PDA

View Full Version : За момичета... =)



AniBG
02-08-2011, 18:56
Такааамм... Ще започна направо с въпроса/проблема! Значи искам да ви попитам вие какви превръзки/тампони ползвате? Попринцип аз дотук съм ползвала само превръзки, за тампони не ми се е налагало, пробвах веднъж ама... Не знам, струва ми се неудобна работата с тампоните... :-D Или аз нещо не ги слагам както трябва или нещо друго не е наред. :( Майка ми ми обясняваше преди време за някакви Мини тампони, които се ползват, когато си девствена и ципата ти не е разкъсана, но така или иначе тях не ги пробвах... :D И другото, което ми е проблемно са болките преди менструацията, напрегнатите гърди и тн. Някакви предложения как да намаля болките, че вече не се търпи... :( Мерси предварително :-)

alizi
02-08-2011, 19:14
тампона не ти е удобен,защото не го слагаш правилно. :oops:

marin4itu
02-08-2011, 19:18
Амии превръзки не обичам, но трябва да се сменят от време на време с тампоните, за да се изтича всичко. Доволна съм от тампините на Event normal (едни синички с пеперудка). С тампони ми е много по-удобно, изобщо не го усещам, особено лятото няма какво да спарва. А за болките да ти кажа аз съм с доста големи болки в кръста и си пия Spasmalgon, обаче вече 1 таблетка не ми помага и пия по 2. Напрежението в гърдите не знам за начин, по който да се облекчи..

elinchica
02-08-2011, 19:19
амии мен ме боли много корема по време на цикъл и кръста и пия нурофен.. или инаше още едно.. ии само тези ми помагат

ParisHilton
02-08-2011, 19:55
Аз пък тампони не обичам. С превръзки съм. Доволна съм най-много от Always Ultra и Naturella :) Спортувай, върви, дори когато си в цикъл, но не прекалявай за да нямаш кръвоизлив (така четох в едно списание) :).. Изключи от менюто си солта, защото солта те подува, когато си в цикъл и не е комфортно всеки знае :)

LipSy
02-08-2011, 20:01
За болките не мога да ти препоръчам нищо, но можеш да питаш в аптеката или някой гинеколог. Аз до скоро бях САМО със превръзки. Обаче като разбрах, че тампоните (до 3 капки) могат да се ползват и от девственици... :D ...веднага ги грабнах. Имах безброй НЕупешни опити и стотици похабени напразно тампони, но както и да е. По едно време му олучих цаката и оттогава съм с тампони. За удобство да не говорим...къде, къде са по-удобни от превръзките. Комфорт ------> на 6! :grin: Няма изпотяване, няма го гадното усещане на това как ти капе. Просто един тампон е с ужасно много предимства! :) Ако все още си навита си вземи на O.b 2 капки. Те стават спецуално за девствени момицета и много лесно се пъхат и изкарват. Вътре в опаковката има много информация, която е написана на едно листче. Надявам се да съм била полезна! :)

slynchicety98
02-08-2011, 20:03
Aпф.. за да не правя нова тема , ще питам тук: колко е нормално да ти закъснее (някои казват , 1седмица , 1месец, 3месеца) , че колко точно :-o

Biskfitka
02-08-2011, 20:34
Оуейс и Натурела и Евърбел и..Паломита :Д за превръзки всички ми харесват май 8-) Но рядко ги ползвам...по принцип си взимам от обикновените нощни...най-спокойна съм с тях.Тампони ползвам -Евент. За болките Но-шпа :)

02-09-2011, 02:41
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops:

andreaaaaa
02-09-2011, 06:05
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops: ??????????

