PDA

View Full Version : Малко информейшън за гадните ми атеистки братя (и сестри)



gandalfepi4
02-05-2011, 16:02
тааа сметнах че ще е интересно на такива гадни и пропаднали грешници като вас откъде се е пръкнал този пич наречен бог



някъде към 3000-ната година преди христа в ливант (до месопотамия) имало една политеистична религия

това е една от най-основните религии - както повечето от езиците в европа идват от латински и гръцки корени така и повечето познати ни религии имат корени в каанитската религия.

богове като зевс, гея и яхве са се пръкнали точно от там.

яхвето специално - бог на небето който се е кефел на човешки и животински жертвоприношения (както се и отбелязва в библията), син на ел (елохим е множественото число), брат на баал, съпруг на ашера.

корените на самото божество пък се проследяват до към 15-ти век пр. хр. пак по тези места.

ето малко инфо за заинтересованите

http://en.wikipedia.org/wiki/Yahweh_%28Canaanite_deity%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Canaanite_religion

http://www.newworldencyclopedia.org/entry/Canaanite_religion

http://debunkingchristianity.blogspot.com/2009/07/influence-of-canaanite-religion-on.html

тааа това е общо взето - доста от историите свързани с пича са прехвърлени в библията и е доста забавно да ги четеш

надявам се много от вас да са се обогатили и вече да знаят от къде идва този страшен и зъл бог на библията





като бонус добавям и малко инфо което доказва че джизъс нито е, нито може да е месията който претендира да е

http://www.evilbible.com/jesus_false.htm

NomNomNom
02-05-2011, 16:07
Аз търпеливо чакам неймлес да се изкаже по въпроса. ^

Градс за инфото, след малко го хващам, изглежда по-подробно от това, което имах .

Nam3less3
02-05-2011, 16:17
Каквото и да твърди който и да е, истината е очевидна, а тя е, че единствено в Новия Завет се намират висшите мъдрости и добродетели и никой досега не е можел да напише такова възвишено слово, което сочи само едно, а то е, че това слово е от Бог и Христос е част от него.
А нормално да има общи неща между всичките религии, истината е една, но може да има различни пътища към нея.

montana6
02-05-2011, 16:37
Яхвето е брат на Баал от Диабло II? :shock: :D :D 8-)

gandalfepi4
02-05-2011, 17:00
Каквото и да твърди който и да е, истината е очевидна, а тя е, че единствено в Новия Завет се намират висшите мъдрости и добродетели и никой досега не е можел да напише такова възвишено слово, което сочи само едно, а то е, че това слово е от Бог и Христос е част от него.
А нормално да има общи неща между всичките религии, истината е една, но може да има различни пътища към нея.

като онова че светът е свършил преди 2 000 години ли?

или това че требе да си отрежеш ташаците?

или онова че той е с огнени очи, бяла коса, татуировка с името си на патката, дреха натопена в кръв, държащ железен прът с който удря хора и от устата му стърчи меч?

Nam3less3
02-05-2011, 17:06
Каквото и да твърди който и да е, истината е очевидна, а тя е, че единствено в Новия Завет се намират висшите мъдрости и добродетели и никой досега не е можел да напише такова възвишено слово, което сочи само едно, а то е, че това слово е от Бог и Христос е част от него.
А нормално да има общи неща между всичките религии, истината е една, но може да има различни пътища към нея.

като онова че светът е свършил преди 2 000 години ли?

или това че требе да си отрежеш ташаците?

или онова че той е с огнени очи, бяла коса, татуировка с името си на патката, дреха натопена в кръв, държащ железен прът с който удря хора и от устата му стърчи меч?Не не и не :D

02-05-2011, 18:43
Каквото и да твърди който и да е, истината е очевидна, а тя е, че единствено в Новия Завет се намират висшите мъдрости и добродетели и никой досега не е можел да напише такова възвишено слово, което сочи само едно, а то е, че това слово е от Бог и Христос е част от него.
А нормално да има общи неща между всичките религии, истината е една, но може да има различни пътища към нея.

Никой не е успял да напише такова възвишено слово, така ли...?
Да си чувал за Библията на Дявола...?

Nam3less3
02-05-2011, 18:45
Каквото и да твърди който и да е, истината е очевидна, а тя е, че единствено в Новия Завет се намират висшите мъдрости и добродетели и никой досега не е можел да напише такова възвишено слово, което сочи само едно, а то е, че това слово е от Бог и Христос е част от него.
А нормално да има общи неща между всичките религии, истината е една, но може да има различни пътища към нея.

Никой не е успял да напише такова възвишено слово, така ли...?
Да си чувал за Библията на Дявола...?Ко разправя дявола

02-05-2011, 19:12
Каквото и да твърди който и да е, истината е очевидна, а тя е, че единствено в Новия Завет се намират висшите мъдрости и добродетели и никой досега не е можел да напише такова възвишено слово, което сочи само едно, а то е, че това слово е от Бог и Христос е част от него.
А нормално да има общи неща между всичките религии, истината е една, но може да има различни пътища към нея.

Никой не е успял да напише такова възвишено слово, така ли...?
Да си чувал за Библията на Дявола...?Ко разправя дявола

Дявол и Бог няма...няма как да "разправят"....

Nam3less3
02-05-2011, 20:58
Каквото и да твърди който и да е, истината е очевидна, а тя е, че единствено в Новия Завет се намират висшите мъдрости и добродетели и никой досега не е можел да напише такова възвишено слово, което сочи само едно, а то е, че това слово е от Бог и Христос е част от него.
А нормално да има общи неща между всичките религии, истината е една, но може да има различни пътища към нея.

Никой не е успял да напише такова възвишено слово, така ли...?
Да си чувал за Библията на Дявола...?Ко разправя дявола

Дявол и Бог няма...няма как да "разправят"....Не знаех, мерси че ми каза :D

02-05-2011, 21:37
Каквото и да твърди който и да е, истината е очевидна, а тя е, че единствено в Новия Завет се намират висшите мъдрости и добродетели и никой досега не е можел да напише такова възвишено слово, което сочи само едно, а то е, че това слово е от Бог и Христос е част от него.
А нормално да има общи неща между всичките религии, истината е една, но може да има различни пътища към нея.

Никой не е успял да напише такова възвишено слово, така ли...?
Да си чувал за Библията на Дявола...?Ко разправя дявола

Дявол и Бог няма...няма как да "разправят"....Не знаех, мерси че ми каза :D

С това твое изказване ти подкрепяш несъществуването на Бог...

ZipFail
02-05-2011, 21:42
Кюфте, не намираш ли пребиваването си в тоя раздел за леко безмислено ?
Честно, кеф ли ти прави да насреш 20 теми с по едно изречение, без да изказваш почти никаква позиция ?

Ако ти е приятно да спамиш - ходи в Кофата. Пък ако не искаш - едно съобщение до модератор те дели от бана.

montana6
02-06-2011, 04:36
Абе, ако баннат кюфтето какъв ще му е следващият ник? Безстрашната наденица? :D

02-06-2011, 11:36
Кюфте, не намираш ли пребиваването си в тоя раздел за леко безмислено ?
Честно, кеф ли ти прави да насреш 20 теми с по едно изречение, без да изказваш почти никаква позиция ?

Ако ти е приятно да спамиш - ходи в Кофата. Пък ако не искаш - едно съобщение до модератор те дели от бана.

Бих казал точно същото на теб...

GregoryHouse
02-06-2011, 11:52
Религията - нещо толкова малоумно, е предизвикало хиляди добрини и чудовищни злини. Разбира се всичко зависи от гледната точка. Ако нямаше религии светът може би щеше да е едно прекрасно място, а можеше и да не е :)
Да се доверя на нещо, за което дори няма доказтелство, че съществува, камо ли че му пука за мен е абсурдно. По-висша сила, че има от нас има. Ама нито е Бог нито са месии и т.н. хората с малко мозък, непромит, ще ме разберат.

Заради едното малоумно християнство има сума ти кръстоносни походи, резултата изклани милиони хора. После исляма. Разни ти му джихади там...Абе мани беги. Само още една причина да имаме да се мразим и делим, дори трепем един друг. Е евалата на религията! ха ся грешниците на кладата :)

Nam3less3
02-06-2011, 12:08
Религията - нещо толкова малоумно, е предизвикало хиляди добрини и чудовищни злини. Разбира се всичко зависи от гледната точка. Ако нямаше религии светът може би щеше да е едно прекрасно място, а можеше и да не е :)
Да се доверя на нещо, за което дори няма доказтелство, че съществува, камо ли че му пука за мен е абсурдно. По-висша сила, че има от нас има. Ама нито е Бог нито са месии и т.н. хората с малко мозък, непромит, ще ме разберат.

Заради едното малоумно християнство има сума ти кръстоносни походи, резултата изклани милиони хора. После исляма. Разни ти му джихади там...Абе мани беги. Само още една причина да имаме да се мразим и делим, дори трепем един друг. Е евалата на религията! ха ся грешниците на кладата :)Това, че си невеж по темата, не те оправдава да пишеш глупости :)
Или си толкова умен и мъдър че си разбрал всичко за всичките религии?

gandalfepi4
02-06-2011, 12:22
еееееееееееееееееееееееее еееееееееееееееееееееееее ееееееееееееее
еех беее! :razz:

много ни порасна нещо работата бее

това ми напомня

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=387845

I iz stil weitink

Nam3less3
02-06-2011, 12:23
еееееееееееееееееееееееее еееееееееееееееееееееееее ееееееееееееее
еех беее! :razz:

много ни порасна нещо работата бее

това ми напомня

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=387845

I iz stil weitinkСпокойно нали не бързаш за никъде, или нямаш търпение да станеш християнин вече :D

02-06-2011, 12:23
Религията - нещо толкова малоумно, е предизвикало хиляди добрини и чудовищни злини. Разбира се всичко зависи от гледната точка. Ако нямаше религии светът може би щеше да е едно прекрасно място, а можеше и да не е :)
Да се доверя на нещо, за което дори няма доказтелство, че съществува, камо ли че му пука за мен е абсурдно. По-висша сила, че има от нас има. Ама нито е Бог нито са месии и т.н. хората с малко мозък, непромит, ще ме разберат.

Заради едното малоумно християнство има сума ти кръстоносни походи, резултата изклани милиони хора. После исляма. Разни ти му джихади там...Абе мани беги. Само още една причина да имаме да се мразим и делим, дори трепем един друг. Е евалата на религията! ха ся грешниците на кладата :)Това, че си невеж по темата, не те оправдава да пишеш глупости :)
Или си толкова умен и мъдър че си разбрал всичко за всичките религии?

Не виждам къде е написал грешно...?
Заради християнството колко народ е измрял,а и цивилизации са затривани....нали не това е целта на християнството..?

Nam3less3
02-06-2011, 12:26
Не виждам къде е написал грешно...?
Заради християнството колко народ е измрял,а и цивилизации са затривани....нали не това е целта на християнството..?Какво е виновно християнството че някакви си там са го използвали за политически цели и други са им повярвали? Да не би Христос да е казвал да слушат папата или да ходят да трепят мюсюлмани?
А и той написа че религията е малоумна(все едно е някаква лесна за разбиране глупост) сигурно си няма и идея за какво става въпрос. Хората и до днеска трудно разбират библията, пък кво остава да изпълняват написаното.

GregoryHouse
02-06-2011, 12:27
Въобще не ми дреме какво казва тъпата религия. Колко съм, чел и разбрал недей да съдиш. Корана чел ли си? Сунна? Хадисите? Виная-питака и Сута-питака? Предполагам половината поне, не си ги и чувал. Библията поне си я чел се надявам. То всъщност доколкото разбирам, май само нея си чел. Представа колко религии има по света имаш ли си? Ти ще ми говориш за религия и дали съм невеж.

Нито една религия не следвам. Просто не виждам с какво една е по-добра от друга. Но виж за сметка на това имам доста широки познания по история. И знам какво е причинила на човечеството жалката ти релгиика която така яростно защитаваш със смехотворните си нападки. Повече от половината зловещи начини за мъчения са измислени от "смирените" християни като теб. Най-големия геноцид в продължение на най-голям период е причинен от църквата и по-точно инквизицията. Или отричаш, че те са измъчвали и убивали хора? Говорим за поне стотици хиляди, дори милиони. Официална статистика нямам. Но са доста векове повече от активни...хвала вам християни.

