PDA

View Full Version : Караниците помагат ли на връзката ?!



FromAutumToAshes
02-09-2011, 23:01
Бе напоследък си го мисля т'ва нещо. Щото с мойта мома, напоследък имаме такива леки караници. Не че са бог знае какви скандали, ами ако мога да ги нарека "ежедневни сдърпвания" (те не че са ежедневни де, ама да речем там през 3 4 дни или прочие) ;д или ддз и аз. Та мисълта ми е, че аз като се замисля те може би дори помагат на връзката. Първо, че така се уточнявате кой к'во харесва и не харесва ;д Второ, че си създавате няк'во чувство за компромис ако щете (в смисъл к'во да не правиш или не казваш, че може да се изнерви и нек'ви е такива на пръв поглед маловажни неща). Пък и ако ги няма тия "караници" това означава, че нещо куца от към споделяне или комуникиране като цяло... или поне аз така мисля ;д А и като се замисли човек, след всяко каране има и сдобряване, което става по един или друг начин :D
Та викам да ви питам и вас к'во мислите по този въпрос? Пак уточнявам не става дума за лудите скандали в които си викате като откачени :lol:

П.П. - извинявам се ако сметнете темата за тъпа, просто ми се въртят нек'ви такива мисли в главата, па реших да драсна 8-)

nightlygirl
02-09-2011, 23:03
Във всяка връзка има дразги,зависи какви са и за какво са.Ако са леки спречквания няма проблеми ,но ако се появява яд в самите караници не е на добре!

FromAutumToAshes
02-09-2011, 23:04
Е да де, аз говоря точно за тия леките, и точно щото съм пределно наясно с това, че не може за всичко "двамата" да са на едно мнение ;]

nightlygirl
02-09-2011, 23:08
Този тип караници по-скоро биха помогнали във връзката,другия вариант е да не се карате за нищо и да се чудите какво да си кажете...

FromAutumToAshes
02-09-2011, 23:14
съгласен съм ;д ама аз просто дадох пример със себе си иначе зададох въпроса принципно, а не в моя частен случай. Щото не целя съвети, честно казано малко са хората в този форум които могат да дадат сериозен съвет (ама това е друга тема ;д) исках просто да видя мнението на другите.

anonimchetou
02-10-2011, 03:35
Страшно голямо значение има каква е причината за скандала.Ако са малки и безобидни неща, които не ви натоварват и не ви карат да ви писне е по -допустимо. Но ако някой от двамата в една връзка постоянно чопли нещо, дребнав е, драматичен, то тогава караниците въобще не са на добре. Незнам адски относително е. Зависи и от двамата. По приницп караниците са достатъчно "силни" , за да провалят една връзка, но зависи какви са.. Иначе да , и аз съм съгласна, че ако няма нито една караница за абсолютно нищо, то нещо адски куца в дадената връзка.В такъв случай единия от двамата е в сянката на другия според мен.

P.S Не знам дали ми разбрахте нещо, но все пак е 6:30 и все още адски ми се спи :D

VaMpiRKaTaaa
02-10-2011, 04:51
На пръв поглед нещата,които са малки и безобидни,вбесяват хората и някой път се разделят заради тия 'малки и безобидни'неща.
Иначе да,нормално е да ги има ежедневните каранци,особено,ако живеете заедно.

Missyyy
02-10-2011, 09:33
Моя много добра приятелка постоянно се кара с гаджето си, хапят се , щипят се и след около 1 час кавга започват да се прегръщат и целуват.. според мен просто накрая започват да си лиспват и осъзнават колко са си нужни един на друг и т.н . Аз с моя само се гаврим един с друг :D все още не сме се карали сериозно.

modjodjodjo
02-10-2011, 10:47
Доста зависи и от характера на хората. Аз ужасно мразя да се карам с някого за глупости и гледам да избягвам. Дори ако не изпитвам силни чувства към половинката си, съм склонен да прекратя връзка заради такова нещо. Но пък в крайна сметка, понякога не може и без тях :)

ivcheto0o
02-10-2011, 11:44
Караниците подържат тръпката

nymphadora
02-10-2011, 13:15
По-скоро я разнообразяват,иначе ще е тъпо.

