PDA

View Full Version : Червени петна по лицето



vffd
02-09-2011, 18:23
От може би 2 години ми се появяват червени петна по лицето (около носа и веждите най-вече). Петната са с различни размери и се лющат, понякога и сърбят. Стоят по 3-4 дни след това изчезват. Забелязал съм, че се появяват най-вече след къпане, а ако са се появили преди това след къпане започват да се лющат и да стават по-червени. Ходих на дерматолог 3 пъти, но никой не ми помогна. Прегледите продължиха по 1-2 минути и ми казваха, че е от възрастта (18 г), че кожата ми е такава. Предписваха ми разни неща, с които да се мажа, някои или нямат ефект или предизвикват появяване на петна, само един крем ми помагаше първия месец след това действието му изчезна. Ако някой има предложения как да се справя с този проблем, моля да сподели, защото ми писна през седмица да ми се зачервява лицето и да ме е страх да се изкъпя.

darkPaladin
02-09-2011, 21:15
с какво си миеш лицето?

сменял ли си сапуна (марката)

darkPaladin
02-09-2011, 23:58
Вероятно са лишеи. Препоръчвам бадемово масло. Мажи с него петната всяка вечер преди да се легнеш и ти гарантирам, че за няколко дена ще изчезнат! ;)

http://www.shopmania.bg/shopping~online-kozmietika-za-zhieni~buy-badiemovo-maslo-ikarov~p-1380260.html

вероятно обаче без да видиш не можеш да кажеш че са лишеи

пък и дерматолог да не може да постави диагноза за такова нещо ме съмнява

bloodymirror
02-10-2011, 04:58
Премести си темата в Козметика и диети,тука не й е мястото!

darkPaladin
02-10-2011, 08:18
точно тук е ;)

ThisIsMe
02-10-2011, 10:11
Или иди при дерматолога на който си ходил да те види пак или иди при друг дерматолог,който да те види и ако ти предпише същите кремове,му обясни ,че вече си ги ползвал и че не са помогнали.

vffd
02-10-2011, 11:01
благодаря за отговорите, днес ходих при друг дерматолог и ми изписаха други кремове

ThisIsMe
02-10-2011, 17:15
благодаря за отговорите, днес ходих при друг дерматолог и ми изписаха други кремове

Дано тези помогнат ;-)

kris4a
02-10-2011, 18:04
На мен ми се появяваха такива по главата!Мазах се с какво ли не беше ми много противно с кви ли не мазила се цапах и нищо не ми помогна един ден така ми стана противно и просто трябваше да ги махна с нещо и първото кото набарах беше оцета :-D :shock: и мина старнно но мина и сега като се сетя ми става смешно ако някой ми беше казал че ще го направя нямаше да мо повярвам! :lol: :-D :shock: