PDA

View Full Version : Крака



spopi
02-08-2011, 15:03
Така краката ми са ужасни целите с малки пъпчици който не се махат. Използвам кола маска. Но те си седят започнах да избивам комплески само с панталони и дънки ходя заради тези крака а искам отново да нося пола.Кажете с нещо да ги мажа поне да изчезнат. :? В града където живея няма дерматолог иначе много скъпо ще ми излезе за да ида в друг град.

SUNinTHEsunset
02-08-2011, 15:41
Ние няма как да знаем пъпките на какво се дължат,така че ако искаш хубави крака ще трябва да се уръсиш малко парички за дерматолог и евентуално разните му мазила,които ще ти предпише,но пък после ще може да се фръцкаш с хубави крака :-D

DesireToFire
02-08-2011, 16:13
Абе за какво и е дерматолог? Това и се получава от кола маската. И на мен ми става понякога така от епилатора, въпреки че после ползвам специален крем. Става просто с ексфолиране на кожата. Поне на мен ми изччезват, докато не се появят после пак при следващият път.. :Д

WaterLilly
02-08-2011, 16:19
Търкай ги с гъба луфа преди обезкосмяване, не ги мокри 24 часа след кола маската, не ги чопли и се мажи с бебешко олио. Ако това не помогне => дерматолог

spopi
02-08-2011, 20:17
Може да си взема ексфолиант и с него да пробвам някой други варианти. :)

koni
02-08-2011, 20:41
Може да си взема ексфолиант и с него да пробвам някой други варианти. :)
По-добре не опитвай. Ексфолианта може да разнесе обрива на повече площ.

katericArofl
02-08-2011, 20:47
добре, хубаво давате съвети ама това може избщо да не се дължи на кола маската, а да има по сериозен проблем... то пъпки колко да са сериозни, но имам предвид да не е свързано с козметика и прочие..
ако искаш си вземи антибактериален сапун или хума и си мажи тялото и двете успокояват ала бала ( може да прочетеш за действието им) и ако не се успокои поне малко кожата ти на дерматолог!

lovemirkoo
02-09-2011, 11:54
аз смятам,че ексфолианта само ще ги разнесе и маската хума е само за коса и лице...кожата на лицето и тази на краката са савсем различни.Според мен е от кола маската,на някой хора не им понася и аз веднаж ходих на козметик за кола маска и по същия начин ми излязоха ситни пъпки.Като почнаха да ми поникват косъмчета,пъпките постепенно почнаха да се махат и от тогава не съм си правила.Аз ти предлагам за сега да не ги мажеш с нищо ,пробвай да не си правиш кола маска ако почнат да намаляват ще разбереш,че е от това и почни да си взимаш депилатоарен крем,но когато го вземеш първо го тествай,на опаковката пише как.Ако пък не почнат да намалят пъпките след спирането на кола маската,наистина отивай на дерматолог.Но за сега ти предлагам да не се мажеш с глупости,които дори не са за тяло..като хумата например.

spopi
02-09-2011, 12:00
аз смятам,че ексфолианта само ще ги разнесе и маската хума е само за коса и лице...кожата на лицето и тази на краката са савсем различни.Според мен е от кола маската,на някой хора не им понася и аз веднаж ходих на козметик за кола маска и по същия начин ми излязоха ситни пъпки.Като почнаха да ми поникват косъмчета,пъпките постепенно почнаха да се махат и от тогава не съм си правила.Аз ти предлагам за сега да не ги мажеш с нищо ,пробвай да не си правиш кола маска ако почнат да намаляват ще разбереш,че е от това и почни да си взимаш депилатоарен крем,но когато го вземеш първо го тествай,на опаковката пише как.Ако пък не почнат да намалят пъпките след спирането на кола маската,наистина отивай на дерматолог.Но за сега ти предлагам да не се мажеш с глупости,които дори не са за тяло..като хумата например.



Това което каза да ги оставя не действа пробвала съм го ,а когато вечер ги мажа с мляко за тяло се пооправят но това е само вечер. :)
Мислех да отида на козметик да видя какво ще стане може нещо да не го правя както трябва. :)

Stela94
02-10-2011, 17:33
А кога се появяват пъпките - преди кола маската там ли са?При мен понякога ми се случва косъмче да се обърне и ела виж ... :(

bebzgirl
02-10-2011, 19:17
По добре отиди на дерматолог =)

ParisHilton
02-10-2011, 19:30
И защо пък да не иде на дерматолог? Даже това е правилно решение, ако иска да разбере на какво се дължат тези малки пъпчици. Аз редовно ходя на кола маска, но не ми излизат много (нормално е да излязат), но вече ако кожата ти е от по-чувствителните.. това е друг въпрос ;)

koni
02-11-2011, 05:28
Дерматолога е добра идея само ако обрива е много силен или инфектиран. Иначе само си губи парите и я зарибяват да ходи редовно.