PDA

View Full Version : доказателства за духове, душа,



gandalfepi4
02-09-2011, 15:35
та с другаря неймлес (който вече ще бъде наричан тревор от мене) завързахме мини диалог отностно съществуването на душа, духове и разни други етерни еманации на същества и ми стана интересно дали всъщност някой има някакви доказателства "за" съществуването им?

Nam3less3
02-09-2011, 15:38
Научни нямам, но тия работи нито могат да бъдат доказани, нито отречени. Просто няма как да се изследват от науката.
Но според тебе ако не съществуваха, защо има толкова материали за тях, толкова книги(от обикновени до окултни), твърдения на хора които са имали нещо общо с това и т.н., в случая какво печелят ако излъжат света?

gandalfepi4
02-09-2011, 15:48
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41lm6z0zMbL._SS500_.jpg

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51-lE3Njb0L._SL500_AA280_.jpg

мисля че е наистина крайно време да научиш какво е това нещо наречено "доказателство"

и "ДА" разбира се че може да бъде доказано от науката ( ако поради липса на въображение и две мозъчни клетки някой не може да се сети за поне десет начина да поиска и специално ще му измисля)

Nam3less3
02-09-2011, 15:55
Тия книги защо ги показваш? А иначе дай някви доказателства.

gandalfepi4
02-09-2011, 16:09
книгите са понеже горе-долу каза това


akо според тебе ако не съществуваха, защо има толкова толкова книги в случая какво печелят ако излъжат света?

а иначе - съзнанието и мисленето са неразривно свързани с мозъка - спомени, поведение, навици, преференции, религиозност (вярваш или не) и духовност са все неща които, наред с десетки други неща се променят, възникват или директно изчезват с прости промени в мозъка (травми, ел. стимулация, психоактивни химикали и тн.)

ерго - съзнание = мозък

ерго - съзнание не може да съществува без мозък

(душа/призрак - съзнание без мозък)

ерго душа/призрак - не може да съществува

qued

а ако питаше за доказателства "за" и не съм се усетил - GHOST PARTY

http://www.ghost-mysteries.com/forum/uploads/1287433550/gallery_6264_3_59842.jpg

Nam3less3
02-09-2011, 16:22
Душата която включва всичко(съзнанието и т.н.) съществува без наличието на мозък, просто тъй като живеем в крайно материален свят то мозъка служи на душата за да придаде необходимата материалност на духовните процеси(примерно като се ядоса човек и се отделя еди кой си хормон който прави еди какво си). Т.е. мозъка е посредник между душата и физическото ни тяло. Ако мозъка се повреди и човек стане "душевно болен" това не означава, че душата му е повредена, ами просто някоя част от мозъка, и заради това докато е жив тоя човек няма да ползва пълния си потенциал. То с всички хора е така, подсъзнанието примерно помни всичко което ни се е случило, но моментата ни памет е къса. Заради свойствата на живота хората не ползват пълния си потенциал, нито имат достъп до паметта от това какво се е случило преди да се родят и т.н., тия неща са заключени.

gandalfepi4
02-09-2011, 16:35
и тогава каква е разликата между човек с душа и човек без душа? никаква нали?

и освен това как така съзнанието - електронни импулси, спомените - месо в главата ти, могат да съществуват без мозъка? магия?

и ПАК стигаме до доброто старо "иска ми се следователно съм прав ПЪК *туп с краче*!"

ако нямаш някакви реални доказателства спри да се повтаряш, каза си позицията, който иска си я прочита.

ако нямаш нещо ново просто няма смисъл да продължаваш да повтаряш "нямам доказателства, нямам опровегания на опроверганията, но ми се иска и това значи че ти грешиш"

Nam3less3
02-09-2011, 16:45
и тогава каква е разликата между човек с душа и човек без душа? никаква нали?

и освен това как така съзнанието - електронни импулси, спомените - месо в главата ти, могат да съществуват без мозъка? магия?

и ПАК стигаме до доброто старо "иска ми се следователно съм прав ПЪК *туп с краче*!"

ако нямаш някакви реални доказателства спри да се повтаряш, каза си позицията, който иска си я прочита.

ако нямаш нещо ново просто няма смисъл да продължаваш да повтаряш "нямам доказателства, нямам опровегания на опроверганията, но ми се иска и това значи че ти грешиш"Няма човек без душа. Електронни импулси са само в главата ти, душата съществува в тънките светове(наричани още невидими) които са изградени от по-фини частици от нашия, заради това не може да ги видиш докати си жив. И не е магия, самият ти може да съществуваш без тялото ти, тялото е затвор за душата даже. И ти нямаш реални доказателства против това мое твърдение.

gandalfepi4
02-09-2011, 16:56
нали те помолих да спреш с повтарянията?

освен това "да", намам доказателства против това ти твърдение НО ти пък не можеш да докажеш че домашната ми богомолка всъщност е кронос с променена форма който е влюбен в правенето на скуптури от кренвирши. сега квит ли сме?

Nam3less3
02-09-2011, 17:04
нали те помолих да спреш с повтарянията?

освен това "да", намам доказателства против това ти твърдение НО ти пък не можеш да докажеш че домашната ми богомолка всъщност е кронос с променена форма който е влюбен в правенето на скуптури от кренвирши. сега квит ли сме?Добре това беше темата.

gandalfepi4
02-09-2011, 17:15
идеята ми беше че нямаш никаква база за това си твърдение

Nam3less3
02-09-2011, 17:22
идеята ми беше че нямаш никаква база за това си твърдениеТова не си го измислям от нищото, има си голяма база.

gandalfepi4
02-09-2011, 17:47
но както обикновено имаш доста сериозни причини да не споделиш и най-малката частичка от нея с нас и ще трябва да се задоволим с "вервайте ми на вяра" нали?

Nam3less3
02-09-2011, 18:15
но както обикновено имаш доста сериозни причини да не споделиш и най-малката частичка от нея с нас и ще трябва да се задоволим с "вервайте ми на вяра" нали?Във важната тема ги има повечето.

gandalfepi4
02-09-2011, 18:55
като например...?

аре не ме карай пак с ченгел да ти вадя думите от устата

ZipFail
02-09-2011, 20:45
Ами разказите на хора в клинична смърт ?

Nam3less3
02-09-2011, 20:46
като например...?

аре не ме карай пак с ченгел да ти вадя думите от устатаАми това са цели учения, та ползвам и информация от тях(не мога да ти дам точен цитат), т.е. твърденията ми не са измислени от нищото случайно, ами в много източници има споменато(като ученията във важната тема), аз просто синтезирам информацията.

gandalfepi4
02-11-2011, 12:33
Ами разказите на хора в клинична смърт ?

ами разказите на хора които са били отвличани и изнасилвани от зелените човечета?

aми разказите на хора които са видели чупакабра?

aми разказите на хора които са видели бъдещето?

aми разказите на хора които са предсказали края на света?

ами разказите на хора които са говорили с аллах, иисус, яхве, тангра, зевс, духовете на земята и тн?

ами разказите на хора които са видели рептили?


тези разкази на хора в клинична смърт за които аз знам (един от които лично чут) не са нищо кой знае колко необяснимо или невероятно (уви)

gandalfepi4
02-11-2011, 12:37
Ами това са цели учения, та ползвам и информация от тях(не мога да ти дам точен цитат), т.е. твърденията ми не са измислени от нищото случайно, ами в много източници има споменато(като ученията във важната тема), аз просто синтезирам информацията.

и от кога "учение" = "доказателство"?

има ученето на хевънс гейт за края на света и космическия кораб на иисус който ще спаси душите на хората които са се кастрирали и самоубили преди това и то трябва да е вярно така ли (поне за вече мъртвите последователи на това учение е вярно, знам, но говоря за нас)?

