PDA

View Full Version : Отново акне



holypotatoes
02-09-2011, 20:04
Пускам темата, защото съм използвала зинерит, повечето подукти на нивеа, всички на гарние, повечето на виши, някои на nautrogena, пила съм пурим, мазала съм се с хума, с бочко, с мед, с неща на ейвън, с козметика на лореал, на джонсън и още някаква медицинска козметика, но пъпките не минават. Бих искала помощ от хора с много упорито и обилно акне.

nightlygirl
02-09-2011, 22:57
Консултирай се с дерматолог,надали знае по-малко от форумните потребители.

djvaba
02-10-2011, 10:09
Регнах се само за да ти отговоря.
От 6 години имам акне.Опитах какво ли не.Нищо не помагаше.
Мисля, че през последната година намерих най - ефикасните продукти.
Сутрин.
Измиваш лицето със студена вода.Мажеш се със салицилов сприт 2% чакаш 5 минути и се мажеш с крем Здраве (не слагай големи количества ако ще излизаш защото не попива много добре)
На обяд пак същото.Спирт+Здраве
Вечер преди да легнеш се мажеш с Акне Аут активен лосион.
2 пъти в седмицата си правиш следната маска:
Купуваш си аспирин и начукваш 3-5 аспирина в някъв съд.Смесваш ги с малко вода, поразбъркваш и нанасяш на лицето.Стоиш така 10-15минути.
Ефекта от тази аспиринова маска е невероятен.След нея можеш да сложиш малко спирт на някоя пъпка (порите са ти отворени и ще я изгори) и да се намажеш с крем здраве.
=======================
Важно:Ако след тази маска примерно сложиш едно памуче обляно със спирт на лицето си и поседиш така да кажем 5 минути ще се ..обезобразиш!..получава се кафяво петно..
====================
Също така можеш да пиеш и витамини - Бирена Мая.Доста е полезна, ще ти пречисти организма :)
-------------------------
Салицилов спирт- 1.30лв от аптеката
Аспирин-1.40лв от аптеката
Крем здраве - 1.50лв + има го в почти всеки магазин (..по малко от 2 лева е)
Акне Аут Активен Лосион - към 9 лева от аптеката
Бирена Мая - към 7-9 лева е.
Наистина това са доста пари, но няма начин.. :S
--------
Можеш вместо КРЕМ ЗДРАВЕ да си купиш Крема на АКНЕ АУТ но е много скъп.Количеството е по- малко от това на здравето и е към 7 лева да не и повече.
-----------
Гарантирам, че това са най - хубавите продукти.Ефекта от всички тях е страхотен.Акнето ми намаля може би със 70%(да чукам на дърво.. )

holypotatoes
02-10-2011, 11:42
Благодаря страшно много, наистина нямаш представа колко пари дотук съм пръснала за козметика против пъпки. Съвсем скоро ще започна твоята процедура.

WaterLilly
02-10-2011, 12:11
Няма да е зле да си купиш слънцезащитен крем обаче. Салициловият спирт намалява защитата на кожата от УВ лъчи до 50%.

britzy
02-10-2011, 13:56
Мм-не е ли по-добре да се консултираш с лекар все пак?Щом е обилно и упорито ти само ще замажеш сега положението ,но после пак ще изникнат .

kalpazanka
02-10-2011, 14:17
Дерматолог, гинеколог и ендокринолог.

smiirnoff
02-10-2011, 14:32
Не съм човек с много пъпки, но преди имах повечко и се мазах и аз с какво ли не.. Тия гарниери със салицилова киселина, почистващи гелове, някви с водорасли, други с боклуци, скрабове хиляди, кремове, тампони и т.н. От всичките тия неща бях доволна само от тампоните на гарниер, нооо при тях пък като ги ползвах 1 седмица по веднъж на ден всичко си беше окей, но на втората седмица просто стана по - зле.
И сега по някаква случайност на майка ми от ейвън по грешка ѝ бяха изпратили един лосион 3 в 1 на Care. Струва 2.50лв. и тва три в едно представлява почистване, тонизиране и овлажняване. Просто няма нищо общо със 'сичките боклуци за пъпки, които са толкова агресивни, че прсто думи нямам. Та, този са погледнах списанието и пише, че е със алое и джинджифил. Никви агресивни киселини, аспирини, спиртове и простотии. И сега ефекта - ползвам го от около 2-3 седмици, по принцип всеки ден, но през 5-6 дена използвам и едни тампони на ейвън на клиин енд клиър. Та, сега кожата ми е супер мека, пъпки почти нямам, имах няколко петна от пъпки - те се поизчистиха (а, пак пояснявам, че нямах супер много пъпки, но си имах достатъчно, а твоето може да е дерматологичен проблем). Също така спря да се омазнява толкова, а и не е суха - сега ми е идеален този гел, щото през зимата Т-зоната ми е мазна, а бузите сухи и е ужасно неприятно.
Сега нямам такива проблеми. Препоръчвам ти да го използваш, но ако имаш наистина много пъпки не знам колко ще ти минат. А и все пак не забравяй, че не могат да изчезнат просто ей така.
А и 2.50 си е се едно за без пари .. в сравнение с всичките пари, които съм хвърлила за гореизброените простотии.. :lol:
И така, дано съм ти помогнала, че и на други с такива проблеми.

