PDA

View Full Version : Духовете ?



GossipGir1
02-09-2011, 07:49
Вярвате ли в духове? Мислите ли, че душите на хората остават на земята, когато "не почиват в мир" ? Какво според вас представляват духовете ?? Ако имате история по темата, моля разкажете я ! :)

gandalfepi4
02-09-2011, 07:53
духовете съществуват единствено в нашето въображение.

няма доказателства "за" съществуването на душа или нещо такова, за сметка на това има доста доказателства "против" това понятие.

за мен въпроса се изчерпва с това за сега

Nam3less3
02-09-2011, 09:56
Духа е силата на душата. Т.е. като говорим за дух, говорим и за душа. Всеки човек има безсмъртна душа, т.е. всеки от нас е душа, която след смъртта преминава в тънките светове. За подробности виж книгите от важната тема.
А гандалфски, кои са доказателствата против?

gandalfepi4
02-09-2011, 15:34
джизъс фък, трябва ли дори да започвам?

сериозно, ако толкова искаш ПАК да започваме да разискваме въпроса ОК, но това специално съм го предъвкал в темата на lsd43 със същото заглавие.

не ме разбирай криво, просто са като почнаха зомботераторите да кълцат глави не ми се пуска типичен мой пост.

направи тема по въпроса (мързи ме и да пърдем в моменто) ако искаш и ше изкензам вътре един пост заемащ 3 страници

NomNomNom
02-09-2011, 16:22
Духовете , за които говориш и си мислиш ги има предимно по филмите. Даже изцяло . За друго доказателства не са известни, или поне не са станали публично достояние.

И не, нямам подобна история. Веднъж си спомням, че ми се привидя дядо ми , разгневен на едно бюро , да гледа разни листове. Гледах в найлона, който беше на тавана ( беше паднала мазилката в стаята на баба ми :D ). Не бях задрямала. Но много се уплаших. Бях мъничка .

Но от чисто психологическа гледна точка е нормално да ми се е привидяло, защото съм луда (примерно ). И съм твърдо зад това твърдение.
Мозъка на човек понякога му играе много лоши шеги, ако не се замисля над някои сериозни въпроси, касаещи ежедневните му проблеми и съществуването му като цяло.

Та е по-възможно да си въобразиш , че някой иска нещо от теб и ти се явил, от колкото някой наистина да иска нещо от теб. Често не сме имали време да се сбогуваме с близките си , или сме имали някакви недоизяснени отношения с тях, които после могат да рефлектират много лошо. Почват да ти се привиждат разни неща, да ти се причуват , почва да те е шубе, да се нервиш (най-просто казано) . Даже може да ти се прииска да се самоубиеш.

Заради това е много удачно да приемеш факта, че няма такива работи , като тези духове, които описваш . Иначе допускаш мозъка ти да се гаври с теб.

Nam3less3
02-09-2011, 17:25
И аз така мисля, душите едва ли се материализират тук, ами ако някой види "дух" това обикновено е "шега" на мозъка му.

npp
02-09-2011, 18:37
Най-добре е въобще да не вярвате в духове.

gandalfepi4
02-09-2011, 18:52
що бе?

npp
02-09-2011, 19:10
Просто, защото не е напълно безопасно.

radeberger
02-09-2011, 19:55
Защо да е опасно? Ако вярваш, единственото което може да стане е да си въобразиш нещо и да се стреснеш.

gandalfepi4
02-09-2011, 20:06
^ тоя пич е избухнал в пламъци след като е медитирал веднъж но му се е явил иисус христос и го е спасил от сатанинската сила на злото което е медитацията.

не бъди кой знае колко изненадан

npp
02-09-2011, 21:53
Още малко няма ли да ме изкараш че съм летял на огнена метла, докато съм бил в шамански транс? :-D
- в същност това което казваш е вярно само че с тази разлика че не съм медитирал.

