PDA

View Full Version : Гаджето и баща ми....



sweetlove
02-08-2011, 13:26
Накратко:
С приятеля ми сме от година и 3 месеца заедно, в началото беше много нестабилна връзка, но мисля, че потръгна.. обичаме се.. няма ги детските номера като в началото. Сега най-големият проблем е баща ми.. всъщност той от самото начало е против.На моменти така избухва, затова, че не го оставям.. наказва ме, взичма ми телефона, спира ми интернета, не ми дава да излизам, заплашва ме че ще ме изгони от вкъщи и т.н. Така е известно време и пак всичко утихва.. и така повече от година.
Интересува ме мнението му, но мисля, че в случая това е мой избор.. при всичките ми опити да говорим и да се разберем той не ме слуша, а само ми вика.
Проблемът е просто че той не харесва приятелят ми.. мисля, че това е просто каприз и така ще бъде с който и да съм.
Снощи за пореден път ме заплаши, че ще ме накара да се изнеса щом толкова си го искам и не го слушам.
Не знам какво да правя... Много обичам и уважавам баща си, но не мога да пожертвам личното си щастие заради него. Със сигурност ако оставя гаджето ми после цял живот ще съжалявам.
Друг проблем е и че наскоро разбрахме, че баща ми е с високо кръвно. Не искам да го ядосвам и да го тревожа. Не бих си простила и ако му погубя здравето заради моите капризи....
Моля за съвет да взема правилното решение.

SmilezZz
02-08-2011, 13:31
Неговото не е само каприз..Иска да те предпази от лошия свят,но като гледа,че ти не се вслушваш в неговите съвети - действа по този начин..Честно казано в повечето случаи родителите излизат прави..Поне при мен е било така.... досега..
Просто аз си мислех,че той е идеалното момче..
...че това на баща ми е просто каприз,но той се оказа прав,за това да не го харесва..Но няма значение..
Просто поговори с него,поне ако си сигурна,че ще успеете да проведете един сериозен разговор..без да се карате..
Или просто недей да говориш при него за приятеля ти..Недей въобще да отваряш тази тема..Нали все пак си му казала,че си имаш приятел..
Успех.. ((:

w0sh
02-08-2011, 13:32
А замисляш ли се, че баща ти има причини?

Или не си го питала, а само си блъскала вратата и си казвала "ти не ме разбираш"

shadow4e
02-08-2011, 13:37
Баща ти какво изтква като причини и какво мисли майка ти по въпроса?

tochica
02-08-2011, 13:37
Не бих си простила и ако му погубя здравето заради моите капризи...

Не ми стана ясно за какви капризи говориш. А за високото кръвно - то прави хората раздразнителни, ама баща ти пък да се лекува. Има ли причина да не харесва гаджето ти, която да премълчаваш? Бащинската ревност и желанието да те защити от всичко възможно са ясни. Може да мисли, че си прекалено малка за гадже или за сериозна връзка. То и на 50 да станеш, пак ще си му дете. Говори с него :)

sweetlove
02-08-2011, 13:40
Първо.. никога не отварям тази тема, точно заради баща ми постоянно внимавам къде ходя с него, за да не ни види и да се дразни. Не мога да имам пълноценна връзка, за да не се ядосва той...
Второ.. Знам защо не го харесва. Според него той е "боклук" с голямо замочувствие и т.н. Нищо от това не е врно, не защото аз съм заслепена просто никой около нас не споделя това мнение, затова смятам, че тоа е просто негов каприз. И мисля и че възрастта му плаши баща ми - на 23 е, аз на 17..
Разбирам, че се притеснява за мен като родител, но ме поставя в много кофти положение щом даже иска да ме изгони...

tochica
02-08-2011, 13:44
Силно се съмнявам да те изгони - това означава да отидеш да живееш при гаджето. Жалко, че няма да можете да проведете нормален диалог и да се разберете.

w0sh
02-08-2011, 13:47
Значи той просто си мисли, че приятелят ти е боклук без явни причини.

