PDA

View Full Version : Да бъдеш човек .. - какво е вашето мнение :)



diksi
02-08-2011, 18:25
Хора, за домашна работа имам да напиша есе на тема "Да бъдеш човек" Лесно е да седна и да го напиша, но ми се иска първо да чуя вашето мнение, вие как мислите ..какво е това "Да бъдеш човек" . Целта на темата е да съгласувам мнението си с вашето и да видя доколко убежденията ни се припокриват. : )

SladkaZagadka
02-08-2011, 19:16
Някои от хората се радват на малкото, да речем, аз наистина се радвам при случайна усмивка на подходящия човек, заедно с топла дума след нея .. понякога осмисля деня ти и наистина го прави страхотен, а е толкова лесно .. само една усмивка .. :)

Chacho
02-08-2011, 19:28
Да бъдеш човек, означава да показваш онези черти, които ни разграничават от животните. Много важна човешки черти са състраданието и любовта, които изразяваме под много, различни форми. Ако обвържеш този дежурен казус със оригинално тълкуване на фразата и доразвиеш темата в своя насока, за да изпратиш своето съобщение на читателя, би трябвало да се получи доста сполучливо есе.

diksi
02-08-2011, 22:19
Очаквах повече мнения.. но явно малко хора искат да разсъждават :? Докажете ми, че греша преди да съм се отчаяла.. Аз есето го написах, но мисля, че темата е интересна..

Nam3less3
02-08-2011, 22:24
Очаквах повече мнения.. но явно малко хора искат да разсъждават :? Докажете ми, че греша преди да съм се отчаяла.. Аз есето го написах, но мисля, че темата е интересна..Просто въпросът е досаден, скучен и клиширан, празни философии. Виж в гугъл даже темата я има в suggestions.

diksi
02-08-2011, 22:30
Не ми следиш мисълта.. както и да е.. *ако някой админ чете темата моля да я заключи*

Nakadah
02-09-2011, 05:26
Човек - 1 такова с 2 крака и 2 ръце де ходи изправено. Издава некви звуци дето някои им викат "език".