PDA

View Full Version : Искам Аборт!



mariam18
02-06-2011, 13:31
На 18 съм. Бременна съм, искам аборт. Нашите не знаят не знам какво да правя. Искам аборт, някой знае ли къде и колщко ще ми струва?

TheBeliever
02-06-2011, 13:40
Щом имаш 18 не ти трябва разрешение от родител. Цените са около 150-200лв. Отиди при гинеколога си той ще ти препоръча къде да направиш аборта.

SmilezZz
02-06-2011, 16:59
"Цените варират между 7 лв. и 400 лв. При процедурата има опасност от трайни увреждания." Novinar.net

"Максималният законов срок за извършване на аборт е 12 седмици след забременяването, оптимално е процедурата да се извърши между седмата и осмата седмица. Пациентките остават в лечебното заведение един предобед. Преди манипулацията задължително се извършва преглед, при който се установява срокът на бременността, разположението на матката. Проверява се и за евентуални инфекции и се предписва лечение, в случай че е нужно. Обикновено по време на процедурата се използва пълна упойка. С помощта на специални инструменти се създава достъп до маточната шийка и каналът на матката се разширява. Самият аборт се извършва с кюрета, след което с вакуум се изсмуква съдържанието и се прави ревизия за остатъци от бременността."

"Абортът може да доведе до непредвидени усложнения..В резултат от лошото почистване на матката тя получава възпаление. Усложненията водят до две извънматочни бременности и стерилитет."
Източник - http://www.novinar.net/news/kolko-struva-abortat_MTQ2OTsxNw==.html

Така,че помисли добре..Това си е наистина СЕРИОЗНО решение и трябва да помислиш добре..Препоръчвам ти и да поговориш с родителите си... Уверявам те,че ще те разберат и ще бъдат зо теб..

britzy
02-06-2011, 17:27
Пак си помисли - http://www.teenproblem.net/news/s/26420.html :? :? :? :? :?

SmilezZz
02-06-2011, 18:33
^ Тъкмо щях да го постна..
Авторке помисли сериозно..

ThisIsMe
02-06-2011, 18:41
Помисли отново,макар че според мен си много малка за деца,ама да си мислила на време.Съгласие от родител не е нужно,затова можеш да направиш аборта сама,без да казваш на родителите си,но решението е твое.

NomNomNom
02-06-2011, 19:30
Тя си е решила какво да прави, изпитва вина и страх, не й ги насаждайте още повече.
Попитай в някоя болница наоколо.

darkPaladin
02-06-2011, 20:11
защо искаш да абортираш няма нищо срамно в това да имаш дете

Red_Hair
02-06-2011, 20:13
абортът за мен специално е егоистична постъпка на страхлив човек,който лишава от възможността едно човешко създание да се запознае и да види света,като не му позволява да се бори сам за оцеляването си и не му дава шанс за това,съветът ми е да го задържиш и кажи на вашите аз съм убеден,че ще застанат зад теб каквото и да решиш.бъди мъдра когато дойде момента да вземеш това решение,защото абортът крие рискове,дори и направен от професионалист,не се позовавай на чужди мнения,сама трябва да направиш изборът за бъдещето си и дано да е правилния УСПЕХ :)

PullMeCloser
02-06-2011, 22:12
абортът за мен специално е егоистична постъпка на страхлив човек,който лишава от възможността едно човешко създание да се запознае и да види света,като не му позволява да се бори сам за оцеляването си и не му дава шанс за това,съветът ми е да го задържиш и кажи на вашите аз съм убеден,че ще застанат зад теб каквото и да решиш.бъди мъдра когато дойде момента да вземеш това решение,защото абортът крие рискове,дори и направен от професионалист,не се позовавай на чужди мнения,сама трябва да направиш изборът за бъдещето си и дано да е правилния УСПЕХ :)

Глупости.А сигурно е много яко на 18 да родиш,когато току-що си завършила гимназия,да родиш бебе,което няма да искаш и да съсипеш всички амбиции и мечти,които си имала.Разбира се,няма нищо лошо в това да задържиш бебето,стига да го искаш и да можеш да му дадеш любов,но само любовта не стига,нужни са пари за храна,дрешки,памперси,коли ки,кошари и какво ли още не на едно бебе.Ок,ти можеш да си го позволиш,аз мога да си позволя и някой друг също може,обаче ако няма кой да ти помогне финансово,какво?С едно никакво образование нищо не можеш да станеш,за някакви мижави пари ще работиш,които няма да ти стигат да си платиш сметките,а какво остава да гледаш бебе и себе си.Аз ако забременея сега,твърдо правя аборт.Няма начин да задържа бебето,имам мечти,които са на път да станат реалност и не смятам да провалям всичко заради едно бебе,което дори още не е бебе,когато се прави аборта.И не само амбициите ми,а и това,че не съм готова да бъда майка,едно малко човече,което ще родя,само би ме прецакало за момента и за следващите 2-3-4 години.Може да звуча гадно и коравосърдечно,но това е.