Sisito941
02-09-2011, 07:09
Аз ползвам обикновени превръзки.
А за болките пия Бусколизин.. :)

BrainDamage
02-09-2011, 07:23
Aпф.. за да не правя нова тема , ще питам тук: колко е нормално да ти закъснее (някои казват , 1седмица , 1месец, 3месеца) , че колко точно :-o

През първите 3 години от както е дошъл цикъла, при някои момичета е доста нередовен.. Може примерно да те прескочи месец, два, а на една приятелка и беше дошло два пъти за един месец. Всичко е въпрос на хормони. По принцип, ако е много нередовен е добре да се посъветваш със специалист.

slynchicety98
02-09-2011, 07:31
Мерси за отговора :)

mynichka
02-09-2011, 07:32
Доволна съм от превръзките на Евърбел и от тампоните на Паломита. Не си сложила правилно тампона сигурно, щом не ти е било удобно. За болките пия Но-шпа

AniBG
02-09-2011, 07:51
Мерси за точните отговори, много ми помогнахте! Иначе мен ме боли корема, в кръста досега не ме е удряло, слава-богу, че то май само там не ме боли докато съм в цикъл... :D Иначе ще пробвам пак да видя дали не правя някой гаф с тампоните, иначе като бях малка (на 12 някъде) тогава ми дойде за пръв път и като чух за тампони ме беше хванало шубето дали връвта не може да се скъса и някакви такива глупости, дори сънувах кошмари по едно време... :lol: :D :D :D А по-нататък просто забравях за тях и ползвах само превръзки! 8-) А относно болките - гадното е, че съм много чувствителна, така да се каже и просто цялостно ми е някакви скапано, пък и само болката ми липсва тогава... :x

П.П. - относно закъсняването, имах една приятелка, на която и закъсня с 4-5 месеца... :shock: После и дойде няколко пъти в 1 месец... :lol:

anonymous708973
02-09-2011, 07:54
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops: ??????????

Кво очакваш, тя сигурно е специална и или не й идва, или просто няма нужда да ползва нищо, щото нейната кръв не цапа 8-)

С превръзки съм, все още не съм схванала цаката на тампона :lol: Обаче за това "как ти капе" - отвратително е просто...
За болките - яж много грейпфрут първите два дена. И пий много силен чай от мента (ако е на пакетчета, буташ 2-3 в 300 мл вода). Вълшебни са :)

AniBG
02-09-2011, 08:01
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops: ??????????

Кво очакваш, тя сигурно е специална и или не й идва, или просто няма нужда да ползва нищо, щото нейната кръв не цапа 8-)

С превръзки съм, все още не съм схванала цаката на тампона :lol: Обаче за това "как ти капе" - отвратително е просто...
За болките - яж много грейпфрут първите два дена. И пий много силен чай от мента (ако е на пакетчета, буташ 2-3 в 300 мл вода). Вълшебни са :)
Мерси! :-) А да попитам - става ли с някакъв друг плод, че пък точно грейпфрута... не винаги се намира, а и не ми е от най-любимите плодове, така де се каже :D

anonymous708973
02-09-2011, 08:59
По принцип цитрусовите помагат. Аз винаги се оправям с грейпфрут. Портокалите и мандарините са сладки, но мисля, че можеш да си изстискаш малко лимон в чаша вода и да го изпиеш, пак би трябвало да ти помогне :)

02-09-2011, 10:19
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops: ??????????

Кво очакваш, тя сигурно е специална и или не й идва, или просто няма нужда да ползва нищо, щото нейната кръв не цапа 8-)

С превръзки съм, все още не съм схванала цаката на тампона :lol: Обаче за това "как ти капе" - отвратително е просто...
За болките - яж много грейпфрут първите два дена. И пий много силен чай от мента (ако е на пакетчета, буташ 2-3 в 300 мл вода). Вълшебни са :)

abeeee ей тъпата и грозната ще спреш ли да спамиш и се занимаваш с мен ?????????????? под мен си
По нахално..ГРОЗНО и досадно същество от теб в форума НЯМА ! Как може да има такива хора виж се на кво приличаш първо..би трябвапо сама да прецениш че си НЕ нужна ... боклуците да си знаят мястото!!
айде

AliceSw
02-09-2011, 11:18
Който има проблеми със слагането на тампоните да пробва за начало тея с апликатора...преди съм използвала едни Тампакс мисля се казваха...така ще разберете как точно трябва да се усеща тампона и ще свикнете да ги слагате правилно, защото на опаковките пише, че ако усещате тампона, то той не е поставен правилно.

Иначе за мен използвам превръзки и тампони...за превръзки предпочитам Либрес или евентуално Евърбел...тампони Ивент...хапчета не пия, нищо най-често не ме боли...

AniBG
02-09-2011, 16:25
Мерси за всички отговори :-) Бяхте много точни и компетенти и ми помогнахте много! :)

slynchicety98
02-09-2011, 17:16
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops: ??????????

Кво очакваш, тя сигурно е специална и или не й идва, или просто няма нужда да ползва нищо, щото нейната кръв не цапа 8-)

С превръзки съм, все още не съм схванала цаката на тампона :lol: Обаче за това "как ти капе" - отвратително е просто...
За болките - яж много грейпфрут първите два дена. И пий много силен чай от мента (ако е на пакетчета, буташ 2-3 в 300 мл вода). Вълшебни са :)

abeeee ей тъпата и грозната ще спреш ли да спамиш и се занимаваш с мен ?????????????? под мен си
По нахално..ГРОЗНО и досадно същество от теб в форума НЯМА ! Как може да има такива хора виж се на кво приличаш първо..би трябвапо сама да прецениш че си НЕ нужна ... боклуците да си знаят мястото!!
айде

Айй тихо и без д аобиждаш хората моля.!! Ти ако бешее най-най и ако беше КРАСИВА щеше да си качила поне 1 снимка така че просто млъкни

AniBG
02-09-2011, 17:23
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops: ??????????

Кво очакваш, тя сигурно е специална и или не й идва, или просто няма нужда да ползва нищо, щото нейната кръв не цапа 8-)

С превръзки съм, все още не съм схванала цаката на тампона :lol: Обаче за това "как ти капе" - отвратително е просто...
За болките - яж много грейпфрут първите два дена. И пий много силен чай от мента (ако е на пакетчета, буташ 2-3 в 300 мл вода). Вълшебни са :)

abeeee ей тъпата и грозната ще спреш ли да спамиш и се занимаваш с мен ?????????????? под мен си
По нахално..ГРОЗНО и досадно същество от теб в форума НЯМА ! Как може да има такива хора виж се на кво приличаш първо..би трябвапо сама да прецениш че си НЕ нужна ... боклуците да си знаят мястото!!
айде

Айй тихо и без д аобиждаш хората моля.!! Ти ако бешее най-най и ако беше КРАСИВА щеше да си качила поне 1 снимка така че просто млъкни
Съгласна съм... Обърнаха го на говорилня тука, винаги става така след първата страница от темата... :?

slynchicety98
02-09-2011, 17:31
Sorry... :-o

AniBG
02-09-2011, 18:02
Тааа... Докъде стегнахме? :D Аа да - мерси на всички! :D :D :D

foreverr
02-09-2011, 18:02
Aз превръзки използвам на много марки: always, libresse, every day, discreet.Иначе тампони ако ги слагаш правилно би трябвало да ти са удобни.Пробвай с o.b., те се поставят по-лесно, защото нали имат гладко покритие.Относно болките-в гърдите не можеш да ги облекчиш, но като те боли корема ако пиеш хапчета ще ти мине.Например бусколизин или нош-па.

AniBG
02-09-2011, 18:17
Ще видя за нош-па, чувала съм доста и добри отзиви за тях! Иначе ще видя на Always и Discreet :) Ще погледна и другите марки, но за тези съм чувала от приятелки и са доволни! Относно тампоните утре ще видя на Ob, , а се надяваме, че този път няма да сгафя! :D :D :D

LipSy
02-10-2011, 19:02
Който има проблеми със слагането на тампоните да пробва за начало тея с апликатора...преди съм използвала едни Тампакс мисля се казваха...така ще разберете как точно трябва да се усеща тампона и ще свикнете да ги слагате правилно, защото на опаковките пише, че ако усещате тампона, то той не е поставен правилно.

Иначе за мен използвам превръзки и тампони...за превръзки предпочитам Либрес или евентуално Евърбел...тампони Ивент...хапчета не пия, нищо най-често не ме боли...

Аз имах доста неуспешни опити, обаче не съм си вземала с апликатор. Все някога цаката се хваща. Не е задължително от 1-я път да се успее. Мен пък с апликато ме беше страх! :-D Затова 1000 пъти пробвах и най-накрая стана със собствения ми пръст! :-D

bebzgirl
02-10-2011, 19:05
Ползвам аlways ultra - най-удобни са ми =) Един път си бях зела натурела - еми хубави са ама always съм им свикнала и са ми по удобни =) Тампони не ползвам защото съм девствена и да знам че има и за девствени, но някак си не ми е удобно да си го пъхам там отдоло :Д

LipSy
02-10-2011, 19:19
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops: ??????????

Кво очакваш, тя сигурно е специална и или не й идва, или просто няма нужда да ползва нищо, щото нейната кръв не цапа 8-)

С превръзки съм, все още не съм схванала цаката на тампона :lol: Обаче за това "как ти капе" - отвратително е просто...
За болките - яж много грейпфрут първите два дена. И пий много силен чай от мента (ако е на пакетчета, буташ 2-3 в 300 мл вода). Вълшебни са :)

Вие защо бързате само да се обиждате и т.н.??! Ами има и други начини, които предпазват бельото ни от изцапване. Някой досети ли се воъбще за менструалната чашка? Ако пък момичето не използва това...само тя си знае. Не е длъжен човек да споделя всичко. Все пак това си е лично до някъде!

KuTaPa
02-10-2011, 19:25
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops: ??????????

Кво очакваш, тя сигурно е специална и или не й идва, или просто няма нужда да ползва нищо, щото нейната кръв не цапа 8-)

С превръзки съм, все още не съм схванала цаката на тампона :lol: Обаче за това "как ти капе" - отвратително е просто...
За болките - яж много грейпфрут първите два дена. И пий много силен чай от мента (ако е на пакетчета, буташ 2-3 в 300 мл вода). Вълшебни са :)

Вие защо бързате само да се обиждате и т.н.??! Ами има и други начини, които предпазват бельото ни от изцапване. Някой досети ли се воъбще за менструалната чашка? Ако пък момичето не използва това...само тя си знае. Не е длъжен човек да споделя всичко. Все пак това си е лично до някъде!

К'ви чашки, к'ви 5 лева :shock:

slynchicety98
02-10-2011, 19:31
http://forum.mamita-bg.com/index.php?topic=11243.0;wap2
http://menstruacia.org/kakvo-predstavlyava-menstrualnata-chashka/

anonymous708973
02-11-2011, 06:42
Наистина ли мислите, че момиче, което мисли, че е нормално да се къпе на 2-3 дена, ще знае за този метод и още повече - ще го използва? 8-)

Rebirthing
02-11-2011, 09:42
Тва с менструалната чашка е много добро, но само за "отворени" момичета/жени и със сигурност много по-удобно за вече раждали...
Ползвам и тампони и превръзки, но за девствени момичета мисля, че все пак превръзките са по-добрия вариант, така, че е излишно да се мъчите твърде много с тампоните :D като не влиза, не влиза и туй то.

LipSy
02-11-2011, 11:57
ами аз ползвам превръзки не тампони..но и превръзки ползвам рядко :oops: ??????????

Кво очакваш, тя сигурно е специална и или не й идва, или просто няма нужда да ползва нищо, щото нейната кръв не цапа 8-)

С превръзки съм, все още не съм схванала цаката на тампона :lol: Обаче за това "как ти капе" - отвратително е просто...
За болките - яж много грейпфрут първите два дена. И пий много силен чай от мента (ако е на пакетчета, буташ 2-3 в 300 мл вода). Вълшебни са :)

Вие защо бързате само да се обиждате и т.н.??! Ами има и други начини, които предпазват бельото ни от изцапване. Някой досети ли се воъбще за менструалната чашка? Ако пък момичето не използва това...само тя си знае. Не е длъжен човек да споделя всичко. Все пак това си е лично до някъде!

К'ви чашки, к'ви 5 лева :shock:

Като не знаеш ние тук не сме виновни!

02-11-2011, 13:35
Вие защо бързате само да се обиждате и т.н.??! Ами има и други начини, които предпазват бельото ни от изцапване. Някой досети ли се воъбще за менструалната чашка? Ако пък момичето не използва това...само тя си знае. Не е длъжен човек да споделя всичко. Все пак това си е лично до някъде!

+ :D :P