PDA

View Full Version : Допустими норми за телго и ръст...



snac
02-06-2011, 10:17
Здравейте! Искам да ви помоля, някой да пусне нещо като таблица за тегло и ръст ( в допустими стойности).
И да ви попитам, аз съм момче на 13 години висок съм- 167 и тежа 59-60 кг. Това нормално ли е ? Искам да сваля още малко корема. Преди 3 години наистина беше много зле и пред 4-5 месеца се стегнах и свалих 10 кг. . Правих много упражнения и някоя друга диета. Направим г/д някаква форма, но искам тотално да сваля корема и излишните килограми. Не знам дали растът и килцата ми са нормални, приятелите ми казват, че нямам нужда от повече, но просто мисля, че ги е страх да ми го кажат в очите.
Моля, кажете ми дали съм в норми и как мога да отслабна още 4-5 кг ( искам да сваля основно корема). Поизморих се да ходя на фитнес и да правя диети и сега съм вечно гладен...
Моля, ако някой може да ми каже някоя по-лека програмка. Ще съм му много благодарен!
Поздрави,
SnAc!

gabi7u
02-06-2011, 10:26
aбе какви норми, какво нещо..
На всеки човек килограмите му стоят по различен начин, няма универсал.
Може да си като вейка, но с тежки кокали ..

Сваляй ако мислиш, че имаш за сваляне.
По-хубаво пусни една снимка, ние тука ще ти кажем дали са ти много, няма пестим критика..

suNnykaty96
02-06-2011, 10:36
Ако смяташ, че си дебел, направи диета, и като достигнеш желаните килограми, почни да живееш здравословно - забрави за всякакви боклуци като чипс, вафли, мазни баници, дънери, а хапвай неща, които те засищат и са ти вкусни, а същевременно не се пълнее от тях. Например аз нa обяд често ям пилешка пържола или риба, zалена салата и филийка диетичен препечен хляб. И ми е много вкусно. Разбира се, веднъж седмично може да си позволяваш нещо което ти се яде като пица, шоколад, чипс, но само един път седмично, примерно..... неделя, или когато ти си решиш.
А за корема - прави коремни преси, само че повечко, примерно един мой приятел ги правеше три пъти по 50 и определено имаше ефект.
((:

snac
02-06-2011, 11:10
Да знам...
Аз преди правех по 80 коремни по 4 пъти дневно и по 40 лицеви по 4 пъти дневно и забравих за тези вредни "ястия". Въпросът е че вече се изморих. Започнаха ръцете да ме болят, вече не мога да правя много лицеви. Другото е че
Просто не се чуствам добре физически, та за това искам нещо по-леко.
Има ли такъв вариянт или няма.
Благодаря за отговора!

infusion
02-07-2011, 17:52
Ходи да тичаш 2-3 пъти/аз честно казано не го правя :D/ в седмицата, прави Табата - това е метод, който позволява свалянето на мазнини до 9 пъти по-успешно от тичането. Закусай мюсли или овесени ядки и пази горе-долу някакъв режим от 2000 калории максимум на ден. Аз също бях по-пълничък(на килограми), но външно не личеше много, защото имам набита фигура и повечето беше отишло в раменете. За близо месец свалих има няма 7-10 см. от талията, както и от ханша с тази програма. Преди време и аз като теб се уморих от скапани лицеви опори и коремни преси, от които се добива само издръжливост, но нищо не мърда. Коремните преси дори могат по-скоро да ти навредят, отколкото да ти помогнат, защото кръста се натоварва много, а за да се свалят мазнини си трябва цялостно сваляне - не става само там, където искаш. Та от тях в крайна сметка нямаше налице подобрение. Скачал съм дори 2-3 месеца без резултат(скачах по 15-20 минути три дни в седмицата и ходех на бокс), но в крайна сметка явно тогава си връщах доста от мазнини след тренировки, защото умората е ужасна :D Затова те напътствам да пробваш горенаписаното, защото съм сигурен за първи път, че дава наистина добър резултат.

shupishup
02-08-2011, 07:13
апф, момче на диета - :? . Започни да спортуваш, диетите са за момичетата :)

FuckingFreak
02-08-2011, 09:54
^ и кой го постави това ограничение ?! Ако има тлъстини само със спорта освен да стегне мускула няма много да му се получи :?
И стига с тези "диети" , по-добре спри газирано,сладко,тестено,пъ жено и започни да ядеш по малко, но на често и здравословно. Яж плодове, зеленчуци, месо, белтъчини и спортувай и ефектът няма да закъснее..