PDA

View Full Version : Котка с характер



HinataKonoha
02-10-2011, 06:05
Здравйте,
преди да задам въпроса си първо ще разкажа историята...
Имам котка от 5 години, която е истински кавалер, когато и даваме храна яде по малко и останалото го оставя за "приятелката" си (женската котка на съседите), дори съм я виждала да и носи риба. Преди един месец изчезна...сега от една седмица почна да обикаля около къщата ни, но не иска да дойде при нас :( Никога не сме я удряли или да сме и правили нещо лошо, не знам защо така се държи, като я видим и викаме по име, обръща се погледа ни за малко и после си врътва главата и се прави, че ни не вижда.
Сигурно на някои ще им е смешна тази история или скучна, но искам да попитам на някой от вас случвало ли му се е подобно нещо и как се е справил ?
Благодаря Ви предварително :)

VaMpiRKaTaaa
02-10-2011, 09:31
И животните имат чувства и характeр..
Както и мислят.
Нещо да не сте го убидили по някакъв начин?
И животното може да се почувства наранено..

HinataKonoha
02-10-2011, 10:17
Нищо не сме му правили, винаги сме се грижели добре за него, даже понякога когато излизам ме изпращаше до края на улицата, а сега... :(

NomNomNom
02-10-2011, 14:26
Разгонил се е . Ще се прибере по някое време.

babity
02-10-2011, 15:07
Разгонил се е . Ще се прибере по някое време.

Или някой друг го е бил този котарак и просто сега го е страх от всички хора. За това не е нужно да сте го били точно вие.

jghgh
02-10-2011, 15:22
Хора, случаят е странен.
Тя има котката от 5 години. Каква е тая котка, която чак на 5тата година се разгонва?
И също, ако е била травмирана от други хора, за 5 години все е щяла някак да свикне, че новите й стопани са добри хора.


Аз предлагам да си го хванеш от улицата и пак да си го прибереш във вас :-o Сложи му да яде нещо вкусно, не знам ...

Много странно ми звучи котката ти да избяга от едното нищо.


пп. Всъщност тая котка в апартамента ли живееше или е дворна? 0.0

kalpazanka
02-10-2011, 15:43
Аз предположих, че е решил да се изнесе от вкъщи и е заживял с приятелката си. :-o

CanisDirus
02-10-2011, 15:44
Същия случай го имахме с нашата котка. Ако храните друга котка, то може да си мсли, че сте го напъдили.
Котките са с характери и го няма сляпото обожание като при кучетата.

HinataKonoha
02-10-2011, 16:43
Живеем в къща и котката е дворна и друг път се е разгонвал, но го е нямало най-много по няколко дена. Баща ми пробва да го примами с храна и го викна по има(понеже котарака се беше качил на един гараж) той се обърна погледа ни извесно време и си врътна пак главата настрани, и така по цял ден обикаля около къщата и не се приближава до нас :(

shadow4e
02-10-2011, 19:25
Женската на съседите ви там ли си е още? Да не е бременна или да е родила?
Възможно е и някой да я е ударил и затова да я е страх от хора.
Решение обаче не знам. Евентуално може всеки дн да й оставяш храна. Ако се поддаде на това, е вариант да сложиш някакво приспиващо. Последното е, ако мислиш, че трудно се изхранва без вас, в противен случай няма нужда да я тормозиш.

HinataKonoha
02-10-2011, 19:53
Женската котка на съседите идва у нас, дори вчера си играх с нея. А дори да оставя храна, другите котки ще я изядат, понеже те изяждаха понякога храната му.