите да ходите и без тях! :D

Starless
03-27-2012, 09:16
Е това, че сме високи да ни лишава от удоволствието да носим токове ли? Аз съм 1,71-2 някъде.. и нося при по-специални случаи за сега, но може би след няколко години да са ми и за ежедневието. Интересно ми е другите какво мислят...

whitebunny
03-27-2012, 09:34
Трябва да става плавно, защото аз направих грешка и имам дефект в походката на десния крак. Стъпвам навън. Изтривам си дясното токче от дясната страна.

:D същата съм и аз с левия крак си стъпвам нормално, но с десния като ми се изтърка токчето имам чуството че ще су изкълча глезена някъде ;x

Нося високи токчета свиква се, но е малко зорно първите няколко пъти като ги сложиш.. Както казаха почни с по-ниско токче постепенно се хвърляй на високите

therichbitch
03-27-2012, 16:45
risee, токчетата се слагат поради мноого други причини, различни от това да те направят по висока... (facepalm)

Hayashi
03-27-2012, 17:48
е верно ли... :X Да ти кажа и двете неща имат значение, но лично за мен по- добре 1.80 на ток отколкото някоя крава с ток.

Абе леко пълно момиче някак по-малко впечатление ми прави. Не говорим за мадама 120+ килограма. Нo 1.80 на 10+ сантиметра ток се забелязва много от далеко.

therichbitch
03-27-2012, 18:57
еми и 120кг, и 180см са крайности, за мен лично по- неестетично е първото на ток :)

ако ми кажеш, че това (http://1.bp.blogspot.com/-CkfYU_euU-g/Ta1kN3pzE_I/AAAAAAAAAHA/67veQKc5BC4/s1600/Beth%252BDitto%252BJean%252BPaul%252BGaultier%252B Runway%252BParis%252Bfl1Pe4xAauCl.jpgurl) е по-хубаво от това http://cdn.buzznet.com/media-cdn/jj1/2009/12/kidman-premiere/nicole-kidman-nine-world-premiere-london-01.jpg, бих ти се изсмяла,т.е. по- важно е да имаш хубава фигура с добри пропорции, за да се качиш на висока обвука, независимо дали си 150 или 180 см :)

TheBeliever
03-27-2012, 19:05
еми и 120кг, и 180см са крайности, за мен лично по- неестетично е първото на ток :)

ако ми кажеш, че това (http://1.bp.blogspot.com/-CkfYU_euU-g/Ta1kN3pzE_I/AAAAAAAAAHA/67veQKc5BC4/s1600/Beth%252BDitto%252BJean%252BPaul%252BGaultier%252B Runway%252BParis%252Bfl1Pe4xAauCl.jpgurl) е по-хубаво от това http://cdn.buzznet.com/media-cdn/jj1/2009/12/kidman-premiere/nicole-kidman-nine-world-premiere-london-01.jpg, бих ти се изсмяла,т.е. по- важно е да имаш хубава фигура с добри пропорции, за да се качиш на висока обвука, независимо дали си 150 или 180 см :)

Така на снимка е едно. Съвсем друго е да видиш една глава стърчаща над всички в залата и дебела жена на ток нейде там из мнозинството. Малко вероятно да забележиш втората (още по-малко да обърнеш внимание на обувките й), но първата определено ще предизвика коментари.

therichbitch
03-27-2012, 19:29
Написала съм, каквото мисля и то не беше свързано с това дали ще се забелязва.
Едни харесват високи, други ниски, но много жалко, че вече и дебелите са на почит.

mimsssssss
03-27-2012, 19:36
Сори за флуда... ^ Не са на почит, ама и те са хора и както се харесват кльощави, високи, ниски, така се харесват и дебели. Всеки с вкуса си... Т'ва не е мода.