Nam3less3
02-06-2011, 12:33
Въобще не ми дреме какво казва тъпата религия. Колко съм, чел и разбрал недей да съдиш. Корана чел ли си? Сунна? Хадисите? Виная-питака и Сута-питака? Предполагам половината поне, не си ги и чувал. Библията поне си я чел се надявам. То всъщност доколкото разбирам, май само нея си чел. Представа колко религии има по света имаш ли си? Ти ще ми говориш за религия и дали съм невеж.

Нито една религия не следвам. Просто не виждам с какво една е по-добра от друга. Но виж за сметка на това имам доста широки познания по история. И знам какво е причинила на човечеството жалката ти релгиика която така яростно защитаваш със смехотворните си нападки. Повече от половината зловещи начини за мъчения са измислени от "смирените" християни като теб. Най-големия геноцид в продължение на най-голям период е причинен от църквата и по-точно инквизицията. Или отричаш, че те са измъчвали и убивали хора? Говорим за поне стотици хиляди, дори милиони. Официална статистика нямам. Но са доста векове повече от активни...хвала вам християни.Причинили са го точно такива невежи хора като тебе, а не самото християнство :-D
А ако търсиш агрументи защо си невеж - ами виж си постовете :-D

GregoryHouse
02-06-2011, 12:45
Не, причинили са го вярващи фанатици като теб. Такива като теб са хващали меча и в името Христово са клали хората за да "освободят божи гроб."
Такива фанатици като теб, са били членове на Инквизицията. Те са мъчили другите хора да се отказват от Сатаната и да признават, че са магьосници и вещици. Ти вещици да си срещал? Аз не съм. Ама бая са изгорили на кладите. Добре първо са ги бесили, чудо голямо.

Христос е имал хубава идея. Оригиналната библия (новия завет имам предвид не стария) може би е била хубава книжка, жалко, че не си я чел. Идея си нямаш за какво ти говоря нали. А после другите наричаш невежи.

Аргументи имаш ли? Или само още смайли фейсес?

Nam3less3
02-06-2011, 12:49
Не, причинили са го вярващи фанатици като теб. Такива като теб са хващали меча и в името Христово са клали хората за да "освободят божи гроб."
Такива фанатици като теб, са били членове на Инквизицията. Те са мъчили другите хора да се отказват от Сатаната и да признават, че са магьосници и вещици. Ти вещици да си срещал? Аз не съм. Ама бая са изгорили на кладите. Добре първо са ги бесили, чудо голямо.

Христос е имал хубава идея. Оригиналната библия (новия завет имам предвид не стария) може би е била хубава книжка, жалко, че не си я чел. Идея си нямаш за какво ти говоря нали. А после другите наричаш невежи.

Аргументи имаш ли? Или само още смайли фейсес?
Аз не съм фанатик, фанатизма е крайност а това е недопустимо. Никой никога не е убивал в името Христово, това са го правили хора искащи власт и преследващи политически цели, а за пред света са използвали християнството за оправдание проклетниците.
Така че запомни това - християнството както в момента исляма са използвани за политически цели и за път към властта от хора, които всъщност са много далеч от идеалите на религията. Никой не е умирал за Христос, умирали са заради собствената си алчност(това по време на религиозните воини чиято цел е отново властта и заграбването). А и съзнанието на хората в тия времена е било ниско и не са осъзнавали каква глупост е всичко това.
А иначе ти е бедна фантазията колко книги имаме на религиозна/духовна/окултна тематика, но то важното е човек не да ги е чел, ами да ги е разбрал, има хора които изпълняват божието слово които не са и отваряли библията и го правят много по-добре отколкото тия които я четат по много пъти.

GregoryHouse
02-06-2011, 13:02
Че сега съзнанието им по-високо ли ти се струва? А фанатици е имало във всички религии. И са убивали в името на Аллах, на Христос и на кой ли не.

Религиите, и имам предвид всичките имат едни много красиви възвишени идейки. Но непостижими. Да загърбим нали, че някакво зомби умряло преди хиляди години на което се молиш и му ядеш символично плътта ще изкупи вродените ти грехове и т.н. Говоря само за идеите. Например Божиите заповеди. Ето - сравнително хубави идеи. Ама неизпълними. Просто човечеството не е устроено така. Ние обичаме да се колим и трепем. Това е в което сме добри и постоянни.

Че религията винаги е била експлаотирана за политически цели. И най-вече от църквата през средновековието. Мамка му, папата е бил най-могъщия копелдак по това време. Просто, чрез религията е лесно да се манипулира жалката маса от сляпо вярващи.

Не следвам никакви религии, не защото идеите им са лоши. Будизма например ми допада доста. Просто религиите винаги са били раздорна точка между хората. Разделяме се по още един критерии, сякаш са малко. А както казах и историята на религиите говори повече от достатъчно. Да не говорим, за "събраниицата" през 3в след Христа. Чел ли си за тях? Ако да...как изобщо имаш желанието да четеш тази библия.

Nam3less3
02-06-2011, 13:05
Че сега съзнанието им по-високо ли ти се струва? А фанатици е имало във всички религии. И са убивали в името на Аллах, на Христос и на кой ли не.

Религиите, и имам предвид всичките имат едни много красиви възвишени идейки. Но непостижими. Да загърбим нали, че някакво зомби умряло преди хиляди години на което се молиш и му ядеш символично плътта ще изкупи вродените ти грехове и т.н. Говоря само за идеите. Например Божиите заповеди. Ето - сравнително хубави идеи. Ама неизпълними. Просто човечеството не е устроено така. Ние обичаме да се колим и трепем. Това е в което сме добри и постоянни.

Че религията винаги е била експлаотирана за политически цели. И най-вече от църквата през средновековието. Мамка му, папата е бил най-могъщия копелдак по това време. Просто, чрез религията е лесно да се манипулира жалката маса от сляпо вярващи.

Не следвам никакви религии, не защото идеите им са лоши. Будизма например ми допада доста. Просто религиите винаги са били раздорна точка между хората. Разделяме се по още един критерии, сякаш са малко. А както казах и историята на религиите говори повече от достатъчно. Да не говорим, за "събраниицата" през 3в след Христа. Чел ли си за тях? Ако да...как изобщо имаш желанието да четеш тази библия.Целта на религията е духовно усъвършенстване и 2ма религиозни не би трябвало да имат раздори помежду им. Просто хората не изпълняват написаното и не се държат съзнателно. В библията няма никакви противоречия и Христовото слово си е съвършено, но това който не е вярващ не може да го разбере.

GregoryHouse
02-06-2011, 13:16
Може би не, но аз не мога да вярвам на нещо, което може и да не съществува изобщо.

А дали не могат да имат раздори...кажи го на пичовете с тротиловите жилетки.
Имам въпрос. Ако насоча пистолет в главата на някой член на семейството ти и единствения начин да предотвратиш неговата смърт е да убиеш мен, ще ме убиеш ли?

Nam3less3
02-06-2011, 13:19
Може би не, но аз не мога да вярвам на нещо, което може и да не съществува изобщо.

А дали не могат да имат раздори...кажи го на пичовете с тротиловите жилетки.
Имам въпрос. Ако насоча пистолет в главата на някой член на семейството ти и единствения начин да предотвратиш неговата смърт е да убиеш мен, ще ме убиеш ли?Да, да не си мислиш че самозащитата е антихристиянска?

GregoryHouse
02-06-2011, 13:23
Самозащитата, не. Но в случая не защитаваш себе си :) Както и да е целта на въпроса ми въобще не беше да разбера да или не.

Задавам отново въпроса си. Знаеш ли какво се е случило долу-горе 3в след христа, на едни събиранки :)

gandalfepi4
02-06-2011, 13:25
щом доктор хаус е подхванал другаря неймлес ми остава само едно нещо...

http://img405.imageshack.us/img405/2465/gkhceb1297004829.jpg

да се насладя на шоуто 8)

Nam3less3
02-06-2011, 13:26
Самозащитата, не. Но в случая не защитаваш себе си :) Както и да е целта на въпроса ми въобще не беше да разбера да или не.

Задавам отново въпроса си. Знаеш ли какво се е случило долу-горе 3в след христа, на едни събиранки :)Знам, и тия събиранки не са от случайни хора, а от хора с божията благодат, то си личи кое слово е правилно и кое не е, и мога да ти препоръчам точно тълкувания на библията от източноправославни светци, които са като апостоли от Бог. Христос дава божията благодат на свойте апостоли, те я дават на други последователи, които я дават на още по-други и тъй.

Nam3less3
02-06-2011, 13:27
щом доктор хаус е подхванал другаря неймлес ми остава само едно нещо...
да се насладя на шоуто 8) :D
Вие не се притеснявайте за мене, каквото и да напише който и да е не може да промени истината.

GregoryHouse
02-06-2011, 13:31
Аз не очаквам да ти променя позицията. Би било наивно да смятам, че мога. Това ти сам ще го направиш с времето, не се тревожи.

Говоря за събиранките дето са ги наричали с гръмки имена като "Велики вселенски събори". На тия съборчета (тва на рокерия го удря) нещо малко са поскрили някое друго евангелие, попренаписали са туй онуй...ама ко ти пука викаш, а? Предали са го на всички богопомазани :)

gandalfepi4
02-06-2011, 13:33
ааа не!

изобщо не мисля че ще те направи нормален, споко.

щом можеш да мизлиш че синът на яхве, сънът на ел, който пък също е яхве, всъщност не е яхве въпреки УЖ казва че е яхве и иска направи това което директно казва че не иска да направи и не трябва да се прави и според който светът вече е свършил и са се случили някакви страхотни и глобални събития които по някаква причина никой не е забелязал си повече от неспасяем случай.

харесва ми да гледам как танцуваш по отговори, сменяш си позицията, обиждаш бога си, казваш че знаеш нещо и в следващия момент демонстрираш тотална липса на каквото и да е знание по въпроса и прочее циркове

Nam3less3
02-06-2011, 13:36
Аз не очаквам да ти променя позицията. Би било наивно да смятам, че мога. Това ти сам ще го направиш с времето, не се тревожи.

Говоря за събиранките дето са ги наричали с гръмки имена като "Велики вселенски събори". На тия съборчета (тва на рокерия го удря) нещо малко са поскрили някое друго евангелие, попренаписали са туй онуй...ама ко ти пука викаш, а? Предали са го на всички богопомазани :)Щом е трябвало - ще го махнат, сегашния Нов Завет си е чисто божие слово откъдето и да го погледнеш.

Nam3less3
02-06-2011, 13:38
ааа не!

изобщо не мисля че ще те направи нормален, споко.

щом можеш да мизлиш че синът на яхве, сънът на ел, който пък също е яхве, всъщност не е яхве въпреки УЖ казва че е яхве и иска направи това което директно казва че не иска да направи и не трябва да се прави и според който светът вече е свършил и са се случили някакви страхотни и глобални събития които по някаква причина никой не е забелязал си повече от неспасяем случай.

харесва ми да гледам как танцуваш по отговори, сменяш си позицията, обиждаш бога си, казваш че знаеш нещо и в следващия момент демонстрираш тотална липса на каквото и да е знание по въпроса и прочее цирковеГандалфе, докато не станеш вярващ няма да видиш голямата картинка 8-) А и зщао да отговарям постоянно, сериозно и аргументирано на неща, обяснени в книги които има по книжарниците? Гледам да се забавлявам но с почти всяко мнение ви давам духовни факти 8-)

gandalfepi4
02-06-2011, 13:41
защото имаш директна заповед от най-големият авторитет в мултивселената кретеноид такъв.

пак ли се уплаши от въпросите?

GregoryHouse
02-06-2011, 13:43
Аз не очаквам да ти променя позицията. Би било наивно да смятам, че мога. Това ти сам ще го направиш с времето, не се тревожи.

Говоря за събиранките дето са ги наричали с гръмки имена като "Велики вселенски събори". На тия съборчета (тва на рокерия го удря) нещо малко са поскрили някое друго евангелие, попренаписали са туй онуй...ама ко ти пука викаш, а? Предали са го на всички богопомазани :)Щом е трябвало - ще го махнат, сегашния Нов Завет си е чисто божие слово откъдето и да го погледнеш.