Някои хора не само че са сънували духове на мрака, но дори и са ги срещали наяве, и то тъкмо защото са се занимавали с спиритизъм.

gandalfepi4
02-10-2011, 06:23
Пичове, може би си нямате напредстава колко опасна може да бъде медитацията. Имало е случаи разни йоги/медитатори да ги намират изпепелени и то без каквито и да било следи от физическо подпалване - целият им апартамент читав, а само те на пепел

Преди години, едни индийски сектанти ме натовариха с такава сатанинска сила, и ако не бяха Бог и Исус Христос, сигурно щяха да ме намерят изпепелен като на снимката. Тогава за известно време температурата на тялото ми надхвърляше над 200 градуса целзий, но въпреки това Господ Бог ме опази жив - спомням си че като си поставях ръката на половин метър пред тялото, сякаш някакъв нажежен котлон излъчваше топлината си, такава ми беше температурата на тялото - ето и подобен случай от Библията:

npp
02-12-2011, 15:06
Ти си бързал да цитираш, ама къде в цитата пише че съм медитирал?!

XTopSecretX
02-18-2011, 13:03
Никой дух не е дошъл да ми каже за да знам.
Единствените Духове са според мен съществата от 4-въртото измерение, демони и полтъргайсти.

TheFallenAngel
02-24-2011, 19:08
Духове могат да се срещнат лесно. Сещам се в момента за два сигурни начина да се напиеш, и да полудееш.

blackking
04-06-2011, 19:22
Тази тема я разискваха дълго време има и филми.Постоянно много хора пишат своите истории за духове и такива.Аз лично нямам но ще разкажа история на мои съседи, пък колко е вярна един Бог знае (ся да не вземете тука да ми развивате теории за съществуването на Бог).Те имат вила на село, но рядко ходят там.Преди години (социалистическо време) затваряли врати,прозорци всичко на идване към града.След 1 седмица се върнали и видяли цялата къща (отвътре) покрита с оранжев прах.Помисли ли си, че е нещо от тавана, не им направило кой знае какво впечетление.Изчистили останали 2 дни и пак се върнали в града.След 4 дена пак същото.Извикали специалисти нямало пречина да е от тавана и така.Това продължавало с продължение на години.ОООО пропуснах частта с кучето.Всяка вечер по едно и също време вечерта кучето им започвало да лае в една и съща посока.Скоро викнали там някакъв есктрасенс (не знам дали това е точната дума) и повече прахът никога не се появил.Колкото и мистериозно се появил, толкова мистеризно изчезнал.След години (някъде 10) същото ставало в някакво училище (друг град,далече от селото станало това).И в училището се викали екстрасенси и скоро прахът изчезнал.Не знам защо написвам всичко това аз самия не съм склонен да вярвам в съществуването на духове, но ето има и случаи, които са необясними от науката :) Знам че някои от вас веднага ще се хванат за тезата, че прахът е нещо от даден материал, от постойката на сградата, но аз не съм обеден.Все пак не е нещо, което хората да не са забелязали ми в цяло училище е станало.Знам, че много хора след този мой пост ще започнат да пишат глупости как съм бил луд и т.н....Много от вас няма и да повярват на това, което пиша, но това е истина.В началото и аз не повярвах, но ми е казано от хора, които нямат никакъв интерес да лъжат :) Ами това е от мен ще следя темата и очаквам отговори

Nam3less3
04-06-2011, 19:41
Аз пък не разбирам защо хората упорито не искат да вярват в духове и във всичко, което не могат да видят с очите си. Това е проблемът, и докато продължават така няма да стигнат далече. Никой в нищо не вярва, а като почине техен близък или стане сериозен инцидент веднага почват да се молят, да палят свещи, да ходят на църква и т.н.

gandalfepi4
04-06-2011, 20:39
Аз пък не разбирам защо хората упорито не искат да вярват в духове и във всичко, което не могат да видят с очите си.

крейзи бастърдс, утре току-виж и спрели да вярват в талъсъми и предсказанията на циганките


Това е проблемът, и докато продължават така няма да стигнат далече.

http://files.myopera.com/Dutchstig/blog/darkages.gif

дали си прав?


Никой в нищо не вярва, а като почине техен близък или стане сериозен инцидент веднага почват да се молят, да палят свещи, да ходят на църква и т.н.

трима близки са ми мрели и поне нямам спомен да съм палил ни свещ, ни фитил - нито аз, нито който и да е било от семейството ми.

толкова ми е писнало от тези аргументи - "като почнеш да изкарваш бъбречен камък и веднага ще станеш християнин, хъх хъх."

нито хиченс, болен от рак, не стана вярващ, нито айнщайн, нито 90% от хората който близо до смъртта за които знам или лично (съм) познавам(/л)

Nam3less3
04-06-2011, 21:38
Едно е да вярваш в описани и реално възможни неща, друго в приказки и суеверия и подобни несериозни работи.
А относно това за развитието на хората - повечето хора в Европа винаги са били християни и днес също е така, просто едно време като църквата е властвала и е спирала прогреса на науката заради нейните си цели. За това не е виновна религията, а хората които умишлено са я експлоатирали, тъй че защо да не съм прав.

WaterLilly
04-06-2011, 22:14
Едно е да вярваш в описани и реално възможни неща, друго в приказки и суеверия и подобни несериозни работи.
Всичко е реално възможно. А това, че са описани... мога да ти опиша хиляди несъществуващи неща просто като си ги измисля.

Nam3less3
04-06-2011, 22:40
Едно е да вярваш в описани и реално възможни неща, друго в приказки и суеверия и подобни несериозни работи.
Всичко е реално възможно. А това, че са описани... мога да ти опиша хиляди несъществуващи неща просто като си ги измисля.Ами има по-достоверни източници от тебе, сещаш ли се :D

gandalfepi4
04-06-2011, 22:57
има - и те свидетелстват че джизъс не е правил нещата описани в библията.

ко праим са?

може би се доверяваме на достоверените източници които ни описват как са се пецкали с извънземни (ДА има такива)?

Nam3less3
04-06-2011, 23:05
има - и те свидетелстват че джизъс не е правил нещата описани в библията.

ко праим са?

може би се доверяваме на достоверените източници които ни описват как са се пецкали с извънземни (ДА има такива)?Когато някой напише нещо от класата на Новия Завет, тогава и на него може да се повярва.

WaterLilly
04-06-2011, 23:14
Ами има по-достоверни източници от тебе, сещаш ли се :D
Остави ме мен, абсолютно всеки, независимо колко достоверен или убедителен, може да си измисли нещо. Това не го прави истина.
http://24.media.tumblr.com/tumblr_le8e9jacAm1qfq1dpo1_500.jpg

Nam3less3
04-06-2011, 23:19
Като някой от "абсолютно всичките" напише нещо като Новия Завет, тогава може и да го чуя кво приказва. Тука не говорим за случайни хванати от гората хора.

gandalfepi4
04-06-2011, 23:23
^
какво трябва да означава това "напише"?

би следвало до сега да знаеш как е създаден новия завет.

отделно че не виждам НИКАКВА причина да вярвам и ГРАМ на книга в която пише че некъв е правил ебахти магиите, но най-добре документиращата империя е пропуснала да ги спомене, предсказал е краят на света (грешно) и казва че е дошъл специално да сътвори война и да настрои хора които се обичат едни срещу други.

се тая, да не изпадаме пак в тъпия спор

"аз съм прав"

"не, не си прав. ето ти доказателство"

"а, верно не съм бил прав... се тая, прав съм пък."

Nam3less3
04-06-2011, 23:33
Ти сам си призна, че не разбираш библията, и сам написа защо е така, тъй че това обяснява мнението ти 8-)

gandalfepi4
04-07-2011, 07:58
^ тц, това е причината да не й ВЯРВАМ (добре де, това и факта че знам доста повече за нея отколкото ти)

причината да не я разбирам, въпреки че съм сигурен че каквото има да се разбира и е релевантно си го разбирам, е че съм избран да отида в ада:

Тогава се приближиха учениците Му и Му казаха: Защо им говориш с притчи?

11 А Той в отговор им каза: <Защото> на вас е дадено да знаете тайните на небесното царство, а на тях не е дадено.

12 Защото който има, нему ще се даде, и ще има изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има.

13 Затова им говоря с притчи, за да гледат, а не виждат; чуят а не слушат, нито разбират.


... Да не би да видят с очите си, И да чуят с ушите си, И да разберат със сърцето си, И да се обърнат, И Аз да ги изцеля".

което пък и означава че след като има 48 000 официални деноминации, поне 90% от предскавителите им са направени така че да не разбират библията, за да могат да бъдат изпратени в ада (както и всеки друговерец или здравомислещ:

50и ще ги хвърлят в огнената пещ; там ще бъде плач и скърцане със зъби,

48дето "червеят им не умира, и огънят не угасва".

10той ще и да пие от виното на Божия гняв, което е приготвено чисто в чашата на гнева Му; и ще бъде мъчен с огън и жупел пред светите ангели и пред Агнето.

11И димът от тяхното мъчение ще се издига до вечни векове

15И ако някой не се намери записан в книгата на живота, той биде хвърлен в огненото езеро.

MochaOnMyLips
04-07-2011, 15:01
guys, ето ви една математика за размисъл
колко хора са мъртъвците въобще? поред някои проучвания около 100 млрд.
колко от тях могат да си спят спокойно в гробовете като процент? едва ли много.
дори за спора да кажем, че само 5% не почиат в мир (а аз лично не мога да си представя човек, който е свършил абсолютно всичката си работа приживе, но това си е моят песимизъм), това пак прави 5млрд.
ако има призраци, защо, по дяволите, не се срещат под път и над път?

Nam3less3
04-07-2011, 15:58
Щом си мислиш, че ще идеш в ада, защо не повярваш, има вярващи хора които също не разбират библията(то почти никой не я разбира) но това не е проблем, а си има и тълкувания, които съм ви препоръчвал 8-)

gandalfepi4
04-07-2011, 17:26
:razz: не, не мисля че ще отида в ада - това пише в твоята "перфектна" половин книга написана от римляни.

все пак ще отговоря на въпроса ти - бих предпочел да плюя в лицето на чудовището описано в библията, което е готово да изпрати 90% от хората на описаните ужасяващи мъчения, за вечни времена и да ги гледа докато некви утрепки (един от които и убива дъщеря си в негово име) му правят муабет 24/7 за винаги, вместо да се включа в клуба му на тези които не страдат "втората смърт" и му целуват геноцидния, фратрициден, садо-мазохистичен, егоцентричен, себичен, глупав, кръвожаден, завистлив, жалък, инкомпетентен, въображаем психопат.

а отностно тълкуванията ти - прочети си библията и спри да тълкуваш "пешо се издриска" като "тъмно синята богомолка обиколи корените на пирамидата 13 пъти докато си мислеше за структурата на мандибулата на минотавър и правеше звукът пляк, пляк."

не виждам ЗАЩО трябва да се измисля някакво друго значение на "ще бъдат хвърлени в огнено езеро, където ще бъдат измъчвани за винаги"

Nam3less3
04-07-2011, 17:32
Проблемът ти е, че не знаеш как да тълкуваш библията, заради това ти казах - ако искаш някога да разбереш истината за християнството, в твоя случай трябва да си купиш някой книги като Добротолюбие, благодарение на тях може и да разбереш че тълкуванията ти са крайно грешни. Библията не е литературно произведение, че всеки да се опитва да го критикува.

gandalfepi4
04-07-2011, 17:56
ми ако вярвах в библията НЯМАШЕ да си купя книга която я тълкува понеже самото й съществуване потъпква думите на йешуа и е богохулно и еретическо

ти да не си антихриста наистина?

Nam3less3
04-07-2011, 18:09
ми ако вярвах в библията НЯМАШЕ да си купя книга която я тълкува понеже самото й съществуване потъпква думите на йешуа и е богохулно и еретическо

ти да не си антихриста наистина?Напротив, не стига че не вярваш и не я разбираш, ами лъжеш че тълкуванията и я потъпквали. Въобще не си наясно с нещата, питай който искаш християнин, ако щеш и всички попове в църквата питай, всеки ще ти каже че книги като Добротолюбие са едно божиевдъхновено тълкуване на библията, и то не толкова тълкуване, колкото разясняване на нещата от нея 8)
Първо ги прочети, после коментирай.

gandalfepi4
04-07-2011, 18:50
:razz: много си ербап бе

първо дрънкаш за некви езически идеи и казваш че са християнски (лъжа и светотатство)

после пък като ти цитирам много места които казват че грешиш и ти обяснявам логиката на това да грешиш не си сменяш позицията

не ти пука че ДИРЕКТНО вървиш срещу посланието на йешуа и като ти цитирам думите му ме наричаш лъжец :razz: :razz: :grin: :grin:

не знаеш кое е абсолютно доказано лъжа и фабрикация и е добавено по-късно в библията че и го защитаваш на всичкото отгоре

твърдиш че неща които са (според новия завет) буквални са всъщност фигуративни

всички ти се смеят, а би трябвало (според библията) да познаем мъдростта на думите на истински християнин

идеите ти не са поддържани от нито една от най-големите и стари църкви, а и по-голямата част от 50-те 000 деноминации на религията ти

дрънкаш некви лоши неща за църквата въпреки че според иисус тя е водена от бог

казваш че ада не е истинско място въпреки че на много места се описват хора които преживяват определени мъчения там

...


ти знаеш ли че наистина се вписваш в образа на антихрист доста добре бе?

аз по - добре да не се корумпирам повече с "отровата ти"

Nam3less3
04-07-2011, 20:14
Както ти казах, първо прочети няколко такива книги, после коментирай. Без да си ги чел, ти не разполагаш с информация и знание(след като от библията ти е трудно да ги получиш), тъй че преди да разсъждаваш за християнството - прочети да речем книгите от Добротолюбието, иначе цял живот ще живееш в заблуда :P
Щом си чел библията, не би трябвало да ти пречи да четеш и тях.

DREAM95
04-08-2011, 13:11
Тук е материалният свят и е светът на живите!След смърта никой не знае къде, и в кой свят преминават човешките души!?
Както има поверие до 40 то дни след смърта на човека душата му била
в нашият свят,,,,, и такива.
Аз лично не вярвам,а и както споменах тук е нашият свят!
Психолози твърдят ,че е:не Раждане ,Смърт ,Раждане;А обратното
Смърт,Раждане„Смърт...
прераждания след смърта отсъстват...

bubkaa93
04-25-2011, 18:08
Аз вярвам на скоро бях чела,че като умре човека тялото му става по-леко и това малко ме стряска. :(

gandalfepi4
04-25-2011, 18:13
^ това е мит, базиран на експеримент с кучета отпреди един век направен от глупав човек

SilverRain
05-07-2011, 13:21
Междудругото много странни неща са ми се случвали вкъщи ( предполагам и на всеки ) някакви шумове, стъпки в коридора, падане на предмети, отваряне на врати и т.н. ... ама не вярвам в духове, все си казвам, че не може да съществуват... наистина докато не видя с очите си няма да повярвам ;dd а и не ги разбирам много тези работи ;D

bazingaaaa
05-07-2011, 20:03
Междудругото много странни неща са ми се случвали вкъщи ( предполагам и на всеки ) някакви шумове, стъпки в коридора, падане на предмети, отваряне на врати и т.н. ... ама не вярвам в духове, все си казвам, че не може да съществуват... наистина докато не видя с очите си няма да повярвам ;dd а и не ги разбирам много тези работи ;D

Развиваш си Телекинезата :razz:


Предполагам че Nam3less3 би казал "бесове"

Nam3less3
05-07-2011, 20:10
Междудругото много странни неща са ми се случвали вкъщи ( предполагам и на всеки ) някакви шумове, стъпки в коридора, падане на предмети, отваряне на врати и т.н. ... ама не вярвам в духове, все си казвам, че не може да съществуват... наистина докато не видя с очите си няма да повярвам ;dd а и не ги разбирам много тези работи ;D

Развиваш си Телекинезата :razz:


Предполагам че Nam3less3 би казал "бесове"Домът и трябва да бъде осветен :idea:

SilverRain
05-07-2011, 20:13
Какви глупости приказвате.... :? ....

