PDA

View Full Version : Леко глупава ситуация



Extremescream
02-06-2011, 17:19
Не пускам често теми,а и тук не търся съвет,защото да бъда честна,няма кой знае какво да се направи по въпроса,но все пак ми се иска да си излея душата в писмен вид.
Та,преди известно време се запознах с едно момче.Харесахме се,обаче поради множество обстоятелства (като за начало,че обичам приятеля си и нямам намерение да го оставя) не сме заедно,но както и да е.Той замина в чужбина,комуникирахме си по скайп,говорихме си,не е като да сме се държали само като приятели,защото идеята е,че евентуално някога може и да стане нещо (ако множеството обстоятелства изчезнат).Казва ми как не би ме забравил лесно,как го радвам много и тем подобни,като и двамата си бяхме изяснявали многократно,че не сме влюбени един в друг.В един хубав слънчев ден ми вика 'Благодаря ти за всичко,изчезни от живота ми.Не може и дори приятели да бъдем,защото пак ще се стигне до чувствата.',като може би няма и седмица преди това ми казваше,че му липсвам.
И от тогава абсолютен игнор на съобщения и каквото и да е.Не ми е кофти,че съм загубила евентуално гадже (много евентуално),но ми е криво,че по неясни и идиотски причини загубих приятел,на когото много държа,защото беше до мен в един доста ужасен период с приятеля ми.
Да,май си излях душата.Благодаря на всички,които си загубиха времето да ми четат изблиците на нервност,раздразнение и леко сдухване.Може и да драснете по един ред с мнение.
Иииии да,лека вечер. :D

quexxe
02-06-2011, 17:23
Чакай, госпожице, кого обичаш в крайна сметка? Как става това с двете момчета. Обясни на мен, старомодната и леко объркана от поста ти.

Extremescream
02-06-2011, 17:33
Нененененене,работата е там,че държа на това момче,но повече като приятел (май темата беше за друг раздел тогава,ама както и да е :D ).
Избор между двама просто не е имало,а и да има,няма да избера това момче.Но поради разни причини,държа на него и ми е криво,че дори не знам как е в момента.

quexxe
02-06-2011, 17:40
Нененененене,работата е там,че държа на това момче,но повече като приятел (май темата беше за друг раздел тогава,ама както и да е :D ).
Избор между двама просто не е имало,а и да има,няма да избера това момче.Но поради разни причини,държа на него и ми е криво,че дори не знам как е в момента.

А ти си сигурна, че съществува приятелство между момиче и момче? Аз не споделям това мнение. И твоят случай е поредният пример, който ме уверява в това. :P

Усмихни се и го забрави. Щом е било "приятелство" и дори съвсем за миг, толкова невинно, ей толкова мъничко, не си го пожелала за себе си, то ще ти бъде лесно да го забравиш. ^^ Пий една бира от мен, съфорумнице.

GLaDOS
02-06-2011, 17:42
Еми ,ако разбрах правилно ,ситуацията е следната :
Уточнили сте си че повече от приятелство не може да има .
Той изглежда има чувства към теб .Знае че няма шанс и просто се изолира от теб за да не става по-гадно.
Аз лично бих направил нещо подобно ,понеже да си с човека който искаш и да не може да го имаш ,е все едно сам да си забиваш нож ...

*Извинявай за тъпия комент ... тая вечер не съм във форма да се изказвам 8-)

shadow4e
02-06-2011, 17:53
Усмихни се и го забрави. Щом е било "приятелство" и дори съвсем за миг, толкова невинно, ей толкова мъничко, не си го пожелала за себе си, то ще ти бъде лесно да го забравиш. ^^ Пий една бира от мен, съфорумнице.
В случая е явно, че го е пожелавала, но и да не беше, това какво общо има с лесното забравяне. Теб не те ли боли, когато близък приятел те нарани? А в случая да ти липсва.

TheBeliever
02-06-2011, 17:53
Явно той е таял надежди за нещо повече и търпението му се е изчерпало. Ако ти е ценен като приятел ще ти е трудно, но е по-добре да не го търсиш. Не му подхранвай напразните надежди.

Аз вярвам в приятелството между двата пола, изпитала съм го и продължавам да му се радвам, но с известни условия. И едно от тях е да няма привличане при никой от двамата. В този слуай явно не е така.

На мен друго ми е непонятно. Как докато обичате някого успявате да се "харесате" с друг. Може би аз не съм нещо в ред, но когато обичам човека до себе си няма как да изпитам чувства към друг. Не казвам, че ставам сляпа за противоположния пол - нищо подобно. Но започна ли да обмислям връзка или интимни отношения с друг, значи чувствата ми към партньора са изстинали.

Extremescream
02-06-2011, 18:04
Ами в случая с него за запознахме,когато бях в неясна положение с приятеля ми,не знаех дали още иска да е с мен,не знаех дали изобщо ще останем заедно.
Да,момчето наистина си го пожелавала не само като приятел,но повече ме боли,че ми се налага да разбирам как е,дали си е взел изпитите успешно и други съвсем елементарни неща от фейсбук >_<
Упорита съм и му пиша от време на време по скайп,ама никаква реакция няма.Мисля,че дори и не ми чете съобщенията,защото един път наистина ми се наложи да го питам за нещо,което не засягаше мен или него,а един приятел (за следване).И да,криво ми.

AniBG
02-06-2011, 18:14
Явно той е таял надежди за нещо повече и търпението му се е изчерпало. Ако ти е ценен като приятел ще ти е трудно, но е по-добре да не го търсиш. Не му подхранвай напразните надежди.

Аз вярвам в приятелството между двата пола, изпитала съм го и продължавам да му се радвам, но с известни условия. И едно от тях е да няма привличане при никой от двамата. В този слуай явно не е така.

На мен друго ми е непонятно. Как докато обичате някого успявате да се "харесате" с друг. Може би аз не съм нещо в ред, но когато обичам човека до себе си няма как да изпитам чувства към друг. Не казвам, че ставам сляпа за противоположния пол - нищо подобно. Но започна ли да обмислям връзка или интимни отношения с друг, значи чувствата ми към партньора са изстинали.
+1!! Тук става нещо подобно на "Имам си съпруг и любовник..." Любовта няма граници, можеш да създаваш повече, когато си поискаш, но не мисля, че може да обичаш двама наведнъж при такива обстоятелства! При това, че очевидно момчето таи някакви чувства към теб, но не е искал да разваля приятелство ви като ти ги признае, но явно не се е сдържал... :? А относно това какво да направиш (ако не знаеш как да постъпиш) според мен ще е редно да го оставиш и да не му обръщаш внимание, и ти да го ингорираш и вероятно, ако наистина има някакви симпатии и го е грижа за теб ще се свърже отново с теб! :wink:

Extremescream
02-06-2011, 18:20
Основната идея е,че като се върне в България,ще се видим и тогава ще видим какво ще стане,приятели ли ще си оставаме или изобщо няма да си говорим.Просто ми се вижда доста глупаво повече от половин година ни вест,ни кост и накравя 'Дай да се видим.'

TheBeliever
02-06-2011, 18:32
Съществува и варианта да е имал чувства към, заради които е поддържал това приятелство, но да ги е преодолял. Ако единствената причина да поддържа контакт с теб е била надеждата за нещо повече, при евентуална загуба на интерес е нормално да прекрати отношенията ви.

Extremescream
02-06-2011, 18:35
Точно това е,че ако беше загубил интерес,щеше да ми каже.Както той ми обясни 'Аз все някога ще си намеря момиче тук,не искам тогава да те нараня,като ти кажа 'еми сори,намерих си друга,нищо няма да излезе'.Ако имаше друга,не виждам лошо поне приятели да сме.

П.П:Това май е единствения подфорум,където няма нападки от рода 'Много си кух/куха,вземи се гръмни.'За което,поклон.

kikatta
02-06-2011, 18:35
Еми ,ако разбрах правилно ,ситуацията е следната :
Уточнили сте си че повече от приятелство не може да има .
Той изглежда има чувства към теб .Знае че няма шанс и просто се изолира от теб за да не става по-гадно.
Аз лично бих направил нещо подобно ,понеже да си с човека който искаш и да не може да го имаш ,е все едно сам да си забиваш нож ...

*Извинявай за тъпия комент ... тая вечер не съм във форма да се изказвам 8-)

+1.. ;dddd

AniBG
02-06-2011, 18:36
Съществува и варианта да е имал чувства към, заради които е поддържал това приятелство, но да ги е преодолял. Ако единствената причина да поддържа контакт с теб е била надеждата за нещо повече, при евентуална загуба на интерес е нормално да прекрати отношенията ви.
Съгласна. ;-) Погледнато отстрани ти го интересуваш, но трябва да поговорите за това, какво точно чувства и дали изобщо тези чувства съществуват още... Просто трябва да му разбереш намеренията му, оттам нататък ти си правиш сметка, ако и ти чувстваш същото към него (ако ситуацията е такава, че той те харесва) дали да продължиш вече съществуващата си връзка или да опитоаш с него! Решението си е изцяло твое... :)

Extremescream
02-06-2011, 18:41
Бях му казала,че докато си дойде ще ме е забравил вече (в кръга на ебавката).При което ми каза 'Е как ще мога да те забравя?'
Просто нищо не подсказваше,че съм му омръзнала или нещо друго.Реших,че може да съм го обидила нещо,но май няма за какво.

TheBeliever
02-06-2011, 18:48
Не е задължително да има друга, за да спре да те харесва. И защо си толкова сигурна, че ще ти каже ако загуби интерес? Може цялото ви "приятелство" за него да е било стратегия за сближаване с цел връзка. При това положение той не би се задоволил с приятелство и би предпочел (според мен) да прекрати всякакви контакти.


И пак оставам силно озадачена как може да твърдиш, че обичаш гаджето си и същевременно да имаш уговорката, че като се върне еди-кой-си ще видите дали ще се получи нещо между вас. Наистина не го разбирам това.

Extremescream
02-06-2011, 18:53
Уговорката е като си дойде,да се видим.Ако съм сама,би било хубаво да опитаме.Но иначе,приятели.

AniBG
02-06-2011, 18:54
...Може цялото ви "приятелство" за него да е било стратегия за сближаване с цел връзка.
Разби ме направо, като някакъв детектив в криминален сериал си... :razz: :razz:

bratignat
02-06-2011, 18:54
Не си изгубила приятел - някой ден, когато облаците се прояснят, отново ще се засечете. Можеш да се радваш, че човекът е откровен. Явно си пада по теб повече, отколкото казва и не иска да се разкъсва знаейки, че си с друг.

Extremescream
02-06-2011, 19:01
Ами наши общи приятели,които го познават значително по-дълго от мен,също твърдят,че имал по-силни чувства,отколкото си признава.А и беше ми казвал как не иска да ми разваля връзката....Но не знам,все някога ще се видим,все някога ще се разберем.Просто ми се искаше да си излея мъките в интернет пространството.
Отново,този подфорум ме изуми с липсвата на обиди и тровене.

bratignat
02-06-2011, 19:22
Съмнително, а?"Има нещо гнило в Дания", но нищо датско в село Гниляне.

GLaDOS
02-06-2011, 19:25
Ааа недей да хвалиш ,защото не се знае кой дебил ще зкочи 8-) .

Еми незнам ,ама за мене работата е ясна ... просто момчето не иска да те кара да избираш ,защото както каза ти няма да го избереш ... а това е кофти тръпка .
Приятелство е много трудно да държите ,точно заради това че той не те вижда като приятелка ...
Ако мислиш че няма шанс , по-добре не го измъчвай ,просто го остави ... в такъв случай само времето ще си каже думата.

TheBeliever
02-06-2011, 19:48
...Може цялото ви "приятелство" за него да е било стратегия за сближаване с цел връзка.
Разби ме направо, като някакъв детектив в криминален сериал си... :razz: :razz:

Хахаха, за жалост подобни филмови сценарии са доста често срещани. Именно заради такива индивиди е трудно да се повярва в съществуването на приятелство между момче и момиче.

strave
02-06-2011, 19:51
Омайвал те е твърде дълго и като е видял,че в крайна сметка няма да зарежеш сегашният приятел те е оставил.Въпроса,че е можел да постъпи друго яче предвид на факта,че май ти не си особено безразлична към него,но той с е преценил.

Extremescream
02-06-2011, 20:44
Е да,то нямам и кой знае какъв избор де.Ще видим,има време дотогава.А сега-да мисля за сесията :D .

BGbullet
02-06-2011, 21:55
В подобна ситуация съм и аз като изключим гаджето и това, че съм момче. Приятели сме с едно момиче от класа и то доста добри бих казал, но евентуално се влюбих в нея. Опитвах се някак си да спра всякакъв контакт с нея, но уви - не мога. Явно той като е в чужбина е успял някак.. Но може именно да е влюбен в теб и като си мисли, че няма да се получат нещата, то това е единствения начин за него да те забрави.

gegata15
02-06-2011, 22:45
както обича да казва баща ми - " Плувай бе ла*но залено " :)

Eclipsercho
02-06-2011, 23:02
Ок..

Първо, замисли се наистина за връзката си.. За чувствата и намеренията, които имаш към сегашното ти гадже..
Както каза една колежка по-горе, не мога да си представя да съм влюбен и просто ей така да се "харесам" с някое друго момиче.. И ако стане, то наистина трябва да се позамисля на къде ми отива връзката..

Свободно говориш за това, как ако си "сама" като приятеля се прибере, би пробвала. Какво по дяволите е това? Имаш връзка от година, а свободно приемаш идеята след време (малко при това) да не си с този човек до себе си, та даже си решила с кой ще пробваш.

Ще се виждате да се изяснявате. Не можел да те забрави. Ако съм на гаджето ти ще му смажа главата на тоя сваляч. Наистина ли си мислиш, че ще си останете приятели? След всичко, което ти е казал? Най-много наистина да ти развали връзката ако постоянно излизаш с него и се навърта около теб.

Има една мъдра поговорка - От двата стола на земята. Както обясняваш, че не би зарязала приятеля си заради този, така казваш, че си го харесала, че не искаш да го губиш, че би пробвала ако "обстоятелствата" (така ли наричаш връзката си и ЩО за връзка е това?! ) не били на лице..

Първо реши какво искаш от всяко от двете момчета, после бъди искрена и с двамата, пък тогава прави каквото сметнеш за добре.

quexxe
02-07-2011, 04:04
Усмихни се и го забрави. Щом е било "приятелство" и дори съвсем за миг, толкова невинно, ей толкова мъничко, не си го пожелала за себе си, то ще ти бъде лесно да го забравиш. ^^ Пий една бира от мен, съфорумнице.
В случая е явно, че го е пожелавала, но и да не беше, това какво общо има с лесното забравяне. Теб не те ли боли, когато близък приятел те нарани? А в случая да ти липсва.

Казах го с ирония. : ) Затова казах да се почерпи с бира. Но, може би, тя не гаси мъка с алкохол. Знам ли. Аз лично търся утеха между чашките.

/Колкото до приятелите - много съм хладна и е твърдо вероятно да ми мине за ден - два.