Знаеш ли защо е премахното и какво е било премахното? Очевидно не, ако съдя по отговора ти. Да те просветля - Евангелието на Мария. Не си го чел? Няма как да стане. Исусчо е искал равенство между мъже и жени...пълна лудост за онова време. И леко са хванали коректора и са поотвяли малко от божието слово...Хепи бърдей...Поне си научи историята на религията. Не е кой знае колко. Пък и повечето е касъплък.

Nam3less3
02-06-2011, 13:45
Аз не очаквам да ти променя позицията. Би било наивно да смятам, че мога. Това ти сам ще го направиш с времето, не се тревожи.

Говоря за събиранките дето са ги наричали с гръмки имена като "Велики вселенски събори". На тия съборчета (тва на рокерия го удря) нещо малко са поскрили някое друго евангелие, попренаписали са туй онуй...ама ко ти пука викаш, а? Предали са го на всички богопомазани :)Щом е трябвало - ще го махнат, сегашния Нов Завет си е чисто божие слово откъдето и да го погледнеш.

Знаеш ли защо е премахното и какво е било премахното? Очевидно не, ако съдя по отговора ти. Да те просветля - Евангелието на Мария. Не си го чел? Няма как да стане. Исусчо е искал равенство между мъже и жени...пълна лудост за онова време. И леко са хванали коректора и са поотвяли малко от божието слово...Хепи бърдей...Поне си научи историята на религията. Не е кой знае колко. Пък и повечето е касъплък.Ок мерси за инфото 8-)

Nam3less3
02-06-2011, 13:46
защото имаш директна заповед от най-големият авторитет в мултивселената кретеноид такъв.

пак ли се уплаши от въпросите?Нямам, отново не тълкуваш правилно :?

GregoryHouse
02-06-2011, 13:48
Мхм... резултат по история на религията.
Atheist: 1
Christian: 0

Nam3less3
02-06-2011, 13:50
Мхм... резултат по история на религията.
Atheist: 1
Christian: 0Пази Боже! Веднага отивам да се самобичувам за наказание.

ZipFail
02-06-2011, 13:52
Интересно ми е как християнството увеличава мозъчния потенциал на човек ?

gandalfepi4
02-06-2011, 13:52
защото имаш директна заповед от най-големият авторитет в мултивселената кретеноид такъв.

пак ли се уплаши от въпросите?Нямам, отново не тълкуваш правилно :?

15Но почитайте със сърцата си Христа като Господ, като бъдете винаги готови да отговаряте, (но с кротост и страхопочитание), на всекиго, който ви пита за вашата надежда.

wanna bet?

ZipFail
02-06-2011, 13:52
Ти не го разбираш, защото не вярваш ! :-x

GregoryHouse
02-06-2011, 13:53
Добре, ама дай една риза, че нямам :) Като свършиш със бичкиите ще ти я върна 8-)

Nam3less3
02-06-2011, 13:54
Ти не го разбираш, защото не вярваш ! :-x+1! :-x

GregoryHouse
02-06-2011, 13:59
Тоест трябва сляпо да се доверя, че мъртвец на 2000 години, ще ме избави от вродения ми грях? И ще ми прости злините, ако се разкаям? Някакво доказателство да имате?

Дайте ми доказателство, че има Бог и ставам набожен на момента.

gandalfepi4
02-06-2011, 14:00
съмнявам се че нещо чудовищно недвусмислено, кратко, просто и явно има как да бъде разбрано по два различни начина пич.

кажи ми па освен това, как се тълкува?

като не разбирам искам да разбера, кажи ми, аз винаги съм ти давал отоговори на твоите въпроси, отговори ми на мен сега, моля

Nam3less3
02-06-2011, 14:01
Тоест трябва сляпо да се доверя, че мъртвец на 2000 години, ще ме избави от вродения ми грях? И ще ми прости злините, ако се разкаям? Някакво доказателство да имате?

Дайте ми доказателство, че има Бог и ставам набожен на момента.И да имах нямаше да ти дам, то не става тъй лесно. С тоя си начин на разсъждение скоро няма да достигнеш истината.

Nam3less3
02-06-2011, 14:02
съмнявам се че нещо чудовищно недвусмислено, кратко, просто и явно има как да бъде разбрано по два различни начина пич.

кажи ми па освен това, как се тълкува?

като не разбирам искам да разбера, кажи ми, аз винаги съм ти давал отоговори на твоите въпроси, отговори ми на мен сега, моляОтговора е, че без вяра няма как да разбереш точно смисълът на нещата, и за това не знам как да ти обясня.

GregoryHouse
02-06-2011, 14:03
Имаш предвид, че не можеш. :)

gandalfepi4
02-06-2011, 14:03
опитай

Nam3less3
02-06-2011, 14:06
Няма да опитвам, сега ми писна, през 5 секунди пускате нов пост и не може да се концентрира човек в 1 въпрос.

gandalfepi4
02-06-2011, 14:07
http://img522.imageshack.us/img522/2056/kifmgg1297007304.jpg

Nam3less3
02-06-2011, 14:11
npp ви даваше аргументирани и дълги мнения и пак бяхте недоволни, аз ви давам кратки и ясни и пак сте недоволни, за вас няма угодия :D

GregoryHouse
02-06-2011, 14:14
Тва си го дръж във 4чан :) Тука е друг форум :)

Неймлес, аз до истината съм достигнал. Твоя бог не ми е нужен. Ад и Рай няма. Като умреш, те закопваме в земята изгниваш и наторяваш растенията които други ще ядат. Енд ъф стори.

gandalfepi4
02-06-2011, 14:16
npp, беше шибан маниак който разправяше как е на 1000 години, нажежил се е до 200 градуса след простичка медитация и че си говори с джизъс лично през ден два.

но, както и да е - каза че даваш кратки и ясни отговори - явно съм го пропуснал някъде, къде е?

Nam3less3
02-06-2011, 14:17
Тва си го дръж във 4чан :) Тука е друг форум :)

Неймлес, аз до истината съм достигнал. Твоя бог не ми е нужен. Ад и Рай няма. Като умреш, те закопваме в земята изгниваш и наторяваш растенията които други ще ядат. Енд ъф стори.След като това не е истината няма как да си достигнал до нея :-D
Ти ако искаш ставай на тор, другите си имаме по-добър вариант :D
Това е от най-големите глупости че човек като умре и престава да съществува.

gandalfepi4
02-06-2011, 14:28
каза че даваш кратки и ясни отговори - явно съм го пропуснал някъде, къде е?

02-06-2011, 17:28
Тва си го дръж във 4чан :) Тука е друг форум :)

Неймлес, аз до истината съм достигнал. Твоя бог не ми е нужен. Ад и Рай няма. Като умреш, те закопваме в земята изгниваш и наторяваш растенията които други ще ядат. Енд ъф стори.След като това не е истината няма как да си достигнал до нея :-D
Ти ако искаш ставай на тор, другите си имаме по-добър вариант :D
Това е от най-големите глупости че човек като умре и престава да съществува.

Е може би това е единственото нещо което казваш и е истина...Смъртта е началото на пътуването, или просто поредната гара...

Nam3less3
02-06-2011, 17:32
Тва си го дръж във 4чан :) Тука е друг форум :)

Неймлес, аз до истината съм достигнал. Твоя бог не ми е нужен. Ад и Рай няма. Като умреш, те закопваме в земята изгниваш и наторяваш растенията които други ще ядат. Енд ъф стори.След като това не е истината няма как да си достигнал до нея :-D
Ти ако искаш ставай на тор, другите си имаме по-добър вариант :D
Това е от най-големите глупости че човек като умре и престава да съществува.

Е може би това е единственото нещо което казваш и е истина...Смъртта е началото на пътуването, или просто поредната гара...Щом ти го потвърждаваш, повече доказателства не са нужни.

02-06-2011, 17:35
Тва си го дръж във 4чан :) Тука е друг форум :)

Неймлес, аз до истината съм достигнал. Твоя бог не ми е нужен. Ад и Рай няма. Като умреш, те закопваме в земята изгниваш и наторяваш растенията които други ще ядат. Енд ъф стори.След като това не е истината няма как да си достигнал до нея :-D
Ти ако искаш ставай на тор, другите си имаме по-добър вариант :D
Това е от най-големите глупости че човек като умре и престава да съществува.

Е може би това е единственото нещо което казваш и е истина...Смъртта е началото на пътуването, или просто поредната гара...Щом ти го потвърждаваш, повече доказателства не са нужни.

Усещам лееееееееееееека ирония в думите ти...

punxx
02-08-2011, 21:45
братле,зле ли си???Всички религии са промивки на мозъка! ся всички псуват мюсюлманите и си мислят че христянството е мн хуманна религия и подобни лайна,но я се замислете за кръстоностните походи и за зверствата на инквизицията.също тр да си супер тъпак да си мислиш,че хората са създадени от кал,както пише в библията.истината естествено,че е в атеизма,просто помисли малко как за 6 дни ще направиш сичко,па даже и на другия ще си починеш хахаха,жал ми е за тия дет са вярваши,колко ли са промити :grin: :grin: :grin:

Nam3less3
02-08-2011, 21:51
братле,зле ли си???Всички религии са промивки на мозъка! ся всички псуват мюсюлманите и си мислят че христянството е мн хуманна религия и подобни лайна,но я се замислете за кръстоностните походи и за зверствата на инквизицията.също тр да си супер тъпак да си мислиш,че хората са създадени от кал,както пише в библията.истината естествено,че е в атеизма,просто помисли малко как за 6 дни ще направиш сичко,па даже и на другия ще си починеш хахаха,жал ми е за тия дет са вярваши,колко ли са промити :grin: :grin: :grin:Религиите са за духовно усъвършенстване, на тебе ти е промит мозъка от невежество. Кръстоносните походи и инквизицията са човешки деяния и християнството не е виновни за тях. Обясних в другата тема защо хората са създадени от кал. А това за 6те дни е символична история/притча, не трябва да се чете буквално. Видя ли ся ти колко си промит.

refresher
04-22-2011, 21:38
Имам един въпрос..ако Исус е умрял за да прочисти всички от грехове, защо има ад?Нали всички са чисти след него :? :D
П.С. малко съм невеж, не ме съдете ако съм изръсил глупост просто така ми дойде :D

gandalfepi4
04-23-2011, 06:53
отговорът е дълъг и сложен но мисле че може да се изчерпа с три думи:

християните са тъпи




но по дългата процедура - огнененото езеро, където ще има плач и скърцане със зъби е подготвено за всички - просто никой не може да го избегне ако не е бил иисус (въпреки че хора отиват в рая и преди това ако са говорили с бог лично или са си отрязали ташаците (напълно сериозен съм)) хитрата им идейка е че ако не приемеш тази жертва (в превод "ако не си християнин", въпреки че не виждам какво ми пречи да я приемам и пак да не ми пука) ще бъдеш пратен от бог и измъчван в място направено от бог, гледан от всички в рая, за неща които не си направил за 3198617349876 089707918326 9876143756193 97861329486 9831986531413 986134983164 1348715390847139746 13946193846134 19384691384691384 91834691834613984 98316419834619834 189346918346 139846 193846 13984 61938698 милиона, трилиона, октодецилиона, гугъла от еони от ери от хилядолетия от векове понеже адам е бил излъган от клонингът си да изяде ябълка поставена от бог до него, което много е ядосало бог.

за повече информация

http://en.wikipedia.org/wiki/Atonement_in_Christianity

http://en.wikipedia.org/wiki/Hell#Christianity

Nam3less3
04-23-2011, 09:27
Не слушайте обърканите, силно неверни и откровено антихристиянски манипулации на гандалфепи4.
Това, че е прочистил всички грехове Христос, не означава, че хората са спрели да ги правят.

gandalfepi4
04-23-2011, 11:26
изчистил а? така и не разбрах как това че някой страда прави някой друг невинен


се едно ако те хванат да убиваш човек и някакъв пълен непознат ти каже че ще се самоубие заради тебе семейството на убития трябва с целувки и усмивки да те прегърнат понеже вече си невинен



какви сте тъпички наистина :D

Nam3less3
04-23-2011, 11:40
Сам знаеш, че не можеш да разтълкуваш библията :-o

ZipFail
04-23-2011, 11:44
..(както на теб ти се иска) ^

gandalfepi4
04-23-2011, 11:45
кога съм споменавал библията?!



