PDA

View Full Version : Лимес Стар завет (n->oo) = абсурдизъм



NomNomNom
02-05-2011, 16:20
Защо стария завет се отрича ? Защо се отричате от БОЖИЕТО СЛОВО.
Въпреки, че принципите му са остаряли - нали е БОЖИЕ, защо го пренебрегвате?
Моят отговор е - защото така ви изнася.
Може и джизъс да се е изказал по върпоса, но нищо не открих. Не , че търсих много качествено.

И няколко цитата за настроение от остарялото слово:


Левит 21:16-23

Господ говори още на Моисея, казвайки:

Говори на Аарона, като му речеш: Който от твоето потомство, във всичките им поколения, има недостатък, той да не пристъпва да принася хляба на Бога си.

Защото никой, който има недостатък, не бива да пристъпва: човек сляп, или куц, или със сплескан нос, или с нещо излишно,
или човек със строшена нога, или строшена ръка,

или гърбав, или завързляк, или с повредени очи, или със суха краста, или с лишаи, или килав.

Ни един човек от потомството на свещеника Аарона, който има недостатък, да не пристъпва за да принесе Господните чрез огън приноси; понеже има недостатък, не бива да пристъпи да принесе хляба на Бога си.

От пресветите и от светите <приноси> нека яде хляба на Бога си;

но да не влиза до завесата нито да се приближава при олтара, понеже има недостатък, за да не омърсява светилищата Ми; защото Аз съм Господ, Който ги освещавам.


Второзаконие 25:11-12

Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение. На жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, а да бъде мълчалива.

Летописи 15:13
И да се умъртвява всеки, малък или голям, мъж или жена, който не би потърсил Господа Израилевия Бог.

Левит 20:9
Всеки, който прокълне баща си или майка си, непременно да се умъртви.

Левит 20:15
Ако някой се съвъкупи с животно, той непременно да се умъртви, и животното да убиете.

Левит 20:13
Ако някой легне с мъжко, като с женско, и двамата са извършили гнусота; непременно да се умъртвят; кръвта им да бъде върху тях.

Второзаконие 21:18-21
Ако някой има необуздан и бунтовен син, който не се подчинява на гласа на баща си или на гласа на майка си, и те го наказват, но той не ги слуша, тогава баща му и майка му да го хванат и да го изведат при старейшините на града му и при портата на мястото му. И да кажат на старейшините на града му: Този наш син е необуздан и бунтовен; не слуша гласа ни, прахосник е и пияница. Тогава всичките хора от града му да го убият с камъни и да умре.

Nam3less3
02-05-2011, 16:28
Стария Завет е написан за нивото на съзнанието на дивите хора още отпреди хилядолетия. Христос премахва принципа "око за око, зъб за зъб" и някой неща, но Стария Завет е по принцип историята на евреите, всъщност аз не го отричам, кой го отрича? Не случайно е част от библията, има полезни неща като 10те божи заповеди, притчата за адам и ева и т.н.

NomNomNom
02-05-2011, 16:34
И какво като са диви - да се избиват ли ?

Nam3less3
02-05-2011, 16:41
И какво като са диви - да се избиват ли ?Не, но така са живели и такива са им били разбиранията, виж историята.

ZipFail
02-05-2011, 16:41
Значи подкрепяш това, че всяко момче което е 'необуздано и бунтовно' трябва да бъде убивано с камъни ?

Или просто това е метафорично и ние не знаем как да тълкуваме библията...

Nam3less3
02-05-2011, 16:42
Значи подкрепяш това, че всяко момче което е 'необуздано и бунтовно' трябва да бъде убивано с камъни ?

Или просто това е метафорично и ние не знаем как да тълкуваме библията...Не знам и аз вече се уморих, мислете си квото ви е кеф, аз съм си ok 8)

ZipFail
02-05-2011, 16:45
:lol: :lol: :lol:

NomNomNom
02-05-2011, 16:48
Добра логика, добра аргументация.

Nam3less3
02-05-2011, 16:51
Добра логика, добра аргументация.Аз лично си го обяснявам всичко, но няма как да ви го обясня на вас, щом отричате толкова християнството няма и да разберете. Тук става въпрос за цял светоглед. А в библията така или иначе пише че не трябва да си налагаш вярата над атеистите и да им казваш как и защо.