MaLkaTa_LaDy
02-10-2011, 15:39
Караниците подържат тръпката
Не са само те, но и караниците имат значиние. Напълно съгласна съм!

nepowtorima
02-10-2011, 15:59
Помагат до някаква степен, но не е хубаво да се прекалява, защото когато вече прекалено малки и незначителни проблеми изникнат с времето колкото повече стават толкова по-зле. Иначе без тях не може. Все нещо ще се намери да се дърпат хората, защото всеки е различен, и всеки си има принципи...

againstyou
02-10-2011, 18:01
Чак да помагат не . Но и едва ли някоя караница за обикновенна глупост може да е причина за раздяла.И все пак това е вид привличане,щом двама човека се карат,значи много се желаят и обичат.

FromAutumToAshes
02-10-2011, 18:46
Като цяло повечето мнения се препокриват с моето. Къде повече, къде по-малко :)

darka1
02-10-2011, 19:07
НЕ !!! И ние така почнахме - ' с малките караници ' ... сега се караме на ден по няколко пъти и е доста зле работата. Избягвайте караниците доколкото е възможно. Колкото и безобидни да изглеждат все пак създават напрежение. :(

TheBeliever
02-10-2011, 19:18
Когато караницата е плод на комуникацията и е с цел постигане на компромис - да, помага и то доста. Когато обаче тя е средство да си наложиш мнението и да покажеш превъзходство над другия няма начин да се стигне до положителен изход.

За мен от особено значение е и как се провежда караницата. Не приемам за нормални крясъците, обидите и безпричинното "на инат" цупене. Според мен когато двама души се ценят и уважават мнението си караницата протича във вид на спор. Без излишни драми и натяквания, без изпускане на нервите и истерични пристъпи. Защото под влияние на неприятните емоции могат да се кажат неща, които всъщност не мислим, и за които после съжаляваме.

umri
02-10-2011, 20:16
Сериозно се замисли, без евентуално да се самозалъгваш, кой отстъпва най-често в тия "леки караници", ти или тя. Ако отговорът е ТЯ, връзката не върви на добре.

xoxi
02-10-2011, 20:33
щом двама човека се карат,значи много се желаят и обичат.

Голяма глупост каза!


Караниците помагат да разбереш гледната точка на другия и за в бъдеще да не се допускат грешки, които биха довели до нов скандал.
Разбира се, аз съм против тези дори дребни спречквания, защото според мен е много по-добре да се седне и да се разговаря спокойно, отколкото да се късат нерви, да се вика и т.н. и т.н.

FromAutumToAshes
02-10-2011, 20:48
Сериозно се замисли, без евентуално да се самозалъгваш, кой отстъпва най-често в тия "леки караници", ти или тя. Ако отговорът е ТЯ, връзката не върви на добре.


Аз зададох въпроса по-хипотетично. В моя частен случай, знам как да избегвам "големи" караници. :)

TheBeliever
02-10-2011, 20:57
А как разграничвате "голяма" от "малка" караница?

Не мисля, че има маловажни спорове. Понякога на пръв поглед дребни неразбирателства са в основата на големи проблеми.

babity
02-10-2011, 21:02
Оле... почнах да пиша някакъв пост и се почувствах извратена, ебаси. Еми... аз обичам да се карам с моя, к'во? Предимно скърцам зъбки точно заради евентуалното сдобряване, в което той ще ми почеше самочувствието... нооо това е друга болна история...

FromAutumToAshes
02-10-2011, 21:07
Не ги разделяме. То са си просто мои определения така да го кажа. Под "големи" караници поне аз разбирам - викане, агресия, понякога дори и обиди и прочие. Такова в нашия случай не е имало. "Малките" ни караници са по-скоро под формата на спор, които аз намирам абсолютно безобидни. И както казах в първия си пост, чрез тях по-лесно се разбира кой какво хареса и не харесва, от какво би се подразнил или няма да му стане много приятно и такива по-дребни, но в същност важни неща. Аз лично много държа на тези неща и примерно като повдигна дадена тема относно нещо такова, почваме да "спорим" като за пример тя искаше да отидем на ледената пързалка. В прав текст и казах "за тази простотия 10 лева няма да дам" и тя ми казва "ама за цигари даваш по 5 лева на ден" от там се почва спора как аз нищо не харесвам (щото като й кажа, че няма да дам пари за нещо което не ми харесва..) ;д на което пък и казвам, че не мога да харесвам всичко на този свят и други такива неща с безобиден характер 8-) Но пак казвам, аз не искам да разглеждам конкретно отношението "аз - моята приятелка", а така по-мащабно за отношенията на двама души в тази насока :)


П.П. - към TheBeliever, макар че не мога да отрека, че и в това което каза има доза истина.