jmotoo
02-10-2011, 14:47
Мазала съм се с какво ли не, но единственото, което ми помгна беше лосиона на Акне-аут. Още на втория/третия ден пъпките засъхнаха, след което малко по малко започнаха да изчезват. Аз го използваме заедно със сапуна за почистване на кожата на същата фирма, като с него си чистя лицето сутрин и вечер, а сутрин, наобед и вечер с лосиона. Ако се прави редовно ефекта е страхотен... може и това с аспирина също 1/2 пъти на седмица...

gabi7u
02-10-2011, 15:25
не четох всичко, но мернах в едно мнение за миене на лицето със спирт 2% няколко пъти на ден о.О
Ще си съсипеш кожата до такава степен с това миене, че ще се сбръчкосаш на 20.
Не, не, не ..

Отиди на дерматолог, той ще види конкретно за твоята кожа кои продукти са подходящи и ще ти предпише я лекарство, я крем ..
Всеки случай няма да е излишно ..

katericArofl
02-10-2011, 16:39
Оффф, преодполага се, че след като има толкова сериозен и траяен проблем е ходила на дерматолог.. ( ако не е лошо за теб )
п.п. .. и тва с тия дерматолози също не е 100% гаранция... много знае как щи реагира кожата.. ( не говоря наизуст )

holypotatoes
02-10-2011, 16:57
За кожни проблеми ми изписаха Надикса, естествено без никакъв ефект. Изрично си казах, че търся съвет от хора с опит, не да ме пращате на дерматолози.

kalpazanka
02-10-2011, 16:58
Какво те спира да идеш на гинеколог?!

holypotatoes
02-10-2011, 17:12
Какво те спира да идеш на гинеколог?!



Това, че с оная ми работа всичко си е наред. ;д

FuckingFreak
02-10-2011, 17:19
Подкрепям kalpazanka. Малко (но достатъчно,предполагам) нейни мнения съм изчела и от това което запомних е, че май доста разбира от лекарската професия.. Ако наистина имаш сериозен проблем с акнето и пъпките не минават от обикновенни лосиони, то не смяташ ли че проблемът може да е вътрешен, например нещо свързано с хормоните? Гинекологът може да ти пусне изследвания, за да се разбере най-точно. Той не хапе, не убива и не изнасилва, също така не преглежда само "оная ти работа" :-D

reoffender
02-10-2011, 17:20
Става въпрос за хормони, моме. :(

holypotatoes
02-10-2011, 17:25
Реших, че просто си объркала '-лозите', извнявай.
Иначе се съмнявам.
Лятото бяха позавяхнали, тази зима ми излизат най-много пъпки от навлизането ми в пубертета насам. Няма как да е от хормоните. Появиха се от нищото.

FuckingFreak
02-10-2011, 17:32
Не си падам по случайностите, но не е ли възможно през лятото просто да са ти завяхнали благодарение на слънцето, само за уточнение аз през лятото нямам никакви пъпки, само по 1-2 преди МЦ.

kalpazanka
02-10-2011, 18:18
Какво те спира да идеш на гинеколог?!



Това, че с оная ми работа всичко си е наред. ;д
Око рентген ли имаш? Ехо-то на яйчниците как е? А нивата на тестостерона? :lol:

WaterLilly
02-10-2011, 18:29
Лятото бяха позавяхнали, тази зима ми излизат най-много пъпки от навлизането ми в пубертета насам. Няма как да е от хормоните. Появиха се от нищото.
Проблеми с хормоните може да имаш винаги, независимо на 13 ли си или на 40.
Бягай на гинеколог. Той ще ти каже какви изследвания да си направиш и после ще ти каже всичко нормално ли ти е.

Логично е щом всички тия препарати не са подействали, проблемът да не е от самата кожа. :neutral: