PDA

View Full Version : прилошаване без видима причина



eviL_anGeL
02-08-2011, 18:31
Здравейте,имам един такъв проблем,че вече повече от година,близо две,ми прилошава и ми се гади без да има някаква обяснима причина и просто не мога да водя такъв начин на живот повече!Ръцете и краката ми са ледени,а същевременно се потят.Вече си мисля си,че е на психична основа.Ходих по лекари,правих изследвания,всички ми казват,че ми няма нищо,а не знам дали е така,защото нямам много вяра на лекарите.Но просто не мога да ви опиша какъв ад е да живееш постоянно с това нещо.Ако има някой,който е имал такива симптоми,моля,да сподели какво е направил,защото аз вече се изчерпах.

nelsieta92
02-08-2011, 18:50
Мила,честно да ти кажа може да е от стреса...Мен често ми се вие свят и ми се гади,а краката и ръцете с ами вечно ледени(коетпо пък е предпоставка за раавитие на цистит,което е просто ужасно...).Обърни внимание и на хранителния режим и яж редовно!

mArMaLaDkA
02-08-2011, 18:59
Към 6-7 клас бях същата. Редовно ми се гадеше и ми причерняваше, и след изяждането на нещо сладко временно се оправяше положението. След време от самосебе си спря. Сега обаче отново ми е такова чумаво като при теб, мислех си, че е от прекарания грип, но явно не е. Отначало си мислех, че ми пада кръвното и пробвах по стария метод - да изям/изпия нещо сладко. Ефектът е минимален, след по-малко от 5 минути нещата са си пак такива, каквито са били. Има дни, в които изобщо не мога да стоя права и вярвай ми, добре, че имахме грипна ваканция и си бях вкъщи, иначе не знам как щях да изтрая на училище. :shock:
Хапвам добре, гледам да ям предимно домашна храна, обличам се и просто не виждам логика сама да си го причинявам. На психическа основа се съмнявам да е, поне при мен, понеже много по-голям стрес съм преживявала преди, а нищо ми е нямало. Обмислям скоро да подосаждам на личната и да си пусна някакви изследвания и аз, въпреки че подозирам, че и мен ще ме разкара и ще ми каже, че нямало нищо.

eviL_anGeL
02-08-2011, 19:12
оффф,не знам и аз какво да правя вече.когато за първи път ми се случи преди около 2 години,както казах,1 седмица не бях хапвала нищо,ама нищичко,не знам как съм издържала,но просто при мисълта за храна само и ми се повръщаше,а като подушех храна-откачах!после постепенно почнах със супи и други леки храни само и само да не ми е празен стомаха.От тогава насам се храня редовно.Сутрин първата ми работа като стана е да закуся,колкото и да не ми се яде.А и вече не изпитвам никакъв апетит,не помня от кога не ми се е приядало нещо,просто ей така.Ям на сила,колкото да не ми е празен стомаха.Та като ходих преди при личната(вече се отказах) след като си правих изследвания ми каза,че било от това че много се нервя,което наистина си е така и вече гледам да го карам по непукист и да не се дразня за щяло и нещяло,но не виждам как може да ми става лошо като си седя на компа и чета из форумите,примерно.Друго-спрях цигарите преди време,понеже нали убиват апетита-никаква разлика.Просто не знам какво да правя вече :) чувствам се отвратително,приятелите ми ходят на разходки в други градове,а мен естествено ме е страх да не вземе да ми стане нещо по пътя и ще съм далеч от вкъщи и няма да мога да се прибера и да си легна..

nelsieta92
02-08-2011, 19:35
Като бях в подобна ситуация мама ми даваше витамини за апетита пробвай и ти :)

eviL_anGeL
02-08-2011, 19:46
Пих,отдавна,не помня да ми бяха помогнали,но ще взема пак :) благодаря ти :)

Biiiitch
02-08-2011, 20:25
Първо, не се притеснявай, не е страшно ! :)
Второ, аз бях (и все още съм) ама точно като тебе. Постоянно ми беше лошо, виеше ми се свят, не знаех къде съм. Случи се за пръв път миналото лято, като разбрах, че нашите ще се развеждат. - С една дума, напълно вероятно е да е на психическа основа. Цяла година ходих на психолози, лекари, диетолози и лека полека се оправих. Трябваше обаче да се блъскам с хапчета и какво ли не, понеже аз и панически атаки имах, като си мислех че ше ми стане лошо и няма да мога да се прибера... Абе много тежко време беше, към 2 месеца не съм ходила на училище, щях да повтарям и т.н.

Но ще ти дам един съвет от личен опит: като ти стане пак лошо, си стисни средния пръст на едната рука, която искаш, колкото сила имаш. Не знам защо и как, но много помага. Също така се опитай да се абстрахираш максимално от това, за което си мислиш (страха), като примерно вземеш един молив и започваш да го разглеждаш от всички страни. Или пък да се загледаш в нещо. Целта е да не мислиш за болката/дискомфорта, защото така още по-зле ти става.

Надявам се, съм помогнала. Ако имаш въпрос или нещо друго, пиши на ЛС. :)

Успех !!! :-)

Sisito941
02-09-2011, 07:56
И при мен беше така преди около 2 години..излизаме с майка на центъра по работа и в един от магазините припаднах..
Ходих при личната-нищо ми нямало,малко айрян трябвало да пия и ще се оправя..
Смених си лекарката,понеже майка ми имаше някакви проблеми с нея,записахме се цялото семейство при една от най-добрите в града..
Един ден пак нещо ми стана,припаднах..добре,че майка ми беше при мен..
Ходих при новата лекарка-амии ще ти пуснем едни изследвания за анемия.Отидох на следващия ден да ми вземат кръв,на обед след училище ходих да си взема резултатите и трябваше да действам бързо,понеже лекарката ми работи до 14 ч.,а работи малко далече от центъра и часът беше 13:15 някъде. Стигнах навреме,за мой късмет и хора нямаше,които да чакат,влязох-ами това е добре,обаче.желязото е ниско,желязодефицитна анемия имашш..Ако беше почакала още време без да идваш в кабинета и на училище щеше да почнеш да припадаш..
В крайна сметка разбрах,че припадъците са от анемията..
Добре,че си сменихме лекарката,че..не знам просто..

Изследвания за анемия правили ли са ти? :-o

eviL_anGeL
02-09-2011, 08:51
Мисля,че не,не помня.Тя мойта лична и тя е една грижовна...ако става дума а бележки всичко е 6,ама за лечение..Ако отида да й поискам такива изследвания сигурно ще ми се изсмее в лицето

VaMpiRKaTaaa
02-09-2011, 12:11
Аз какво да кажа,като припадам през ден...
Имам анемия и ниско кръвно.

Sisito941
02-09-2011, 17:38
Аз какво да кажа,като припадам през ден...
Имам анемия и ниско кръвно.

И аз с тази анемия..направо не знам..
Ама се лекувам де..пия хапчета и едни капки слагам в сока/степче пия обикновено/..

Ако мислиш,че наистина не си доволна,смени си лекарката.. :)

nellynka1
02-13-2011, 13:35
Аз мисля че или е на психическа основа или си е от самия пубертет.Поне при мен беше така :)

ImmortalSportFreak
02-13-2011, 17:21
Смени си лекарката и искай да те изследват.Дано не е сериозно. :)

Red_Hair
02-13-2011, 17:36
виж без да се правя на много вещ в това но според мен е ВЪЗМОЖНО(казвам пак възможно за всички търтей който викат къв си ти че поставяш диагнози)това да са симптоми за хиперхидроза един приятел има подобни и това ес дължи на хиперактивност на симпатикуса в повечето случай,лечение има но е оперативно и не се препоръчва,та неговите симптоми бяха именно тези изпотяване на свободните крайници,от което идва и измръзването ест,когато излезеш мокър от банята ти е студено това нормално е,също и при притесняване му се усилва прекомерно пулса и респ. кръвното налягане и се зачервява като домат и става нервен и започва обилно потене по дланите и стъпалата и под мишниците и му поставиха диагноза хиперхидроза за която медикаментозното лечение е безсмислено или по-скоро то облекчава периферното кръвообъщение и потиска частично потенето :)

SwEeTMuFFiN
02-14-2011, 17:31
аз бих казала- обезводняване> трябва да се пие по 1.5 до 2 литра ВОДА! симптоми са: главоболие, затруднео дишане, ниско кръвно, запек, тъмна урина и още.

moonfall
02-14-2011, 20:03
Здравейте,имам един такъв проблем,че вече повече от година,близо две,ми прилошава и ми се гади без да има някаква обяснима причина и просто не мога да водя такъв начин на живот повече!Ръцете и краката ми са ледени,а същевременно се потят.Вече си мисля си,че е на психична основа.Ходих по лекари,правих изследвания,всички ми казват,че ми няма нищо,а не знам дали е така,защото нямам много вяра на лекарите.Но просто не мога да ви опиша какъв ад е да живееш постоянно с това нещо.Ако има някой,който е имал такива симптоми,моля,да сподели какво е направил,защото аз вече се изчерпах. Пиши ми ЛС и ще ти кажа как да се оправиш аз сам в същото положение и се подобих много за кратко време ;)

eviL_anGeL
02-14-2011, 22:30
Хм,възможно е.Не пия особено много вода..Само на сокове карам,макар че знам че не е хубаво.случва ми се със седмици да не близвам вода

SwEeTMuFFiN
02-15-2011, 12:43
Хм,възможно е.Не пия особено много вода..Само на сокове карам,макар че знам че не е хубаво.случва ми се със седмици да не близвам вода

значи това е причината. майка ми от няколко месеца работи в една фирма за здравословно хранене. от там знам. соковете трябва да се намалят. трудно е да пиеш вода на сила дори аз не мога да пия 1 литър на ден ама пия. освен водата гледай да не си лягаш гладен/а!! :)

sankata89
02-23-2011, 08:15
На мен също ми е много ниско кръвното. Аз съм на 21 и преди 1, 2 години някъде имах припадъци с гърчове. Бях легнала да поспя, че се чувствах много унила и по едно време ми звъннаха на вратата. Станах да отворя и видях един познат.Поговорихме малко и като на сън отидох да седна на стълбите.Тогава явно съм припаднала и го питах защо ме е бутнал.. И като се свестих му видях ужасената физиономия. Вика,че съм припаднала докато ми е говорел и съм си ударила главата в стената..Както и да е мина време отидох на лекар и ми казаха, че нищо ми няма.Почнах да пия поне витамини (рибено масло-витамин А-той е за апетита, витамин В и вит С), гледах да се храня по-здравословно и колкото се може по-често. Изградих си един вид режим.Отбягвах да излизам от нас гладна, но не и да се натъпча.И един ден трябваше да ходя на преглед при лекарката.Станах сутринта оправих се и отидох. Почна сестрата да ми мери кръвното- викна лекарката да види какво показва апарата.Сестрата вика: -Оле не ти ли е лошо седни, дишай дълбоко! Викам нищо ми няма аз всяка сутрин съм така преди да пия кафе. Та кръвното ми беше 80 на 60. Тогава ми предписаха едно лекарство с думите, че ако не го пия ще колабирам някъде с това кръвно.Лекарството се казваше Вивотон към 15 лева беше.Предписа ми го по 15 капки, разтворени в малко вода 3 пъти на ден. Купих ги, пиех ги и се оправих. Затова ако можеш питай твоята лекарка за това лекарство.Все пак на мен ми го е изписала индивидуално, но нищо не се знае.Може и да ти помогне! Успех :)

GossipGirl89
02-23-2011, 22:12
Оф и аз съм същата :( Преди ми ставаше така само в първия ден от цикъла, защото ми падаше кръвното, обаче от 2 години насам взе все по-често да ми прилошава... Най-зле ми беше лятото на 2009. Бях на море с 2 приятелки, ядохме някаква риба и вечерта бяхме седнали в един бар... както си пиех коктейла изведнъж започна много да ми се гади, отидох до тоалетната, защото си мислех че всеки момент ще повърна с извинение, обаче нищо - само гадене... Прибрах се в хотела, пих един Ранитидин и си легнах като си мислех че на следващия ден всичко ще е ок. Е да ама не. В продължение на 3 дни бях много зле - постоянно гадене, нищо не слагах в уста, а корема ми беше подут и в момента, в който се пораздвижех малко точно на 15-20 минута почваха да ме обливат студени вълни, да се потя и имах чувството, че ще припадна както си вървя. Едва се прибрах до София. Уж ми поразкара малко и след 2-3 месеца пак същото. Никакъв апетит нямах и ядях насила само супи и пюрета + течности. И от 2 години насам съм все така не периоди. Даже и сега в момента пак ми се гади :? Тъпото е, че си правих пълни изследвания преди 3 месеца и ми казаха, че са повече от перфектни. Обмислям варианта в най-скоро време да отида на гастроентеролог. Майка ми все ми вика, че е гастрит, защото се храня неправилно ама не знам... Ужасно е просто. Вече дори ме е страх да излизам - страшно много пъти съм отлагала излизания точно поради тая причина - да не би да ми стане лошо и да се чудя какво да правя... Когато не съм вкъщи и ми стане лошо имам едни ампулки, "Деган" се казват, които са против гадене и повръщане - взимам една такава и до минути ми разкарва, но това е временно решение... Не може всеки път да се тъпчем с лекарства :(

eviL_anGeL
02-23-2011, 22:14
Благодаря ти,ще попитам :)

eviL_anGeL
02-23-2011, 22:26
1:1 е и при мен,преди всяко излизане гълтам по един деган,ама той вече не помага,правила съм и аз изследвания 2 3 пъти ,перфектни,ходих на гастроентеролог..имала съм гастрит,а ме гледаха само с ехограф,а доколкото знам с ехограф много не може да се разбере,а трябва някви тръби да ти пухат за да ти видят стомаха,не знам как се казва.Както казах в предишните си мнения мисля на психолог да отида,защото си мисля,че е на психична основа.

GossipGirl89
02-24-2011, 10:19
Гостроскопия се казва процедурата - пъхат ти една тръбичка, на която има камера, през гърлото, за да видят какво е положението в стомаха или в червата. Доста неприятно и болезнено звучи - аз и затова още не съм събрала кураж да си я направя ама в краен случай, ако няма друг вариант, и до там ще се стигне.
При теб може и наистина да е на психическа основа. Аз за мене си не мисля че е от това, защото нито съм под стрес, нито под напрежение, но ми се е случвало като си помисля само нещо от сорта на "Леле са ако ми стане пак лошо" и то наистина взема, че ми става... ама аз съм си малко и паника и все си мисля кофти неща :) Иди на психолог ако мислиш че оттам идва проблема и после пиши какво са ти казали

eviL_anGeL
02-24-2011, 11:39
да,то и аз съм същатата,все си мисля някви кофти работи,все преди да изляза си мисле "леле,ами сега ако ми стане лошо" и то ми става :Д ама като се събера с компанията и се заговорим забравям.. :)

Pepsiii
09-12-2011, 15:23
И при мен е същото,миналата година ми беше станало така..става ми лошо,обвзема ме паника и незнам какво да правя.Неможех да излизам сама от нас беше ме страх,също и да оставам сама вкъщи..Ходих на психотерапевт..изписа ми хапчета да пия доколкото се сещам се казваха Золофт. Мина ми уж... Но тук от 1 месец насам пак ми става така и аз вече незнам какво да правя,писна ми вече постоянно да ме е страх да не ми стане лошо,да не припадна.. и т.н