PDA

View Full Version : Кутия



ponomen
02-07-2011, 18:26
Искам да попитам тази кутия добра ли е ? трябва ми кутия с много добро охлаждане на добра цена http://donsoft-bg.com/product.php?id_product=368 в момента съм с тази http://www.pazaruvaj.com/kutii-c3085/kme/cx-8058-p13831148/
въпросът ми е да остана ли с тази и да си взема вентилатор или да взема тази трендосник ????

Jus7DreamBoy
02-07-2011, 19:17
А защо не изрежеш твоята ? Един приятел така направи и се получи добре :)

ponomen
02-08-2011, 04:06
Меговата кутия такава ли беше ?как да я изрежа и къде ?

MaGuSs
02-08-2011, 06:16
Меговата кутия такава ли беше ?как да я изрежа и къде ?

Купуваш силни вентилатори съобразени със захранването,правиш им дупки отстрани кутията ,единия да изкарва,другия да вкарва въздух,правиш им едно копче on/off отпред кутията /като на снимката/ и се кефиш.

http://prikachi.com/images/941/2960941N.jpg

dimitar_ak
02-08-2011, 07:40
Това с дупките няма да стане. Трябва да има въздушен поток през дъното. На кутий с много вентилатори се слагат 2 групи. Задните обикновено засмукват а отпред изкарва, защото и вентилатора на захранването смуче.

ponomen
02-08-2011, 10:40
Да ясно ама въпросът ми е точно за този модел кутия каде да сложа?имам само на лявата страна и май там е 80мм не съм сигурен разтоянието от място за болт до болт е 10 см.за отзад не знам дали имам.Та ако си взема само за отлято препоръчайте ми модел о накъде да духа ??Захранването ми идва с тази кутия 450W drugite mi компоненти са двуядрен интел на 2.8 9600 асус сайлант 4х512 мб рам на 667 мхз искам просто по малко да бучи и да мога поне малко да клокна процесора

MaGuSs
02-08-2011, 16:55
Не си клоквай процесора ако не знаеш как става.За бученето виж кои вентилатори ти бучат и ги смени (при мен само на видео картата ми рпави проблеми).Другият шум идва и от харда,но за него вече не знам.Иначе добре се похвали с характеристиката на компа ти.Завиждам ти ...

ponomen
02-08-2011, 18:38
Проблема мие следния с въпросната кутияе поставена така в бюрото ми че само лявата и задната и предната страна са свобонди.Когато е напълно затворена предния път ми гртмна картата и вече не смея понеже мн се дигат оборотите.Сега като не е затворена се пълни с прах за 1 ден а си чистя стаята редовно.И си мисля дали да взема кутията в първия ми пост или да взема вентилатори така че да получава досатъчно въздух вътре ид а не се дави

Cybershot
02-08-2011, 19:19
Боже Господи......
Защо не му купиш памперс и лигавник? Ако искаш да клокнеш процесора си има специални охлаждания за процесора..... Ти си като оня индивид коко95. Иска да направи нещо, но не разбира какво прави и иска да го направи без грам знания......

MaGuSs
02-09-2011, 03:38
Боже Господи......
Защо не му купиш памперс и лигавник? Ако искаш да клокнеш процесора си има специални охлаждания за процесора..... Ти си като оня индивид коко95. Иска да направи нещо, но не разбира какво прави и иска да го направи без грам знания......

Дам коко95 беше мн луд и стана много известен :D :D

doomkillerr
02-09-2011, 07:59
Вариантите за по-добро охлаждане на процесора и намаляването на шума от вентилаторите, може да се постигне със смяната на радиатора на процесора, защото ако си с "Box"-сов охладител, няма да стане без още вентилатори и съответно повече шум. Тази кутия където беше я предложил от цена 30 лв. изобщо не е по-хубава от твоята! Хубавите кутии са скъпи! До колкото аз зная въздушния поток трябва да е от предната част на кутията към заднада, тоест от пред трябва да имаш един вентилатор разположен на подходящо място, който да вкарва въздух в кутията, а от задната страна вентилатор, който да издухва топлия въздух от кутията на вън от зад. Имаш вариант да си вземеш 120мм вентиратори и да ги пуснеш на 6 волта, щото на 12 ще бръмчат доста. И все пак основното е по-добрия радиатор за процесора, щом искаш и да клокваш!



Дам коко95 беше мн луд и стана много известен :D :D

Е как - то за него се носят легенди даже... :D

GregoryHouse
02-09-2011, 17:19
То ponomen е същата лейка. Въобще не се тормозете с него. Клоквай на тва захранване, охлаждане не ти тряя пич. Бичи на 4гхз и не го мисли!

ponomen
02-10-2011, 11:21
Значи проучих малко и мога да сложа 120 мм отзад и 80 мм от лявата страна.отпред нямам място за вентилатор.Охлаждането на процесора е бокс.Мисля да отделя макс 50 лв за един вентилатор 120 мм един 80 мм и един на процесора.Предложете ми какви

doomkillerr
02-10-2011, 13:42
Значи проучих малко и мога да сложа 120 мм отзад и 80 мм от лявата страна.отпред нямам място за вентилатор.Охлаждането на процесора е бокс.Мисля да отделя макс 50 лв за един вентилатор 120 мм един 80 мм и един на процесора.Предложете ми какви

Не каза обаче на какъв "сокет" е процесора - предполагам на LGA775 - Ако е така прегледай тези охладители (радиатор + вентилатор в комплект) >> Цък << (http://www.dekada.com/catalog/cpu-coolers-p4-lga-775-c-27_31.html?osCsid=db9dd7a515b6c6a8cd1331e04b75c103 )

Добрите охладители са от 30 лв. нагоре - да го имаш в предвид! Втулков вентилатор за кутията 120мм е около 10-12 лв. :)