Очевидно си заслепена, щом вече за 2-ри път отказваш да споделиш с нас защо 23 годишното момче не може да бъде боклук пред никого.

Не може да си на 23 години и да си праведен. Значи:

Или ти криеш нещо
Или приятелят ти крие нещо.

sweetlove
02-08-2011, 14:01
Баща ми няма конкретна причина да го смята за такъв и е единственият, който мисли така. Не съм заслепена, не го идеализирам, със сигурност не е перфектен, но аз обичам него. Мисля, че това е, което баща ми трябва да разбере, че това е моят избор.
Както казах не искам да му вдигам скандали и да се караме, страх ме е, прекалено краен човек е, не искам да му съсипвам здравето, но и не искам да се отказвам от любовта си..

Deni9688
02-08-2011, 15:05
според мен баща ти иска да те предпази :)

sweetlove
02-08-2011, 15:40
Това значи ли да оставя приятеля ми?

Luci
02-08-2011, 15:43
Според мене ти трябва сама да прецениш кое е по-добре... Баща ти може да иска да те предпази, но в случая не виждам от какво... Ти познаваш приятелят си по-добре от него, така, че всичко е в твои ръце :)

kikatta
02-08-2011, 16:00
А замисляш ли се, че баща ти има причини?

Или не си го питала, а само си блъскала вратата и си казвала "ти не ме разбираш"

+1...;pp
явно0 има уснование

bibi7352
02-08-2011, 16:02
Според мен трябва да говориш с него. Много сериозно. Кажи му, че не е никак хубаво от негова страна да те заплашва така. Все пак ти е баща и би трябвало да те подкрепя. А нали хората казват, че семейството са единствените хора, на които наистина можеш да разчиташ. Обясни му, че с приятеля ти просто излизате, не сте тръгнали да се жените и да имате деца и т.н. (дори и да сте). Накарай го да мисли, че просто в момента си падаш по това момче и поне засега нямате сериозни планове, като осъзнаваш, че не си достатъчно голяма. Повтаряй му колко го обичаш (става въпрос за баща ти, не говори много за чувствата си към приятеля си) и разчиташ на него, че не искаш да се караш с него. Кажи му, че уважаваш мнението му за приятеля ти, въпреки, че не си на същото, и, тъй като всеки има право на собствени грешки, ще рискуваш и ти да допуснеш такава, но за всеки случай ще внимаваш, защото нали баща ти е по-възрастен, по-мъдър... и т.н., и т.н. Надявам се да си разбрала какво искам да кажа 8-)

Biiiitch
02-08-2011, 16:11
По принцип, бащите приемат доста трудно факта, че "малкото му момиченце" е пораснало. Но, както повечето хора казаха, смятам, че има нещо скрито зад цялата тая история. :?
Но пък, ти трябва да си прецениш, ти ги познаваш най-добре. :)

MiChKoO
02-08-2011, 16:16
Аз съм на принципа - Дръж родителите далеч от любовта , страдала съм заради родителите си и зарадите техния грешен избор относно моя личен живот .. Обясни че разбираш че не го харесва но искаш да бъдеш с него .. попитай го дали уважава твоето право на избор ..

djipsito
02-08-2011, 17:31
Ясно е, че баща ти иска да те предпази. И също така е ясно, че колкото и да се опитва няма да може да те предпази от ВСИЧКО и ВСИЧКИ. Обясни му, че дори да си направила лош избор искаш ти да го разбереш сама, да се учиш сама от ТВОИТЕ грешки. А не един ден като се задомиш вечно мама и тати да са ти до дупето и да ти казват кое как и що. Кажи му, че за момента си щастлива, а той иска да си щастлива, за това да те остави САМА да се учиш.
Трябва да знаеш как да го "обработиш", за да може да ти има доверие.
Аз бих наговорила една камара неща тип "Не стига, че ви споделям и че не се крия от вас ами..." и почваш да редиш..

AniBG
02-08-2011, 17:48
Според мен баща ти има уснование да ти вдига скандали! Според мен той се дразни от това, че той е пълнолетен, а ти не си и може би има съмнения, че може да ти направи нещо, знам ли... :lol: Може и да ревнува, тоест всеедно, че ти оттук нататък ще обръщаш повече внимание на гаджето си отколкото на баща си, а пък и както знаеш всеки баща иска дъщеря му да си остане "малкото му момиченце"... Може би го е страх, че момчето Х не е правилния човек за теб, може той да вижда нещо в него, което ти не виждаш... Аз на твое място бих прекратила връзката си дори и не запостоянно, а за кратък период от време докато нещата у вас утихнат! И спокойно, баща ти няма да те изгони, поне така мисля де! Просто го прави за да предпази от лошото навън, което той познава! И междодругото майка ти какво мисли по въпроса...? Нейната позиция също е от значение, ако е на твоя страна тя може и да обеди баща ти в обратното на това, което той мисли за момчето! :?

Fiction7577
02-08-2011, 17:52
Задължително трябва да говориш с баща си. Нещата все пак са сериозни.

Ясно е, че иска да те предпази и се притеснява да не приятелят ти да се изгаври с теб - в това включва и разликата ви в годините, не е много, но е достатъчно в случая.

Както казах, поговорете. Кажи му, че момчето е твоят избор и той не може да го промени, а така само те отдръпва от себе си.

Рано или късно ще страдаш от любовта, чувствата и емоциите са такива, че все някога човек остава наранен. Няма предпазване.

Нека щом рано или късно ще се прецакаш, да си го разбереш сама. Така се трупа "житейски опит" и ти "узрява" акъла. Но трябва да си наясно, че без разговор нещата няма да се оправят, дори и минимално.

DiabolicalSoul
02-08-2011, 19:51
Накратко:
С приятеля ми сме от година и 3 месеца заедно, в началото беше много нестабилна връзка, но мисля, че потръгна.. обичаме се.. няма ги детските номера като в началото. Сега най-големият проблем е баща ми.. всъщност той от самото начало е против.На моменти така избухва, затова, че не го оставям.. наказва ме, взичма ми телефона, спира ми интернета, не ми дава да излизам, заплашва ме че ще ме изгони от вкъщи и т.н. Така е известно време и пак всичко утихва.. и така повече от година.
Интересува ме мнението му, но мисля, че в случая това е мой избор.. при всичките ми опити да говорим и да се разберем той не ме слуша, а само ми вика.
Проблемът е просто че той не харесва приятелят ми.. мисля, че това е просто каприз и така ще бъде с който и да съм.
Снощи за пореден път ме заплаши, че ще ме накара да се изнеса щом толкова си го искам и не го слушам.
Не знам какво да правя... Много обичам и уважавам баща си, но не мога да пожертвам личното си щастие заради него. Със сигурност ако оставя гаджето ми после цял живот ще съжалявам.
Друг проблем е и че наскоро разбрахме, че баща ми е с високо кръвно. Не искам да го ядосвам и да го тревожа. Не бих си простила и ако му погубя здравето заради моите капризи....
Моля за съвет да взема правилното решение.абе аз мислех, че темата е от някво момче и че баща му праснал гаджето :grin: :grin: :grin: :grin:

иначе като момче (някой ден баща ти казвам) слушай баща си. женските кат се разгоните и любофта ви пречи да мислите, а татко ти на колко се е обяснявал като гаджето ти на тебе и колко такива е видял..... (абе ти във форум чакай някой да ти даде смислен отговор- ама все пак ако баща ти е точен, явно и тук е прав)

DiabolicalSoul
02-08-2011, 20:09
Значи той просто си мисли, че приятелят ти е боклук без явни причини.

Очевидно си заслепена, щом вече за 2-ри път отказваш да споделиш с нас защо 23 годишното момче не може да бъде боклук пред никого.

Не може да си на 23 години и да си праведен. Значи:

Или ти криеш нещо
Или приятелят ти крие нещо.що да не може. е аз след некав ден ше ги чукна - пълно ангелче... 8)

VaMpiRKaTaaa
02-09-2011, 07:24
Неговото не е само каприз..Иска да те предпази от лошия свят,но като гледа,че ти не се вслушваш в неговите съвети - действа по този начин..
^^И като почнеш с тия глупави малоумни съвети...
И от какво да я предпази?Качели гаджето и ще и навреди или ще я нарани..
^^И тук му е грешката на стареца....
Има голямо дете...може би 2...
А през всичките тези години,не е разбрал едно нещо,което е толко простичко...
Н трябва да притиска дъщеря си и да и налага забрани,защото нищо не постига по този начин,както вижда...
Авторке недей жертва щастието си,заради баща си.

anonimchetou
02-09-2011, 17:02
Незнам какво точно да те посъветвам. Аз имах същия проблем. Баща ми въобще не харесваше приятеля ми даже ме "изгони" от къщи. С времето обаче нещата се промениха. Баща ми видя ,че връзката ни е сериозна и че приятелят ми е свестен. Нещата коренно се промениха. Ако тогава ми бяха казали ,че сега ще са в такива дорби отношения ,вероятно нямаше да повярвам, но е факт ! Не знам при мен се случи така. Дано и при теб да утихнат нещата някак.

eLeHaGuLbertt
02-09-2011, 19:07
Според мен баща ти знае нещо за приятелят ти. Просто иска да те предпази,..

FairYoFdaRknEsS
02-09-2011, 20:58
Ясно е, че баща ти иска да те предпази. И също така е ясно, че колкото и да се опитва няма да може да те предпази от ВСИЧКО и ВСИЧКИ. Обясни му, че дори да си направила лош избор искаш ти да го разбереш сама, да се учиш сама от ТВОИТЕ грешки. А не един ден като се задомиш вечно мама и тати да са ти до дупето и да ти казват кое как и що. Кажи му, че за момента си щастлива, а той иска да си щастлива, за това да те остави САМА да се учиш.
Трябва да знаеш как да го "обработиш", за да може да ти има доверие.
Аз бих наговорила една камара неща тип "Не стига, че ви споделям и че не се крия от вас ами..." и почваш да редиш..

+++

Поговори с баща си по-задълбочено и се разберете веднъж завинаги, не може постоянно да следиш от къде трябва да минеш за да не те види някой и да каже на баща ти или пък да се притесняваш от това какво говориш.

shugababe112
02-09-2011, 22:32
Все едно чета моята история само че при мен след безбройни скандали,които нямаха никаква причина той ме принуди да се разделя с приятеля си...Това стана преди 3 години и още не съм му го простила.Оттогава бях с още едно момче не знам защо сглупих да му го кажа отново както при теб не се води диалог той си знае неговото момчето не става и до там..сега вече го лъжа.Знам че не трябва,но това е единствения начин за мен да съм с човека,който обичам.Не се отказвай от момчето след време и ти ще съжаляваш като мен,защото това е една от най-глупавите причини двама човека да се разделят.

codi
02-10-2011, 02:51
леле ти съвет от деца си тръгнала да искаш? Отстояваи нещата които обичаш и харесваш.

FATALITY
02-10-2011, 05:23
Мисля, че баща ти, има причина, да не го харесва и иска да те предпази от него ..

VaMpiRKaTaaa
02-10-2011, 06:18
Мисля, че баща ти, има причина, да не го харесва и иска да те предпази от него ..
И от какво ще я предпазва?
Абе хора вие ст ми много интересни..
Да не мислите,че гаджето ще и навреди?
Ставате банални вече..с това,''ами той иска да те прдпази''.
Говорите без да мислите...

DiabolicalSoul
02-10-2011, 10:05
Мисля, че баща ти, има причина, да не го харесва и иска да те предпази от него ..
И от какво ще я предпазва?
Абе хора вие ст ми много интересни..
Да не мислите,че гаджето ще и навреди?
Ставате банални вече..с това,''ами той иска да те прдпази''.
Говорите без да мислите...мноо си куха.

