PDA

View Full Version : "Мисля, че трябва да живеем заедно"



atornadomeetsthevolcano
02-05-2011, 21:24
Ще започна с кратък увод: С приятеля ми съм от една година.. връзката ни е много сложна.. тя е съвкупност от събирания и раздели, всъщност.. но го обичам, а и знам, че и той ме обича, просто характерите ни нямат нищо общо, освен че и двамата сме инати. Та на въпроса. Преди седмица спах у тях, на следващия ден докато се приготвяхме да излизаме, той, както си обуваше тениската изтърси "Вземи си донеси 1 четка за зъби и няколко дрешки, като оставаш у дома да не влачиш торби насам- натам" аз го пгледнах задълбочено, защото той не е от типа твърде обвързващи отношения..премълчах си. Минават се 5 минути,точно си бърках в окото със молива и той съвсем спокойно каза "Ако майка замине за Гърция да живее при баща ми и остана сам ще се преместиш при мен, нали?" Значи.. за протокола и двамата сме на 18! Знам, че вероятността майка му да замине е 70%..а досега не сме говорили за такова нещо, защото аз с нея не се разбирам.. пък и мисля, че сме малки. Той не е от хората, които лесно се обвързват, остане ли да живее сам у тях ще стане Содом и Гомор..ох, повече исках да споделя, защото това ме тормози, мисля, че сме малки за подобно нещо, и двамата учим ..
вие кво мислите

w0sh
02-05-2011, 21:29
Ако не трябва да се издържате сами не виждам как може едно съжителство да ви попречи.

Не е като да плащаш наем, да подпишеш договор.

TheBeliever
02-05-2011, 21:34
Нищо няма да загубиш ако пробваш.

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-05-2011, 21:57
ако не се чувстваш готова говори с него по въпроса .... няма какво да ти настоява ( :

VaMpiRKaTaaa
02-06-2011, 01:53
Пробвай.
Нищо не губиш.
А и не сте толко малки.

BlindedAngel
02-06-2011, 06:30
По принцип нищо не пречи да опитате, но като чета какво си написала оставам с впечатление ще не го искаш много много.Твое си е решението, но хората са казали "насила хубост не става" 8)

ivcheto0o
02-06-2011, 07:10
Нормално е да си уплашена,но може да опитате,не сте толкова малки.

FromAutumToAshes
02-06-2011, 07:45
както си обуваше тениската

:lol: :lol:

По темата - много ти е рано, ти си едва на 18 години.

anonymous708973
02-06-2011, 08:03
Не от тези, които лесно се обвързват, но ти го е предложил. Два пъти.
Вместо да си направи бардак у тях, той иска да живеете заедно. Би трябвало да се чувстваш поласкана :)

BlindedAngel
02-06-2011, 09:28
Не от тези, които лесно се обвързват, но ти го е предложил. Два пъти.
Вместо да си направи бардак у тях, той иска да живеете заедно. Би трябвало да се чувстваш поласкана :)
Аз съм "за" бардака, нищо лошо не виждам там 8-)

nepowtorima
02-06-2011, 10:27
както си обуваше тениската

:lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: АА... не това ме разби.. :D :D


Иначе по темата.. не ти е чак толкова рано, опитай да поживееш 2, 3 дена с него, ако не ти хареса.. се махни.. Апък и не е на 100%, че майка му ще замине..

VaMpiRKaTaaa
02-06-2011, 10:39
Аз съм "за" бардака, нищо лошо не виждам там
Мъже....=мърльовци... 8-)

nepowtorima
02-06-2011, 15:14
Аз съм "за" бардака, нищо лошо не виждам там
Мъже....=мърльовци... 8-)

:smt023 :smt023 :lol:

quexxe
02-06-2011, 15:26
Мисля, че трябва да си поговорите и да бъдеш по - смела. : )
Много съфорумници не са смели в действията си и именно затова пускат теми тук, като в повечето след едно кратко премисляне на обстоятелствата се подразбира каква би била "крачката напред".

Може би, приятелят ти иска да се пробва с "обвързването". Позволи му да го направи. Казваш, че сте малки? То някои хора твърдят, че на 38 им е рано да се женят. :lol:

Вероятно имаш усещането дали е "точният". Действай. И успех от мен.

anonimchetou
02-06-2011, 16:23
Според мен трябва да се оставиш на течението. Каквото стане- стане. Заедно сте едва от 1 година. Повярвай с месеците нещата се променят,гледната точка също, отношенията , всичко поне според моите наблюдения. Просто бъдете си заедно както сте били до сега, а времето ще покаже какво ще става.

anonymous708973
02-06-2011, 17:50
Аз съм "за" бардака, нищо лошо не виждам там
Мъже....=мърльовци... 8-)

Имах предвид друг вид бардак 8-)

umri
02-06-2011, 18:42
бардак-whorehouse, публичен дом.

Пичът е на път много да се прецака. Откажи му предложението, за да му го спестиш... Свободен апартамент.. тва увеличава йеб'аемостта с 50%

anonymous708973
02-06-2011, 20:11
Баш тва имах предвид. За бардака като пълна разтурия, мръсотия и прочее мисля, че се подразбира.
Пич. Свободен апартамент. Постоянно. Ако бях аз, моменталически да съм отворила публичен дом. 8-)
Имайки предвид, че е от трудно обвързващите се, за въпросния си е бая голяма стъпка.

RoSKo0o0
02-06-2011, 20:59
Моите съболезнования!

cherinka
02-06-2011, 21:01
и моя напоследък ми говори за съвместни съжителства, само че разликата е, че иска да се изнасяме на квартира.
мен понеже ме плаши всичко си му казах той да се изнесе като иска, ък ще се виждаме отделно, чат пат ще си преспивам у тях и това е. Закъде се е разбързал.

От друга страна, пък, е приятно да си жъткаш с някой.
Не знам, и аз съм раздвоена, и аз мислех да пускам тема 8-) 8-) 8-)

FairYoFdaRknEsS
02-06-2011, 23:51
Какво лошо има да живеете заедно... Нито сте малки, нито ви е рано... В днешно време хората на 18 по 2 деца имат :D То си е лично твое решение дали ще живееш при него. И едва ли е имал предвид да ти дава ключ от дома си ами по скоро да оставаш по-често в тях, защото майка му няма да я има. Знаеш ли колко много хора искат точно това, а на теб ти се предлага на тепсия. Сграбчи го и виж какво ще стане! Нищо не губиш! ;)

modjodjodjo
02-07-2011, 01:21
Незнам, ама според мен 18 годишна възраст не е точно за съжителство на семейни начела. В крайна сметка замисли се че един ден ще заживееш с някой мъж за цял живот и няма да има отърване, та защо ти се иска толкова да избързваш. Сега ще ти предстоят най-хубавите години, а именно студентските. Твои колеги и колежки ще те канят на купони, по дискотеки ще ходите и не вярвам да не ти се излиза толкова често.
Представи си следната ситуация. Излизаш една вечер с приятели и закъсняваш. Твоя приятел си казва: ок, няма никакъв проблем. Следващите няколко вечери пак закъсняваш, и тъй като съжителството с човек, с който имате любовни взаимоотношение е трудно, той ще почне да се сърди и ще трябва да му даваш постоянно обяснение какво правиш и къде си била. Един вид ставате нещо като семейство. А както знаеш любовта в първите няколко години е доста ревнива.
Вие ходите от една година, което е доста време, но пък и не чак толкова. Имай в предвид, че когато виждаш един човек по 20 часа в денонощието, е напълно възможно да си писнете и да почнат караници за щяло и нещяло. Сещам се и за други минуси, но няма да ги напиша, че поста стана много дълъг.
Иначе това да оставаш по няколко дена в тях си е друго нещо, така даже ще видиш, накъде отиват нещата, но да живееш за постоянно не го смятам за много приемливо, точно на тази възраст, когато вятър те вее на бял кон. Когато човек успее да си нареди живота и започне да мисли за деца, тогава вече няма накъде, но сега поне недей да миеш чорапите на друг. :)

ThePowerOfLove
02-07-2011, 13:00
Според мен ще бъде готино да оставаш за по 2-3 поредни вечери, но не и да се изнасяш там. По-скоро това е възможност да се виждате по-често, но не и да живеете заедно. Няма лошо да правиш примерно така през седмицата у вас, петък събота и неделя при него :)

scanadal
02-07-2011, 15:13
А според мен си търси някой да му пере мръсните чорапи 8-) след като майчето замине за чужбина.
А сега сериозно.Помисли,ако наистина се изнесеш при него ще трябва да се грижиш за домакинството-всичко свързано с чистене,пране,готвене.Това, разбира се не е нещо неприятно,но всички онези дребни неща,които са свързани с това,може да поохладят тръпката между вас.Освен това,имате ли достатъчно пари,за да поемате разходите си по съжителството.Ти работиш ли?А той?
Сладко и повече от страхотно е да се събуждаш сутрин до любимия човек,но мисля,че сте все още прекалено млади,за да започвате съвместен живот.

kikatta
02-07-2011, 19:12
Нищо няма да загубиш ако пробваш.

+1.. ;pp

puppynka
02-08-2011, 11:22
Според поста ти - не си готова. Много го мислиш.
Когато аз заживях с приятеля ми, дори за миг не се колебаех (но сме заедно от 4 години, а живеем заедно от няколко месеца). Ако го обичаш и си сигурна в него-какво те спира?

Luscious_Heart
03-21-2011, 19:14
Ейш, че това си е мечта. :-) Баси якото е да живеете заедно... Само като си представя.. 8)

anonymous708973
03-21-2011, 19:18
И като се окаже, че тоя човек има някакви ужасни навици, свързани с дома си, ще видиш колко е приказка.

Обичам го, обаче ако трябва да живея с него, ще се побъркам. ВАЛМА от прах се търкалят в стаята му - никакво впечатление. Сяда да чопли слънчоглед директно върху масата... Не е като да е мърляв попринцип, обаче въобще не му прави впечатление...

Но пък... да се събуждаш до тоя човек всяка сутрин... :smt007

Take_That
03-22-2011, 14:57
Аз не виждам какво лошо има в това да живеете заедно щом се обичате, друг е въпроса ако ти не си готова на такава крачка, тогава трябва да си помислиш, но ако и от двете страни има желание за подобно нещо (а така, както казваш явно от негова има) не пречи да опитате :)