Иначе до авторката,щом си пълнолетна,няма нужда родителите ти да знаят.Само не си прави някакви нелегални аборти и тн.Ако искаш бебето и ако можеш да му осигуриш всичко нужно,няма лошо да го задържиш.

modjodjodjo
02-07-2011, 02:27
Застани пред родителите ти и им разкажи всичко. Кажи им, че си можела да скриеш всичко от тях, но тъй като за теб са най-скъпите ти хора на света си решила да им кажеш всичко. Колкото и да ти се сърдят отначало, бъди сигурна, че ще оценят това, че си им казала, ще те подкрепят и ще ти помогнат да направиш правилния избор. В никакъв случай, като застанеш пред тях недей да ревеш и да се тръшкаш..

darkPaladin
02-07-2011, 08:24
абортът за мен специално е егоистична постъпка на страхлив човек,който лишава от възможността едно човешко създание да се запознае и да види света,като не му позволява да се бори сам за оцеляването си и не му дава шанс за това,съветът ми е да го задържиш и кажи на вашите аз съм убеден,че ще застанат зад теб каквото и да решиш.бъди мъдра когато дойде момента да вземеш това решение,защото абортът крие рискове,дори и направен от професионалист,не се позовавай на чужди мнения,сама трябва да направиш изборът за бъдещето си и дано да е правилния УСПЕХ :)

Глупости.А сигурно е много яко на 18 да родиш,когато току-що си завършила гимназия,да родиш бебе,което няма да искаш и да съсипеш всички амбиции и мечти,които си имала.Разбира се,няма нищо лошо в това да задържиш бебето,стига да го искаш и да можеш да му дадеш любов,но само любовта не стига,нужни са пари за храна,дрешки,памперси,коли ки,кошари и какво ли още не на едно бебе.Ок,ти можеш да си го позволиш,аз мога да си позволя и някой друг също може,обаче ако няма кой да ти помогне финансово,какво?С едно никакво образование нищо не можеш да станеш,за някакви мижави пари ще работиш,които няма да ти стигат да си платиш сметките,а какво остава да гледаш бебе и себе си.Аз ако забременея сега,твърдо правя аборт.Няма начин да задържа бебето,имам мечти,които са на път да станат реалност и не смятам да провалям всичко заради едно бебе,което дори още не е бебе,когато се прави аборта.И не само амбициите ми,а и това,че не съм готова да бъда майка,едно малко човече,което ще родя,само би ме прецакало за момента и за следващите 2-3-4 години.Може да звуча гадно и коравосърдечно,но това е.

Иначе до авторката,щом си пълнолетна,няма нужда родителите ти да знаят.Само не си прави някакви нелегални аборти и тн.Ако искаш бебето и ако можеш да му осигуриш всичко нужно,няма лошо да го задържиш.

забрави бащата децата не се правят само от един човек

PullMeCloser
02-07-2011, 10:49
абортът за мен специално е егоистична постъпка на страхлив човек,който лишава от възможността едно човешко създание да се запознае и да види света,като не му позволява да се бори сам за оцеляването си и не му дава шанс за това,съветът ми е да го задържиш и кажи на вашите аз съм убеден,че ще застанат зад теб каквото и да решиш.бъди мъдра когато дойде момента да вземеш това решение,защото абортът крие рискове,дори и направен от професионалист,не се позовавай на чужди мнения,сама трябва да направиш изборът за бъдещето си и дано да е правилния УСПЕХ :)

Глупости.А сигурно е много яко на 18 да родиш,когато току-що си завършила гимназия,да родиш бебе,което няма да искаш и да съсипеш всички амбиции и мечти,които си имала.Разбира се,няма нищо лошо в това да задържиш бебето,стига да го искаш и да можеш да му дадеш любов,но само любовта не стига,нужни са пари за храна,дрешки,памперси,коли ки,кошари и какво ли още не на едно бебе.Ок,ти можеш да си го позволиш,аз мога да си позволя и някой друг също може,обаче ако няма кой да ти помогне финансово,какво?С едно никакво образование нищо не можеш да станеш,за някакви мижави пари ще работиш,които няма да ти стигат да си платиш сметките,а какво остава да гледаш бебе и себе си.Аз ако забременея сега,твърдо правя аборт.Няма начин да задържа бебето,имам мечти,които са на път да станат реалност и не смятам да провалям всичко заради едно бебе,което дори още не е бебе,когато се прави аборта.И не само амбициите ми,а и това,че не съм готова да бъда майка,едно малко човече,което ще родя,само би ме прецакало за момента и за следващите 2-3-4 години.Може да звуча гадно и коравосърдечно,но това е.

Иначе до авторката,щом си пълнолетна,няма нужда родителите ти да знаят.Само не си прави някакви нелегални аборти и тн.Ако искаш бебето и ако можеш да му осигуриш всичко нужно,няма лошо да го задържиш.