ако момичетата можехте да видите тва, което виждахме ние и вие щехте да мислите, че си падате разгонени курви.

той баща й да не е паднал от небето..... много ми е интересно на колко си 8)

modjodjodjo
02-10-2011, 10:31
И от какво ще я предпазва?
Просто е. Един по възрастен човек осъзнава, че когато детето му се намира в тинейджърския период, то е склонно да прави глупости и да не осъзнава това, което върши.
Ако трябва да бъдем точни от какво иска да я предпази баща и, то могат да бъдат много неща. Ако трябва да ги изброя бих ги наредил така
1) От секс - включително и всякакви болести предавани по полов път
2) От всички ненормалници, които съществуват на този свят, и тези които биха навредили на половинката си умишлено.
Въобще като се замисля, има от какво да я предпазва, не е като да няма.
Естествено един родител осъзнава, че детето му ще се сблъска с живота един ден и ще претърпи най-различни обрати, но просто не могат да свикнат още с тази мисъл и ще мине известно време докато ти разрешат да правиш това, което искаш.
Още повече, че и медиите всяват голям страх в родителите с всички тези истории напоследък. Така, че това е едно нормално бащино поведение. Той осъзнава всичко много добре, има много голям опит и съм сигурен, че не иска да ти навреди, а ти мисли доброто. Един ден като станеш родител ще изпиташ и ти същото.
В крайна сметка ако бях на твое място, въпреки че съм момче, нямаше да скъсам с гаджето си. Въобще не се притеснявай, че като има високо кръвно и някой път като ти се ядоса и ти се скара, му вредиш на здравето.

VaMpiRKaTaaa
02-10-2011, 11:43
И от какво ще я предпазва?
Просто е. Един по възрастен човек осъзнава, че когато детето му се намира в тинейджърския период, то е склонно да прави глупости и да не осъзнава това, което върши.
Ако трябва да бъдем точни от какво иска да я предпази баща и, то могат да бъдат много неща. Ако трябва да ги изброя бих ги наредил така
1) От секс - включително и всякакви болести предавани по полов път
2) От всички ненормалници, които съществуват на този свят, и тези които биха навредили на половинката си умишлено.
Въобще като се замисля, има от какво да я предпазва, не е като да няма.
Естествено един родител осъзнава, че детето му ще се сблъска с живота един ден и ще претърпи най-различни обрати, но просто не могат да свикнат още с тази мисъл и ще мине известно време докато ти разрешат да правиш това, което искаш.
Още повече, че и медиите всяват голям страх в родителите с всички тези истории напоследък. Така, че това е едно нормално бащино поведение. Той осъзнава всичко много добре, има много голям опит и съм сигурен, че не иска да ти навреди, а ти мисли доброто. Един ден като станеш родител ще изпиташ и ти същото.
В крайна сметка ако бях на твое място, въпреки че съм момче, нямаше да скъсам с гаджето си. Въобще не се притеснявай, че като има високо кръвно и някой път като ти се ядоса и ти се скара, му вредиш на здравето.Мен НИКОГА НЕ е имало кой да ме предпазва,и да има кой да мисли за мене,винаги съм се оправяла САМА.Може би и за това съм на такова мнение..Свикнала съм да се оправям сама.Да се предпазвам сама.Да си плащам сметките сама...