TheBeliever
02-10-2011, 21:23
Коментарът ми не беше насочен конкретно към теб и твоята връзка. В много от отговорите по темата се споменават дребни спречквания и големи такива. Та ми е интересно как се разграничават. Защото ( ще ползвам примера, който ти даде) един спор за това къде и как си харчиш парите може да доведе до сериозни кавги. Тогава малък ли е или голям?

Именно затова ми е интересно кое е малка и кое голяма караница, за хората, които ги класифицират така.

FromAutumToAshes
02-10-2011, 21:29
Аха тълкувал съм го погрешно. Е то всеки една кавга/спор може да прерастне от малка в голяма. Аз лично не виждам как от това как точно това, което дадох за пример може да се превърне в голяма кавга, но не знам. Иначе лично аз така ги деля(мисля, че що-годе дадох обяснение, на моето виждане), пък който желае да сподели и той ;д

TheBeliever
02-10-2011, 21:42
Когато (ако) заживеете заедно и споделяте разходите си споровете за това кой за какво харчи могат да са голям "препъни камък".


За мен, както казах, няма маловажен спор. Самия факт, че се е стигнало до караница показва, че има проблем, който трябва да се реши.

FromAutumToAshes
02-11-2011, 05:55
Да когато бюджета е общ съм съгласен. А иначе за един човек дадена ситуация може да бъде проблем, а за друг не.

gLypChenCee
02-11-2011, 06:11
Всяка двойка трябва да има такива премеждия.. :lol: Важното е след това да се сдобрите и никога повече да не се карате заради това... а ако почне през 2-3 дена да се карате за едно и също... по - добре поговорете.. 8-)

againstyou
02-11-2011, 14:05
щом двама човека се карат,значи много се желаят и обичат.

Голяма глупост каза!


Караниците помагат да разбереш гледната точка на другия и за в бъдеще да не се допускат грешки, които биха довели до нов скандал.
Разбира се, аз съм против тези дори дребни спречквания, защото според мен е много по-добре да се седне и да се разговаря спокойно, отколкото да се късат нерви, да се вика и т.н. и т.н.
Хаха аз ли съм казала глупост ? В всяко едно семейство има караници,къде по-малко,къде повече .. тва значи че не се обичат ли кво ? :lol:

n3zabrawiimaa
02-11-2011, 14:56
Полза от скандалите винаги има!

fenastz
02-11-2011, 20:03
Да, и боят помага.

XTREMEFREERIDE
02-12-2011, 07:02
Да помагат, да помагат...колко да помагат?! Идва си момент, в който и от караници писва (дори и от малките спречквания). По-добрия вариант си е да няма спорове. Вместо това, някои неща могат да се обсъдят спокойно, без да се нападат двете страни и без да си противоречат, защото (е ясно, че) всеки си има различна гледна точка, която има желание да сподели (въпреки, че всеки знае, че не винаги има кой да го подкрепи). Според мен не са много много в помощ на връзката.

gabri3lla
02-12-2011, 07:55
Дали помагат не знам,ама със сигурност е нормално да ги има особено,ако и двамата са тежки характери и всеки държи да изкаже мнението си независимо,че е различно от на другия,а именно от там идва всичко.Сърдите се,мълчите 10мин., после следва бурен смях как може изобщо да спорите за такива глупости.Само хората,които се обичат могат да се карат,да си правят компромиси и след това да се държат все едно нищо не е станало. :)

mrazqkindergarten
02-12-2011, 17:24
Абе не знам колко помагат, след като приятелят ми точно затова взе решение да се разделим.. Казвам, че той взе, защото аз нямаше да го направя. :) Явно си зависи от хората, някой при първия скандал са готови да бият шута, при други помагат караниците, това е един вид опознавате.. Докато спорите разбирате какви различия имате.. Лично аз ако обичам някого, колкото и да се караме, няма да го оставя и ще се опитам да спася положението.