ZipFail
02-05-2011, 16:55
Така е, не разбираме защо трябва да убиваме синовете си с камъни, понеже не вярваме достатъчно. 8)

Nam3less3
02-05-2011, 16:56
Така е, не разбираме защо трябва да убиваме синовете си с камъни, понеже не вярваме достатъчно. 8)Няма и защо да разбираме, първо Новия Завет и християнството да разбере човек, после да мъдрува над СТАРИЯ.

NomNomNom
02-05-2011, 16:57
Второзаконие 25:11-12

Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение. На жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, а да бъде мълчалива.





Защо. Сигурно защото няма пишка.
А какво правят хората, които имат и двете ?
Опа, знаем.
Левит 21:16-23

Едит: А ако си легне с някого хермафродита?
Левит 20:13
Ако някой легне с мъжко, като с женско, и двамата са извършили гнусота; непременно да се умъртвят; кръвта им да бъде върху тях.

Думите и законите му не са общовалидни, соз.

gandalfepi4
02-05-2011, 16:58
утре ставам християнин ако ми обясниш великата мъдрост на това да си убиеш детето с камъни ако се е държало като дете и на всичкото отгоре да го направиш от любов

NomNomNom
02-05-2011, 16:59
Така е, не разбираме защо трябва да убиваме синовете си с камъни, понеже не вярваме достатъчно. 8)Няма и защо да разбираме, първо Новия Завет и християнството да разбере човек, после да мъдрува над СТАРИЯ.
Първо е възникнал (така да се каже) старият завет. Защо да караме отзад-напред?

Nam3less3
02-05-2011, 17:10
Ако искате да разберете божието слово - прочетете внимателно Новия Завет и книги като тълкуване на библията и Добротолюбието, и най-важното - повярвайте, щото иначе никога няма да я разберете. А ако не искате - защо питате?
Като имате достатъчно знание и вяра ще видите че няма никакви противоречия в библията.

Nam3less3
02-05-2011, 17:12
Абсурдно е невярващ(незнаещ) човек да разбере библията, има си тълкувания написани от много по-вещи и простветени хора от нас.

NomNomNom
02-05-2011, 17:14
Ако искате да разберете божието слово - прочетете внимателно Новия Завет и книги като тълкуване на библията и Добротолюбието, и най-важното - повярвайте, щото иначе никога няма да я разберете. А ако не искате - защо питате?
Като имате достатъчно знание и вяра ще видите че няма никакви противоречия в библията.
Питам изцяло с егоистична насоченост - търся по-добра посока за развитие. Ако някой ми докаже, че старият завет не е нещо нелогично, направо парадоксално ( както и християнството )- като дойде бог, ще му се отдам изцяло - сърце , душа. Ако ли не - и да дойде, все ми е едно.


Пък и ако знам "правилният път" , ще мога да вървя и да просветявам "саднатите типове" . За да станат щастливи и изпълнени с любов.
Ама като знам, че няма смисъл - ху кеърс фор уат .

NomNomNom
02-05-2011, 17:16
Абсурдно е невярващ(незнаещ) човек да разбере библията, има си тълкувания написани от много по-вещи и простветени хора от нас.
Как да вярвам на нещо недоказано. Как . Това наричам бягане от реалността.

Nam3less3
02-05-2011, 17:19
Абсурдно е невярващ(незнаещ) човек да разбере библията, има си тълкувания написани от много по-вещи и простветени хора от нас.
Как да вярвам на нещо недоказано. Как . Това наричам бягане от реалността.Какво общо пък имат доказателствата? Ами ей тъй, ако искаш и целиш да станеш праведна чети и вярвай, и накрая вярата сама ще дойде при теб защото тя е дар. Но с тоя си начин на мислене няма да стигнеш надалеч.

NomNomNom
02-05-2011, 17:26
Не ща да съм праведна. Не виждам причина да правя нещо, което не искам, или да се въздържам от нещо, което искам да правя, без да има причина.
Разбирам, че вярата ви кара да се чувствате добре , за вас си е , радвам се.
Но да си дойдем.

Ама как да повярваш на нещо, което не си видял с очите ти, не си усетил със сърцето си , както се казва , и нещо, за което доказателства няма.
Какво ми е лошото на мисленето, че търся постоянно причини и доказателства ?

