PDA

View Full Version : Не се чувствам на мястото си...



Fickle
02-05-2011, 17:24
Е..опитвах се да свикна, да се променя..просто не мога. Не се чувствам където принадлежа.. на 17 години съм, живея с майка ми, баба ми и дядо ми, баща ми не съм виждала с години(това е друг въпрос).
Просто..ако за мен някои неща са съвсем нормални, то за тях не са. Те не могат да ме приемат такава, каквато съм. Нямам нищо против тях - напротив, толкова години се грижат за мен и съм заобиколена от любов, дори прекалено много, защото ме носят на ръце..
Но това нещо не мога да го преодолея.. Примерно, карам мотор. Малък. Искам да си взема по-голям, за което не искам пари или помощ, а просто съгласие. Не че не ми се разрешава, но се почва с едни определения "ти не си в ред";"не може ли като другите момичета да гледаш гримове, а не мотори"....
Това е най-малкото...
Не знам какво да направя, не съм като тях...явно повече съм се метнала на баща си и като не откривам нищо мое в тях не се чувствам там, където принадлежа..Живеем в съвсем различни светове - бих казала че съм широко скроена, нямам нищо против никой - всеки може да бъде какъвто е, независимо от същността си... Но НЕ - и тук идва на ред едно консервативно мислене, ограничено дори бих казала...
Просто исках да споделя ; ) Някой ако има същия проблем ще очаквам да се включи в темата .. :)

jump897
02-05-2011, 19:02
Хм, чудесно си се изразила..Ами опитай в компания с хора с твоите интереси..нищо, че ще се намерят повечко момчета.Събирай се с такива,каквито ти допадат, не обръщай толкова голямо внимание на мнението на вашите\пак им имаш мнението впредвид,но не толкова навътре да го вземаш\..Азз вкъщи сам долу горе така..Нашите не слушат музика като моята..Не им харесвало как се обличам..а това е начин на обличане на всяко момче..не че си нямам собствен стил,ноо някък .. казват : тия дънки не ми харесват..че да не ги носят те.. :-D ..И така де,ако решиш, говори с най-близкият от семейството за проблема,белким те разбере.И все пак си на 17, карай я по-самостоятелно и.. помъчи се да игнорираш мнения, които смяташ за излишни, но не и да игнорираш всяко мнение..мисли си за мнението на вашите спрямо теб и си го обясни до някаква си степен,а и да си го правила, не е проблем да помислиш пак..|на почти 13 съм, не се чуди мн за логиката ми :-D | Успех! :)

Fickle
02-05-2011, 19:28
На 13 години според мен е напълно в реда на нещата да се чувстваш така - минаваш през всякакви стилове, докато намериш това с което би могъл да изразиш себе си, но на 17 един вид започвам да утвърждавам личността си и .. докато живея с това семейство ще ме боли заради тези работи ...
Компанията - да, предимно мъжка, намирам разбирателство кога съм с приятели, но единственото мнение, което ме засяга е това на семейството ми.. защото каквото и да стане те винаги ще бъдат част от моя живот и аз от техния ..

GD
02-05-2011, 19:40
А не си ли се замисляла за ко са против този мотор по големия? И другото което е те са ти семейство и никога няма да ти мислят лошото и ги слушай. ;)

RaisedOnRock
02-05-2011, 19:45
Welcome to the Friend Zone! :razz:
Сега сериозно,и моята ситуация е подобна.Живея с майка ми и баща ми,ама и с двамата не се разбирам кой знае колко.Имат коренноразлични мнения от моето...Спрямо всичко.Ама вече толкоз ми пука.
И какво като искаш мотор?По-добре мотор,отколкото силикон,като повечето.Според мен не се променяй.Недей.Щом те обичат,би трябвало да те приемат такава,каквато си.Просто са по-консервативни.Ти се опитай по някакъв начин да ги убедиш,че това,че си различна не е нещо лошо.Щом те обичат,ще те приемат. :) А дори и да не те приемат-голяма работа.
Спокойно,рано или късно всеки човек намира своето място.И ти ще го намериш.
И отново ще повторя-не се опитвай да се промениш.Всеки човек е уникален по своему.Повечето хора,за да не са разични,стават като другите и изгубват себе си.Не го прави. :)

kyka1
02-05-2011, 20:19
Те ти мислят доброто и се притесняват за тебе :) Мисля, че е напълно нормално :)

geranium
02-06-2011, 06:43
Няма как да променим това тяхното консервативно, ограничено мислене. :? Баща ми също е притежател на такъв вид нагласа и просто следва едно примирение. Стига те да не натякват своето мнение, нито пък ти да натякваш твоето, всичко ще бъде наред.
Просто и двете страни трябва да си премълчавате, кажи им, че ти е станало ясно вече, че не харесват желанието ти, но въпреки това ти ще си вземеш по-голям мотор. Покажи им, че ги разбираш по някакъв начин, но преценяйки ситуацията, все пак ще послушаш себе си. За да има мир и любов, трябва да им показваш, че уважаваш мнението им и че най-малкото си помислила върху думите им, въпреки че правиш точно това, което те не желаят. :)

VaMpiRKaTaaa
02-06-2011, 07:04
Просто не им обръщай внимание на коментарите.
И щом те нямат нищо против да си земеш мотор,какъв е проблема?
Те просто се притесняват за теб,например да не катастрофираш.

jump897
02-06-2011, 08:54
Просто не им обръщай внимание на коментарите.
И щом те нямат нищо против да си земеш мотор,какъв е проблема?
Те просто се притесняват за теб,например да не катастрофираш.
точно.. това последното.. Това е да не катастрофираш.. Тук трябва да се вслушаш.. Тва че може да караш , не значи че всичко е готово..Помисли си..ако стане нещо на тях кво ще им бъде.сама каза те са ти семейство :)

Fickle
02-06-2011, 10:36
Това за мотора просто беше пример. Въпроса е в това, че не могат ад ме приемат каквато съм и съответно аз тях :|..

jump897
02-06-2011, 17:18
хихи човечето е убиец..амии..най-добрее прави каквото смяташ за добре и се събирай с добри фр :)