PDA

View Full Version : Хормони



IntrAbolic
02-06-2011, 18:25
Здравейте.На 14 години съм и искам да споделя нещо с вас.Още от малък започнах да се развивам бързо, за което много се кефя.За възрастта си съм доста висок 1.75-76см и тежа 86кг.Тренирам усилено и до някаква степен професионално бодибилдинг, също се занимавам и с баскетбол, но любителски.Храня се изключително много, спазвам високобелтъчен режим, съчетан с ВВД.Исключително силен съм, окосмен, имам огромни обриви и мастни образувания по лицето, а също и брада, от което остановявам, че имам изключително високи нива на тестостерон.Не знам, това не е нормално за годините ми.Четох за някакъв преждевременен пубертет, при който децата се развиват по-бързо, но след това спират и остават сравнително по-ниски от другите.Това доста ме стресна, защото аз очаквам да стана доста висок(татко е 1.84, майка 1.70).Мисля, че съм дал доста информация за себе си, ще се радвам да чуя и вашите мнения за развитието на ръст и изцяло.Мерси предварително

LifeFitness0
02-06-2011, 19:00
Не си кой знае колко висок.Аз съм на 16(даже още ненавършени) а съм с 10-11см по-висок,но за разлика от теб лицето ми е чисто(сравнително) и съм много слабо окосмен.Не знам, дали ми е много тестостерона ,но имам заложба за хубаво тяло.
Не мога да кажа,но не си ли малко тежък?На 175см 85кг ако са само мускули си е направо за състезание. :-D
И надявам се никнейма ти да е просто съпадение с името на продукта. :-D

IntrAbolic
02-06-2011, 20:15
Е, все пак си с 2 години по-голям.На моите години колко беше висок?Как се разви през тези години?От класа съм втори по височина, има само едно момче, което е 1.85 и е по-високо от мен.За такива мутанти няма какво да говорим...И да, името засега е само съвпадение с продукта, рано ми е за азотни буустъри.

Red_Hair
02-06-2011, 20:36
щом си метър и седемдесет и горница значи няма вероятност да си най-нисък в семейството,хипофизата ти вероятно е по-активна от нормалното,за това имаш по високи нива на соматотропния хормон и на тестостерона а и + това и тренираш ии споко всичко е наред и не се кефи много за брадата няма да влезеш в гинес,един приятел с който съм от 1ви до 12ти клас започна да му расте в края на 6ти клас ;)

IntrAbolic
02-07-2011, 11:06
Мерси за отговора, Red_Hair.А относно преждевременният пубертет какво мислиш, има ли вероятност да си остана същият и да не се развия?Искам да чуя и други мнения.Всеки да се чувства открит да пише :)

bloodysunrise
02-08-2011, 13:58
Човек, не си сам. И аз съм на 14, страшно окосмен, че и с брада... Към 1.77 съм, 66кг. Тренирам обикновено със собствено тегло и нередовно на фитнес.
Това е, поне се надявам, че тоя тестостерон ми помага до известна степен в мускулната хипетрофия.

IntrAbolic
02-09-2011, 11:29
Ок.Искам да чуя още мнения, така че пишете

awerw
02-09-2011, 13:53
абе не си мутант сега всички сме такива само дет килограмите са ти малко в повече

Horrificus
02-09-2011, 22:04
Това с изоставането са пълни глупости... Не смятам, че имаш изключително високи нива на хормони, по-скоро чувствителни рецептори - като при мен.. цялото ми лице е обринато и като направя тежък клек или тежка тяга ми излизат пъпки дори и по краката (аз също се занимавам с бодибилдинг). На твоята възраст нямах почти никакъв тестостерон, сега съм на 17 и хормоните бушуват. Не слушай другите за килограмите, следи си бодифета % и си продължавай с диетата. На тази възраст не ти трябва нищо друго освен храна, сън и тренировки! Един съвет-пии много вода, за да могат протеините да се усвояват, да не стане като при мен-примах по 250 грама белтъчини на ден и не пиех грам вода-карах само на мляко и цялото ми лице беше подпухнало заради неразградената храна... Поздравявам те за избора ти- бодибилдингът е не само най-съвършеният СПОРТ, но и най-съвършеният начин на ЖИВОТ!

IntrAbolic
02-10-2011, 10:15
Мерси.Пия доста вода, около 4 литра и отгоре.Можеш да ми следиш дневника, който водя в един сайт, ако ти е интересно http://www.bb-team.org/forums/viewthread/47381.Иначе всички само простотии ми разправят...Бил съм се развил сега и изведнъж съм щял да спра, което не е вярно.Вярвам в себе си и изобщо не ми пука.