PDA

View Full Version : справочник за специалностите в университета



IfeTyy
02-08-2011, 14:21
в 11 клас съм, а все още не съм се ориентирала какво искам точно да уча. прекалено много възможности има, а аз не знам на къде да се насоча, объркана съм. и чух, че имало нещо като справочник, в който пишело различните специалности и информация за тях - какво се учи и как може да се реализираш в живота с тяхна помощ. някой има ли идея за какво точно става въпрос? може ли да ми даде информация за този "справочник" от къде мога да си купя или видя?

anonymous546178
02-08-2011, 14:38
мисля, че всяка година април месец се провежда нещо като изложба в музей Земята и хората в софия. Там всеки университет в България и някои по-известни от чужбина има нещо като своя сергийка, на която ще получиш всякаква информация за университета. От там се закопува и всякаква литература за кандидат-студента. Такъв справочник има и е на издателство Регалия 6, може да се закупи от по-големите книжарници.

IfeTyy
02-08-2011, 15:54
аха благодаря ти. аз до София няма шанс да стигна, но може да проверя за това на издателство регалия, но можеш ли да ми кажеш нещо като име как се водя :?

anonymous546178
02-08-2011, 17:27
ти как се водиш по име не знам. Иначе се води справочник на висшите учебни заведения за еди-коя си година :)

IfeTyy
02-08-2011, 17:56
да видях грешката :) благодаря ти ще поръчам да проверят във Велико Търново, тъй като съм от малък град :)

Nakadah
02-09-2011, 05:34
Туй тез университети нямат ли сайтове бря. Те нямат ли информация?

ПС: От личен опит ти казвам че първо трябва да си избереш специалноста, а после университета защото попринцип университетите са добри в няколко области и отврат в други...

FairYoFdaRknEsS
02-09-2011, 11:29
Ето тук можеш да намериш всичко, което те интересува
->>>> http://matura.bg/uni/

IfeTyy
02-09-2011, 17:29
Туй тез университети нямат ли сайтове бря. Те нямат ли информация?

ПС: От личен опит ти казвам че първо трябва да си избереш специалноста, а после университета защото попринцип университетите са добри в няколко области и отврат в други...

ами вече гледах в сайтове, търсих и не открих информацията, която ме интересува. а това за специалността и после университета е ясно, но искам да се насоча към някоя специалност да видя какви има, как мога да се реализирам после, защото си нямам мечта както някой иска специално медицина и т.н. надявам се ме разбра ;)