PDA

View Full Version : пиша ви за 3 - ти път



gab4ooo
02-07-2011, 19:48
----------------

OnlyMeAndYou
02-07-2011, 20:09
:razz: ти маи нещо се правиш на забавна или какво :D . На колко си? Не знам какво ви е казала медицинската сестра ама маи имате нужда от нова.
Не е възможно да хванеш СПИН така лесно! Трябва да е имало полов контакт. Ако според теб целувката спада към него отиди на доктор да те прегледа добре ли си с главата :wink:

Iron4o
02-08-2011, 00:29
:razz: ти маи нещо се правиш на забавна или какво :D . На колко си? Не знам какво ви е казала медицинската сестра ама маи имате нужда от нова.
Не е възможно да хванеш СПИН така лесно! Трябва да е имало полов контакт. Ако според теб целувката спада към него отиди на доктор да те прегледа добре ли си с главата :wink:
Пфф.. при една афтичка или избив може да се предаде вируса на СПИН ! ;) Иии понеже се интересувам от медицина, мога да ти кажа, че само от 1 преглед не могат да ти кажат на 100%, че не си носителка или не си заразена с вируса. ;) Има си процедури, които продължават 6 месеца. :) Изследваш се и след 2 дни пак трябва да се изследваш, на третата седмица също, на третия месец, и на шестия месец !!! ;) Така, че нищо не е сигурно от това, което са ти казали, но не се притеснявай понеже е трудно да хванеш ХИВ, а и като гледам какво си написала, не ми приличаш на някое "леко" момиче ;)

gab4ooo
02-08-2011, 08:21
мерси аз знам че нищо ми няма ама нз просто за всеки случай питам

ThisIsMe
02-08-2011, 08:27
Как се предава СПИН ?

HIV се предава чрез обмяна на определени телесни течности - кръв, вагинални секрети, сперма и кърма. В реалността се срещат три основни ситуации на заразяване - по полов път, чрез ползване на общи игли или предаване на вируса от майката на детето.
Възприета е представата, че най-опасен е аналният секс, но фактите са, че HIV се предава и чрез вагиналния секрет. Най-малко опасности крие оралната любов, но тук от голямо значение е хигиената на устата. Разранен венец или развален зъб могат да станат причина за заразяване. В това отношение е много важно да се разбере, че смазващата течност, изпускана от пениса по време на ерекция (pre-cum), също съдържа опасна концентрация вируси.
Основното е, че за да Ви зарази, HIV трябва да проникне в кръвообращението Ви. Това означава, че по време на сексуален акт потенциална опасност съществува винаги, когато кръв, сперма, смазваща течност или вагинален секрет на партньора има допир дори с най-малко и незабележимо нараняване на вагината, ануса или устата.


ХИВ не може да се предава чрез социални и обачайни ежедневни контакти - вкл. ползване на общи домакински съдове, кърпи, спално бельо, плувни басейни, телефони, тоалетни. Вирусът изисква висока степен на интимност за да премине от един носител в друг. Такава интимност е сексуалният контакт. Следователно, познаването и правенето на безопасен секс е важно условие да предпазиш себе и и любимия човек от инфекция с ХИВ. Така ти лично получаваш шанс да участваш в спирането на разпространението на ХИВ. Колкото повече хора осъзнаят това и го правят постоянно, толкова по-успешна ще е защитата на младите хора от инфекцията.

SmilezZz
02-08-2011, 14:16
Да,възможно е да се заразиш със СПИН,ако приятелят ти е носител на това заболяване.. Но само ако има някаква рана на устната или както по-горе казаха - разранени венци,може да се предаде и на теб чрез целувка..И се предава по кръвен и по полов път..
И второто,което е - НИКОЙ без тестове не може да ти каже дали си носител на СПИН..

gab4ooo
02-08-2011, 17:03
вие не четете ли последното изречение казвам ви не ме плашете аз искам едно укоражаващо мнение за да спра да мисля глупости защото по тая логика аз кат мисля за секви болести и кво права и вие са ме плашите ебиму м*****а

Iron4o
02-10-2011, 01:54
вие не четете ли последното изречение казвам ви не ме плашете аз искам едно укоражаващо мнение за да спра да мисля глупости защото по тая логика аз кат мисля за секви болести и кво права и вие са ме плашите ебиму м*****а
.... ние сме реалисти, или поне повечето :D Плюс това щом питаш, ние се опитваме да сме максимално обективни ! ;) Защо не каза по-рано, че искаш просто няколко хубави думи ? :D :D

Iron4o
02-10-2011, 01:55
вие не четете ли последното изречение казвам ви не ме плашете аз искам едно укоражаващо мнение за да спра да мисля глупости защото по тая логика аз кат мисля за секви болести и кво права и вие са ме плашите ебиму м*****а
.... ние сме реалисти, или поне повечето :D Плюс това щом питаш, ние се опитваме да сме максимално обективни ! ;) Защо не каза по-рано, че искаш просто няколко хубави думи ? :D :D

evilgirl95
02-10-2011, 08:54
Боже мой не си болна от спин.... ако той е бил болен от спин а ти дори не знаеш дали е (шанса е минимален нали разбираш) щеше да се заразиш само ако в неговата слюнка има кръв... а повярвай ми ако имаше каквато и да е кръв ти щеше да усетиш... за какви простотии се притеснявате само то ако така е хващало спин... :shock:

SmilezZz
02-10-2011, 15:25
вие не четете ли последното изречение казвам ви не ме плашете аз искам едно укоражаващо мнение за да спра да мисля глупости защото по тая логика аз кат мисля за секви болести и кво права и вие са ме плашите ебиму м*****аЩом си пуснала такава тема - ще приемеш всякакво мнение..

kris4a
02-10-2011, 19:22
:smt102

radeberger
02-10-2011, 19:58
Ако сте имали афта и двамата може и да си хванала спин. НО ! При положение, че си в България, а не някъде из Африка, шанса да си нацелила спинозен с афта е толкова малък, че не си струва притеснението. ;)