просто това че ако те размажа от бой понеже съседа ти е изнасилил майка ти и ти твърдиш че би го прегърнал като роден брат със сърце пълно с искрена любов е тъпо според мене

http://www.youtube.com/watch?v=VWAUhadJzTk&feature=channel_video_title

Nam3less3
04-23-2011, 11:45
Аз съм ОК с това 8-)

gandalfepi4
04-23-2011, 11:50
чакай, чакай



ако аз пребия съседа ти, който е изнасилил майка ти, ти ще го обичаш понеже вече е станал невинен?


PS всъщност поправка - ако аз пребия НЯКОЙ ДРУГ понеже съседа ти е изнасилил майка ти, ти ще го заобичаш понеже вече ще е невинен?

Nam3less3
04-23-2011, 12:14
чакай, чакай



ако аз пребия съседа ти, който е изнасилил майка ти, ти ще го обичаш понеже вече е станал невинен?


PS всъщност поправка - ако аз пребия НЯКОЙ ДРУГ понеже съседа ти е изнасилил майка ти, ти ще го заобичаш понеже вече ще е невинен?Според мене, не знаеш как да разтълкуваш ситуацията :idea:

gandalfepi4
04-23-2011, 12:52
Аз съм ОК с това 8-)

http://funnyemotions.webs.com/photos/confused3-1.jpg

djipsito
04-23-2011, 19:45
Аз искам да питам Nam3less3, защо библията е толкова трудна за тълкуване, след като предполагаемата й цел е хората да се водят по нея ? Ако хората не могат да я разберат, какъв е смисъла от нея ?

Колкото до Ада и Рая...
Тялото може и да се изяжда от червеите, ама душата (енергията), според някои книги "отлита" отвъд Земята. Там е Рая. Ада е на Земята. Ако си бил "грешен" енергията ти се препраща на Земята в друго тяло, за да изкупи греховете си и да поправи грешките си.

И вярвам в това, в тези енергии, по-слабите "контролирани" от по-силните. Кво е тва боК ?

Nam3less3
04-23-2011, 22:22
Аз искам да питам Nam3less3, защо библията е толкова трудна за тълкуване, след като предполагаемата й цел е хората да се водят по нея ? Ако хората не могат да я разберат, какъв е смисъла от нея ?

Колкото до Ада и Рая...
Тялото може и да се изяжда от червеите, ама душата (енергията), според някои книги "отлита" отвъд Земята. Там е Рая. Ада е на Земята. Ако си бил "грешен" енергията ти се препраща на Земята в друго тяло, за да изкупи греховете си и да поправи грешките си.

И вярвам в това, в тези енергии, по-слабите "контролирани" от по-силните. Кво е тва боК ?Християните могат да я разберат, трябва да имаш вяра просто. Нямаш ли примерно както гандалфепи4 вяра, и ти като него ще интерпретираш грешно и само ще търсиш как да се противопоставиш.

djipsito
04-24-2011, 00:41
А как се вярва в нещо, което не можеш да разбереш ?

Auriss
04-24-2011, 05:52
Джипси ,той Неймлес има предвид ,че трябва да си самозаблуден и да не подлагаш нищо на съмнение ,за да можеш да повярваш ,че е истина.

Случвало ли ти се е да искаш нещо да е вярно толкова много ,че дори най-дребното нещо да служи като катализатор за вярата ти ,а дори най-силното доказателство да отхвърляш просто от нежелание да се 'откажеш' ?

Nam3less3
04-24-2011, 08:53
Джипси ,той Неймлес има предвид ,че трябва да си самозаблуден и да не подлагаш нищо на съмнение ,за да можеш да повярваш ,че е истина.

Случвало ли ти се е да искаш нещо да е вярно толкова много ,че дори най-дребното нещо да служи като катализатор за вярата ти ,а дори най-силното доказателство да отхвърляш просто от нежелание да се 'откажеш' ?За никакво самозаблужение не става въпрос, ами за светоглед, изграден на базата на много религиозни, окултни и езотерични източници, доста от които са къде къде по-трудни за разбиране от библията.

gandalfepi4
04-24-2011, 09:36
^ мечо пух, червената шапчица, малечко-палечко...

Auriss
04-24-2011, 09:36
пръц! :D

Bra1nL3sS
04-24-2011, 13:28
Аз искам да питам Nam3less3, защо библията е толкова трудна за тълкуване, след като предполагаемата й цел е хората да се водят по нея ? Ако хората не могат да я разберат, какъв е смисъла от нея ?

Колкото до Ада и Рая...
Тялото може и да се изяжда от червеите, ама душата (енергията), според някои книги "отлита" отвъд Земята. Там е Рая. Ада е на Земята. Ако си бил "грешен" енергията ти се препраща на Земята в друго тяло, за да изкупи греховете си и да поправи грешките си.

И вярвам в това, в тези енергии, по-слабите "контролирани" от по-силните. Кво е тва боК ?Християните могат да я разберат, трябва да имаш вяра просто. Нямаш ли примерно както гандалфепи4 вяра, и ти като него ще интерпретираш грешно и само ще търсиш как да се противопоставиш.

Точно така. И за да обясня - Христос е разпънат на кръста ,изкупвайки греховете на всички християни ,които са решили да се обърнат към Бог за опрощение и да го приемат в сърцето си.
Този клип е много глупав ! ,защото показва човек ,който не заслужава да отиде в Рая и макар да приема христовата милост ,той не желае да приеме Бог в сърцето си и да се отвърне от поквареността. Макар този му грях да е 'опростен' ,той най-вероятно ще продължи да прегрешава и няма да бъде сред спасените.
Клипът щеше да е направен според християнски морал ако този човек се разкайваше за постъпката си и приемеше Бог и Божията милост като дар и начало на нов живот ,благодарение на жертвата на сина Божи.
:!: :!: :!: :!:

Concussion
04-24-2011, 13:29
...........

GregoryHouse
04-24-2011, 14:18
Srsly dude...чак така ли го вземаш навътре...тоя спор.. :lol:

Bra1nL3sS
04-24-2011, 15:21
Srsly dude...чак така ли го вземаш навътре...тоя спор.. :lol:

Разбира се и човекът ,направил този клип трябва да е невероятно заблуден ...
Всеки уважаващ себе си християнин трябва да се опълчва на подобни подигравки със святата си вяра ,защото Господ не очаква от нас да сме просто смирена пасмина ,а да защитаваме и разпространяваме Божието слово!

GregoryHouse
04-24-2011, 15:24
Мда, с червен кръст на гърдите и меч в ръка най-добре се защитава :lol:

Bra1nL3sS
04-24-2011, 15:31
Разбирам алюзията ,която правиш със средновековните рицари ,но не - не е необходима смърт. Тя ще дойде неизбежно и тогава тези ,които не са отдали душата си на пресветия и премъдър Господ Бог ще страдат за вечни времена в Ада. Така че спокойно - не са необходими подобни неща - ние сме тук за да тачим Бог ,а не да раздаваме правосъдие от негово име.

GregoryHouse
04-24-2011, 15:34
Имаше едно писание на един студент (чуждестранен) и професора му беше го публикувал в интернет. Ставаше дума за Ада и законите на физиката... сиреч или Ада ще замръзне или ще се взриви и ще се излее на земята... та кое ще се случи? 8-)

gandalfepi4
04-24-2011, 16:26
^ въпросното е базирано на постулатът на тереза, а той не е кой знае колко валиден

http://www.godlessgeeks.com/LINKS/HellFreeze.htm

djipsito
04-24-2011, 17:10
Не, няма да търся как да се противопоставя, бих се опитала да го разбера правилно, като "християнка", което едва ли ще промени нещо. Не мисля, че всичко това ще ме накара да повярвам. Или пак ще ми кажеш, че без да вярвам няма как да го разбера ?

Nam3less3
04-25-2011, 09:30
Евала за темата! :) Преди бях вярваща, но с времето ми се изясниха някои неща.Била си ти дрън дрън.

gandalfepi4
04-25-2011, 09:53
докажи че не е била

Nam3less3
04-25-2011, 10:12
докажи че не е билаКойто някога наистина стане вярващ, завинаги остава вярващ, тя е била няква пародия на вярваща съответно.

Bra1nL3sS
04-25-2011, 10:24
докажи че не е билаКойто някога наистина стане вярващ, завинаги остава вярващ, тя е била няква пародия на вярваща съответно. ;-) ;-) ;-)

gandalfepi4
04-25-2011, 11:14
в това няма логика - много хора са вярвали искрено и после са намерили факти които са доказали вярата им за нелогична или неморална и те са спрели да вярват - matt dillahunty, daniel everett, bart ehrman, richard elliott friedman

колко глупаво изказване - ако ви докажа (хипотетично) че библията е пълна лъжа и фабрикация, а йешуа никога не е съществувал пак ще вярвате то по тази логика пак ще вярвате

това НЕ Е вяра в нещо друго освен собствената ви непрегрешимост

човек който вярва че не може да сгреши арогантно вярва само и единствено в себе си вместо в библията или бог или каквото и да е било друго

Ironclad
04-26-2011, 11:55
Съществуването на Бог не се доказва чрез материални доказателства (макар че и те са в изобилие). Усещането когато вярваш искрено в душата си е неописуемо, вътрешната сила и спокойствие и усещане за подкрепа, които само Бог може да даде. Веднъж усетил това, за човек вече не може да има съмнение съществува ли Бог :) Галатяни 5:22 казва: „А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност, кротост, себеобуздание; против такива неща няма закон”. Не усетиш ли Бог в сърцето си, никакви думи не могат да те убедят и Светото писание ще ти изглежда несъвършено, защото само на вярващи е дадено да разберат смисъла му.А докато не дойде момента на просветлението ви, атеистите си оставате духовно осакатени хора. :D Даже малко ви съжалявам... :(

Auriss
04-26-2011, 12:34
Пффф ебаси - реших да тролна малко и то се напълни с тролове тука .... Ей ги тия Ironclad и Feal3ss.... Втория знам кой е ,ама първия е мистерия ... Имам теория ,но ще я запазя за себе си.

Както и да е - беше смешно ,докато Гандалф и Неймлесс се обвиняваха един друг в мултиакаунтинг....

Сега вече не е - изтъркахте ми идеята... Пф!

Ironclad
04-26-2011, 12:51
Пффф ебаси - реших да тролна малко и то се напълни с тролове тука .... Ей ги тия Ironclad и Feal3ss.... Втория знам кой е ,ама първия е мистерия ... Имам теория ,но ще я запазя за себе си.

Както и да е - беше смешно ,докато Гандалф и Неймлесс се обвиняваха един друг в мултиакаунтинг....

Сега вече не е - изтъркахте ми идеята... Пф!Пф, не ми е целта да тролвам, просто попрочетох някои теми и видях че този раздел спокойно може да се казва "Философия и атеизъм". Кво лошо има да се опитам да отворя очите на поне на някой заблуден човечец, гледам и без това има недостиг на християни, а излишък на дървени философи :D

Auriss
04-26-2011, 13:17
Да ,бе ,Гандалфчо (току виж пък съм познал :D ) ,знам ^^ . На същото мнение съм

Nam3less3
04-26-2011, 14:59
Да ,бе ,Гандалфчо (току виж пък съм познал :D ) ,знам ^^ . На същото мнение съмIronclad не е гандалф, защото той пише верни и умни неща за християнството, на каквито гандалф не е способен, направо няма нужда да пиша докато ironclad е тука 8)

gandalfepi4
04-26-2011, 15:52
Съществуването на Бог не се доказва чрез материални доказателства (макар че и те са в изобилие).

дай едно


Усещането когато вярваш искрено в душата си е неописуемо, вътрешната сила и спокойствие и усещане за подкрепа, които само Бог може да даде.

същото го казват и будисти (па са атеисти) и мюсюлмани и зороастрийсите в миналото и кой си още сакаш. на никой не му пука какво си мислиш тъй че се работи само с обективни доказателства



Веднъж усетил това, за човек вече не може да има съмнение съществува ли Бог :)

ъхъхъхъ - тогава го попитай какво е лекарството за рак докато си хортувате в дебрите на кратунката ти


Галатяни 5:22 казва: „А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност, кротост, себеобуздание; против такива неща няма закон”.


аз пък си мислех че той създава и зло? тц тц тц



Не усетиш ли Бог в сърцето си, никакви думи не могат да те убедят и Светото писание ще ти изглежда несъвършено, защото само на вярващи е дадено да разберат смисъла му.

мда - "ако не вярваш няма как да вярваш, а ако спреш да вярваш значи не си вярвал"

извинението на шизофрениците



А докато не дойде момента на просветлението ви, атеистите си оставате духовно осакатени хора. :D

и как така бе fecesclad? будистите по принцип не са особенно не-духовни хора. това че носът ти е насочен само в огледалото не означава че няма и други начини да си духовен отколкото да почиташ накой който подкрепя робството, обяснява как да изнасилваш, може да направи света по-добро място но не иска, смята че да ядеш скариди е непростим грях и тн

вие аврахамо-религиозните сте мозъчно осакатени хора пич

http://www.youtube.com/watch?v=aZ9MUycYD6Y&feature=related



Даже малко ви съжалявам... :(


aз пък се отвращавам от някой който е готов да си жертва мозъка и морала от глупост и страх.

и без снизходителни глупости ако обичаш. слез си от трона и осъзнай че е нощно гърне

Ironclad
04-26-2011, 18:47
дай едно

Торинската плащеница, небесния огън в Йерусалим, хилядите чудотворни икони и свидетелства на излекували се хора- науката няма обяснение за тези неща нали? Жалко че не мога да пускам линкове :(


същото го казват и будисти (па са атеисти) и мюсюлмани и зороастрийсите в миналото и кой си още сакаш. на никой не му пука какво си мислиш тъй че се работи само с обективни доказателства

Аре не ми говори за мюсюлманите става ли, Корана е създаден 7 в. и по същество е извратена имитация на християнството, измислена от Мохамед с политическа цел. Даже и архитектурата на джамиите им е взаимствана от византийските черкви... А сериозно ли будистите са атеисти бе пич, атеизма отрича даже съществуването на душата, а то е основа на будистката религия, с преражданията и т.н. :D Ходи кажи на някой будист че е атеист, голям смях ще пада честно :D:D И не съм казал че има "правилни" и грешни религии, Бог е един и има мн пътища към него, просто словото на Христос е най-прекия път, най-пракически приложимо и съдържащо баланс между духовно и материално.


ъхъхъхъ - тогава го попитай какво е лекарството за рак докато си хортувате в дебрите на кратунката ти

Ще бъде открито когато му дойде времето, а може и вече да е открито но да не се разгласява за да може да папкат долари чичковците с костюмите в големите корпорации.



аз пък си мислех че той създава и зло? тц тц тц

Ако всички следваха заветите на Христос "зло" нямаше да има. Бог ни е посочил пътя, от хората се иска само воля да го следват.



и как така бе fecesclad? будистите по принцип не са особенно не-духовни хора. това че носът ти е насочен само в огледалото не означава че няма и други начини да си духовен отколкото да почиташ накой който подкрепя робството, обяснява как да изнасилваш, може да направи света по-добро място но не иска, смята че да ядеш скариди е непростим грях и тн

вие аврахамо-религиозните сте мозъчно осакатени хора пич

За будистите мисля изянихме вече 8-) А всичко това което описваш от Стария Завет е историята на евреите, има мн еврейски закони и т.н. вмъкнати в Стария Завет, но човек надарен с вяра може да различи истинското Божие слово, което служи за поука и духовно извисяване, от еврейските глупости.Плюс това Христос много ясно казва кое е важно и кое от старите закони е глупост и измислица.





и без снизходителни глупости ако обичаш. слез си от трона и осъзнай че е нощно гърне
Не съм на никакъв трон, мой християнски дълг е да поучавам невежите 8)

gandalfepi4
04-26-2011, 20:01
Торинската плащеница, небесния огън в Йерусалим, хилядите чудотворни икони и свидетелства на излекували се хора- науката няма обяснение за тези неща нали? Жалко че не мога да пускам линкове :(


няма проблем сладур - аз можем

ето как хората си слагат ръцете върху огъня който не ги гори (забележи как ръцете им стоят върху пламъка за поне 15 секунди - време което би ги осакатило ако огъня не беше магически. ако гледаш до към средата ще видиш онази интересна клада в която влизат хората и се къпят в огъня като саламандри)

http://www.youtube.com/watch?v=xX6LvTRA1xA

или пък свидетелства за това как хора които са се излекували истински (не глупавите спонтанни ремисии по време на рак които се случват от време на време а истински неща)

http://www.youtube.com/watch?v=xHCl8labYMQ&feature=channel_video_title



Аре не ми говори за мюсюлманите става ли, Корана е създаден 7 в. и по същество е извратена имитация на християнството, измислена от Мохамед с политическа цел. Даже и архитектурата на джамиите им е взаимствана от византийските черкви...

AAA TAKA ЛИ???? то И АЗ така казвах, но nam3l3ss ми каза че ислямът е религия на мира която е недоразбрана просто. питай го лично, мислех че мислите еднакво :D ( и между другото е основана на лунен бог, нищо общо няма с целите на муамет в самото начало)




А сериозно ли будистите са атеисти бе пич

да



атеизма отрича даже съществуването на душата,


глупости - атеизма отрича само и единствено божествата. прочети дефиницията. (атеист ти го казва) нито антитеизъм, нито иррелигиизм казват каквото и да е за душата

атеизъм =/= рационализъм или материализъм или каквото и да е било друго



а то е основа на будистката религия, с преражданията и т.н. :D Ходи кажи на някой будист че е атеист, голям смях ще пада честно

смей се

насери се от смях

http://www.youtube.com/watch?v=eRutmoPEWaQ

http://www.youtube.com/watch?v=ogi9QSJIMqI&feature=related




И не съм казал че има "правилни" и грешни религии, Бог е един и има мн пътища към него, просто словото на Христос е най-прекия път, най-пракически приложимо и съдържащо баланс между духовно и материално.


Аре не ми говори за мюсюлманите става ли, Корана е създаден 7 в. и по същество е извратена имитация на християнството, измислена от Мохамед с политическа цел.

т'ва ти ли го написа или второто ти "аз"



Ще бъде открито когато му дойде времето, а може и вече да е открито но да не се разгласява за да може да папкат долари чичковците с костюмите в големите корпорации.



da fuck?


Ако всички следваха заветите на Христос "зло" нямаше да има. Бог ни е посочил пътя, от хората се иска само воля да го следват.


wanna bet

. 7Аз създавам светлината и творя тъмнината; Правя мир, творя и зло! Аз Господ съм, Който правя всичко това.




За будистите мисля изянихме вече 8-)

вече да. и самите будисти ти казаха че грешиш

за в бъдеще научи дефинициите на атеизъм, антитеизъм, теизъм, деизъм и иррелигиозност


А всичко това което описваш от Стария Завет е историята на евреите, има мн еврейски закони и т.н. вмъкнати в Стария Завет,

so what? кога и по каква причина може да е бил морален законът на яхве за изнасилването на момиче чието семейство и приятели си избил????


но човек надарен с вяра може да различи истинското Божие слово, което служи за поука и духовно извисяване, от еврейските глупости.

така ли?

кажи ми БЕЗ ДА ГЛЕДАШ В НЕТА кой от изброените пасажи е ЗНАЙНО добавен по-късно и еретически


1 историята за йешуа и блудницата

2 историята за това как християните са имунни на отрова и могат да говорят на който си искат език

3 историята за това как жените разгласяват за възкръсването на йешуа в края на евангелието на марк



ето и самите пасажи ако си позабравил

http://www.biblegateway.com/passage/?search=john%207:53-8:11&version=BULG

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Mark%2016:17-18&version=BULG

http://www.biblegateway.com/passage/?search=%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE+16&version=BULG


Плюс това Христос много ясно казва кое е важно и кое от старите закони е глупост и измислица.


прав си:

18Защото истина ви казвам: Докле премине небето и земята, ни една йота, ни една точка от закона няма да премине, докато всичко не се сбъдне.

19И тъй, който наруши една от тия най-малки заповеди, и научи така човеците, най-малък ще се нарече в небесното царство; а който ги изпълни и научи така човеците, той ще се нарече велик в небесното царство.





17Но по-лесно е небето и земята да преминат, отколкото една точка от закона да падне.



7Да не мислите, че съм дошъл да разруша закона или пророците; не съм дошъл да разруша, но да изпълня.



16Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата;



10Защото Мойсей рече: "Почитай баща си и майка си" и: "Който злослови баща или майка, непременно да се умъртви".


ако смяташ че съм взел нещо извън контекст просто го копи пейстни в гугъл за да намериш оригинала и ми покажи къде бъркам



Не съм на никакъв трон, мой християнски дълг е да поучавам невежите

първо петрово 3:15

съгласен съм с това

сега като ми отговаряш ако щеш само на едно ми отговори но ми е интересно коя история ще кажеш че е грешна (от онова с трите които ти дадох) без да питаш или да гледаш в нета или книги

ZipFail
04-26-2011, 23:09
Силно се съмнявам, че Ironclad ще посмее отново да се обади в темата :D

Ironclad
04-27-2011, 17:15
ето как хората си слагат ръцете върху огъня който не ги гори (забележи как ръцете им стоят върху пламъка за поне 15 секунди - време което би ги осакатило ако огъня не беше магически. ако гледаш до към средата ще видиш онази интересна клада в която влизат хората и се къпят в огъня като саламандри)

http://www.youtube.com/watch?v=xX6LvTRA1xA

http://www.youtube.com/watch?v=fUFeFYw4aMg&feature=related
Виж човека на 0:28, и изобщо хората кво правят, даже един лицето си излагаше на огъня и пробвай да направиш същото у вас :)



AAA TAKA ЛИ???? то И АЗ така казвах, но nam3l3ss ми каза че ислямът е религия на мира която е недоразбрана просто. питай го лично, мислех че мислите еднакво :D ( и между другото е основана на лунен бог, нищо общо няма с целите на муамет в самото начало)



В исляма има зрънца истина и това е нормално, като се има предвид че Мохамед е изкопирал и променил според целите си и обичаите на арабите голяма част от християнските доктрини.Да си чул Христос да изнасилва малки момиченца или да убива както прави Мохамед? Или сравни отношението към жените в християнството и исляма.Мохамед е просто един от лъжливите пророци, за които е предупредено в Библията, и още е казано "по плодовете им ще ги познаете". Всеки разумен човек може да види "плодовете" на исляма и на християнството и да прецени кое от двете проповядва цялата Истина.



глупости - атеизма отрича само и единствено божествата. прочети дефиницията. (атеист ти го казва) нито антитеизъм, нито иррелигиизм казват каквото и да е за душата

атеизъм =/= рационализъм или материализъм или каквото и да е било друго


Чета дефиницията: [b]Атеизмът представлява светоглед, убеждение, което изключва съществуването на каквото и да е свръхестествено същество - божество, дух, нематериални сили или задгробен живот. Терминът атеизъм (на френски: ath

Nam3less3
04-27-2011, 18:34
gandalfepi4 was destroyed by Ironclad.

Auriss
04-27-2011, 19:35
Ironclad издрънка куп глупости ,лишени от смисъл и логика ,но мен просто ме мързи да му разнищя поста и да му покажа колко прост е всъщност. Сам не осъзнава за какво го питат и той за какво говори...
Виж, Гандалф със сигурност ще се зарадва да го направи.

Nam3less3
04-27-2011, 19:45
Ironclad издрънка куп глупости ,лишени от смисъл и логика ,но мен просто ме мързи да му разнищя поста и да му покажа колко прост е всъщност. Сам не осъзнава за какво го питат и той за какво говори...
Виж, Гандалф със сигурност ще се зарадва да го направи.Християнин няма как да дрънка глупости, защото ако говори за божието слово, то никой никога не може да извади аргумент против него, защото е... божие слово, или тука атеистите сте по-умни и от Бог :razz:

gandalfepi4
04-27-2011, 19:57
^ http://i140.photobucket.com/albums/r34/GDiggity/Lulz/DerpScout.png

...оххххххххх

айде да почваме

(за повече ефект ти (да точно ТИ) препоръчвам да четеш коментара ми на този фон

http://endlessvideo.com/watch?v=bjlBCAx6330

)

oгъня:

идеята ми беше (ахмак) че вместо да виждаме хора които правят така

http://www.youtube.com/watch?v=apTin54hH4w&feature=related

и да се юрват в некви клади и да си перкат безнаказано и без да им става нищо те просто си перкат ръцете отгоре (нещо за което ЯВНО не ти трябва вълшебен огън)

http://www.youtube.com/watch?v=x4_tTCujm6s&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_ZAhBV5njH8&feature=related

(разбира се освен ако не твърдиш че тоя пич е огнеупорен или че използва магически огън)


само дето ти във въображаемия си свят не виждаш нормални хора да си перкат ръцете върху нормален пламък ами некви такива

http://www.deviantart.com/download/36704080/Human_Torch_animated_4.gif





пробвай да направиш същото у вас веднъж с една дефектна запалка го "пробвах" случайно (изненада) не изгорях като намокрена с алкохол хартия



Да си чул Христос да изнасилва малки момиченца или да убива както прави Мохамед?

ми чел съм онази част в която йешуа казва да убиваме близките си ако искат да ни отхристиянчат примерно?

и спри с толкова лека ръка да казваш кое е вярвно и кое не е вярно от библията без да се обосновеш. нямам вярва във вечната ти непрегрешимост с извинение.

има си предостатъчно части където джизъса си казва че закона е перфектен и вечен. ако не можеш да докажеш че нещо е фабрикация си трай.

(мохамед е правил секс с айша с нейно благоволение според думите й)




атеизма:


бива ли да гледаш в българското уики бе? я да видим какво стои на същото място в нормалното:

Atheists tend to be skeptical of supernatural claims, citing a lack of empirical evidence. Atheists have offered various rationales for not believing in any deity. These include the problem of evil, the argument from inconsistent revelations, and the argument from nonbelief. Other arguments for atheism range from the philosophical to the social to the historical. Although some atheists have adopted secular philosophies,[8][9] there is no one ideology or set of behaviors to which all atheists adhere.[10]

In Western culture, atheists are frequently assumed to be exclusively irreligious or unspiritual.[11] However, atheism also figures in certain religious and spiritual belief systems, such as Jainism, Buddhism and Hinduism. Jainism and some forms of Buddhism do not advocate belief in gods,[12] whereas Hinduism holds atheism to be valid, but difficult to follow spiritually.[13]

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

има си и нормеца да се знае от къде е цитирано дадено твърдение вместо да се дрънкат празни приказки (като цитата който ти предпочете да дадеш)

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism#Atheism_and_irreligion

http://buddhism.about.com/od/basicbuddhistteachings/a/buddhaatheism.htm

http://www.bbc.co.uk/religion/religions/atheism/types/buddhistatheism.shtml




Да, Господ е създал хората и им е дал свободна воля, хората творят зло, а след като те са създадени от Него, значи в някаква степен Той е сътворил и злото, но не пряко, а като резултат от действията на хората.




ей де! аре стига вече! това какво общо има с действията на хората

http://www.cracked.com/blog/5-awesome-parasites-that-torture-animals-that-i-hate/

http://img524.imageshack.us/img524/7111/445tonguereplacer.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=oR5hWbfZsYs

отделно че сега ТИ си играеш с думи и влагаш смисъл който изначално си отбягвал.






Времената са били такива, и затова Божието слово е било изопачено.Точно защото тези закони не са морални, Исус Христос отнова научава хората на истинските Божи закони. Матея 7:12-Прочее, всичко, което искате да правят вам човеците, същото правете и вие тям; защото това е същината на законът и пророците.

и това как е съвместимо с

А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене




Самите евангелия от Новия Завет не са писани по едно и също време, но това не им пречи да са боговдъхновено слово.Така че няма проблем ако пасажът е добавен по-късно. А след като даден пасаж е одобрен и добавен от Отците на Църквата той няма как да е еретически, тъй като те също са били вдъхновени от Светия дух.


a сега се изложи - единствената причина да има четири евангелия (вместо ВСИЧКИ написани) е понеже те са намерили някакъв символизъм в числото (четири края на земята, четири колони, четири вятъра и четири евангелия) това е единствената (при това и официална) причина да не четеш евангелията на филип, мария, томас юда и тн.

отделно че библията е написана в отговор на ДРУГИТЕ библии които не са били угодни на властващите

ПЪРВАТА библия е на маркион - когато са видели че написаното не е убаво за тях те включват и изключват определени части и избират нещо което да е официално и е съвкупления, главно от писма на паул



както и да е - въпреки уклончивия ти опит да избегнеш отговор -

И ТРИТЕ СА ЗНАЙНИ (даже си го пише в KJV в полето) ФАЛШИФИКАТИ


щеше да е хубаво да го поназнайваш това. защо ти е библия ако си "знаеш" сам кое е божествено и кое не?

ох сладурче, сладурче




Ако не вадиш цитатите от контекста, а прочетеш евангелието в цялостност, ще видиш че Исус говори за закона, който Той дава на хората, и който е истинския Божи закон, за разлика от този в Стария завет, изопачен от обичаите на евреите.Той изпълнява закона на Бога, и от тази гледна точка цитата ти е напълно верен.


много ти се ще да е така нали? ако смяташе че МОЖЕШ да кажеш кое е грешно ЩЕШЕ да го направиш (както направи по-долу). сега просто не можеш и хвърляш пясък в очите



Цитата който даваш е използван от Христос, за да покаже лицемерието на книжниците и фарисеите, които не спазват собствения си закон, но се опитват да обвиняват Неговите ученици в лицемерие. Законите на Стария завет в голяма степен биват променени от Христос.

и това по какъв начин маха от посланието??? той ги сапикасва че не изпълняват "перфектния и вечен закон от бог"

а това че той самия нарушава закони никой не го оспорва, споко





Честно казано пич наистина не знам и не ме интересува коя история е добавена по-късно, това е несъществено, обясних ти по-горе защо.Не бива да се вкопчваш в дребните детайли, не е важно кое е добавено по-късно, а е важно това че то е боговдъхновено слово, важен е и смисъла, който това слово носи.



ти току-що доказа че не си способен да правиш разлика между боговдъхновено и еретическо


какво има да си говорим повече?






Християнин няма как да дрънка глупости, защото ако говори за божието слово, то никой никога не може да извади аргумент против него, защото е... божие слово, или тука атеистите сте по-умни и от Бог Razz


fearless и brainless не бяха християни (вече явно така, гадни тролове!) ма се подриска от обяснения колко са боговдъновени нали?

бяхме тролнати мръсно и мазно - разликата между теб и мен е че ти все още смяташ че това

http://static.tumblr.com/9zyjhg8/3R8lh1yr2/u_mad.gif

е равно на това

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20070525154104/uncyclopedia/images/6/60/Raptor_Jesus.jpg

Nam3less3
04-27-2011, 20:02
Щом защитаваха божието слово, значи са на прав път и нямат грешка 8)

gandalfepi4
04-27-2011, 20:09
Nam3less3 ще се опитам да ти предскажа бъдещето

...

*ъъъх*

*уууф!*

...

...

АХА! стана бе. имам картина от твоето бъдеще

http://www.acebaker.com/9-11/HealingColumns.gif

Auriss
04-27-2011, 20:10
Виж човека на 0:28, и изобщо хората кво правят, даже един лицето си излагаше на огъня и пробвай да направиш същото у вас

Правил съм го - явно съм с твърде силна вяра....или мокро лице и запалка ,колкото да се направя на интересен на някой купон ... не знам. Тъп довод ,тъп клип и и ти си тъп щом го взимаш това на сериозно.


Или сравни отношението към жените в християнството и исляма
Нужно ли е тук въобще да коментирам нещо ?


Всеки разумен човек може да види "плодовете" на исляма и на християнството и да прецени кое от двете проповядва цялата Истина.
Хмм ... http://articles.exchristian.net/2002/10/how-many-people-have-been-killed-by.php
По плодовете им ще ги познаете - действително. А по тази аналогия Христос си е чист антихрист.


Да, Господ е създал хората и им е дал свободна воля, хората творят зло, а след като те са създадени от Него, значи в някаква степен Той е сътворил и злото, но не пряко, а като резултат от действията на хората.
Ама ти да не би да не можеш да четеш

. 7Аз създавам светлината и творя тъмнината; Правя мир, творя и зло! Аз Господ съм, Който правя всичко това.
Тук какво пише - че злото е последствие от човешките действия или че Бог е негов създател? Ъъъъ????


Времената са били такива, и затова Божието слово е било изопачено.Точно защото тези закони не са морални, Исус Христос отнова научава хората на истинските Божи закони. Матея 7:12-Прочее, всичко, което искате да правят вам човеците, същото правете и вие тям; защото това е същината на законът и пророците.
Тоест Старият завет е изопачен ,а Новият е създаден според "съвременния" морал и е истинската повеля на Бог ,така ли ?

Директен въпрос - твърдиш ли ,че моралните ценности ,заложени в Новия завет са АКТУАЛНИ ,правилни ,съвременни ,съответстващи на представите на съвременния човек ?


тъй като те също са били вдъхновени от Светия дух.
Като папата ви ,вдъхновен от Хитлерюгенд ? Или другите католико-педофили ?
Да ти търся ли сега из историческите изводи що за стока са били т.н. "отци на църквата" ???


А за хора с изключително силна вяра не е невъзможно да са "имунни на отрова и могат да говорят на който си искат език", и да правят каквито други чудеса си поискат, както доказват това светите апостоли и светците.

Покажи ми поне един човек ,който говори ВСИЧКИ езици на тази планета. ЕДИН! Или знаеш ли - нека е по-лесно. Покажи ми поне един човек ,който има каквито и да било свръхестествени способности. Ама не статийка за него ,а доказателство (я видео ,я официално изследване) ,че действително е можел


важен е и смисъла, който това слово носи.

Тоест никакъв


Християнин няма как да дрънка глупости, защото ако говори за божието слово, то никой никога не може да извади аргумент против него, защото е... божие слово, или тука атеистите сте по-умни и от Бог

Да ,по-умен съм от твоя бог. Макар че "умен" не е точната дума. Ако ще се кланяш на някого по-добре се кланяй на мен - аз поне няма да те пратя да се пържиш до края на вечността щото не ти харесвам възгледите и целите в живота...


Абе ,Nam3l3ss и Ironclad , вие двамата защо имате компютри и интернет ? С тия пари не трябва ли нещо друго да вършите ? Ако не греша колкото по-бедни ,нищожни и жалки сте - толкова по-сигурно ви е мястото в Рая ... Я марш в приюта за бездомни

Nam3less3
04-27-2011, 20:25
По плодовете им ще ги познаете - действително. А по тази аналогия Христос си е чист антихрист.

Христос говори такива мъдрости, че само по думите му си личи, че е Син Божи.

Тук какво пише - че злото е последствие от човешките действия или че Бог е негов създател? Ъъъъ????

Не научихте, че Бог е самото и съвършеното добро, съответно съществува и зло, което Бог не е създал директно, нито го върши, хората имат свободна воля и някой решават да вършат зло, и това е. Върховната добрина на Бог в случая е, че не би отнел свободната воля. Няма какво друго да се коментира.

Директен въпрос - твърдиш ли ,че моралните ценности ,заложени в Новия завет са АКТУАЛНИ ,правилни ,съвременни ,съответстващи на представите на съвременния човек ?

Те са вечни, стига хората да знаят как да ги тълкуват и да правят разлика между добро и зло, но вярата е дар.

Като папата ви ,вдъхновен от Хитлерюгенд ? Или другите католико-педофили ?
Да ти търся ли сега из историческите изводи що за стока са били т.н. "отци на църквата" ???
Не ме интересува за католическите извращения, има си чисти източноправославни светци всепризнати от всички, вдъхновени от божието слово, и писанията им са доказателство за това, никой историк не би могъл да го оспори.