Nam3less3
05-07-2011, 20:45
Какви глупости приказвате.... :? ....Още не си еволюирала достатъчно, за да ги разбираш тези неща :razz:

SilverRain
05-07-2011, 20:54
Mмм радвам се за което, а вие явно сте еволюирали до такава степен, че да вярвате в такива неща нали : )

Nam3less3
05-07-2011, 20:55
Mмм радвам се за което, а вие явно сте еволюирали до такава степен, че да вярвате в такива неща нали : )Ние не вярваме, ние знаеме :smt033

SilverRain
05-07-2011, 21:01
Щом казвате...

bishkotka
05-07-2011, 21:31
Какви глупости приказвате.... :? ....Още не си еволюирала достатъчно, за да ги разбираш тези неща :razz:

защо ли съм останала с впечатлението , че праведния христианин НЕ ТРЯБВА да налага мнението си , а особенно ако не е желано . нали уж христианството учи на смирение ?! :?

Nam3less3 , сори ама от тебе чувам само
''вие не знаете '' , '' вие сте недорасли за да осъзнаете'' и т.н.
от етична гледна точка това е .. най- малкото е ,че е невъзпитано .. другото което е , че ми звучи самохвално , защото заявяваш , че ТИ знаеш .. а нали уж пътят към съвършенството чрез бог е смирен , съпроводен със скромност..
всеки съобразителен и притежаващ поне малко възпитание и морал човек знае , че примерно при спор след като събеседника ти се обосновава с аргументи , звучащи логично , е прието да се СЪГЛАСИШ със неговата гледна точка, дори и според теб да не е така и да изкажеш своите аргументи , доказващи обратното :)

Nam3less3
05-07-2011, 21:49
Какви глупости приказвате.... :? ....Още не си еволюирала достатъчно, за да ги разбираш тези неща :razz:

защо ли съм останала с впечатлението , че праведния христианин НЕ ТРЯБВА да налага мнението си , а особенно ако не е желано . нали уж христианството учи на смирение ?! :?

Nam3less3 , сори ама от тебе чувам само
''вие не знаете '' , '' вие сте недорасли за да осъзнаете'' и т.н.
от етична гледна точка това е .. най- малкото е ,че е невъзпитано .. другото което е , че ми звучи самохвално , защото заявяваш , че ТИ знаеш .. а нали уж пътят към съвършенството чрез бог е смирен , съпроводен със скромност..
всеки съобразителен и притежаващ поне малко възпитание и морал човек знае , че примерно при спор след като събеседника ти се обосновава с аргументи , звучащи логично , е прието да се СЪГЛАСИШ със неговата гледна точка, дори и според теб да не е така и да изкажеш своите аргументи , доказващи обратното :)Тези работи са за сериозна дискусия, а тя смяташе че това са глупости, така че дотам със сериозната дискусия 8)
Пък и тука рядко става смислен диалог, "моите постове са забавни, хитроумни и саркастични, като заедно с това поднасям части от истината", както казваше един друг съфорумник :razz:

bishkotka
05-07-2011, 22:02
1) защо ли не става смислен диалог ?! :shock:

2) отново не каза почти нищо общо с това което аз казах

3) аз сериозна дискусия с тебе от доста време чакам :-D а и то ще дойде следващата зима докато ми обясниш за тая '' пролет '' :o :-P

Nam3less3
05-07-2011, 22:04
1) защо ли не става смислен диалог ?! :shock:

2) отново не каза почти нищо общо с това което аз казах

3) аз сериозна дискусия с тебе от доста време чакам :-D а и то ще дойде следващата зима докато ми обясниш за тая '' пролет '' :o :-PЗащото малко хора се интересуват сериозно от такива теми, а и няма как да промениш светогледа на атеист ако си християнин и обратното.

SilverRain
05-07-2011, 22:05
Нима ти изглеждам на несериозен човек, това, че мисля освещаването на дома за глупост ме прави такава?

Nam3less3
05-07-2011, 22:08
Нима ти изглеждам на несериозен човек, това, че мисля освещаването на дома за глупост ме прави такава?Ами не вярваш в нематериалното(докато не го видиш с очите си), в Бог със сигурност също не вярваш(щом мислиш и някой добри и качествени църковни практики за глупост), т.е. със сигурност си атеистка, а и не взимаш позиция по темите. Е, тука има атеисти, които бих нарекъл сериозни, щото пишат много неща с "доказателства" и аргументи :D

SilverRain
05-07-2011, 22:15
Ооо грубо грубо... :? ... казах, че не вярвам в духове, и ти какви изводи си направи само за мене ...

Nam3less3
05-07-2011, 22:18
Ооо грубо грубо... :? ... казах, че не вярвам в духове, и ти какви изводи си направи само за мене ...Ами като не казваш нищо друго, какви изводи да си правя.
Тогава сама си кажи в какво вярваш и в какво не и т.н.

SilverRain
05-07-2011, 22:22
Какво да ти казвам пък на тебе ... темата е дали вярваме в духове или не и аз си казах моето мнение, което не подлежеше на коментар от вас ... да не си някакъв изповедник, че ще ти казвам в какво вярвам и в какво не ... че какво те интересува?

пп: съжелявам, ако думите ми са звучали грубо .. просто трябваше по някакъв начин да си проличи, че см сериозна : )

Nam3less3
05-07-2011, 22:24
Какво да ти казвам пък на тебе ... темата е дали вярваме в духове или не и аз си казах моето мнение, което не подлежеше на коментар от вас ... да не си някакъв изповедник, че ще ти казвам в какво вярвам и в какво не ... че какво те интересува?

пп: съжелявам, ако думите ми са звучали грубо .. просто трябваше по някакъв начин да си проличи, че см сериозна : )Ами ето защо си несериозна по тия въпроси, нямаш какво да кажеш, освен че не вярваш 8)

SilverRain
05-07-2011, 22:29
хахаххааааа .... и да имам, не си ти човека на който ще се обяснявам.... а и още в първия си коментар обясних, че не ги разбирам тези работи... но ти явно прекалено много си се вживял в ролята на духовен учител щом има какво да кажеш...

Nam3less3
05-07-2011, 22:44
хахаххааааа .... и да имам, не си ти човека на който ще се обяснявам.... а и още в първия си коментар обясних, че не ги разбирам тези работи... но ти явно прекалено много си се вживял в ролята на духовен учител щом има какво да кажеш...До сега ми се обясняваше, че не си несериозна, а сега спираш, ама че несериозна работа :razz:

SilverRain
05-07-2011, 22:55
Не спирам, просто казах това, което имах да казвам ... защо да продължавам да въртя едно и също или да говоря само глупости, това, че ти го правиш не означава, че трябва да падам на нивото ти....

пп: сега следва май да кажеш чее или см несериозна и не мога да се защитя или нещо за вярата ми ...

Не ми се четат едни и същи неща и затова напускаааам Царството Божие ... ако позволите ;-)

Nam3less3
05-07-2011, 23:00
Не спирам, просто казах това, което имах да казвам ... защо да продължавам да въртя едно и също или да говоря само глупости, това, че ти го правиш не означава, че трябва да падам на нивото ти....

пп: сега следва май да кажеш чее или см несериозна и не мога да се защитя или нещо за вярата ми ...

Не ми се четат едни и същи неща и затова напускаааам Царството Божие ... ако позволите ;-)С удоволствие(X-а е горе вдясно), аз съм толкова под нивото ти, че дори и трябва да падам на колене, като ти чета постовете. Как не ме е срам да дишам един и същ въздух с Теб.

