PDA

View Full Version : Изсветляване на косата



twilightHeart
02-06-2011, 14:49
Бях чувала за един метод с лайка, но никъде не беше обяснен как точно .. Също така знаете ли други начини за изсветляване на косата с домашни продукти ?

shupishup
02-06-2011, 20:04
Ууу и аз искам отговор на това : D

herassmant
02-07-2011, 06:54
И аз се интересувам! Ще следя темата :)

vIKToriYa
02-07-2011, 07:39
аз съм чувала за метод за изсветляване с мед... нз обаче до колко ще се получи
Необходими продукти: чист мед, вода (най-добре дестилирана, или слабо минерализирана вода с pH 7), както и чаена лъжичка от едно от следните: смляна канела, кокосово масло, зехтин). Всичко се използва при стайна температура. Точното съотношение е 1:6 (1 с.л. мед към 6 с.л. дестилирана вода, като в зависимост от дължината на косата може да използвате по-голямо количество). Добавете 1 чаена лъжичка канела, или кокосово масло, или зехтин. Нанесете равномерно върху мокра коса (подсушена с хавлия), и задължително покрийте с найлонова шапка или фолио, а отгоре – с хавлиена кърпа. Оставете на косата си за час, а след това измийте обилно с вода.


Как действа? Естественият мед съдържа глюкоза и ензим, синтезиран от пчелите - glucose oxidase.
Сам по себе си медът няма как да произведе тази реакция. За да е активен, glucose oxidase се нуждае от pH от 5.5 до 8.0;
Човешката кожа има относително високи стойности на pH и натрий. При контакт на меда с кожата, те активизират ензима glucose oxidase, а той отделя от глюкозата 2% хидроген пероксид- причината за антибактериалните свойства на меда. Тъй като се отделя бавно и е в ниска концентрация, хидроген пероксид, добит от мед, не уврежда косата....


или пък съм чувала с лимон ... то е същото както с лайката само че при лимона ( измиваш и коата ии изтискваш ссока от лимона в/у нея и излизаш на слънце поне 1 час трябва от само себе и да изсъхне - това съм го пробвала но после косата ми беше една твърда,миришеща на лимон и на клечки от захарта в лимона... и я изкъпах отново) а с лайката е ето така: (4 шепи сух липов цвят се заливат с 1л вода. Оставя се да ври половин час. След като изстине, се прецежда.
Нанасяш без да плакнеш и после пак излизаш на слънце) за други методи не се сещам освен боя.. - най-ефективния :P :)

andreaaaaa
02-07-2011, 09:02
Това с меда деиства ли ??? Моля ако някои го пробва да пише дали наистина става така