Покажи ми поне един човек ,който говори ВСИЧКИ езици на тази планета. ЕДИН! Или знаеш ли - нека е по-лесно. Покажи ми поне един човек ,който има каквито и да било свръхестествени способности. Ама не статийка за него ,а доказателство (я видео ,я официално изследване) ,че действително е можел/

На християните не им трябват свръхестествени способности и разни инструменти за власт, такива търсят само магьосниците, друго освен вярата не ти трябва.

Абе ,Nam3l3ss и Ironclad , вие двамата защо имате компютри и интернет ? С тия пари не трябва ли нещо друго да вършите ? Ако не греша колкото по-бедни ,нищожни и жалки сте - толкова по-сигурно ви е мястото в Рая ... Я марш в приюта за бездомни

Човек трябва да порасне, да се изучи, да си има професия/занаят/бизнес, да го развива, да работи и да се труди. Светският живот няма общо с вярата в Бог, християнството и т.н., просто не трябва да върши зло.

gandalfepi4
04-27-2011, 20:51
Христос говори такива мъдрости, че само по думите му си личи, че е Син Божи.


йешуа никога не е претендирал да е божи син. това е благодарение на оня олигофрен паул




Не научихте, че Бог е самото и съвършеното добро, съответно съществува и зло, което Бог не е създал директно, нито го върши,

ми не си ни научил нито ти, нито някой друг, нито е явна (явно) истина която всеки би могъл да схване


хората имат свободна воля и някой решават да вършат зло, и това е. Върховната добрина на Бог в случая е, че не би отнел свободната воля. Няма какво друго да се коментира.


след като направих с тази ти идея това

http://synthesis.net/wp-content/uploads/2008/05/jail-rape.gif

наистина няма какво да се коментира




Те са вечни, стига хората да знаят как да ги тълкуват и да правят разлика между добро и зло, но вярата е дар.


правим разлика и казваме че думите "доведете пред мен тези които не искат да ги управлявам и ги посечете" и "ако някой от близките ти иска да те отведе от вярата твоята ръка трябва да е първата да ги посече" са зли (и са на джизъса)


Не ме интересува за католическите извращения, има си чисти източноправославни светци всепризнати от всички, вдъхновени от божието слово, и писанията им са доказателство за това, никой историк не би могъл да го оспори.


повечето историци го оспорват. отделно че и източноправославните ти сладури не са цвете за мирисане (само казвай дали да вадя списъка с изнасилвания)





На християните не им трябват свръхестествени способности и разни инструменти за власт, такива търсят само магьосниците, друго освен вярата не ти трябва.


ти и хари потър да беше нямаше да успееш да предизвикаш нещо друго освен смях


Човек трябва да порасне, да се изучи, да си има професия/занаят/бизнес, да го развива, да работи и да се труди. Светският живот няма общо с вярата в Бог, християнството и т.н., просто не трябва да върши зло.


аааааааа - значи за'тва джизъса специално казва да си разпродадеш и дрехите за да дадеш на бедните, да си отрежеш мъдете и да чакаш края на света който е казал изрично че ще дойде в близките няколко годинки?

ретард

що ли си представям че в реалния живот си нещо такова

http://3.bp.blogspot.com/_hJREGwPF6vQ/SLU6yqk97UI/AAAAAAAACPo/xwGf-XiCnVk/s400/nerd6.jpg

Nam3less3
04-27-2011, 20:57
Повечето неща, които написа, са базирани на незнание на библията и неразбирането и 8)
И баба ми може да дава цитати отвсякъде, но като не може да ги тълкува, файда.
А тая снимка повече приляга на теб, разбирам да си толкова обезверен ако беше ти това :lol:

gandalfepi4
04-27-2011, 21:07
иии след този отговор официално те дарявам с титлата

http://chronic-dev.org/files/pwned.jpg

Nam3less3
04-27-2011, 21:13
Ето аз имам титла а ти нямаш :-P

djipsito
04-28-2011, 02:19
Ся бог :-D ви се смее, щото "спорите", а истината е по средата и никой не може да знае с точност каква е тя. Кефи се пича на творенията си. Чудя се, не можете ли просто да приемете, че всеки си обеснява нещата различно и че няма смисъл да се опитвате да се налагате един на друг. Едва ли атеист ще убеди християнин в несъществуването на бог и обратното.

gandalfepi4
04-28-2011, 05:45
^ случва се постоянно.

Ironclad
04-28-2011, 14:40
Правил съм го - явно съм с твърде силна вяра....или мокро лице и запалка ,колкото да се направя на интересен на някой купон ... не знам. Тъп довод ,тъп клип и и ти си тъп щом го взимаш това на сериозно.

Дам, и брадата му сигурно е огнеупорна и не се запали.... Няма значение, това не е единственото доказателство обаче на вас неверниците и 10000 доказателства да ви изкарам пак няма сте доволни, искате доказателства-дават ви ги, ама не ви изнася... За плащеницата от Торино няма кво да говориме, учените още търсят "разумно" обяснение за нея обаче вие сиг го имате :D и няма кво да ви давам инфо за нея.


Нужно ли е тук въобще да коментирам нещо ?

Тъп ли си? http://www.tvevropa.com/public/files/news/2009_11_19/16813_300x225.jpg

Къде в християнска държава си видял да се прави това а? И в Новия завет и според Исус и в раннохристиянските общини жените винаги са приемани като равни на мъжете, през Средновековието действително са потискани, но сега? Това приятелю е съвременна снимка от мюсюлманска държава. Изобщо сравни степента на обществено, икономическо и културно развитие в християнския и мюсюлманския свят и тогава пак плюй глупости.



Хмм ... http://articles.exchristian.net/2002/10/how-many-people-have-been-killed-by.php
По плодовете им ще ги познаете - действително. А по тази аналогия Христос си е чист антихрист.

Именно по плодовете.Исляма е религия изначално създадена с идеята за джихад срещу "неверниците".Прочети малко за първите години на исляма и за опустошението на което са подложени източните провинции на Византия. А кръстоносните походи, за които атеистите толкова се ловите, нямаше да ги има, ако мюсюлманите на бяха поругали най-светите места за християнството.Действител о зад походите има и политически интереси, но за съзнанието на средновековния човек освобождението на Светите земи е било на първо място.Християни никога не са поругавали Мека или Медина, но точно два от нашите най-святи градове Йерусалим и Константинопол падат жертва на техния джихад.Така че кръстоносното движение и военните престъпления, извършени от кръстоносците ги има точно заради любимите ти мюсюлмани.Друг е въпроса че по-късно и то се извращава (4-ти Кръстоносен поход)... Eто ти плодовете на исляма, ходи им кажи на тия че няма аллах ако искаш http://blackchristiannews.com/news/islam-jesus-is-the-slave.jpg




Ама ти да не би да не можеш да четеш

. 7Аз създавам светлината и творя тъмнината; Правя мир, творя и зло! Аз Господ съм, Който правя всичко това.
Тук какво пише - че злото е последствие от човешките действия или че Бог е негов създател? Ъъъъ????

Не си надарен с вяра и не можеш да тълкуваш правилно Божието слово.От по-универсална гледна точка точно Бог е създал злото, защото е създал хората със способност да го вършат.Но това не значи, че Той е зъл или иска да бъде създавано зло, но свободната воля която ни е дал включва всичко-и добро, и зло.Точно затова е притчата за Адам и Ева, тя символизираа първоначалното перфектно състояние, в което са създадени хората, и как те по собствен избор придобиват познание за доброто и злото.Повтарям по собствен избор избират да познават и извършват и зло, но това значи ли че Бог е зъл.Много повърхностно разбираш написаното, схвани по-дълбокия смисъл, но това става само ако имаш вяра.


Тоест Старият завет е изопачен ,а Новият е създаден според "съвременния" морал и е истинската повеля на Бог ,така ли ?

Директен въпрос - твърдиш ли ,че моралните ценности ,заложени в Новия завет са АКТУАЛНИ ,правилни ,съвременни ,съответстващи на представите на съвременния човек ?

Ценностите в Новия завет са дадени от Бог, те ще бъдат актуални до края на вечността, и ако са следвани от всички хора светът би бил едно по-добро място.Друг е въпроса че точно защото не съответстват на представите на съвременния човек светът е затънал в морална дупка. Какво проповядва Новия завет - любов към ближния, толерантност, взаимопомощ...ако това за ценности несъответстващи на представите на модерния човек, толкова по-зле за него :)



Като папата ви ,вдъхновен от Хитлерюгенд ? Или другите католико-педофили ?
Да ти търся ли сега из историческите изводи що за стока са били т.н. "отци на църквата" ???

И кво ще намериш за православните светци или за светите апостоли, интересно ми е? Що за стока ли са били хора, вдъхновени от Светия дух? Айде намери :-D . А аз да ти намеря ли малко за видните атеисти Сталин и Пол Пот, да видиш до кво води атеизма издигнат в държавна идеология?



Покажи ми поне един човек ,който говори ВСИЧКИ езици на тази планета. ЕДИН! Или знаеш ли - нека е по-лесно. Покажи ми поне един човек ,който има каквито и да било свръхестествени способности. Ама не статийка за него ,а доказателство (я видео ,я официално изследване) ,че действително е можел

За съжаление в днешното общество хора с подобна изключителна вяра и отдаденост към Бог липсват.Но има предостатъчно жития на светци и свидетелства за чудеса и излекувани хора, има и в нета, прочети и няма да сбъркаш :) . Но не свръхспособностите са основното за един християнин, ние черпим сила от вярата си и обичта към Бог, това е което е нужно за духовното израстване на човек.А чрез Исус Христос и апостолите Бог ни е показал какви могат да станат хората чрез вяра в Него.




важен е и смисъла, който това слово носи.


Тоест никакъв

Жалко...


Християнин няма как да дрънка глупости, защото ако говори за божието слово, то никой никога не може да извади аргумент против него, защото е... божие слово, или тука атеистите сте по-умни и от Бог

+1



Абе ,Nam3l3ss и Ironclad , вие двамата защо имате компютри и интернет ? С тия пари не трябва ли нещо друго да вършите ? Ако не греша колкото по-бедни ,нищожни и жалки сте - толкова по-сигурно ви е мястото в Рая ... Я марш в приюта за бездомни

За нашето място в Рая не се грижи, а явно имаме компютри за да отваряме очите на заблудените като вас за Божието слово
8) Нищо не е случайно :D

Ironclad
04-28-2011, 16:12
oгъня:

Първо, да се къпят в огъня "като саламандри" би било гавра и никой истински християнин няма да си го позволи.
Второ, няма как да стане като клипчето с оня подпаления, просто защото огъня запалва само свещите и нищо друго. ;)
Pilgrims claim the Holy Fire does not burn their hair, faces, clothes or anything else during the first 33 minutes of its appearance.- Източник Уикипедия. Ама явно всички лъжат :razz:
Трето, според теб явно всички хора са си намазали ръцете, лицата, че и косите с огнеупорна смес и затова не се запалват :grin: . Виж има един пич с брада, тя принципно би се подпалила за секунди, но той спокойно си "къпе" лицето в огъня.




ми чел съм онази част в която йешуа казва да убиваме близките си ако искат да ни отхристиянчат примерно?


Цитат?




има си предостатъчно части където джизъса си казва че закона е перфектен и вечен. ако не можеш да докажеш че нещо е фабрикация си трай.

Не четеш ли кво ти пиша? Божия закон е перфектен и вечен, и ако хората не се бяха отклонили от него нямаше нужда да идва Божия син за да изкупва греховете им нали? С идването си Исус посочва на хората истинския вечен закон закон без "примеси". В Новия завет се съдържа Божия закон без фабрикации и еврейски измислици.

(мохамед е правил секс с айша с нейно благоволение според думите й)

Да, сигурно я е възбудило това че преди това е избил семейството й. :D И кво може да направи едно 6 годишно дете срещу мераците на дъртия? Викаш няма лошо щом е казала че е с нейно благоволение" :razz:






атеизма:

In Western culture, atheists are frequently assumed to be exclusively irreligious or unspiritual.[11] However, atheism also figures in certain religious and spiritual belief systems, such as Jainism, Buddhism and Hinduism. Jainism and some forms of Buddhism do not advocate belief in gods,[12] whereas Hinduism holds atheism to be valid, but difficult to follow spiritually.[13]

spirit=дух, spiritual=духовен, unspiritual=бездуховен. Това изключва вярата в безсмъртната душа, даже и е смешно да не върваш в Бог а да вярваш в душа.

