PDA

View Full Version : Гинеколог



Qupid
02-06-2011, 19:32
Здравейте!
Имам нужда от помощ.
Значи на 16 години съм, от Варна, но уча в София. От известно време искам да пия противозачатъчни, но трябва да отида на гинеколог. Прибирам се рядко във Варна, веднъж на няколко месеца, а личната ми е там. Искам да отида на частно с София, но искам да ми кажете малко по-подробно как стоят нещата? Искат ли някакви документи от родител? Колко г/д вземат?

пп: Освен анти-бебе ефекта, искам да ги използвам и за облекчаване на обилната и болезнена менструация.

Благодаря предварително за отговорите!

gandalfepi4
02-06-2011, 21:13
а искаш ли да научиш първо че тея хапченца не са джели бони и не е много удачно да ги третираш като такива?

BeastLover
02-06-2011, 21:16
Аз па съм от Чепинци,ма уча в Петърч и ми тряа аспирин.Кажете добър бар в района.

anonymous708973
02-07-2011, 07:39
а искаш ли да научиш първо че тея хапченца не са джели бони и не е много удачно да ги третираш като такива?

Защо плюеш момичето? Много добре знае, че не са бонбони. Не виждаш ли, че иска да й ги изпише гинеколог, а не да ги взима на своя глава?

kalpazanka
02-07-2011, 19:01
^Ако ще Светият синод да й ги предпише, страничните ефекти остават!

NaKeD
02-08-2011, 13:48
Аз па съм от Чепинци,ма уча в Петърч и ми тряа аспирин.Кажете добър бар в района.
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

NomNomNom
02-08-2011, 14:21
Зарежете авторката, моето положение е подобно , но за да не пускам друга тема.
Някой може ли да ме насочи към добър гинеколог в София , рядко се прибирам, а трябва да отида на профилактичен скоро. Не ми пречи да отида при моя, но не ми се бие толкова път.

П.П: Не съм на 16, не ща 'апчета.

JustAdream
02-08-2011, 15:34
Ако сте студенти имате право да си промените личния лекар по всяко време. Трябва да идете в здравната каса в съответния град дават ви едно номерче и с него - при която докторка искате да ви стане лична. Тя ще ви даде направление. Аз уча във Варна и така си смених личната. Много по удобно е, защото нямам възможност да пътувам по 5 часа или да давам излишни пари за частно, при положение че си плащам осигуровките. А за хапчетата мога да ви кажа - ако нямате спешна нужда от тях не ги пийте. За в бъдеще можете да си имате големи проблеми заради тях. Има хиляди други начини за контрацепция... Но по здравословни причини (проблемен цикъл) лекарите ги изписват като лечение, а не котрацепция. Поне приятелките ми, които ги взимат, го правят точно заради това.

AniBG
02-09-2011, 08:44
Съгласна съм с мнението на JustAdream! ;-) А противозачатъчните не съм чувала да се ползват срещу облекчаване на болките преди менструация... :-o Аз също имам болезнена менструация, но с противозачатъчни да се тъпча заради това - не... :o

nikitka_
02-09-2011, 13:24
На мен са ми предписвали противозачатъчни,заради болезнена менструация!И мога да ви кажа,че наистина помагат в това отношение,но аз издържах само 2 седмици.Не се чувствах добре и ги спрях.
Иначе по темата.. Не ти трябват никакви документи от родител.След анамнеза и преглед гинекологът ще прецени кои противозачатъчни са най-добре да приемаш.Прегледът,предпола гам, ще ти излезе около 20 лв. , ако нямаш направление.

anonimchetou
02-09-2011, 14:41
Съгласна съм с мнението на JustAdream! ;-) А противозачатъчните не съм чувала да се ползват срещу облекчаване на болките преди менструация... :-o Аз също имам болезнена менструация, но с противозачатъчни да се тъпча заради това - не... :o

Когато приемаш противозачатъчни е възможно менструалните болки да отслабнат и самият цикъл да минава по-леко :) Естествено идеята на противозачатъчните всички я знаем и тя със сигурност не е по-лек цикъл, но защо не? Разбира се това е така само при някои момичета.Аз например съм изпила точно 1 хапче. На следващия ден започна да ми се повдига. Също така не трябва да се пуши ако се приемат противозачатъчни.