ozzy
02-10-2011, 11:55
Редно е от време на време да се вслушваш в думите на родителите си ;)

modjodjodjo
02-10-2011, 11:58
Мен НИКОГА НЕ е имало кой да ме предпазва,и да има кой да мисли за мене,винаги съм се оправяла САМА.Може би и за това съм на такова мнение..Свикнала съм да се оправям сама.Да се предпазвам сама.Да си плащам сметките сама...
Как така си свикнала да се оправяш цял живот сама. Родителите ти къде са? Те не ти ли мислят доброто, не са ли ти помагали? Как така, да не си почнала да работиш от 5 годишна възраст, че си си плащала сметките сама. Просто според мен се правиш на много голяма :)
п.с. Без лоши чувства, не искам да те обидя по никакъв начин. Просто ми се струва нелепо това което казваш

jghgh
02-10-2011, 12:50
modjodjodjo, може просто да е била изоставено хлапе, на което не му обръщат много внимание (няма подкрепа), и сега да се дразни, когато вижда че на другите деца семействата им са загрижени за тях, предпазват ги, "лигавят ги" и т.н. Това я кара да се чувства по-зряла, велика и т.н., защото е била заставена да се учи на самостоятелност.
Това не е лошо качество, но не прави лигльовци тези хора, които си имат загрижени родители.

Аз мисля, че 23 годишен със 17 е абсолютна ненормалщина, но пък ако баща ти е такъв истерик, поговори с майка си тя да говори с него, да го успокои по някакъв начин, за да си проведете нормално разговора.
Опитай се да чуеш неговите гледни точки, но по някакъв начин се опитай да изложиш и своите.
Не знам какво да те посъветвам, защото изкарваш баща си пълен изрод и нямам представа дали си честна или не, а ми е ясно, че като си влюбена трудно би се вслушала в нас или в баща си ;]

VaMpiRKaTaaa
02-10-2011, 14:54
Мен НИКОГА НЕ е имало кой да ме предпазва,и да има кой да мисли за мене,винаги съм се оправяла САМА.Може би и за това съм на такова мнение..Свикнала съм да се оправям сама.Да се предпазвам сама.Да си плащам сметките сама...
Как така си свикнала да се оправяш цял живот сама. Родителите ти къде са? Те не ти ли мислят доброто, не са ли ти помагали? Как така, да не си почнала да работиш от 5 годишна възраст, че си си плащала сметките сама. Просто според мен се правиш на много голяма :)
п.с. Без лоши чувства, не искам да те обидя по никакъв начин. Просто ми се струва нелепо това което казваш

Имам,но баща ми никога не се е интересувал от мене.
А сега като гледам например вуйчо ми как се държи с братовчедка ми и като сравня моят 'баща' как се е държал с мене ми става някво гадно.И съм свикнала да се оправям сама(:

BoBa4eWeR
02-10-2011, 16:04
Родителите ни мислят само добро!.. не пренебрегвай мнението на баща си.. щом не е съгласен значи има нещо което не удобрява..

djipsito
02-11-2011, 02:40
Аре стига бе хора. Тя явно не го пренебрегва мнението на баща й щом пуска тема тук. Всеки нормален родител е загрижен за детето си и му мисли само доброто, много ясно. Ама един родител ТРЯБВА да спре в един момент да нарежда и да командва, за да може детето да се НАУЧИ САМО от грешките си. Те са я учили когато е била малка на това, което трябва и ТРЯБВА да й имат доверие (освен ако тя не го е предала).
Тя е на 17, след година ще е пълнолетна и мисля, че трябва отсега да почне да им показва, че може да се оправя и без тях (което не значи да пренебрегва всичко, което й казват, просто да им покаже, че може да взима сама решения), за да свикнат с тая мисъл, че птичето отлита от гнездото рано или късно. НЕ МОЖЕ вечно да са й до гъза.
Той баща й вечно ще се опитва да я предпазва и кой знае кога и дали някога ще удобри който и да е от приятелите й. И тва кво означава, да си седи стара мома ли ?

Към Вампирката, нищо лично, ама не мислиш ли че липсата на баща ти ти играе лоша шега ? И мислиш ли, че ако беше загрижен за теб и се опитваше да те предпази щеше да пишеш теми като "Защо все на мен..". Не знам как по-ясно да ти обесня, че ИМА от какво да я предпази, просто да не прекалява с намесата си..друго щеше да е ако тя беше на 14-15, ама не е.