И будизма не е напълно атеистичен, в голяма степен ролята на Бог там е заета от Буда, и съществува вяра в демони и свръхестествени същества. При самите будисти има много школи и учения с различни виждания.

In view of the above factors, scholars and Buddhists alike tend to describe Buddhism as atheistic in the sense that it denies an eternal creator God {7}, while recognizing its theistic and devotional elements. The Encyclopedia Britannica explains,

While the contemplative elite may deny the real existence of gods and demons together with the rest of phenomenal existence, the majority of Buddhists from the earliest times in India, and in other countries where Buddhism has spread, have never neglected indigenous religious beliefs.
http://www.religionfacts.com/buddhism/beliefs/atheism.htm




ей де! аре стига вече! това какво общо има с действията на хората

http://www.cracked.com/blog/5-awesome-parasites-that-torture-animals-that-i-hate/

http://img524.imageshack.us/img524/7111/445tonguereplacer.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=oR5hWbfZsYs


Не съм чак дотам развит за да знам защо Бог е създал природата такава каквато е, ако ти смяташ че си прозрял плана му моля :D И защо реши че природните закони са "зли"? Животните не са надарени със съзнание на нивото на хората и животинския свят може би функционира на различен принцип от човешкия. В крайна сметка само хората са създадени по образ и подобие на Бог..




А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене


Исус каза че основата на закона и пророците е любовта.Обаче когато Той говори да обичаме неприятелите си,да обърнем и другата буза, това се отнася за вярващите, какъв да е характера им - кротък и смирен.Но това не означава че злодейците трябва да се търпят до безкрай независимо какво вършат и никога да ни им бъде потърсена сметка. "Посечете ги пред мене" е метафора за чакащото ги възмездие, защото не са ги посекли там на момента пред Него нали?




a сега се изложи - единствената причина да има четири евангелия (вместо ВСИЧКИ написани) е понеже те са намерили някакъв символизъм в числото (четири края на земята, четири колони, четири вятъра и четири евангелия) това е единствената (при това и официална) причина да не четеш евангелията на филип, мария, томас юда и тн.

отделно че библията е написана в отговор на ДРУГИТЕ библии които не са били угодни на властващите

ПЪРВАТА библия е на маркион - когато са видели че написаното не е убаво за тях те включват и изключват определени части и избират нещо което да е официално и е съвкупления, главно от писма на паул



както и да е - въпреки уклончивия ти опит да избегнеш отговор -

И ТРИТЕ СА ЗНАЙНИ (даже си го пише в KJV в полето) ФАЛШИФИКАТИ


щеше да е хубаво да го поназнайваш това. защо ти е библия ако си "знаеш" сам кое е божествено и кое не?

ох сладурче, сладурче


Евангелията са 4, защото именно тези 4 са били намерени за истинни и боговдъхновени от Отците. Всичко което е в Новия Завет е боговдъхновено слово, защото и хората които са го съставяли са били водени от Светия дух. И в 4 те евангелия няма неточности и противоречия, словото е перфектно, но трябва да се чете от позиция на вярата.








Ако не вадиш цитатите от контекста, а прочетеш евангелието в цялостност, ще видиш че Исус говори за закона, който Той дава на хората, и който е истинския Божи закон, за разлика от този в Стария завет, изопачен от обичаите на евреите.Той изпълнява закона на Бога, и от тази гледна точка цитата ти е напълно верен.
много ти се ще да е така нали? ако смяташе че МОЖЕШ да кажеш кое е грешно ЩЕШЕ да го направиш (както направи по-долу). сега просто не можеш и хвърляш пясък в очите

Прочети цялото евангелие, виж логиката и ще разбереш за кой закон говори Исус. Тук няма вярно и грешно а проста логика.



ти току-що доказа че не си способен да правиш разлика между боговдъхновено и еретическо


Щом е в Новия завет, е боговдъхновено.


А Nam3less3 ви затапва по всички параграфи, просто защото говори от позиция на Божието слово, което е универсална истина, а срещу нея не може да има противоречия. ;)

ZipFail
04-28-2011, 17:11
Буда изпълнявал ролята на Бог в будизма...мойто момче, имаш ли си няква представа от будизъм изобщо ?

Ironclad
04-29-2011, 16:28
Буда изпълнявал ролята на Бог в будизма...мойто момче, имаш ли си няква представа от будизъм изобщо ? Това е което съм чел за едно от напрамленията в будизма, че се отрича Буда да е човек и му се приписват божествени качества. А будистката идея за Майтрея копира в голяма степен идеята за Месията и Второто пришествие на Христос. Поправи ме ако греша :)

BgHtH
05-05-2011, 23:58
,...

BgHtH
05-05-2011, 23:58
Въобще не ми дреме какво казва тъпата религия. Колко съм, чел и разбрал недей да съдиш. Корана чел ли си? Сунна? Хадисите? Виная-питака и Сута-питака? Предполагам половината поне, не си ги и чувал. Библията поне си я чел се надявам. То всъщност доколкото разбирам, май само нея си чел. Представа колко религии има по света имаш ли си? Ти ще ми говориш за религия и дали съм невеж.

Нито една религия не следвам. Просто не виждам с какво една е по-добра от друга. Но виж за сметка на това имам доста широки познания по история. И знам какво е причинила на човечеството жалката ти релгиика която така яростно защитаваш със смехотворните си нападки. Повече от половината зловещи начини за мъчения са измислени от "смирените" християни като теб. Най-големия геноцид в продължение на най-голям период е причинен от църквата и по-точно инквизицията. Или отричаш, че те са измъчвали и убивали хора? Говорим за поне стотици хиляди, дори милиони. Официална статистика нямам. Но са доста векове повече от активни...хвала вам християни.
Грегъри прощавай обаче не си прав.Гледаш нещата от грешен ъгъл.Не е виновна религията че се избиваме,ние я използваме като повод.Ние сме животни,и то животни родени за да умрем.Религията дава смисъл на смъртта.Не говоря от христиански позиции,аз по-скоро вярвам в мой си вид христянство.В Библията мога да намеря оправдание на всяко мое дело,независимо добро или лошо,зависи къде и как чета.Ада и рая се постигат тук на земята,няма никакъв смисъл от тях в другия живот.Дано не ме разбереш неправилно

TheMightyNadenica
05-08-2011, 19:52
Ironclad...отностно миналия ти коментар...искам да ти отправя няколко въпроса.

Щом исляма опроверга...какво ще кажеш за будизма? Много будистки страни са развити адски добре във всяко едно отношение - обществено, икономическо, културно и тн...
Създаден е преди християнството...
А от друга страна пък...в християнстово има много насилие. Заради него са унищожени може би единствените потомци от Атлантида...а и не само те!
А защо Бог да не е създал злото?
Ами пращането на Сатаната да изпита(един вид) Адам и Ева? А после заради Бог...Сатаната е олицетворението на злото! А защо ни е затворил(тоест първите хора) в Едем?
Ами подтикването към робство не е ли зло????????

Ironclad
05-09-2011, 22:56
Щом исляма опроверга...какво ще кажеш за будизма? Много будистки страни са развити адски добре във всяко едно отношение - обществено, икономическо, културно и тн...
Тибет, Индия, Непал? Будизма като цяло обръща прекалено малко внимание на материалното за сметка на духовния аспект, и това го прави несъвършен.Християнството намира баланса м-у духовно и материално, учи как да прилагаме духовните закони и да следваме Божието слово във всекидневния си живот, и точно това го прави най-приложимо и полезно за хората, и доказва, че именно това учение носи истината и е боговдъхновено.


А от друга страна пък...в християнстово има много насилие. Заради него са унищожени може би единствените потомци от Атлантида...а и не само те!

Насилие има-доколкото е било нужно за защита на християнската религия и самите нас. А за Атлантида...WTF, я дай по подробно инфо... :)


А защо Бог да не е създал злото?
Ами пращането на Сатаната да изпита(един вид) Адам и Ева? А после заради Бог...Сатаната е олицетворението на злото!
Сатаната е олицетворение на злото, създадено от хората.Едем е символ на перфектния свят, създаден от Бог за нас, но които ние самите сме покварили чрез дадената ни свободна воля да вършим зло.Така че Бог не е създал злото пряко, създали са го хората, както е алегорично описано-"първородния грях".И все пак и това е част от Божия план за творението, тъй като в материалната Вселена не бихме могли да познаем Доброто в неговата пълнота, ако не знаехме какво е Зло.

ZipFail
05-09-2011, 22:59
Ironclad, честно, чел ли изобщо някаква будистка литература някога ?

Ironclad
05-09-2011, 23:08
Ironclad, честно, чел ли изобщо някаква будистка литература някога ?
Да, представи си. Ти будист ли си?

djipsito
05-10-2011, 04:14
Значи хората можем да създадем злото, пък не можем да създадем доброто, демек боК ? Надявам се да зацепиш кво искам да кажа..

Nam3less3
05-10-2011, 04:23
Щом исляма опроверга...какво ще кажеш за будизма? Много будистки страни са развити адски добре във всяко едно отношение - обществено, икономическо, културно и тн...Ако може да се говори за това в кои района на света хората са най-развити съзнателно, морално и т.н.(макар че си имат свойте крайност), това безспорно е Западна и Северна Европа. Азиатците не могат да догонят европейците все още в това отношение.

Ако има религия на златната среда, то това е християнството.

А относно злото, то е очевидно - Бог е създал хората по свой образ и подобие, т.е. със свободна воля, разум и т.н., те са можели да творят, но някой са преминали в злото, щото са искали сами да властват. Бог не е зъл, нито е сътворявал зло.

ZipFail
05-10-2011, 10:35
Ironclad, честно, чел ли изобщо някаква будистка литература някога ?
Да, представи си. Ти будист ли си?

Не мога да кажа, че съм. Но се интересувам доста от темата.

A кой си ти, че да даваш оценки кое е било несъвършено и кое правилно ?

TheMightyNadenica
05-10-2011, 11:55
Щом исляма опроверга...какво ще кажеш за будизма? Много будистки страни са развити адски добре във всяко едно отношение - обществено, икономическо, културно и тн...
Тибет, Индия, Непал? Будизма като цяло обръща прекалено малко внимание на материалното за сметка на духовния аспект, и това го прави несъвършен.Християнството намира баланса м-у духовно и материално, учи как да прилагаме духовните закони и да следваме Божието слово във всекидневния си живот, и точно това го прави най-приложимо и полезно за хората, и доказва, че именно това учение носи истината и е боговдъхновено.


А от друга страна пък...в християнстово има много насилие. Заради него са унищожени може би единствените потомци от Атлантида...а и не само те!

Насилие има-доколкото е било нужно за защита на християнската религия и самите нас. А за Атлантида...WTF, я дай по подробно инфо... :)


А защо Бог да не е създал злото?
Ами пращането на Сатаната да изпита(един вид) Адам и Ева? А после заради Бог...Сатаната е олицетворението на злото!
Сатаната е олицетворение на злото, създадено от хората.Едем е символ на перфектния свят, създаден от Бог за нас, но които ние самите сме покварили чрез дадената ни свободна воля да вършим зло.Така че Бог не е създал злото пряко, създали са го хората, както е алегорично описано-"първородния грях".И все пак и това е част от Божия план за творението, тъй като в материалната Вселена не бихме могли да познаем Доброто в неговата пълнота, ако не знаехме какво е Зло.

Ами какво ще кажеш за Китай, Япония, Корея....? Те са едни от най-силните от всякакво естество нации! Е Япония вече не! А в духовно развитие...те са на светлинни години от останалите...Притежават възможности неприсъщи за християни...само ако се спомене Шао Лин...

А иначе...нали християни са унищожили инките, ацтеки, маи...а те са атландити заедно с египтяни...(накратко казано)!
Това не е ли егоцентрично най-малкото...нестига че и вожда на ацтеките приема християнството и въпреки това биват изклани...

А подтикването към робство...Това не е ли зло???