Nam3less3
02-05-2011, 17:30
Не ща да съм праведна. Не виждам причина да правя нещо, което не искам, или да се въздържам от нещо, което искам да правя, без да има причина.
Разбирам, че вярата ви кара да се чувствате добре , за вас си е , радвам се.
Но да си дойдем.

Ама как да повярваш на нещо, което не си видял с очите ти, не си усетил със сърцето си , както се казва , и нещо, за което доказателства няма.
Какво ми е лошото на мисленето, че търся постоянно причини и доказателства ?Вярата се усеща в сърцето, тя е знание, тя е доказателство, няма как да ти обясня с думи :D
А не търси доказателства за невидими неща.

NomNomNom
02-05-2011, 17:32
Защо? :D

Nam3less3
02-05-2011, 17:33
Защо? :DЗащото така, ако искаш да станеш вярваща :D

NomNomNom
02-05-2011, 17:39
Защо? :DЗащото така, ако искаш да станеш вярваща :D
До колкото знам за начинът ти на живот - оферта си е :D

Nam3less3
02-05-2011, 17:45
Защо? :DЗащото така, ако искаш да станеш вярваща :D
До колкото знам за начинът ти на живот - оферта си е :DРазбира се, това ти дава нов светоглед и по-добър живот, е най-вече си зависи от разума и съзнанието на човека де.

NomNomNom
02-05-2011, 18:39
Не трябва да е нито модел-анорексичка, нито да е мазно дебела, но трябва да има месце. Трябва да има баланс, толкова ли е трудно да се досетите, никой не иска много тънки или много дебели жени. Истината е по средата.
Мнението на неймлес за женската фигура ^

Не е ли важна душевността?
:D

Nam3less3
02-05-2011, 18:42
Не трябва да е нито модел-анорексичка, нито да е мазно дебела, но трябва да има месце. Трябва да има баланс, толкова ли е трудно да се досетите, никой не иска много тънки или много дебели жени. Истината е по средата.
Мнението на неймлес за женската фигура ^

Не е ли важна душевността?
:DЗнаех си че някой ше го намери :razz:
Е нали става въпрос за ФИГУРАта, т.е. за физическото тяло :D

Wits
02-05-2011, 18:47
Мнението на неймлес за женската фигура ^

Не е ли важна душевността?
:D

Ще те цитирам:

"Второзаконие 25:11-12

Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение. На жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, а да бъде мълчалива. "

Жените са по нисши същества, те са като червенокосите=>нямат души. Надявам се че не си толкова разочарована, все пак Бог ти е дал живот. Сега отивай да си изпълняваш задълженията(което включва, да направиш сандвичи на всички от форума).

NomNomNom
02-05-2011, 18:51
Ти си трай, да не дойда у вас да ти покажа к'де спи дявола и коя е неговата кучка.

02-05-2011, 19:11
Мнението на неймлес за женската фигура ^

Не е ли важна душевността?
:D

Ще те цитирам:

"Второзаконие 25:11-12

Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение. На жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, а да бъде мълчалива. "

Жените са по нисши същества, те са като червенокосите=>нямат души. Надявам се че не си толкова разочарована, все пак Бог ти е дал живот. Сега отивай да си изпълняваш задълженията(което включва, да направиш сандвичи на всички от форума).

Това с женомразието не пасва ли точно с рептилския манталитет...? Точно те са женомразци....не намирисва ли само това, че нещо не е наред...? - Разделяй и владей!!!

А неймлес, човек ти неможеш да почустваш силата и душевността на атеизма...но как да обясняваш на някой, който няма да вдене защото не вярва в истинстинското атеиско божество...

Nam3less3
02-05-2011, 21:00
А неймлес, човек ти неможеш да почустваш силата и душевността на атеизма...но как да обясняваш на някой, който няма да вдене защото не вярва в истинстинското атеиско божество...Най-сетне малко качествен хумор от твоя страна.

02-05-2011, 21:35
А неймлес, човек ти неможеш да почустваш силата и душевността на атеизма...но как да обясняваш на някой, който няма да вдене защото не вярва в истинстинското атеиско божество...Най-сетне малко качествен хумор от твоя страна.

Каза човека-фен на Къци Въпцаров и проповядващ неговите възгледи и хумор...