забрави бащата децата не се правят само от един човек

Да,разбира се,и бащата.Има мъже,които биха подкрепили приятелките си,но и такива,които директно ги режат,ако не искат бебе и приятелката им реши да ги задържи.И не поемат никаква отговорност...все пак дори и да зареже приятелката си,детето си остава негово...

scanadal
02-07-2011, 11:28
Аз пък те съветвам да родиш малкото човече :)

SmilezZz
02-07-2011, 13:54
защо искаш да абортираш няма нищо срамно в това да имаш детеТо,че няма - няма..Но ние наистина забравихме да попитаме какво мисли бащата по въпроса,иска ли малкото човече или не..И имат ли финансовото положение и голямото търпение,което ще бъде нужно,когато дойде детето..

marin4itu
02-07-2011, 14:55
Аз ако забременея сега,твърдо правя аборт.Няма начин да задържа бебето,имам мечти,които са на път да станат реалност и не смятам да провалям всичко заради едно бебе,което дори още не е бебе,когато се прави аборта.

Това, че не е "бебе", не означава, че не е живо същество.. Сърчицето му започва да бие от 18 до 21 ден.. Разправяш, че не си готова да бъдеш майка.. Не мисля, че има жена, която да се чувства напълно готова! Затова притежаваме майчински инстинкт.. нали си чувала? :)

Авторке, хубаво си помисли.. Ако го родиш, като порасне ще идва и ще ти се гушка и ще ти казва "Мамо!" с невероятна усмивка, която само тя ще ти трябва, за да ти направи деня прекрасен! Един ден ще ти благодари, ако не направиш аборт, защото това дете дължи живота си на теб! Не просто дете, а твоето дете!

Винаги съм си мислела, че когато забременея, ще си заобичам детето още докато е в корема ми.. Мисля си, че чувството би било прекрасно..

PullMeCloser
02-07-2011, 15:30
Аз ако забременея сега,твърдо правя аборт.Няма начин да задържа бебето,имам мечти,които са на път да станат реалност и не смятам да провалям всичко заради едно бебе,което дори още не е бебе,когато се прави аборта.

Това, че не е "бебе", не означава, че не е живо същество.. Сърчицето му започва да бие от 18 до 21 ден.. Разправяш, че не си готова да бъдеш майка.. Не мисля, че има жена, която да се чувства напълно готова! Затова притежаваме майчински инстинкт.. нали си чувала? :)



Ок,съгласна съм,но интересно как се хвана само за тази част.Да,така е,гадно е и винаги ще съжалявам,че съм го махнала,но няма как да родя бебе на този етап в живота ми.Бих се справила финансово,това не е проблем.Проблем е,че на този етап не искам бебе.И няма как да гледам бебе.Отговорна съм,но в момента единственото,за което искам да нося отговорност,съм аз.Да,егоистично.Разбира се,по-нататък ше имам бебе,просто АКО забременея сега,няма да го задържа.

Пак до авторката:Наистина,ти говори ли с приятеля си?

marin4itu
02-07-2011, 16:33
Направи ми впечатление, че го каза, някак си грубо, затова. Имаче, да, няма лошо да имаш амбиции и да се придържаш към тях, няма лошо и да плануваш бъдещето. Но ако се случи все пак си е съдба (аз вярвам в съдбата) и трябва да я приемем. Едно дете би било повод само за радост. Не те упреквам, нямам право, нито пък споря. Съвсем добронамерено пиша. :)

Иначе интересно наистина какво стана с авторката?

PullMeCloser
02-07-2011, 16:51
Направи ми впечатление, че го каза, някак си грубо, затова. Имаче, да, няма лошо да имаш амбиции и да се придържаш към тях, няма лошо и да плануваш бъдещето. Но ако се случи все пак си е съдба (аз вярвам в съдбата) и трябва да я приемем. Едно дете би било повод само за радост. Не те упреквам, нямам право, нито пък споря. Съвсем добронамерено пиша. :)

Иначе интересно наистина какво стана с авторката?

Не,не го казах грубо,или поне не съм искала да звуча така,просто това е,което мисля.Аз съм планирала нещата идеално и както казах,всичко е на път да се осъществи,за това момента не е подходящ.И разбира се,ще помисля преди да махна бебето,ще говоря с приятеля ми,ще обсъдим заедно положението.И ще ми е трудно да направя аборт,пък и съм адски емоционален и чувствителен човек и всяко по-тежко събитие се запечатва в съзнанието ми,но...Казах си всичко в предишните постове. :) И аз пиша добронамерено,обсъждаме просто,не се караме,да не помислиш нещо.

marin4itu
02-07-2011, 17:46
Да между другото и това го има, голяма емоционална следа остава в съзнанието на жената. И аз съм като тебе много емоционална и затова така разсъждавам. Малко на чат го обърнахме обаче да ти кажа :D
Пожелавам ти наистина да успееш с начинанията си, обаче ще те посъветвам да не планираш всичко, остави и нещо спонтанно да става :P