heartlesandfreaky
03-27-2012, 19:50
Нося от известно време токчета, първоначално ми беше някакво странно, докато ги поразтъпча, но сега са ми супер удобни, даже си гоня тролеите с тях, никакви проблеми нямам ;д + не съм от най-слабичките, но определено не ми е проблем :)
+ не мисля, че трябва да сме такива дискриминатори, ниски, високи, кльощави, дебели... всички сме хора все пак, нали?! Е, че не е приятна гледка да видиш жена 120+ на токчета, не е, няма какво да си кривя душата, но пък ако е леко закръглена, какво пречи?!
и не знам защо някои хора смятат, че токчета се носят само, за да изглеждаш по-висока? аз съм 1.70 (+1, 2 см. макс) и въпреки това нося токчета, просто защото, когато се погледна отстрани изглеждам по-добре с тях... не защото страдам от комплекси, че съм ниска >.<

PullMeCloser
03-27-2012, 19:54
Ходя си на токчета и нямам проблем.
Започнах с 8см и ходех доста добре. Но то това не е и особено високо,де.
Не харесвам ниски токчета, или ще е висок поне 9см, или съвсем на земята.
Най-високите ми са 13-14см и съм ги обувала веднъж, но цяла вечер изкарах на тях и са ми много удобни. Нямам още кой знае какви впечатления. На 12см си ходех редовно лятото и нямам проблем. С високите платформи също.
Сега не свалям едни 9см платформи, всеки ден съм с тях почти и са ми повече от удобни.
Най-неудобните ми обувки на ток....не мога да повярвам, че ще го кажа,обаче са обувки от марка, която редполага, че ТРЯБВА да са качествени, за 250лв от естествен велур. Еми НЯМА такава болка. За кратко ходене по равна повърхност стават само :Д
Не е зле висока мацка на високи токчета изобщо. Аз съм 160, нисичка съм, нямам проблем с височината, дори с най-високия ми ток не е нищо фрапиращо и не стърча над другите :Д
Иначе стила ми доста разнообразен на моменти- от бая висок ток до кецове :Д Удобно ми е всякак. В каквото настроение съм сутрин/ когато излизам.

risee
04-18-2012, 19:24
мислите ли,че българското общество е толкова разкрепостено?толкова сме закостенели в мисленето си,че е трудно да се опише.всеки да носи каквото сметне за добре,това е въпрос на личен вкус,но това не означава,че наистина изглежда добре по този начин.

brokeback
04-19-2012, 16:35
Аз много харесвам високи обувки, но не нося защото съм много слаба и изглеждам нелепо, като някоя богомолка или щъркел. Според мен токовете стоят по- добре на леко закръглени момичета (Нямам предвид 90-килограмови) от колкото на скелети. :)

therichbitch
04-19-2012, 16:54
чакай, след слаба идва нормална, чак след това закърглена и накрая дебела..

risee
04-21-2012, 09:54
вярно,че момичето попита дали и по-пълничките могат да носят високи токчета,но да не го обръщаме на тема високи срещу слаби и ниски срещу високи. по-важно е как се възприемаме на тях :D
+ купих си убийствено високи обувки за бала,но в интерес на истината са много удобни.след още малко "дефилета" у нас се пускам по софийските улици :D

playDC
04-21-2012, 10:03
Обожавам токчета..бих ходела всеки ден с тях, но не ми се мъкнат маратонки в даскало всеки път, когато имаме физическо. Иначе съм доста слаба, токчетата са ми удобни, нямам никакви проблеми с тях, мога да ходя много време... Нося по принцип токчета около 11-12 см, но това лято съм се навила за по-големи.. Иначе незнам дали по-закръглените могат да свикнат да ходят без проблем на токчета. Имам една приятелка, която си е така доста пълничка, и никога не ходи на токова, освен, когато се налага. Не и е удобно и изобщо не може да ходи с тях.

Sladurchoo
04-21-2012, 14:12
Да, нося, не винаги но често .. предполагам, че и да не си толкова слаб, пак ще свикнеш на тях :)

Nara
04-22-2012, 15:01
И да си по-пълничка и да си по-слаба ще ти е трудно в началото, но ще свикнеш, просто започни с по-ниски.
Ужасно грозно е като видя момиче със супер високи токчета, а ходи все едно има таралеж в гащите :X