PDA

View Full Version : Нападение,самоотбрана = проблеми?



Waterpolo1997
02-07-2011, 16:59
Имам въпрос,значи да предположим, че ви нападат в себе си носите бокс,какво е по-добре да направите при положение, че противника ви е по-бърз от вас.Ще го ударите с бокса по крака за да се забави или ще го хакнете в главата и вероятно ще бягате или ще го пребиете от бой.Нямам намерение да се замесвам в бой,просто питам. И ако се случи нещо може ли после да си имате разправии с полиция,съд и така нататък при положение, че сте се отбранявали с бокс

Jus7DreamBoy
02-07-2011, 20:34
ами по добре е да го удариш в мутрата с бока и докато е на земята палиш кеца и бягаш така и полицията не може да ти каже нищо но това е ако той те е ударил или нещо такова .

gab4ooo
02-07-2011, 20:43
удряш го в корема към слабините и кат той се наведе от болка го буташ или го удряш по гърба много е ефикасно ама внимавай

ibojilow
02-09-2011, 17:29
Първо ако те спрат за проверка и намерят бокса в теб или ще ти го вземат или в най-лошия случай ще те заведат в най-близкото районно, докато не дойде мама или тати да те вадят и ще те питат защо го носиш в теб..

Второ ако те нападнат и противника е по-бърз от тебе удряй, не се цели в главата или в крака, защото в главата може да го пропуснеш леко или ако е жилав да ти избегне удара, а в крака най-много ако е близко до тебе да го разяриш повече и тогава вече няма да ти се вярва.. Той на момента от адреналина няма да усеща много силна болка, ще може да довърши това което е започнал. ( лично мнение )

Плюс това бокса е глупост, ще е някой 40 кила, ще го хакнеш в главата после ако си пълнолетен ще ходиш да го лежиш, ако не хиляди простотии по детски педалогически и прочие.. Но решението си е твое, ти ще си носиш последствията..

Наскоро в София беше станал един инцидент и момче (републикански по бокс) преди сам 4 момчета като 2 от тях имаха бокс.. Моя съвет е ако имаш свободно време и средства да се запишеш някой боен спорт, поне за самоотбрана, но не ти говора за Карате, ами за Muay-Thai, Kick-box .. Може и САМБО, тъй като това са спортовете който са най-близки до уличния бой.

Толкова от мен. :)

Jus7DreamBoy
02-09-2011, 19:28
като каза че сам пребил четирима някой помни ли лудия геш ?

VaMpiRKaTaaa
02-10-2011, 06:06
Удряш право в патката :D колкото и да е мощен и силен,един удар там и е на земята.

Jus7DreamBoy
02-10-2011, 07:15
Удряш право в патката :D колкото и да е мощен и силен,един удар там и е на земята.

шшшш там не се удря :smt018 :smt018

VaMpiRKaTaaa
02-10-2011, 11:12
Удряш право в патката :D колкото и да е мощен и силен,един удар там и е на земята.

шшшш там не се удря :smt018 :smt018
Аз ги удрям точно там с колянен удар :P ,ако не се държат като кавалери с мене :D
И после си знаят с мене урока 8-)

drumforyou
02-10-2011, 20:55
Ами виж това http://www.vavalu.net/wordpress/wp-content/uploads/2007/08/dim-mak-2.jpg
Аз лично предпочитам да ударя противника в подбедрената кост (точка №85 или 86) След това веднага в бедрения сплит(№66 или 67) и като за край му биеш един шут в лицето и нека после да се опита да си спомни какво е станало...
Иначе зарежи бокса. Това е признак на слабост.

Jus7DreamBoy
02-10-2011, 21:08
Удряш право в патката :D колкото и да е мощен и силен,един удар там и е на земята.

шшшш там не се удря :smt018 :smt018
Аз ги удрям точно там с колянен удар :P ,ако не се държат като кавалери с мене :D
И после си знаят с мене урока 8-)
пуу добре че си далеч 8-) няма опасност да се засечем надявам се :D

GregoryHouse
02-12-2011, 06:05
Да, ще си имаш проблем, ако имаш глупостта да удариш някой с бокс в главата. Правиха тестове на едно предаване. С пълна сила можеш да пукнеш череп.

Запиши се на бойни изкуства както казаха по-горе. Но аз лично предпочитам Джу-Джитсу или Тай-чи. Muay Thai, Kick-box, Karate i etc са твърде агресивни спортове и въобще не са създадени за самоотбрана.
Аз лично посещавах Джиу-Дижтсу, има доста полезни хватки, как да обезоръжиш противник, да го повалиш и такива неща.