има СТОТИЦИ учения и повечето от тях си противорекът, това прави ли ги верни?


дай нещо, нещичко, спри да ме караш да те горя с нажежено желязо за да измъкна нещо повече от "така вярвам значи е вярно и трябва да ме слушат всички"

Nam3less3
02-11-2011, 13:57
Ами това са цели учения, та ползвам и информация от тях(не мога да ти дам точен цитат), т.е. твърденията ми не са измислени от нищото случайно, ами в много източници има споменато(като ученията във важната тема), аз просто синтезирам информацията.

и от кога "учение" = "доказателство"?

има ученето на хевънс гейт за края на света и космическия кораб на иисус който ще спаси душите на хората които са се кастрирали и самоубили преди това и то трябва да е вярно така ли (поне за вече мъртвите последователи на това учение е вярно, знам, но говоря за нас)?

има СТОТИЦИ учения и повечето от тях си противорекът, това прави ли ги верни?


дай нещо, нещичко, спри да ме караш да те горя с нажежено желязо за да измъкна нещо повече от "така вярвам значи е вярно и трябва да ме слушат всички"Аз съм давал, който търси намира, проблема е че ти не търсиш нищо освен доказателства против духовността.

gandalfepi4
02-11-2011, 14:10
тоооооооооооочно това правя.

в събота пък търся доказателства против две.

следващия месец се чудя дали да не започна да търся доказателства против и зеленото или против катарзиса.




не ти ли писва да постваш шитни?

Nam3less3
02-11-2011, 14:19
тоооооооооооочно това правя.

в събота пък търся доказателства против две.

следващия месец се чудя дали да не започна да търся доказателства против и зеленото или против катарзиса.




не ти ли писва да постваш шитни?Ти нямаш за цел да станеш християнин следователно няма как да разбереш нещата(примерно). Защо не си купиш едно тълкуване на библията където всичко това което пишем е обяснено? Но ако искаш да си останеш атеист, не си мисли че ще разбереш смисълът на нещата.

gandalfepi4
02-11-2011, 14:42
за'тва ли има хора които си знаят тези тълкувания и си остават атеисти?

+ това НЕ, отказвам да направя нещо което ми е забранено ясно и недвусмислено от живия бог и обявено аз греховно от него

Nam3less3
02-11-2011, 14:51
за'тва ли има хора които си знаят тези тълкувания и си остават атеисти?

+ това НЕ, отказвам да направя нещо което ми е забранено ясно и недвусмислено от живия бог и обявено аз греховно от негоТова не е забранено, стига се самозаблуждава, а и нали не си вярващ, какво ти пречи? Или вярваш в това което ти е изгодно май а :D

gandalfepi4
02-11-2011, 14:53
как не се разтвори земята да те погълне след това лицемерие... :shock:

иначе не спаммастъре, просто не съм малоумен като някои от нас които тълкуват "и жена му се превърна в колона от сол" като "лилавият заек меланхолично ненавиждаше мусаката в слънчевото съзвездие перперикон"

Nam3less3
02-11-2011, 15:01
как не се разтвори земята да те погълне след това лицемерие... :shock:

иначе не спаммастъре, просто не съм малоумен като някои от нас които тълкуват "и жена му се превърна в колона от сол" като "лилавият заек меланхолично ненавиждаше мусаката в слънчевото съзвездие перперикон"Знаеш много добре че всичко е написано в притчи, преди казваше че съм длъжен да ги разяснявам, а сега ти хрумна заради един цитат, че това е грях ако не си вярващ да тълкуваш божието слово.

gandalfepi4
02-11-2011, 15:03
ми това съм си аз тъпанара - пука ми дори и най-малко аз това което ръси йешуа.

пууу че съм тъп - утре току-виж съм взел и наистина да изпълня някоя от заповедите му