PDA

View Full Version : антибиотици



uBo
02-09-2011, 16:41
искам да попитам какви са последствията от това, че сутринта съм пил антибиотик и след това вечерта пием алкохол

Abigoria
02-09-2011, 16:46
Зависи от антибиотика, обикновено се засилва действието и става мн кофти :)

Излагате се, познавам 45- 50 годишни мъже, които страдат от хроничен алкохолизъм, но когато пият антибиотици не близват..

uBo
02-09-2011, 16:50
ами тревата пречи ли?

darkPaladin
02-09-2011, 16:56
Зависи от антибиотика, обикновено се засилва действието и става мн кофти :)

Излагате се, познавам 45- 50 годишни мъже, които страдат от хроничен алкохолизъм, но когато пият антибиотици не близват..

аз знам че се неутрализира действието или поне така ме учиха по фармацефтика

но зависи прочети листовката трябва да пише какво става като взаимодейства с алкохол ако не пише нищо все едно не си го взимал отишал е навятъра

Abigoria
02-09-2011, 16:57
тревата ти пречи на целия организъм по принцип :)

uBo
02-09-2011, 17:14
Зависи от антибиотика, обикновено се засилва действието и става мн кофти :)

Излагате се, познавам 45- 50 годишни мъже, които страдат от хроничен алкохолизъм, но когато пият антибиотици не близват..

аз знам че се неутрализира действието или поне така ме учиха по фармацефтика

но зависи прочети листовката трябва да пише какво става като взаимодейства с алкохол ако не пише нищо все едно не си го взимал отишал е навятъра

точно там на листовката пише консумация с храни и напитки и пише само да се пие след хранене а за алкохол или други напитки нищо не пише

ами ако го пия за последно в петък сутринта и пия алкохол в събота вечерта действието на антибиотика трябва да е отминало нали ?

darkPaladin
02-09-2011, 21:14
Зависи от антибиотика, обикновено се засилва действието и става мн кофти :)

Излагате се, познавам 45- 50 годишни мъже, които страдат от хроничен алкохолизъм, но когато пият антибиотици не близват..

аз знам че се неутрализира действието или поне така ме учиха по фармацефтика

но зависи прочети листовката трябва да пише какво става като взаимодейства с алкохол ако не пише нищо все едно не си го взимал отишал е навятъра

точно там на листовката пише консумация с храни и напитки и пише само да се пие след хранене а за алкохол или други напитки нищо не пише

ами ако го пия за последно в петък сутринта и пия алкохол в събота вечерта действието на антибиотика трябва да е отминало нали ?

зависи от антибиотика при пеницилинови трябват 2 дена за да се изчисти организма