PDA

View Full Version : Класическа китара ?



Xanibal
02-06-2011, 10:29
Здравейте,Аз съм левичар и се чудя какво представлява класическа китара за левичари..обикновенна китара с обърнати струни..т.е. 1та струна става последна ли ?
Мерси предварително.

DesireToFire
02-06-2011, 11:14
Ъъъ взимаш си нормална и просто сменяш ръцете.. Натискаш прагчетата с дясната и така.

Inkognoto
02-11-2011, 15:10
същата е, но просто са сменени струните, както ти си написал :)

iLovePussyJuice
02-11-2011, 18:43
Ъъъ взимаш си нормална и просто сменяш ръцете.. Натискаш прагчетата с дясната и така.не давай такива идеи :D
че ше вземе да те послуша :lol:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

принципно т'ва "обръщане" на струните не е много полезно, защото улея за 1ва струна на горния мост е доста разширен, защото преди това там е била 6та струна и се получава един неприятен допълнителен звук 8-)

отделно при не всички китари, даже при повечето "обръщането" не се състои в смяната на струните и съответно новото им разположение :)
а е доста по-тегаво xD

има си китари направени за левичари, по-рядко се срещат по магазините, но не е като да няма :-o
отделно може и да се поръча някаква

http://whyguitar.com/images/left-handed-electric-guitars-image.jpg

http://www.ronlindeman.com/gibson%20%20Les%20Paul%2059%20Standard.jpg

никаква разлика ли не виждате? 8-)

до 12то прагче ок, ами след това? 8-)

по-приложимо е въпросното обръщане при китари със симетрични тела (предимно акустични има такива)

ledenakrasota
02-11-2011, 18:47
Не знам да има такива у нас!Имам съученици китаристи-левичари и си свирят със стандартната.

Аз самата също пиша с лявата ръка. :) На цигуларите също не им създава проблем.Просто се свиква. :)

iLovePussyJuice
02-11-2011, 18:53
искаме още компетнтни мнения! :D

BladeDancer
02-11-2011, 19:31
Попринцип си има специални китари за левичари. По-лесно е а и .. струните са си създадени за мястото си ( като "всяка жаба да си знае гьола").

Xanibal
02-12-2011, 20:06
мисля ,че ще мога да свикна..,но трудна работа :D знам ,че има и китари за левичари ,но до колкото знам са 2но по скъпи и доста по рядки от стандартните..ех да беше прието за дефоут лявата рака за всички хора а не дясната :D

4o4ina
02-13-2011, 08:49
същата е, но просто са сменени струните, както ти си написал :)

iLovePussyJuice
02-13-2011, 09:09
аз к'во ли се хабя да обяснявам... :\
трошете си главите, боли ме чепа за вас :D