ZipFail
05-08-2011, 00:59
Неймлес, точно ти не си в положение да обвиняваш другите, че отбягват спор, червей такъв :) Добре че гандалф спря да пише, че aз толкова унижение във форум рядко съм виждал..

TheMightyNadenica
05-08-2011, 19:26
Нима ти изглеждам на несериозен човек, това, че мисля освещаването на дома за глупост ме прави такава?Ами не вярваш в нематериалното(докато не го видиш с очите си), в Бог със сигурност също не вярваш(щом мислиш и някой добри и качествени църковни практики за глупост), т.е. със сигурност си атеистка, а и не взимаш позиция по темите. Е, тука има атеисти, които бих нарекъл сериозни, щото пишат много неща с "доказателства" и аргументи :D

Какво общо има нематерялното с Бог??? Нематерялното съществува...докато Бог...ами не! ( Е зависи под какво се разбира нематерялно)

п.п.За пръв път да се съглася със Зипфейл...наистина такова унижение...

Nam3less3
05-08-2011, 19:38
Нима ти изглеждам на несериозен човек, това, че мисля освещаването на дома за глупост ме прави такава?Ами не вярваш в нематериалното(докато не го видиш с очите си), в Бог със сигурност също не вярваш(щом мислиш и някой добри и качествени църковни практики за глупост), т.е. със сигурност си атеистка, а и не взимаш позиция по темите. Е, тука има атеисти, които бих нарекъл сериозни, щото пишат много неща с "доказателства" и аргументи :D

Какво общо има нематерялното с Бог??? Нематерялното съществува...докато Бог...ами не! ( Е зависи под какво се разбира нематерялно)

п.п.За пръв път да се съглася със Зипфейл...наистина такова унижение...Никой атеист не може да ме затапи, а ти си толкова смешен специално, че не заслужаваш да ти се отговаря на празните ти приказки, стана за смях пред всички - атеисти, християни, мюсюлмани даже :razz:

TheMightyNadenica
05-08-2011, 19:47
Нима ти изглеждам на несериозен човек, това, че мисля освещаването на дома за глупост ме прави такава?Ами не вярваш в нематериалното(докато не го видиш с очите си), в Бог със сигурност също не вярваш(щом мислиш и някой добри и качествени църковни практики за глупост), т.е. със сигурност си атеистка, а и не взимаш позиция по темите. Е, тука има атеисти, които бих нарекъл сериозни, щото пишат много неща с "доказателства" и аргументи :D

Какво общо има нематерялното с Бог??? Нематерялното съществува...докато Бог...ами не! ( Е зависи под какво се разбира нематерялно)

п.п.За пръв път да се съглася със Зипфейл...наистина такова унижение...Никой атеист не може да ме затапи, а ти си толкова смешен специално, че не заслужаваш да ти се отговаря на празните ти приказки, стана за смях пред всички - атеисти, християни, мюсюлмани даже :razz:

Аз няма какво да се изказвам...затапиха те! Но не се нерви(както виждам, че правиш)...е да това е признак на слабост и загуба...но си имаш БОГ!

Nam3less3
05-08-2011, 20:17
Аз няма какво да се изказвам...затапиха те! Но не се нерви(както виждам, че правиш)...е да това е признак на слабост и загуба...но си имаш БОГ!Баси самочувствието имаш, човек ще си помисли, че наистина си прав :razz:
Както и да е, "научно погледнато", твоята гледна точка е най-безумна и най-малко вероятна.

TheMightyNadenica
05-08-2011, 20:58
Аз няма какво да се изказвам...затапиха те! Но не се нерви(както виждам, че правиш)...е да това е признак на слабост и загуба...но си имаш БОГ!Баси самочувствието имаш, човек ще си помисли, че наистина си прав :razz:
Както и да е, "научно погледнато", твоята гледна точка е най-безумна и най-малко вероятна.

И как разбра? Така де...какво искам мнение от най-затапения!?! Пък и все пак какво да искам отговор...ти винаги отклоняваш темата, защото просто си хванат в слабост. :)