PDA

View Full Version : Децата "ИНДИГО"



GossipGir1
02-10-2011, 06:22
Какво знаете за децата индиго и как се различават от останалите деца ? Каква е тяхната роля на земята? И какво мислите за тях?

HinataKonoha
02-10-2011, 08:15
Това поне за мен са велики деца, които наистина могат да помогнат много на обществото.
Знам че децата индиго родени през 80-те години са по-агресивни, тези от 90-те по-затворени в себе си, а тези родени след 2000 година се наричат кристални. Казват се индиго заради цвета на аурата им, която е такъв цвят.
Такива деца са например,които виждат вътршните органи на човек или могат да четат книга без да я отварят, само като си сложат ръката върху нея и т.н.

gandalfepi4
02-10-2011, 11:54
има поне две такива теми

NomNomNom
02-10-2011, 13:01
Нека да споделя какво знам и защо не съм съгласна със следното мнение.
Всичко, което ще напиша, е чисто хипотетично , ще се опитам да го обясня от т.нар. духовна , или религиозна гледна точка, след това ще кажа как стоят според мен нещата.

Като изключим твърдата ми позиция, че човек е такъв, какъвто е заради родителите си и средата, че няма никаква предопределеност и т.н. , нека да попиша по темата от някоя друга гледна точка, различна от моята.


Това поне за мен са велики деца
Не, не са деца. Някои са възрастни. Имам в предвид - на възраст много над 18г.
Казваш велики. Сигурно можеш да назовеш някакви имена ? Може би си се срещала с такъв тип хора?


които наистина могат да помогнат много на обществото.
Знам че децата индиго родени през 80-те години са по-агресивни, тези от 90-те по-затворени в себе си, а тези родени след 2000 година се наричат кристални. Казват се индиго заради цвета на аурата им, която е такъв цвят.
Като за начало, наречени са индиго , да, заради цвета на аурата им . И не, годините нямат пряка връзка с хората, стига да не става въпрос за определен период от политическа гледна точка , който предразполага не само т.нар. индигота да имат обща характеристика, но и останалите хора. Тъй, че твърдението ти е безсмислено.
По теория след 2000та година също се раждат индигота , а преди нея - по-малко кристали. В различната литература пише различно - повечето считат, че аурата им е във виолетово, лилаво . Знаете цветовете какво означават и на коя чакра съответстват.
Също така на индигото наталната карта, или картата на разположението на планетите при раждането им е във формата на купа , всичко е струпано само в една част, което би трябвало да ги прави тесни специалисти. Кристалите - картата им има звездовидна форма.

Кои са индиготата. В повечето характеристики става въпрос за свръх надарени деца, които имат IQ над 120-130 ( над средната стойност) . По характер са интроверти, но въпреки това с много висока самооценка , не подлежащи на външен контрол - непокорни , не зачитат никакви авторитети, анархични са . Същевременно с това трябва да са изключително зрели за възрастта си , да имат изключителна природна интелигентност.
Освен високо IQ , може да се проявяват способности като телекинеза, телепатия, пирокинеза , лечебни спосопностни, ясновидски , разни невербални контакти с извънземни същества и т.н.




Такива деца са например,които виждат вътршните органи на човек или могат да четат книга без да я отварят, само като си сложат ръката върху нея и т.н. - no comment


Всички може да прочете в нета , или да си намерите разни книжки, заради това до тук с това, което е прието по темата.
Нека да сложа един примерен тест за индиго, хвърлете му едно око, защото то обяснява тенденцията всички да се правят на индигота.


Моля, използвайте следния начин на оценяване при попълването:

0 = никога
1 = от време на време (поведение на границата на необичайното)
2 = често (толкова често наблюдавано поведение, че прави впечатление на близките)
3 = много често (толкова често наблюдавано поведение, че се е отразило трайно на живота на детето)


Възраст: 0-5 години

При събуждане често изпитва физически болки, тъй като би предпочело да остане в "своя свят". 0 1 2 3
Нужен му е много малко сън и е много енергично. Някак си е по-различно от другите деца. 0 1 2 3
He позволява да бъде емоционално въвлечено в дадена ситуация. 0 1 2 3
Отнася се към предметите като към живи същества, които могат да изпитват болка.
Жадува за любов, иска да се чувства защитено; предпочита да стои непрекъснато в едно и също помещение. 0 1 2 3
Вживява се изключително силно и е много интуитивно. В много случаи предварително знае какво се готвите да кажете. 0 1 2 3
Първата дума, която би могло да каже е "не" - употребява я твърде често. 0 1 2 3
Играе с невидими приятели, които възприема като истински. 0 1 2 3
Иска да е непрекъснато в близост с родителите си и да е в центъра на вниманието им. 0 1 2 3
Понякога силно се отегчава. 0 1 2 3
To е типичен единак. 0 1 2 3
Знае много добре какво иска и трудно се оставя да бъде отклонено. 0 1 2 3
Започва да заеква във възрастта, когато децата проговарят, защото не успява да се сеща достатъчно бързо за думите. 0 1 2 3
Казва с голяма увереност неща, които изобщо не би могло да знае. 0 1 2 3
Общува с животни, растения и камъни. 0 1 2 3
Има качества на медиум и усеща онова, което е "истинско". 0 1 2 3
С вътрешното си зрение вижда картини, цветове и форми, които не е в състояние правилно да обясни. 0 1 2 3
Може да си спомня ситуации от предишни животи. 0 1 2 3



Възраст: 6-10 години

Има различни навици на хранене. Знае много добре от какво има нужда и какво иска да яде. 0 1 2 3
Непрекъснато е устремено нанякъде, пълно е с излишна и трудно контролируема енергия. 0 1 2 3
Често е твърде уморено, за да стане, да се облече и да отиде на училище, уморено е и толкоз. Невнимателно е, разсеяно, несъсредоточено. 0 1 2 3
Несправедливостта направо го поболява. 0 1 2 3
Жадува за любов, иска да се чувства защитено; предпочита да стои непрекъснато в едно и също помещение. 0 1 2 3
He реагира на отправени обвинения. 0 1 2 3
Проявява търпимост към всичко. 0 1 2 3
Твърде малко се страхува за себе си, но може ужасно да се плаши за другите. Ежедневно ви докарва до ръба на духовните и емоционалните ви възможности. Много е контактно, говори с всички за всичко и по всяко време. 0 1 2 3
Склонно е да бъде единак. 0 1 2 3
Предпочита компанията на възрастните пред тази на връстниците си. 0 1 2 3
Във всички ситуации се стреми към любов, справедливост, търпимост и неосъждане. 0 1 2 3
Протестира при всеки удобен случай и демонстрира силна воля. 0 1 2 3
He ce оставя да бъде ограничавано от остарели възгледи. 0 1 2 3
Трудно се поддава на укротяване, чувства се крал/кралица и иска да се отнасят към него по съответния начин. 0 1 2 3
Предпочита да научи истината, отколкото да чуе лъжа. 0 1 2 3
Има качества на медиум и усеща онова, което е "истинско". 0 1 2 3
Често се чувства неразбрано и неприето от другите деца и възрастните. 0 1 2 3
Нашият материален свят е твърде прост и скучен за него. 0 1 2 3
Обича динамичните и остроумни разговори. 0 1 2 3
Действа лечебно на другите хора. 0 1 2 3
Няма особено отношение към материалната действителност. 0 1 2 3
Разбира духовните и човешки взаимовръзки. 0 1 2 3
Много е лоялно и вярно на семейството и приятелите си. 0 1 2 3
Често чувства Земята като "погрешно" място и казва: "Искам да се върна обратно." 0 1 2 3


Възраст: 11 и повече години

Никой не е в състояние да го накара да бърза. 0 1 2 3
Нуждае се от много движение. 0 1 2 3
Когато учи, непрекъснато се върти или е хиперактивно. 0 1 2 3
Страда от алергии и/или обриви по кожата. 0 1 2 3
Понякога се чувства напълно изтощено и дълго време не се възстановява. 0 1 2 3
Умее да се аргументира без никакви емоции, логично и самоуверено. 0 1 2 3
He се оставя другите да го санкционират, но познава самонаказанието. 0 1 2 3
Вживява се, способно е на пламенни чувства, но същевременно е силно и независимо. 0 1 2 3
В творческо и духовно отношение се чувства по-развито от другите деца. 0 1 2 3
Демонстрира сила в трудни ситуации и умее да вдъхва смелост на по-слабите. 0 1 2 3
В общуването си с хората е повърхностно. 0 1 2 3
Изисква от другите ясни становища и указания. 0 1 2 3
Настоява да се държат към него като към пълноценен член на семейството. 0 1 2 3
Обикновено върши онова, което сметне за правилно. 0 1 2 3
He e съгласно да вземате решения вместо него, без да го информирате предварително. 0 1 2 3
Отхвърля повечето от онова, което му се казва и се прави на глухо. 0 1 2 3
Готово е да приеме градивни предложения и безкористни внушения. 0 1 2 3
Държи да го питате за мнението и убежденията му. 0 1 2 3
По-леснодостъпни са му идеите, свързани с духовното, а не с материалното. 0 1 2 3
Вътрешно се стреми към по-висши духовни принципи и идеали. Знае житейската си задача и с нетърпение чака най-сетне да порасне. 0 1 2 3
Знае, че във всички неща се съдържа духовна енергия, че всичко е едно и че хората са свързани помежду си. 0 1 2 3


ОТГОВОРИ:

- Ако сте зачертали предимно 0 и 1, можете да заключите, че детето ви не е индиго. To само понякога показва подобни начини на поведение.

- Ако оценката ви в повечето случаи е била 2, можете да сте напълно уверени, че детето ви се е появило на света с индигов "калъф" върху основния си цвят. To притежава много от качествата на индиговия цвят и на индиговата личност и е истинско дете на новото време, което ще помогне на човечеството да се преобрази през новото хилядолетие. Но това дете не е стопроцентово индиго.

- Ако най-често сте ограждали цифрата 3, можете да сте сигурни, че имате в семейството си чисто индигово дете.
При резултати 2 и 3 следва да отделите достатъчно време, за да обмислите какво означава това за вас. Да се възпитава дете на новото време е трудна задача, която определено си заслужава, стига да подходите съзнателно.




В днешно време има няколко типа хора, които се (само)определят като индигота.

1.Децата аутисти. Понякога на майките им е по-лесно да считат, че детето им е надарено с нещо свръхестествено, вместо да срещнат реалността, че то има помощ за да се вмести в обществото . Много от характеристиките съвпадат с тези на заболяването. Макар,че много известни учени са имали аутизъм и се е предполагало, че са индигота, както се казва, - не всички аутисти са свръхнадарени и майките им трябва да си седнат на задниците и да приемат отклонението на децата им за НОРМАЛНО, а не да ги делятот другите като свръхумни , защото другите ги делят като деца с недостатък.
Не обичам да деля хората така, не го разбирайте погрешно.

2.Децата , възрастните, които са били подценявани или не са получавали достатъчно внимание от семейството си / родителите си .
В следствие на такова отношение някои деца стават интроверти, подтискат реакциите на това недобро отношения. Но по други рефлектира по следният начин.
Юношата , вече на възраст около 16-17 осъзнават, че съучениците и приятелите му са самоуверени, имат разностранни интереси , способности и постижения. Той е бил игнориран , заради това може да не е открил такива. Чувства се подтиснат , нищожен . Това се изразява във външна демонстрация на самочувствие и знания в различни области . Принципно пред познати или непознати , във форум /не пред хора , които го познават добре/. Изведнъж прочита характеристиките на индигото и решава , че той е такъв. Какво се случва с него:
- става още по-егоцентричен и самонадеян
- вече няма съмнение, че е по-велик от другите
- налга си мнението, не зачита чуждото
- склонен е да преувеличава за способностите си , да лъже , за да се изкара велик.
Абе, получава се нещо много досадно, което е честно срещано по форумите. Бас ловя, че и кюфтето се смята за нещо като дете-чудо , дете-индиго, въпреки твърдата му атеистична нагласа ( даже не е такава, през повечето време той не знае какво говори, камо ли аз ).

3. Посещавах един форум за духовни учения . Беше фраш с хора, които се мислят за индигота, - indigota.com . Там се запознах със следните хора:
12г. момиче. Пишеше като момиче от провинциална гимназия - сравнително правилно, но незадълбочено. Мислеше се за индиго. Имаше твърде високо самочувствие , защото общува с възрастни , баща й примерно , които съзнателно й го повдигат. Аз бих я нарекла леко разглезена. Това не ми хареса в нея. А тя твърдеше, че е индиго.

13г. момче. Представете си енергичността, анархичността , буйните хормони на кюфтето комбинирана с едно постоянно писане на наистина интересни най-различни статии. Но момчето си въобразяваше, че е бил български владетел в предишният си живот, защото някаква жена му казала ( няма да ви казвам тактиката й , пробвах я тази жена, ако искате мога да разкажа за случая ) . Та, енергично момче, хубави статии, но иначе и то имаше твърде високо самочувствие.

22-23г. мъж . Обясняваше ми постоянно как е против "системата" , каквото и да е това, при което се получаваше нещо , което може да се получи между атеист и християнин - първия постоянно обсипва с въпроси , втория само обяснява как първия е зле , защото не е свръхнадарен с вяра. Само, че аз се държах изключително възпитано, а той само се опитваше да гради самочувствие на мой гръб. Аз, наивната, си търсех компания . Та, и този злетак се мислеше за индиго.

ВНИМАНИЕ, следва описание на личност, която не е много интересна, но предизвика емоции в мен . Не е подробен анализ, но съм се постарала да се разбере за какво става въпрос. Този тип се мислеше за индиго.

28-30г. мъж .. Този ми разказа игричката. Четеше само във форума. Харесал ми коментарите и ми поиска скайп. Дадох му го .
Пише ми след ~ 1 година . И двамата не се сещаме защо си имаме скайпа, но нека да пресъздам дискусията. Искам да кажа, че за първи път бях толкова арогантна , защото ми писна да съм потърпевшата.
Аз: Кой си и какво искаш, бла бла
Той: ами имам те случайно в скайпа
- казвай веднага защо си ме добавил и какво искаш
-- ами не знам, случайно те имам, но може да станем приятели.
- това е толкова субективно понятие, какво по дяволите имаш в предвид с него , нямам нужда от приятели, сама се справям , мерси.
-- приятел е човек, който можеш да потърсиш когато имаш нужда от помощ. ето, аз разбирам от техника и ако искаш телевизор , може да се консултираш с мен и да ти помогна.
- ( аз бях ВТФ от ТРОЛВАНЕТО МУ ) аз разборам от техника, образованиетоми е такова, егати егоистичното е това да си приятел с някого.
-- хайде да си разменим снимки
- защо?
-- защото искам да знам с кого си пиша.
- искаш приятелство, а после ми искаш снимка, какво значение има как изглеждам? не е ли страшно повърхностно това?
--(настоявайки дълго време, че е нормално да ми иска снимка изтърси ) по дрехите посрещат , по ума изпращат.
- не , не съм дебела и грозна, спокойно.

Е, не му пратих снимка, ама направо гледах така О.о през цялото време.

и после:
--сега се сетих защо те имам - напоследък се случват някакви странни неща с мен и реших, че може да ми обясниш какво са. Не мога да стоя в едно помещение с много хора, почва да ме боли главата. Имам много повече нужда от сън, винаги се натоварвам в чуждо присъствие. Ходих при хиляди лекари, правих си толкова изследвания - и никой нищо не показва. А аз знам, че нещо се случва с мен.
- Първо, на 30 си , продавач си в някакъв магазин, приятелката ти е зарязала ( защо ли , въпреки , че излъга, че са се разделили приятелски) , нямаш нищо в живота си , нищо не си постигнал , чувстваш са малоценени и си измисляш простотии и сега искаш да ти кажа , че си индиго и свърхнадарен ? Е НЕ, не си . ПРОСТО си зле.
Егати ретарда. При което ми се разцупи, че явно не съм човека за когото ме е смятал, и понеже му казах, че за разлика от него, не му пука каквито и въпроси да ми задава , той почна да ме пита за личният ми живот. Стори му се адски фрапантен, след всичките психологически обяснения, които следваха. Може би огромна част от терминологията даже не разбра . Но ми заяви - никога не е късно да станеш за резил. Да, за резил съм . Защото се занимавам с глупости като него.
Един ден ми прати кавър версия на прекрасната БГ песен - Руфинка болна легнала, изпята от някакви бебета ретардчета в италия, и аз казах, че изобщо не ми харесва, при което той заяви - НЕ Е ВЯРНО . И всички били му казвали, даже специалисти, че децата били страхотни.
Не издържах и го блокирах.
( да , имам живот извън интернет. )

Та, това са индиготата, които познавам и за които знам. Не ги понасям , повечето хора се държат така и имат претенции да са такива. Заради това почти не общувам , защото нямам нерви за такива хора.

Това е моето мнение . Много е разхвърляно и емоционално, но това е.
Не ме интересуват тези хора . Аз съм си самостоятелна функционална единица. Имах невероятни планове за това как мога да помогна, имам ги и сега, но нека да оставим на индиготата. Те са за да разчистят идиотите като мен , за да направят място на кристалите.


[/quote]

Nam3less3
02-10-2011, 14:22
Като изключим твърдата ми позиция, че човек е такъв, какъвто е заради родителите си и средата, че няма никаква предопределеност и т.н. , нека да попиша по темата от някоя друга гледна точка, различна от моята.
Ами не случайно човек е част от някоя среда и някое семейство, т.е. това също е предопределеност. Иначе е хубаво да се мисли и от различни гледни точки, но после ще ти прочета поста, че сега не съм на вълна за толкова дълги дискусии.

Auriss
02-15-2011, 18:39
Ном ,хвърли светлина върху опита си с онази ясновидка ,моля . Не за друго ,просто макар и да съм на твърдо-атеистична позиция ,винаги съм търсил начин да оборя тезата си (нали знаеш ,на всеки му се иска ,а понякога дори имаш чувството ,че има нещо повече ) .
От чисто любопитство съм си имал работа с врачки и гледачки и пр. ,но истината е ,че винаги съм оставал разочарован. Разочарован не от това ,което ми казват ,а от "източника" им на информация ,така да се каже.
Трябва да призная - повечето от този тип хора имат заложби за психолози ,но дотам.

Както и да е ,темата е друга . Съжалявам за оф-топика.

Типът хора ,които си описала ,са точно типът хора ,които никога не съм срещал ,а много ,много ми се иска. И не ,нямам предвид "свръхестествените" качества ,а чисто човешкия ,вроден интелект и усет ,който липсва на точно 100 % от моите познати.

Нека и аз да добавя пример към твоите :)
Имам един познат. Запознахме се преди 2-3 години и веднага ми направи впечатление с поведението си - нали знаеш - когато усещаш ,че човека отсреща е интелигентен и възпитан ,а в същото време не се вписва в "рамката зубър / смотаняк". Излизахме в една компания и постепено установих ,че въпросното хлапе (май пропуснах да спомена ,че е по-малък) действително е интелигентно. Но в същото време успехите му в училище бяха буквално обратнопропорционални на заложбите му. Накратко - реших да поговоря с него и да му обясня как стоят нещата и какво Е и какво МОЖЕ. Е ,постигнах две неща - първо ,да ,успехът му сега съответства на това ,което може. И второ -

Какво се случва с него:
- става още по-егоцентричен и самонадеян
- вече няма съмнение, че е по-велик от другите
- налга си мнението, не зачита чуждото

Впрочем само да вметна нещо . Тези характеристики ,които си описала , не отговарят само на подобен модел.
Имам предвид ,че при много хора присъства подобно поведение (включително мен ... и теб ) и то е ...хмм....ситуационно.

Последна вметка - колкото до мъжа ,който ти е писал. И на мен ми се случва доста често да се претоварвам от околните и си е съвсем в реда на нещата. Когато разговорите / компанията не са ти приятни / интересни емоционалното натоварване е в посока "главоболие" :D .
Ако ти се е случвало след училище / лекции / работа да те боли глава - е , за това говоря.

ПС: Дано не те обидя с това ,което ще ти кажа. По принцип си премълчавам такива неща спрямо хора ,които намирам за приятни (да , нещо като комплимент беше ) ,но нека е изключение.
Забелязвам ,че показваш доста задълбочени познания в психологията и искам да те попитам нещо.
Твърдиш ,че не се интересуваш от чуждото мнение и затова си 100% пряма. Твърдиш също ,че "индиготата" не те интересуват и са ти неприятни ,а в същото време си крайно запозната с "тях" . Твърдиш също ,че си емоционално независима личност . Също така си спомням ,че в друга тема каза ,че не се интересуваш от материалното и си падаш нихилист.
Без да се опитвам да те обидя !!!! - да не би да си точно това ,което си описала :

.Децата , възрастните, които са били подценявани или не са получавали достатъчно внимание от семейството си / родителите си .
В следствие на такова отношение някои деца стават интроверти, подтискат реакциите на това недобро отношения. Но по други рефлектира по следният начин.
Юношата , вече на възраст около 16-17 осъзнават, че съучениците и приятелите му са самоуверени, имат разностранни интереси , способности и постижения. Той е бил игнориран , заради това може да не е открил такива. Чувства се подтиснат , нищожен .
Оставам с впечатлението ,че търсиш внимание във форума ,пускайки скрити "препратки" към собствената си личност в мненията си (и не ,не остават незабелязани :) ). Истината е ,че в мненията ти се чете повече лична самооценка и себеанализ. Което не пречи да са на 100% пълноценни и информативни ,разбира се.


Не ме интересуват тези хора . Аз съм си самостоятелна функционална единица. Имах невероятни планове за това как мога да помогна, имам ги и сега, но нека да оставим на индиготата

Тук не разбрах какво имаше предвид. Ако можеш да разясниш ще съм благодарен :)

NomNomNom
02-16-2011, 12:59
Ясновидката - просто жена, която твърди , че е чистачка и взима минималната работна заплата , посещава един форум за духовни учения , където кара хората да й дават данни от рода на рожденна дата, интереси, интересни сънища. След това извънземното същество, с което комуникира, й дава данни за предишните животи на дадената личност.
Тя самата няма ясновидски данни , но комуникира с някакво същество - извънземно- бог ( за нея всички извънземни същества са богове). То и казва, че трябва да бъде добра с другите и да им помага, да им казва за предишните им животи, за да се поправят, което ще й даде точки пред боговете и те ще се държат добре с нея ( с по-прости думи) .
Ще го оставя без коментар, сега няма да натрапвам позиция.

Характеристиките - да , заложени са ни, но при някои хора те постоянно присъстват в поведението им.
Точно този тип хора много ме подтискат , имам не много високо самочувствие , държа се умерено с непознати и познати, но тези хора ми пречат да се изявя . Та дори и в училище . Когато се води спор или дискусия те налагат мнението си, не искат да чуят човека срещу себе си. Особено ако изглежда леко неуверен , или като мен - по-спокоен и не натрапващ се . Във форума ми е много удобно, защото мога да хвърлям и страсти, и чувства в това, което пиша, докато навън не го правя.

С индиготата съм запозната, защото имах криза на аза свързана с липсата на вяра и причина за съществуване. И попаднах на един форум за духовни учения, където всички пишещи твърдяха, че са индигота.

Относно мен - подтискана съм от баща ми, от майка ми - тъкмо обратното . Като умения - занимавам се с мрежи, скоро започвам да преподавам, а съм на 17 , занимавах се с народно пеене, покрай него и с поп пеене, психологията също ми е интерес . Но родителите ми единствето лансираха математическото ми мислене въпреки, че имам желание за изучаване на хуманитарни науки. Не е като да нямам интереси и постижения в някои области, просто нямам шанс да се изявя в тези, в които желая.
Препратките не са само към мен, но и към хората около мен. Първоначално изцяло се базирах на личният си психоанализ, какъвто се опитвах да правя, след това започнах да ровя и по другите хора. Извратила съм се до толкова, че когато вляза в заведение, вместо да пуша цигара/ както правят пушачите/ просто си избирам някого и мозъка ми почва да изрежда разни варианти. Доставя ми удоволствие.
Та, да , повечето ми мнения се базират на това което се е случвало вътре в мен, но тъй като съм минала през не малко процеси, както всички останали, споделям като мнение получените резултати.
Както казах, около мен има и достатъчно различни хора, които да ми помагат. Баща ми с алкохолната психоза и три делириума , майка ми - пуберска история в личен план, в делови - идеална. Приятеля ми има огромни заслуги - слуша, дава мнение, позволява ми да се ровя навсякъде . Семейството му изглежда нормално, даже човек би казал - перфектно - родителите му се "обичат" , не са си изневерявали, той има по-голяма сестра, която постоянно му идва на гости с гаджето й и правим всички заедно семейна вечеря.
Е, това не пречи на пръв поглед нормалният ми приятел да е толкова смачкан, че само упорито момиче може да се занимава с него. Така де, има некрофилски фантазии и такива към деца, защото не беше свикнал да ги прехвърля към жени . Проблема беше от поведението на майка му, която е такава заради баща си . Беше много приятно търсенето на проблема, ако някой някога се интересува мога да му споделя .

Относно внимание - всъщност търся място, където да си изявя гледната точка свободно , без да бъда отхвърлена с нелогични аргументи .
Когато решавам някакъв проблем, се абстрахирам от съществуването на понятията любов, омраза , завист и други тъй сложни чувства, приемам всичко като инстинкт за самосъхранение и сметките ми винаги излизат точни.
Понякога правя логически грешки , но метода ми изцяло отразява начина ми намислене.

За последното - преди бях изключително състрадателна, преди да започна да гледам на живота като инстинкт. Изпитвах т.нар. любов към всичко, родителите ми постоянно ми натякваха , че съм егоист, което ме превърна в алтруист .И сега даже изпитвам затруднения в съществуването си , защото последният смисъл беше в това родителите ми да са щастливи , но те остаряха , личи си , че даже и не се заблуждават понякога, че изпитват любов към мен. Майка ми изпитва съвсем нормалната и логична завист, вече и тя се опитва да ме мачка. Най-забавното е , че баща ми в стремежа да се прави и той на дете ми завижда, защото все пак аз някога бях детето в семейството . Сега само се опитвам да ги накарам да не се избият, майка ми вече не живее у нас. А тя сама си го търси, иска баща ми да я нарани.
Та, идеята ми беше да спечеля много пари, да направя центрове за благотворителност , учебни такива за да дават познания на необразованите, за да има по-малко хора без "скилс" на улицата . Най-различни идеи имах .
Но с течение на времето самоубийството вече го виждам като доброволно лягане да спиш, защото понякога е твърде изморително да гледаш чуждият инат , който си измисля причини за съществуване, даже те лъже , и да се самозаблуждава, че живее заради теб.

Както и да е, старая се да бягам от личният ми живот, но той ме преследва във всяко едно мое мнение . Черпя опит от него , не от книгите.

Благодаря за градивните въпроси.

TheFallenAngel
02-17-2011, 14:56
Не ми се вярва тая работа с децата индиго.

Rebirthing
02-21-2011, 12:22
NomNomNom много добре е описала индиготата. Аз също мисля, че са се навъдили много деца с проблеми в училище или в къщи и техните родители се опитват да ги изкарват специални.

Впрочем братовчедка ми мяза на дете индиго. Отговаря на всички показатели ! Даже я накарах да направи един тест със страшно много въпроси за всеки един цвят на аурата и в крайна сметка имаше еднакъв резултат за лилава и за индигова аура, т.е е едно от двете. Тя самата смята, че се преекспонира с материалите за деца индиго с цел издателите да печелят и доста от нещата били преувеличени (както например по-горе писаха, че четели книга само с докосване и т.н).

freakrocker
02-25-2011, 17:54
Притежават вътрешно знание за истината в живота.
Знаят, че следва да живеем в хармония със самите себе си и със заобикалящата ни среда.
Често съчетават в себе си мъжки и женски аспекти (андрогинен тип).
Знаят, че съществува нещо повече от това, което виждат очите ни.
Убедени са, че материята и физическият живот са илюзия и че животът се състои от енергия или живо съзнание.
Знаят, че всичко във вселената е взаимосвързано. Времето, пространството, разстоянията и формите за тях не са нещо отделно, каквото е нашето разбиране.
Чувстват, че животът следва да се цени във всичките му форми, а към тях - да се подхожда с чувство за единение, с любов и състрадание*. Духовните категории са им по-лесни за разбиране от материалните.
He позволяват да бъдат ограничавани с отживели идеали или догми.
He могат да бъдат накарани да извършат нещо, в което не вярват.
He се оставят да ги ръководят хора, чиито етически възгледи се различават от техните; дори натискът от страна на обществото не може да ги принуди да им се подчинят. o He е лесно да им вмениш нещо във вина, нито пък - да ги накажеш. Този подход просто не ги впечатлява.
Те не желаят да бъдат напъхвани в никакви калъпи или схеми.
Трябва да могат да живеят живота си според по-висши принципи - така, както го разбират; в противен случай се депресират, поддават се на саморазрушението и страха.
Те са честни, искрени и независими. Често им липсва усет за собственото им тяло. Петте им сетива са твърде изострени и поради тях лесно се превъзбуждат и изтощават. Прекалено чувствителни са по отношение на всичко, което ядат; най-подходяща за тях е непреработената и растителната храна.
Те общуват без проблем с животните, растенията, с другите деца и природата като цяло. Можеш да ги завариш да си контактуват с "невидими" приятели. Затова биват класифицирани като деца с жива фантазия или направо - със странна психика. Тъй като усещат, че всички неща са живи, често не могат да бъдат отделени от обекта на своето внимание. He придават прекалено голямо значение на предметите, а ценят "духа" в тях.
Трудно изразяват идеите си с думи. В повечето случаи чувстват езика като ограничение.
Те не гледат на играта, възпитанието, отношенията, работата като на отделни неща. За тях всички тези аспекти на живота се допълват взаимно и представляват цялостно преживяване.
Те са изключително чувствителни и се разплакват от няма нищо.
Нуждаят се от съвсем малко сън, колкото да се възстановят физически.
Склонни са към уединение, защото рядко се чувстват разбрани от другите деца и приети от средата си.
Много добре усещат кое е правилно и кое не е и не се нуждаят от дисциплиниране. Това, от което истински се нуждаят, са ясно очертани отношения.
Ако родителите и учителите не им позволят да действат според убежденията си, предизвикват у тях сериозна съпротива.
Те са много любознателни и не желаят, нито пък са в състояние да се задоволят с дежурни отговори само защото са давани открай време. Отговорите трябва да им създават усещането за истинност.
Идентифицирането с обичайните, разглеждани в училище теми им коства голямо усилие. В повечето случаи те не виждат връзка между тези теми и духовния живот, който за тях е единственото мерило за нещата.
Често се грижат за онеправданите или несправедливо третирани свои съученици.
Притежават изострено чувство за справедливост.

npp
03-17-2011, 18:27
явлението(феномена) "индиго" не е никак безопасно(-сен), защото това може да се окаже в следствие от верческото/духовното беззаконие на неправедните вярващи/духовници.

VHack
04-04-2011, 20:29
Ама вие какво сте ни заобсъждали като нещо не от тази планета? Ние просто или сме ангели или демони зависи как приемем факта че живеем с целта да променим останалите, не по нашия собствен модел а по модела за интелектуално развитото същество което смятаме, че трябва да бъде всеки човек. Едни от нас се радват да помогнат на хората защото ги обичат, други от нас мразят да бъдат равнявани с останалите от което и да е общество защото изпитват ненавист към по-нисшите(не богатите/бедните, не силните/слабите, не обичаните/мразените а точно думата нисши) . Останалите от нас просто са объркани все още непостигнали синхрон в мислите си, тоест тяхните възгледи за поведение и това, което виждат в заобикалящата ги среда. Но ви съветвам не ни подражавайте ние не сме правилния модел на един човешки разум, ние сме просто нещо като съветниците, които трябва да слушате (лошото е че не слушаме нас самите, никога не мислим върху собствените си разбирания и поведение в това е най-човешката ни черта)
ПС: само не ми спамете глупави въпроси :o

WaterLilly
04-04-2011, 20:33
Ама вие какво сте ни заобсъждали като нещо не от тази планета? Ние просто или сме ангели или демони зависи как приемем факта че живеем с целта да променим останалите, не по нашия собствен модел а по модела за интелектуално развитото същество което смятаме, че трябва да бъде всеки човек. Едни от нас се радват да помогнат на хората защото ги обичат, други от нас мразят да бъдат равнявани с останалите на което и да е общество защото изпитват ненавист към по-нисшите(не богатите/бедните, не силните/слабите, не обичаните/мразените а точно думата нисши) . Останалите от нас просто са объркани все още непостигнали синхрон в мислите си, тоест тяхните възгледи за поведение и това, което виждат в заобикалящата ги среда. Но ви съветвам не ни подражавайте ние не сме правилния модел на един човешки разум, ние сме просто нещо като съветниците, които трябва да слушате (лошото е че не слушаме нас самите, никога не мислим върху собствените си разбирания и поведение в това е най-човешката ни черта)
Колкото и интригуващо да е това изчерпателно мнение относно човешката природа, какво общо има с темата?

Auriss
04-04-2011, 23:52
Но ви съветвам не ни подражавайте ние не сме правилния модел на един човешки разум, ние сме просто нещо като съветниците, които трябва да слушате


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Така - в мнението ти има над 10 граматични и пунктуационни грешки - не ,че нещо ,но ако аз изках да се изкарам в подобна светлина (т.е. на извънредно 'надарен') щях поне да си напиша поста като грамотен човек.

Аре бегай от тука ,смешко.

NomNomNom
04-05-2011, 06:40
Ама вие какво сте ни заобсъждали като нещо не от тази планета? Ние просто или сме ангели или демони зависи как приемем факта че живеем с целта да променим останалите, не по нашия собствен модел а по модела за интелектуално развитото същество което смятаме, че трябва да бъде всеки човек. Едни от нас се радват да помогнат на хората защото ги обичат, други от нас мразят да бъдат равнявани с останалите на което и да е общество защото изпитват ненавист към по-нисшите(не богатите/бедните, не силните/слабите, не обичаните/мразените а точно думата нисши) . Останалите от нас просто са объркани все още непостигнали синхрон в мислите си, тоест тяхните възгледи за поведение и това, което виждат в заобикалящата ги среда. Но ви съветвам не ни подражавайте ние не сме правилния модел на един човешки разум, ние сме просто нещо като съветниците, които трябва да слушате (лошото е че не слушаме нас самите, никога не мислим върху собствените си разбирания и поведение в това е най-човешката ни черта)
Колкото и интригуващо да е това изчерпателно мнение относно човешката природа, какво общо има с темата?
Когато го прочетох изпитах силна нужда да се самозастрелям.
Афк Фрейм рилей , поне нещо полезно да науча преди да умра като неинформинарана и недоразбрала истинската същност на живота .

WaterLilly
04-05-2011, 08:11
не ,че нещо ,но ако аз изках да се изкарам в подобна светлина (т.е. на извънредно 'надарен') щях поне да си напиша поста като грамотен човек.
Елиминира всякаква такава възможност в момента, в който написа изках.

Auriss
04-05-2011, 16:50
Пуснато на: Вто Апр 05, 2011 2:52 am
Мисля осъзнаваш точно колко ми е било до това да проверявам за някакви случайни грешки ? "с" и "з" на лаптопа ми са едно под друго.
Тъпо заяждане беше това твоето - в правото си бях да й ги кажа онези неща.
Постът й лъха на някаква жалка самозаблуда.

WaterLilly
04-05-2011, 22:17
Тъпо заяждане? Имаш ли идея колко хора пишат изкам не заради клавиатурата, а просто не знаят как се пише?
За останалото съм съгласна...

RagioL
04-19-2011, 21:07
Съществуването на такива деца е поредната глупост.

GreenEye
04-21-2011, 14:51
Защо да е глупост?Тук не говорим за свръхестествени явления или възможности, а за еволюция на човешкия организъм и мисъл :) Според мен съществуват и все пак не съм срещала подобни хора, нямам и съмнения за някой от близките ми.В днешно време, може би такива хора не се забелязват заради злободневните проблеми, които ни заобикалят :)

Nam3less3
04-22-2011, 09:44
Нормално е хората да са грандомани, да търсят и да искат необикновени способности и сили, но истината е, че децата индиго не притежават никакви свръхестествени способни като по филмите.
А и ако някой наистина има някакви "сили", той никога няма да тръгне да се хвали или да пита за това по форуми, тъй че спокойно можете да игнорирате всички интернет магьосници.

Auriss
04-22-2011, 15:59
А и ако някой наистина има някакви "сили", той никога няма да тръгне да се хвали или да пита за това по форуми, тъй че спокойно можете да игнорирате всички интернет магьосници.

Rly? Първата ми работа ще е да заразмятам огнени кълба по църквите и да се самообявя за бог :D . Само гледай. А след две хиляди години някой лунатик ще вярва ,че живея на небето и го гледам дори докато с*ре. Супер яко ще е .

Nam3less3
04-22-2011, 16:01
А и ако някой наистина има някакви "сили", той никога няма да тръгне да се хвали или да пита за това по форуми, тъй че спокойно можете да игнорирате всички интернет магьосници.

Rly? Първата ми работа ще е да заразмятам огнени кълба по църквите и да се самообявя за бог :D . Само гледай. А след две хиляди години някой лунатик ще вярва ,че живея на небето и го гледам дори докато с*ре. Супер яко ще е .Ами заради това сигурно ще си последният човек, който ще придобие такива сили :D

Auriss
04-22-2011, 16:05
Е виж сега - има си и други начини. Ако не от офиса горе ,то от ъндърграунд движението ще са предоволни да ми услужат ;) :D

Nam3less3
04-22-2011, 16:17
Е виж сега - има си и други начини. Ако не от офиса горе ,то от ъндърграунд движението ще са предоволни да ми услужат ;) :DНали знаеш кво става с онези, които си продават душата на дявола :D

gandalfepi4
04-22-2011, 16:35
^ aко беше чел дори повърхностно библията щеше да знаеш че не може да си продадеш душата на дявола (поне не и в смисъла в който използваш израза)

Nam3less3
04-22-2011, 16:55
^ aко беше чел дори повърхностно библията щеше да знаеш че не може да си продадеш душата на дявола (поне не и в смисъла в който използваш израза)Що да не може? Ако реша да убия някой, за да му взема парите, не съм ли си продал душата на дявола?
Т.е. извършвам зло, за награда печеля пари, и използвам зли методи за това(убивам този някой). И някой ден си плащам за това, ето че се оказва, че повечето хора по много пъти си продават душата на дявола :D

gandalfepi4
04-22-2011, 16:57
(поне не и в смисъла в който използваш израза)

asp1r1n94
05-01-2011, 21:24
Вчера гледах по телевизията Венета ,разпитваше "индиго" дете(беше си голяма мацката 25+) и като започна с разпитванията....кой,къде,ка к е убит...момичето се зачуди какво да говори.То не бяха аури ,то не бяха видения,просто без думи съм...докато не видя доказателство не вярвам в това...иначе излиза ,че 95% от учениците са "индиго"

Boqnka
05-05-2011, 11:49
На мен също не ми се вярва :D Вярно е, че и аз съм родена 1991 , и си приличам по някой от показалите на дете индиго (като например интроверт и здравомислещ) , но не се вманиячавам чак толкова , тепърва има да се развиваме и да доказваме себе си !

infected9
05-06-2011, 18:20
Не мисля ,че децата индиго имат чак такива свръхестествени сили..според мен те имат по различна гледна точка от другите ..имат предполагам повече таланти,по-умни са ..може и да има и някой с такива по-странни дарби ,но нз..

TheMightyNadenica
05-08-2011, 18:07
Децата индиго нямат свръхестествени споспбности! Просто са по-развити умствено, духовно и знаят за какво става на върпос...За разлика от другите, които почти във всички случай са дори леко - природно глупави!

bazingaaaa
05-08-2011, 18:10
Кюфте? :shock:

TheMightyNadenica
05-08-2011, 18:29
Кюфте? :shock:

Кажи, пиле !?!

Nam3less3
05-10-2011, 05:43
Децата индиго нямат свръхестествени споспбности! Просто са по-развити умствено, духовно и знаят за какво става на върпос...За разлика от другите, които почти във всички случай са дори леко - природно глупави!Уж ти знаеше за какво става въпрос, та децата индиго също като тебе ли мислят? За рептилите и т.н., или ти и твоята клика сте самите вие деца индиго, щото ти уж също знаеш за какво става въпрос? И за какво всъщност става въпрос?

TheMightyNadenica
05-10-2011, 12:01
Децата индиго нямат свръхестествени споспбности! Просто са по-развити умствено, духовно и знаят за какво става на върпос...За разлика от другите, които почти във всички случай са дори леко - природно глупави!Уж ти знаеше за какво става въпрос, та децата индиго също като тебе ли мислят? За рептилите и т.н., или ти и твоята клика сте самите вие деца индиго, щото ти уж също знаеш за какво става въпрос? И за какво всъщност става въпрос?

Ае богопромит мозък такъв...ти не вдяваш въоще какво приказвам(пиша)...
Не говоря за това как стоят нещата с контрола и манипулацията...Това са неща които се придобиват в последствие...Било то по естествен или изкувствен начин...
Говоря, че виждат реалното положение...И са наистина са съпричастни към създателката си(вторичната)....Природата.. .(примерно едно от нещата...сега схвана ли за какво говоря?)...

ZipFail
05-10-2011, 12:03
Дори аз не схванах, но смятам че рептилите са виновни !

TheMightyNadenica
05-10-2011, 12:35
Дори аз не схванах, но смятам че рептилите са виновни !

And spamming, and spamming,and spamming without stopping...Also boring!

antoniata6
05-21-2011, 05:54
Това тук относно темата за индиго личностите ми заприлича малко на някакъв диспут..и защо..съвсем нормално е всеки един човек да мисли различно от другия..
Та, относно това за което съм тук..исках да попитам някой от Вас дали знае да има друг тест-по-представителен от този, който виждам тук..защото си го направих и ми излязоха само 3-ки и една 2-ка, който резултат малко ме уплаши направо :shock: и не му вярвам особено.
Ако някой е запознат с това, което търся, ако реши може да ми отговори 8) :-)
Хубав ден Ви желая :grin:

Rebirthing
05-21-2011, 09:21
Да, има аура тестове в интернет. По-напред в темата съм писала, че накарах братовчедка ми да си направи и излезе 10 точки лилава аура, 10 точки индигова :D нещо като фифти-фифти. Четох из интернет, че децата индиго в наталната им карта се образува нещо като купа. Представлява нещо подобно: http://indigota.com/index.php?action=dlattach;topic=1423.0;attach=1235 . Побързах разбира се да направя една натална карта и на братовчедката и излезе един явен пентаграм, потърсих в гугъл какво ще рече това и открих, че това било най-редкия знак в наталните карти, казвал се Grand Sextile, за съжаление нямаше много инфо в нета. Ако някой все пак е информиран, да пише.

Аура теста за момента не го откривам, но ето тук има доста добро описание на аурите: http://www.aura.net/education/auracolortest.shtml

antoniata6
05-21-2011, 11:36
Благодаря за инфото, ще се поразровя, малко знам за тези личности и искам да разбера повече.
Всяка информация за всичко е винаги от полза някой ден, така че да започваме да се информираме.
Хубав ден ти желая :-) :-) :)

DennisCobain
09-06-2012, 09:34
Съществуването на такива деца е поредната глупост.

Защо мислиш така? Обоснови се, моля. Да изказваш мнение с едно просто изречение е много нетактично от твоя страна.
Аз съм на 18 и досега съм открила 4 индигота и един кристал. Това са единствените хора с които наистина се разбирам.
Не ми се влиза в излишни спорове, просто искам да заявя, че индигота съществуват. Колкото до теб - можеш да посетиш indigota.com и да се убедиш колко са много.

Rebirthing
09-06-2012, 10:39
DennisCobain и ти в момента изказваш мнение което не виждам как се обосновава. В индигота.ком съм изчела бая от темите им и не виждам някакви специални деца с още по специални таланти. В днешно време всеки с проблеми в училище, всеки със слаби оценки, всеки който не се вписва в средата се пише индиго. Да, сигурно съществуват деца с индигово био поле, но съществуват и безмозъчни такива, които оправдават проблемите си с това, че били 'специални' и 'неразбрани'.

Nam3less3
09-06-2012, 10:51
Защо мислиш така? Обоснови се, моля. Да изказваш мнение с едно просто изречение е много нетактично от твоя страна.
Аз съм на 18 и досега съм открила 4 индигота и един кристал. Това са единствените хора с които наистина се разбирам.
Не ми се влиза в излишни спорове, просто искам да заявя, че индигота съществуват. Колкото до теб - можеш да посетиш indigota.com и да се убедиш колко са много.indigota.com е с 80% заблудени и мислещи се за велики типове, дето общуват с духове, мислят се за преродените окултни учители, виждат аури, "пробуждат" се духовно и т.н. :D
Общо взето измислици + свободни съчинения + нулево разбиране на религията + грешно интерпретиране на окултизма/езотеризма, ако любимите им автори на духовни учения видят какво пишат самозваните им последователи и от оня свят биха се гръмнали. Тук таме има хубави теми, но повечето(уж изглеждащи сложно и интелигентно) са като детски преразказ на книга за възрастни.

npp
09-06-2012, 11:04
един от най-"стандартните" методи за "разпознаване" е чрез изследване на т.нар. "аура", който е въведен от "източните" вероучения, определя се "цвета" на аурата, и според цвета ги разпознавали дали са "индиго" или не, обаче това е просто сатанинска конспирация на зверовата(666) религия, понеже си търсят колкото се може повече последователи на най-сатанинското учение съществувало досега, а именно "йога", така те подлъгват хората като все пак търсят възможно най-подходящите, които са най-склонни да упражняват/практикуват "йога", понеже това измерване на аурата показва кои най-много биха приели и практикували йога, истината е че те не са с нещо повече от другите хора, но просто са набелязвани от дявола поради определена власт, с която той разполагаше над определени човеци досега - това е всичко най-съществено относно "феномена" индиго - пазете себе си и децата си от всякакви такива духовни системи за "реализация", не се/ги давайте

DennisCobain
09-06-2012, 11:05
indigota.com е с 80% заблудени и мислещи се за велики типове, дето общуват с духове, мислят се за преродените окултни учители, виждат аури, "пробуждат" се духовно и т.н. :D.

:D:D:D Виж сега, това с виждането на аурите може и да е истина. Там казват, че това "умение" присъства във всеки човек, но е закърняло, понеже не е развивано. :D

Nam3less3
09-06-2012, 11:12
Нещото наречено аура не би могло да се вижда с физическото око, просто популизъм е това.

DennisCobain
09-06-2012, 11:21
Нещото наречено аура не би могло да се вижда с физическото око, просто популизъм е това.

Остави ти физическото, става въпрос за "духовното виждане" (виждането със затворени очи).

Rebirthing
09-06-2012, 17:28
грешно интерпретиране на окултизма/езотеризма

И го казваш защото много разбираш от правилно интерпретиране на окултизъм и езотеризъм ???
Що не ходиш да си четеш евангелието и без това религията ти забранява да се занимаваш с такива работи ?

Elli *
09-06-2012, 17:33
не знам много за тези деца, но в нашия град има един луд, където само сталква децата във фейсбук и им казва, че с аиндиго бля бляя .. ама е педофил :D

Incadeptus
09-06-2012, 18:24
Нещото наречено аура Nameless може да се вижда ама много добре с физическо око.А пък аз съм кристал.Индиготата ми харесват,много се разбирам с тях.

П.П.:Говори се,че те трябвало да водят битки с рептилиите,но не знам доколко е вярно :D

DennisCobain
09-06-2012, 19:32
Нещото наречено аура Nameless може да се вижда ама много добре с физическо око.А пък аз съм кристал.Индиготата ми харесват,много се разбирам с тях.

П.П.:Говори се,че те трябвало да водят битки с рептилиите,но не знам доколко е вярно :D

Със кое? :shock: Моля те, разясни малко, стана ми интересно. :D

Incadeptus
09-06-2012, 20:34
:D Както желаеш!Ами рептилиите са някви извънземни :д не е доказано май,че съществуват,но Ануннаките(това са извънземни,които някои,включително и мен до някаква степен,мислят,че са създали хората)също са рептилии,а индиготата трябва дааа предпазват земята,да правят някви щитове абе нещо такова,да се бият с рептилиите :D

DennisCobain
09-06-2012, 21:15
Хм..интересно. Но какво ще искат да направят на Земята, че ще трябва да се защитава? 8-)

Auriss
09-06-2012, 21:20
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ше въртят дудуци, кво ше правят ...

Incadeptus
09-06-2012, 21:56
Ми говори се,че рептилиите причиняват земетресенията,наводнения а ;дддддддд и така нататък

Rebirthing
09-06-2012, 23:01
И какво, всичко лошо на тая планета идва от рептили, тъй ли ?

ranieri
09-06-2012, 23:21
Incadeptus напусни форума моля те ...

Incadeptus
09-06-2012, 23:31
Първо няма да напусна форума.Второ казвам какво съм чел,че някои мислят.

Nam3less3
09-07-2012, 00:11
Нещото наречено аура Nameless може да се вижда ама много добре с физическо око.А пък аз съм кристал.Индиготата ми харесват,много се разбирам с тях.

П.П.:Говори се,че те трябвало да водят битки с рептилиите,но не знам доколко е вярно :DИ кой ти го каза тва?
Или си чел в техния форум смешните им характеристики за това да си индиго/кристал/и т.н.
Мога да ти кажа, че нищо не си, ако реално беше нямаше да пишеш тотални глупости и да се хвалиш. И това, че някой е пуснал тема във форума им по въпроса не означава, че аурата можела да се вижда с физическото око.

ForzaFelipe
09-07-2012, 00:23
Тва значи ли че индиготата сме някакви супергерой който трябва да спасяват света?

Incadeptus
09-07-2012, 00:28
И кой ти го каза тва?
Или си чел в техния форум смешните им характеристики за това да си индиго/кристал/и т.н.
Мога да ти кажа, че нищо не си, ако реално беше нямаше да пишеш тотални глупости и да се хвалиш. И това, че някой е пуснал тема във форума им по въпроса не означава, че аурата можела да се вижда с физическото око.

Aурата се вижда бе човек,приеми го.Аз дори я виждам и не ви се хваля,а просто казвам.Или да аз си халюцинирам аури и разни други работи,за които си нямаш идея,щото зимам много ЛСД. :D :D :d Искаш да кажеш,че ти знаеш.Айде кажи ми тогава,ти явно си чел хайде.Иииии не знам дали трябва да сте суапергерои,но би трябвало да сте по-духовно извисени.

npp
09-07-2012, 11:54
Исус и Учениците Му спасяват не само всеки срещнат нуждаещ се, но и цялото човечество, медиците лекуват всеки свой пациент, а каква е тази измама на онези "чичковци", които разпространяват на шир и длъж някакъв безполезен метод за измерване на аурата на децата за установяване на това дали са "индиго" или "кристал"?!, дори и по тази логика да има милиони индиго и кристал, какво от това ако не е нищо полезно за човечеството?!, дори и всички да (започнем да) носим пагони на някакви най-велики "светци", какво ще постигнем с това ако не работим както трябва за пълно(-то) спасение на човеците в истинският Господ Бог?!, Исус казва че дори и разни блудници и богаташи се оказват полезни(Матей 21:31), но каква полза от духовността, която не въвежда човеците в вечния живот, а дори ги отклонява от истинският Бог?!, в днешно време се навъдиха милиони йоги/медитатори, но нито един от тях не обича човеците с чиста любов, а само дето са духовни, от което ползата в най-добрия случай (си) е само за самите тях, а къде е пълната реализация на живота, която е в любовта към ближния?!, какво е дори сексът без любов - ако брачните партньори не се обичат (съвършено)?!, или, какво е богатството ако няма здраве?!, за какво е цялата онази духовност, ако духовния губи всички хора и не може да спаси нито един?!, нима ще може да се чувства напълно доволен/щастлив докато всички други погиват или са погинали?!, как би се чувствал ако ядеш най-вкусни ястия заобиколен от хиляди слаботелесни сомалийски деца, които не са яли и залък от седмици?!, нима ще можеш да се чувстваш напълно доволен/щастлив докато се храниш ако не започнеш да търсиш начин да се осигури храна на наобиколилите те (крайно) нуждаещи се от такава?!, или, ако възкръснеш за вечен живот в рая, как ще можеш (самичък) да бъдеш напълно доволен/щастлив там ако в същото време виждаш как/знаеш че милиони човеци/души се мъчат долу в някакъв ад?!, ако имаш братя, които са изпаднали в беда, ще ги оставиш ли да погиват?!, нима духовността е по-важна от любовта?!, или какво е вярата без любов?!, какво би била най-богато обзаведена къща без (пълно) семейство, което да я обитава?!, ще бъдеш ли по-щастлив ако (трябва да) прекараш цял живот съвсем сам?!, нима ще е по-добре ако човек прекарва времето си сам опитвайки да се наслаждава на някакви вещи докато хората умират ежедневно като бройлери в кланица, вместо да ги обича и да търси спасение за тях?!, такава е и духовността, понеже там духовните човеци не се интересуваха (истински) от положението на ближния, но единствено от своята духовна "реализация", те не търсеха/не работеха за съвършено спасение на всички човеци, защото не обичаха ближния (истински), колко от тях предпочитаха друг "бог"/"господ"?!, или друго "слово", друга "истина"/"правда", други "писания", друг "завет"?!, добрият човек просто прави добрини на всички човеци, докато лошият си намира параван за да прикрива лошотията си, било то под формата на религия, или друго, истинският Бог е приготвил награда за всички вярващи, които работят за пълното спасение на всички човеци, чийто източник е Той, много първи могат да се окажат последни, и много последни може да станат първи, как толкова много вярващи се кланяха на всякакви други богове, а не се поклониха на Истинският?!, как можеха да работят толкова много по пътя на къртовски ритуали и духовни практики като йога/медитацията и (сан-)киртан(-а), а не можеха съвсем директно на дело да обичат ближния съвършено?!, обръщаха вярата в наука, хоби, спорт, състезание, съперничество, изкуство, корист, горделивост, и т.н., но така и не проявиха чиста любов към човеците?!, съдеха ближния заради естествени/неизбежни нужди и консумации - заради секс, ядене, пиене, и дори дишане и съществувае, вместо да обичат братята си съвършено?!, безмилостност, безпощадност, осъдителност и погубване бяха водещи в тяхното отношение към останалите човеци, докато добрите просто правеха добрини и не претендираха че вярата е повече от любовта, навсякъде хора страдаха/погиваха, но лошите вярващи така и не започнаха да жалеят истински за тях и да работят за истинското спасение на нуждаещите се от такова, дори предпочитаха да съдят и погубват допълнително/още?!, себелюбието им се услади до голямо разтление, и страха ги победи защото презряха любовта, оставиха Истинният Бог, Светият Господ, Израилевият, Благословеният до Века, размениха го срещу образ и подобие за нещо горе на "небето", доли на "земята" и в "водите под земята", кундалини, чакри, аум, карма, самсара, брахма, вишну, шива, кришна, буда, гуру, пранаяма, йога, медитация, самкхя, езотерика, веди, окултизъм, религия, вероизповедание, секта, бесове, идоли, нечисти духове, и т.н., предпочитаха "тъмнината" и нейният човешки фактор, а "Светлината" им се видя тежка, Която освобождава напълно всички?!, "под ръка" им беше директното спасение, а те отидоха да (се) мъчат/да бъхтят/да (се) блъскат/да (се) трепят търсейки нещо друго?!, за тях религията бе повече от правата вяра, а "звяра/666" повече от Бога, искаха да са първи в Божието Царство, а си останаха най-последни, имаха време, имаха и условия, но пропиляваха всичките си шансове, заради гнусна печалба се впуснаха настървено и разпалено по каинов път, вааламова заблуда, и кореево упорство, както каин уби добричкият си брат в името на човешката духовност/религия, и както ваалам предпочете да радее с моавските(персийските) духовници, които служат на човешки вероучения, вместо да Благовестява на търсещите/нуждаещите се от истинският Господ Бог, и както корей наговаряше вярващите/поклонниците против истинските Пророци/Свещеници и против истинският Господ Бог лъжейки ги че всички те са святи и нямат нужда от покаяние, ето те предпочитаха да дон-кихотстват, да сразят онези, които са избрали за свои опоненти, особено когато това са истински Светии/Пророци/Праведни, уж служители на Бога, а всъщност братоубийци, като най-вече на Святите/Праведните люде, вместо да бъдат загрижени за истинското спасение на човеците, те предпочитаха да се занимават с интриги, зависти, горделивости, кощунства, клюки, враждебност, разпри, съдене, погубване, ритуали, користолюбие, и т.н., и то препирайки се най-вече с истинските Светии/Праведни, вършейки безобразие вярващ с вярващ против (и) невярващите, и взимайки вярата за да я (из-)ползват за свои/користни цели, така щото нямаше дори и една от Божиите Заповеди, която те не нарушаваха/не престъпваха?!, не трябва да се съди/осъжда, не трябва да се отвръща на злото с зло, нито да се върши зло за да дойде добро, книгите на Новият Завет са осеяни с това, защото Бог е просто Любов към човеците, искаха да получат, но не така че да не бъдат съблазън за останалите човеци, а чрез голямо беззаконие, всеки нормален/добър човек живее без да смущава другите, но не и уж Божиите духовни служители, който съди и той върши същото, ето защо ние, макар и да говорим така, не съдим, но Словото Си Е Словото, ако спрем да го свидетелсвуваме, тогава дори и камъните биха го (за-)свидетелствували, но неговото свидетелствуване е невъзможно да бъде възпряно, обаче То е Слово на(за) спасение за(на) човеците, не на(за) погибел за(на) тях.....

ForzaFelipe
09-07-2012, 12:20
Индиготата са хора който могат по-лесно да възприемат нещата който са смятани за нереални или невъзможни.Преди много време хората са били по свободни душевно и са обединявали 2 свята,реалния (а.к.а нашия,сегашния) и душевния (съновния за по лесно обяснение) .Умът им е бил чист и благодарение на свободната си душа те са имали сили,за който сега ние само си мислим че са по филмите...Не бих ги описал точно като по филмите,но да кажем една идея надолу.Светът ни е станал много ограничен и това е по повод на хората който ни управляват,не говоря за Бойко,Обама,а нещо като по висши същества който управляват земята и под управляват земята нямам точно това впредвид,а това че те влиаят на нас и ни ограничават духовно.Хората можем много повече отколкото си мислим и индиготата трябва да го покажем явно,но как ще стане никой не знае.Естествено има много теории,там за 21.12 ,че тогава нещо щяло да се случи...но в днешно време вече не3 може да разбереш кое е реално и кое е просто измислица която има за цел да ни ограничи,да ни накара да се съсредоточим в нещо нереално,а в същото време да става нещо друго,по съществено...
Ся знам че говоря неща който за повечето ще са пълни глупости,но се опитвам да кажа неща без да обяснявам много..

Incadeptus
09-07-2012, 12:42
Как бе пич,въобще не мисля,че са пълни глупости.Даже ти се радвам,че знаеш.И то много!Само,че аз мисля,че всички сме имали разни способности,но в един момент в историята сме ги загубили.

П.П.:Много си прав.Хората могат толкова много,само ако знаеха колко могъщи може да са,да променят реалността дори,но както каза са ограничени от разни глупости.

ranieri
09-07-2012, 13:45
ForzaFelipe по думите ти разбирам , че се имаш за индиго , та кога разбра за тази твоя дарба и какво правиш с нея

ForzaFelipe
09-07-2012, 13:50
Ами по Дискавъри има едно предаване за супер хора.Ако някой го е гледам ще види,че това не е някаква измислица,тези хора могат невероятни неща и ако се замисли човек те не са нещо повече от нормалния човек,а това води до мисълта че ние сами се ограничаваме.Още нещо,много пъти е доказвано че човек използва само 10% от мозъка си,представете тогава колко още можем.Индиготата не са мега хора както казах,просто могат по-лесно да усещат нещата и по-лесно могат да открият как да се възползват от останалите си възможности.


П.П.

ForzaFelipe по думите ти разбирам , че се имаш за индиго , та кога разбра за тази твоя дарба и какво правиш с нея

Е,знам че имам такава аура и знам че мога много,но то не е да летя,да дигам коли,да местя предмети (въпреки че често се пробвам тва с предметите 8-) ) ,индиготата,според мен,имат за цел да покажат на хората какво може разума,,но не знам точно как 8-) индиготата възприемат по лесно нещата и това е ключа,ама за сега не търся ключалката..

ranieri
09-07-2012, 13:56
Не отговори на въпроса ми какво правиш с тази дарба , ако изобщо се имаш за индиго защото и това не каза. А относно 10-те процента от мозъка виж това http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth http://www.smithsonianmag.com/science-nature/Top-Ten-Myths-About-the-Brain.html

ForzaFelipe
09-07-2012, 14:12
Възприемам по-добре,ей тва е най-лесното обяснение.Отнася се за музика,картини,действия и т.н. Ок,ще ти дам един пример който попринцип не е много точен,но ще схванеш идеята ми.Ако караш кола на 4та с пълна газ,оборотите ще са на макс,двигателя ще работи на макс и от това какво следва,че всичко работи на макс,нали така?Ама като включиш на 5та какво ще стане,ще развиеш още по-голяма скорост докато пак всичко е на макс.Е,в този случай когато си бил на 4та и всичко е било на макс значи ли че си бил наистина на макс?Както споменах,хората отдавна са се отделили от сънищата си,тва е да кажем 5та и 6та предавка на мозъка и тогава вече нещата се променят.

DennisCobain
09-07-2012, 14:18
2012 Финалния период на промяна на осите и взаимодействие на измеренията


Надяваме се,че събитията няма да се развият по най-лошия сценарий.В противен случай именно в тази връзка ми идва на ум случаят с Армагедон.Ако вие погледнете историята,ще видите, че при отклонението на магнитната ос в Южна Америка са започнали войните,заради повишаването на нивото на емоциите.Надяваме се,че това няма да се случи.

Процесът,който е свързан със смяната на полюсите, започва 5-6 часа до въздействието на отклоняването на измеренията върху съзнанието.Отклонението на оста и отклонението на съзнанието обикновено са взаимосвързани.В данният случай отклонението в съзнанието може да стане до или след отклонението на оста.Обикновено в този период 5-6 часа до отклонението на измерението има място визуален феномен.По-скоро това ще се случи,когато се установи връзката между третото и четвъртото измерения,и нашето съзнание започне да преминава в четвъртото измерение,а съзнанието на третото измерение ще започва да изчезва.При това вещите/предметите ,които са направени от изкуствени материали,и не се срещат в природата,ще започнат да изчезват с различна скорост,в зависимост от материала.Когато едновремено започнат да се разрушават мрежата на Съзнанието от третото измерение и магнитното поле,ще изчезнат и тези предмети.Тъй като изменението на осите,съзнанието и мрежата става регулярно в продължение на милиони години,съществуват много малко предмети,останали от минали цивилизации/някои от тези цивилизации са били по-напреднали от нашата/,които могат да разкажат за историята.

Самията факт от това,че предметите ще започват да изчезват,ще хвърли в безумие тези,които няма да разбират какво става.И това е много важно да се помни.Когато започне този процес,по-добре е да не се намирате вътре в изкуствени строежи,а да сте на природата.Именно за това развитите култури винаги използвали в строителството естествени/природни материали, например камък.Тези строителства преминават от едно измерение в друго.

Именно затова в индианското племе таос пуебло,съгласно закона на племето не се разрешава да се притежава нищо изкуствено в тяхните постройки. Те знаят,че в деня на Пречистването,те трябва да влезнат в това строене и да останат центрирани.

Може да има място още един феномен.След съединението и взаимопроникването на измеренията,предметите от четвъртото измерение могат да започнат да се появяват в третото.Тези предмети няма да се вписват никъде,техните цветове много трудно ще се възприемат от вашият ум,и те по особен начин ще влияят на вашия ум.Тъй като е желателно постепеното движение през измеренията,не се докосвайте до тях/при допир вас моментално и напълно ще ви `изсмуче`/изтегли в четвъртото измерение/ и не ги гледайте.Те ви омагьосват,и ако ви ги наблюдавате/гледате,вие ще бъдете всмукани в четвъртото измерение по-бързо,отколкото е нужно.

Ако вие сте спокойни и центрирани,вие можете да наблюдавате това за известно време,но не дълго. В момента ,в който се разруши магнитното поле,вие ще изгубите полето на виждане и усещане,и ще се окажете в черна пустота/празнота.Земята на третото измерение напълно ще изчезне за вас. С повечето хора ще се случи следното-те ще заспят и ще виждат сънища 3-4 дни. Ако искате, можете просто да седите,но имайте предвид,че ако си помислете,че нещо ще стане,то наистина ще се случи.Осъзнайте,че по някакъв начин вие преминавате през процес на раждане в четвъртото измерение и не се вълнувайте за нищо.Този процес е съвършенен и естествен,но страхът се явява голям проблем за хората от третото измерение.Този процес ви се струва нов,но всъщност е много стар.Вие вече сте го правили това преди.В някакъв момент по време на процеса вие може би ще си спомните,че това вече сте го правили.


Другата страна


Когато света на четвъртото измерение влезе във вашият разум,светлината отново ще се върне.Вие ще се окажете в един свят,който никога преди не сте виждали/вие сте го виждали преди,но не помните,тъй като вашата памет толкова пъти е била изтривана/.На вас ще ви се струва,че това е абсолютно ново място.Всички цветове и форми,а също така и усещанията ви ще бъдат съвършено нови.По въприятие вие ще си бъдете същите,както преди,когато сте дошли на нивото на съзнание в третото измерение.Много неща ще останат без изменение при прехода от един свят в друг.Например,идеята за Светата Троица/майка-баща-дете/.Когато вие дойдете в това съвършено ново място,тъй като вие нищо няма да разбирате,вие ще видите две същества,стоящи там-майка и татко.Те ще бъдат много по-високи от вас.Тяхният ръст ще бъде от 3 до 5 метра.Тези същества са свързани с вас, и те ще ви водят и защищават в началния период на вашето формиране в този свят.Тези същества нямат привързаност от този тип,който възможно сте имали към вашите земни родители.От самото начало те знаят,че вие се явявате част от Създателя и признават вашата Божествена Природа.Вие ще изглеждате по същия начин ,както изглеждате сега,само че,по-скоро ще бъдете голи,тъй като всичкото изкуствено облекло ще изчезне при смяната на полюсите.


Вие ще се окажете от другата страна и ще се окажете в тази невероятна реалност до две същества,към които ще изпитвате/почувствате голяма любов,но няма да разбирате защо.Вашата физическа форма ще остане същата,но атомната структура на вашето тяло ще се измени кардинално.Плътността на предишната физическа структура ще бъде в по-голямата си част преобразувана в енергия,а атомната структура ще бъде по-разредена от преди.По-голямата част от тялото ще бъде преведена/преобразувана в енергия,но вие няма да знаете за това.



Сценарият `Много повикани,но не много избрани`


Както е написано в Библията Иисус е казал-`Двама ще са в леглото,и единият от тях ще взема с мен`.Това говори за сценария `че много ще бъдат повикани,но не много избрани` и както често се случва,винаги съществува предел,до който може на друг човек да му се помогне. Всеки преминава през този процес самостоятелно.Това се определя от вашия характер и този,който сте вие.

Обикновено някои хора преминават,някои не преминават,но има още и трета възможност: да преминете за някое време.Иисус е говорел за зърното и плевелите,правейки същата аналогия.Сред зърната,попадащи там,се съдържат не много плевели,и тези плевели отново го отхвърлят назад.При попадането в четвъртото измерение повечето хора не разбрат че сами с помощта на своите мисли и чувства създават целия свят и всяка вещ в него-ВСяКА ВЕЩ. Това е вярно и за третото измерение,но тука това не се осъзнава,тъй като ние с помощта на традициите сме си наложили ограничения,говорещи ,че ние нищо не можем да направим.Там всичко става/се случва мигновено.Ако вие попадате там и наистина не сте готови за това, у вас ще започнат да се появяват негативни мисли,ще дойде страхът и вие ще създадете сценарий,резултатът който ще бъде този,че вие ще бъдете отхвърлени отново в по-низко измерение.

В същото това време човек/ `зърното`/ преминава и си мисли `любов,истина,красота,мир и хармония` - и именно това с него се случва.Вие започвате това всичко да проявявате.Вие се стабилизирате в новата реалност в резултатът на това за какво си мислите и какво чувствате,т.е. в следствие на това какъв вие е характера и кой се явявате. Иисус е говорил за това време- `който с меч дойде ,от меч ще загине`и `кротките ще наследят Земята`.Ако вие се намирате там и не се опитвате да се защитавате,да убивате,а просто съществувате,и в главата ви има само позитивни мисли,то именно това и ще се проявява и вие от това само ще спечелите.

Първото,което ще стане след като не резониращите същности/ `плевелите`/ си отидат, а резониращите / `зърната`/ останат,вие изведнъж ще разберете,че `Ай,стига бе, всичко ,за което си помисля,се появява!`Обикновено, хората в тази светлина започват да оглеждат своите тела и да сменят външността си,за да отговаря тя на онези идиализирани образи,които съществуват в техния ум.Това е детско упражнение.Спомнете си как изглеждат някои от пришълците-те са високи,красиви и здрави.Самостоятелното изменение на структурата на тялото е естествено,започвайки от четвъртото измерение.Това е вашето творчество.След това ще ви стане по-интересно да се занимавате с други неща.


На Земята в третото измерение е необходимо примерно от 18 до 21 години,за да преминете от състоянието на дете до състоянието,в което сами можете да се грижете за себе си.В света на четвъртото измерение емпирически е необходимо около 2 години,за да преминете от вашият сегашен ръст и състояние/в момента на пристигането ви там/ до възрастен,т.е. вие отново започвате да растете.Расте тялото ви ,удължава се тилната ви част, и в края на краищата вие ще заприличате на Ехнатон.Имено това се е подразбирало под египетското яйце на метаморфозата.

Това всичко пояснява,защо на вас ви е необходимо да се намирате в състояние на покой отвътре в първите няколко часа на Прехода през измеренията и преминаването в сферата на съзнание в следващото измерение.Повтарям,работет е върху своя характер. Когато вие въведете полето на Мер-Ка-Ба,в същото време ще постигнете резултата. Най-главното е -вътрешната технология. И много важно е да помагате на другите.С течение на времето както вие все повече ще разбирате какво е заложено в това,у вас ще се появи моралната отговорност да помагате,ако вас ви помолят.


Вашето космическо развитие


Във времето на Прехода вашето Визше Аз ще започне да се слива с вашето ниво на съзнание,докато вие и то не станете едно цяло.

Вие,бъдейки на високо ниво на съзнание,имате в качеството си на тяло това тяло,което понастоящем ползвате.Но един ден вие буквално ще станете слънца и звездите в небето-това е част от процеса на живота.Много Високото Ниво на Съзнание и измерение има в качеството си на тяло Земята.


Източник: http://indigota.com/index.php?topic=81.msg206#msg206#ixzz25nDivSH6
8-)

Incadeptus
09-07-2012, 14:25
Oooooкуууу по-добре измеренията да не се сблъскат,че тогава ще стане не Армагедон ми нещо много по-лошо.Но ФорзаФелипе точно това могат хората,да местят предмети,да ги деформират и много още.А пък в 4 измерение сме богове ;д

ranieri
09-07-2012, 14:31
ForzaFelipe та щом казваш ,че възприемаш по-добре изкуството и т.н. тва ще рече че си по духовно извисен нали ? Въпроса ми е тогава , защо за аватар си сложил няква колица и позьорски татуси за подпис като те нямат нищо общо с горното?

Incadeptus
09-07-2012, 14:33
Каквооооооооо?Чакай да не казваш,че на 21 декемрви ще отидем в астрала в 4 измерение?Уоу супеееееееееер,а дано,тва много го искам,ще си павим каквото си искаме (party) ;d и дано тогава хората се осъзнаят.

ForzaFelipe
09-07-2012, 15:00
ForzaFelipe та щом казваш ,че възприемаш по-добре изкуството и т.н. тва ще рече че си по духовно извисен нали ? Въпроса ми е тогава , защо за аватар си сложил няква колица и позьорски татуси за подпис като те нямат нищо общо с горното?

8-) Е да си сложа за аватар небето и за подпис млечния път ли?Това как възприемам нещата не значи че не може да си ползвам снимка на колата ми във форума,или че за подпис не мога да си сложа снимка на татусите...живеем в 21ви век,да се превърнеш в монах не значи че си духовно извисен...света е тук,това че има и друго измерение и т.н. не значи че трябва да станеш монах,да живееш в пълна изолация и тем подобни глупости...


За 21 декември...не си мислете че ще се случи нещо фрапантно,ще ни удари като метеорит,всичко ще се разтресе,ще слизат ангели и ще спасяват извисените или там каквото предполагат...и няма да ставаме богове,ние сме си богове тук,това че не го осъзнаваме...

Incadeptus
09-07-2012, 15:07
Офффф божеее ти сме богове и тук да,но там е малко по-различно все пак.

ForzaFelipe
09-07-2012, 15:15
Не съм си и правил труда да прочета дългата статия,но вие губите смисъла на 2та свята...защо смятате че трябвада се премине в друг свят да сме по-добре?Тогава (а.к.а 21.12) е по вероятно да се покаже пътя към обединяване на двата свята,а не преминаването в друг свят...ТОВА е нашия свят,ТОВА е нашата земя,ТОВА е нашето място...грешка е да се мисли че някъде може да сме по добре докато сме в нашите тела.ТОВА е нашия свят,нататъка е вече като умрем,но никой не знае какво става тогава и т.н. Почват да се отвярят много теми тука и вече стана хаотично 8-) а темата е за индиготата.Индиготата се раждат с цел да покажат на хората друг път,за това можем да възприемаме по добре нещата,можем да бъдем,добри треньори,добри учители,да покажем нещо повече,но не за друг свят,а за нашия.

Incadeptus
09-07-2012, 15:16
Никой не знае дали това е неговия свят.И дали не са една холограма само тиии.....

Rebirthing
09-07-2012, 15:22
Не отговори на въпроса ми какво правиш с тази дарба , ако изобщо се имаш за индиго защото и това не каза. А относно 10-те процента от мозъка виж това http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth http://www.smithsonianmag.com/science-nature/Top-Ten-Myths-About-the-Brain.html

Ох, как се радвам, че някой се включва за да разбие този мит. Писнало ми е да го чувам.


Възприемам по-добре,ей тва е най-лесното обяснение.Отнася се за музика,картини,действия и т.н.

Кое те кара да мислиш, че другите хора не възприемат нещата по същия начин ?


2012 Финалния период на промяна на осите и взаимодействие на измеренията


Сори, но това са най-уникално ненаучните глупости евър. Смяната на магнитните полюси се осъществява дори в този момент, това е естествено и продължително явление, няма как да стане за миг на определена дата, например на така известната 21.12. И въпреки, че полюси се сменят, предмети не изчезват. Магнитното поле НЯМА да се разруши, иначе живота на Земята ще се унищожи. За изменение на атомни структури да не говорим, че написаното е просто смешно...

ForzaFelipe
09-07-2012, 15:32
Ох, как се радвам, че някой се включва за да разбие този мит. Писнало ми е да го чувам.

казах си мнението с обяснението за колата




Кое те кара да мислиш, че другите хора не възприемат нещата по същия начин ?

Ами нали кореспондирам с хората...




Сори, но това са най-уникално ненаучните глупости евър. Смяната на магнитните полюси се осъществява дори в този момент, това е естествено и продължително явление, няма как да стане за миг на определена дата, например на така известната 21.12. И въпреки, че полюси се сменят, предмети не изчезват. Магнитното поле НЯМА да се разруши, иначе живота на Земята ще се унищожи. За изменение на атомни структури да не говорим, че написаното е просто смешно...
Амин ! И аз съм просто разбит от глупостите който се пишат за 21.12...на мнение съм че е възможно да се случи нещо индиректно,което няма да ни затрие за 1 ден или тем подобни абсолютни глупости...

ranieri
09-07-2012, 15:47
Интересно ми е как разбра ,че си индиго някой ти каза или видя в интернет изискванията и реши ,че ги покриваш. И бтв това със скоростите няма логика ...

ForzaFelipe
09-07-2012, 15:56
Ами един раптил ми каза...Чел съм достатъчно,правил съм си доста тестове и съм срещал хора който виждат аури.

Как да няма логика,обяснявам ти че това че всичко работи на макс не значи че не може още и че като е на макс го ползваш пълноценно.

Rebirthing
09-07-2012, 16:06
Ами нали кореспондирам с хората...


Ами и аз кореспондирам с хора. Всеки си има собствени представи за изкуство и това, че техните не се припокриват с моите, не смятам, че е признак. Ти какво имаш предвид под възприемат ? Имат различни възприятия ли или просто схващат по-трудно ?

ranieri
09-07-2012, 16:17
ForzaFelipe дай линк към някои от тези тестове , ако ти е възможно.И да те питам как се чустваш като индиго , тоест вашите знаят ли , отнасят ли се с теб като с дете чудо , а приятелите ти какво мислят?

Nam3less3
09-07-2012, 16:27
Дайте поне един авторитетен източник(т.е. не тема във форум, клипче в youtube или самозвани теории) за тия неща дето ги приказвате, че сме били богове, че можете да виждате аурите, че астрала е такъв какъвто твърдите че е и т.н., защото всички източници на тема аури/астрали/ и каквото и да е за които съм чувал твърдят съвсем различни неща. Ако ще религия, философия, окултно/езотерично учение, каквото и да е, в тоя форум (indigota.com) често цитират хора като Щайнер/Дънов/Блаватска/Рьорих(това примерно са авторитетни източници), но техните писания не потвърждават тия приказки. Или мислите че не е така да речем. Или нещо друго. Но кажете, иначе всичко това прилича на свободни съчинения с леки заемки от източниците по въпроса.

Rebirthing
09-07-2012, 16:34
ForzaFelipe дай линк към някои от тези тестове , ако ти е възможно.И да те питам как се чустваш като индиго , тоест вашите знаят ли , отнасят ли се с теб като с дете чудо , а приятелите ти какво мислят?

Ето примерно един тест - http://www.auracolors.com/personal-aura-colors-quiz.html

DennisCobain
09-07-2012, 16:35
Ами един раптил ми каза...Чел съм достатъчно,правил съм си доста тестове и съм срещал хора който виждат аури.

Как да няма логика,обяснявам ти че това че всичко работи на макс не значи че не може още и че като е на макс го ползваш пълноценно.

Ти не си индиго. Едно индиго никога не би се самоизтъкнало, никога не би казало "Хей вижте ме, аз съм индиго". Защото просто смисъл в това няма. Покажи ми наталната си карта и ме убеди в противното.

ForzaFelipe
09-07-2012, 16:51
Ти не си индиго. Едно индиго никога не би се самоизтъкнало, никога не би казало "Хей вижте ме, аз съм индиго". Защото просто смисъл в това няма. Покажи ми наталната си карта и ме убеди в противното.

за 19сете ми години живот за първи път си го казвам,вообще защо отворих тая тема снощи...обяснявах си нещата,ама тука ме изнудихте...

Имаш лично съобщение за въпросната карта.

Rebirthing
09-07-2012, 16:59
Покажи ми наталната си карта и ме убеди в противното.

''Купа'' ли трябва да има в наталната карта ? А какво ще кажеш за една звезда на Давид примерно...? Тези хора каква аура трябва да имат според теб ?

DennisCobain
09-07-2012, 17:03
''Купа'' ли трябва да има в наталната карта ? А какво ще кажеш за една звезда на Давид примерно...? Тези хора каква аура трябва да имат според теб ?

Планетите трябва да са разположени само от едната страна, в не повече от 6 дома. Звездата на давид присъства в наталните карти на кристалите, аурата би трябвало да е сребриста.

Incadeptus
09-07-2012, 17:08
Дайте поне един авторитетен източник(т.е. не тема във форум, клипче в youtube или самозвани теории) за тия неща дето ги приказвате, че сме били богове, че можете да виждате аурите, че астрала е такъв какъвто твърдите че е и т.н., защото всички източници на тема аури/астрали/ и каквото и да е за които съм чувал твърдят съвсем различни неща. Ако ще религия, философия, окултно/езотерично учение, каквото и да е, в тоя форум (indigota.com) често цитират хора като Щайнер/Дънов/Блаватска/Рьорих(това примерно са авторитетни източници), но техните писания не потвърждават тия приказки. Или мислите че не е така да речем. Или нещо друго. Но кажете, иначе всичко това прилича на свободни съчинения с леки заемки от източниците по въпроса.

СЪЩОТО МОГА ДА КАЖА ЗА СЛЯПАТА ТИ ВЯРА.Каква е тая натална карта?Аз пък съм магьосник и се самоизтъквам айде де :D :D :D Та наистина кажете ми каква е тази натална карта?

ranieri
09-07-2012, 17:12
Rebirthing аз искам да знам той какви тестове е правил ; И ForzaFelipe не ми отговори на въпросите.

ForzaFelipe
09-07-2012, 17:22
Дадоха ти тест вече и не съм чувал за специална поддръжка на индиготата...а на въпроса как се чувствам,чувствам се като себе си...за първи път ми се налага да обяснявам и ми писна,трябваше да си мълча,щях да си спестя време и място в пощата,вместо да отговарям на тъпи въпроси..

Incadeptus
09-07-2012, 17:52
ееееее никой не иска да ми каже каква е тая натална карта :(

Kaena Smith
09-07-2012, 18:00
ееееее никой не иска да ми каже каква е тая натална карта :(


Направи си и ще разбереш.
http://vitamini.name/new/astro/index.php?sn=new?sn=sn_u79888?sn=%D0%92%D0%B0%D0%B D%D0%B5%D1%81%D0%B0!?sn=newchart

DennisCobain
09-07-2012, 18:26
Направи си и ще разбереш.
http://vitamini.name/new/astro/index.php?sn=new?sn=sn_u79888?sn=%D0%92%D0%B0%D0%B D%D0%B5%D1%81%D0%B0!?sn=newchart

в www.astro.com е най-точна

ranieri
09-07-2012, 18:29
ForzaFelipe тъпи въпроси ама не отговаряш мойто момче , минал си покрай индиго ...

Incadeptus
09-07-2012, 18:37
вие можете ли да виждате аурите?

DennisCobain
09-07-2012, 19:01
вие можете ли да виждате аурите?

Не съм пробвала, но на няколко пъти ми се случи нещо много странно..(само да подчертая, че не се занимавам с чакри, духовни извисявания, пречистване и т.н) Беше покрай 3 през ноща. Лягах си да спя, угасих си лампата, затворих си очите и малко след това пред мен се показа нещо като малко кръгче през което виждах нещо.. След това кръгчето нарастваше и нарастваше докато не започнах да виждам ясно очертанията на стаята, предметите, абсолютно всичко! :shock: Станах, бях шокирана, разходих се насам-натам, запалих цигара, премислих как е възможно да се случи такова нещо.. Отговор не намерих. След това, отново ми се случи същото! :shock:

Rebirthing
09-07-2012, 19:26
Планетите трябва да са разположени само от едната страна, в не повече от 6 дома. Звездата на давид присъства в наталните карти на кристалите, аурата би трябвало да е сребриста.

Много нестабилно ми звучи подобна комбинация. Това значи да имаш планети само в западната или само с източната полусфера на хороскопа или пък само под/над хоризонта.

Иначе братовчедка ми има звездата на Давид формирана само от планети. Преди малко говорих с нея и каза, че преди са и казвали, че може да е кристално дете. Тя обаче не отговаря на някои от 'признаците'. Родена е 94-та, а за кристалните деца се пише, че са родени след тази година и по-скоро през 97-ма и 98-ма, не е проговорила късно, даже според думите на леля е проговорила твърде рано, няма спомени от минали животи, не общува с никакви невидими същества, а в ангели пък изобщо не вярва. Но има и неща на които отговаря, много добър музикален слух, невероятно силна интуиция, не задържа вниманието си към едно нещо твърде дълго, интересува се от камъни, минерали и кристали, харесва скалното катерене и водните спортове.

Но за мен геометричните форми образувани в натала са твърде разнообразни за да се навържат към цветовете на аурата...

ScarlettS
09-07-2012, 19:49
Изказвала съм си много пъти мнението за астрологията и този път ще го спестя. Та направих си въпросната натална карта в сайта, посочен горе. Имам около 25% съвпадение с интерпретацията и отдолу. А са описани толкова различни характеристики и някои са толкова общо представени, че е напълно очаквано всеки да има известно съответствие с описаното. За да пренебрегнете логиката и науката, вероятно трябва наистина астрологията извънредно точно да представя характеристиките на всички, не само на определени хора, което по принцип може да се отдаде на вероятността. Както и да е, мисълта ми сведена до конкретен въпрос в случая е: на вас наистина ли са ви толкова точни всички интерпретации на наталните карти?

Auriss
09-07-2012, 20:00
^ http://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias

Как не те мързи да се разправяш :D ?

http://podgorny.cz/~radek/mess/Ian%20Rowlands-Full%20Facts%20Book%20of%20Cold%20Reading.pdf

Rebirthing
09-07-2012, 20:01
на вас наистина ли са ви толкова точни всички интерпретации на наталните карти?

Да, на 99 процента бих казала, но аз не съм се интересувала много от интерпретациите на астро ком...наистина са повърхностни.

DennisCobain
09-07-2012, 20:07
Кристални деца са се раждали и преди 2000 година, но изключително рядко. :)

ScarlettS
09-07-2012, 20:40
^ http://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias

Как не те мързи да се разправяш :D ?

http://podgorny.cz/~radek/mess/Ian%20Rowlands-Full%20Facts%20Book%20of%20Cold%20Reading.pdf

В момента не ми се занимава с нищо продуктивно, затова търся с кого/с какво да си губя времето.. между другото вторият ти линк може да ми помогне в това начинание за определен период от време, така че мерси. :D

Rebirthing, цялата тази история с интерпретациите доста ми напомня на един скорошен спор в раздела по отношение на библията между теб и религиозните, ако не се лъжа. И при двете няма обективна ясна интерпретация, следователно тълкуването между различните източници често коренно се различава. В този случай откъде да знае един човек на кое да се довери и как изобщо би могъл някой да претендира за истинна интерпретация освен ако даден метод не е еднакво точен и приложим за всички хора? Ако разполагаш с такъв, с удоволствие бих го изпробвала.

Incadeptus
09-07-2012, 21:52
ми аз нищо не разбрах от тая карта ;д

Incadeptus
09-07-2012, 21:52
Кристални деца са се раждали и преди 2000 година, но изключително рядко. :)

Аз съм кристал мухахахаххахах :d

ForzaFelipe
09-07-2012, 23:34
ForzaFelipe тъпи въпроси ама не отговаряш мойто момче , минал си покрай индиго ...

Това че не четеш какво пиша не е моя работа.Изказах си моето мнение,не ми е работа да ви обяснявам нищо :) Както каза един потребител тук,всеки вижда нещата различно,няма смисъл никой да се опитва да убеди друг в нещо което той вярва.Сами трябва да повярваме или да видим нещо,а не друг да ни накара :)

Rebirthing
09-07-2012, 23:55
Rebirthing, цялата тази история с интерпретациите доста ми напомня на един скорошен спор в раздела по отношение на библията между теб и религиозните, ако не се лъжа. И при двете няма обективна ясна интерпретация, следователно тълкуването между различните източници често коренно се различава. В този случай откъде да знае един човек на кое да се довери и как изобщо би могъл някой да претендира за истинна интерпретация освен ако даден метод не е еднакво точен и приложим за всички хора? Ако разполагаш с такъв, с удоволствие бих го изпробвала.

Не казвам, че интерпретациите са коренно различни, просто подобни готови интерпретации по такива сайтове не включват разглеждането на цялата карта.
Впрочем, преди време правих експеримент с някои от приятелите ми, като им пусках интерпретация на тяхната карта, а после им пусках и друга, коренно различна, която не отговаря на картата и интересното беше, че повече от 80% от тях открихава общо с интерпретацията която би трябвало да отговаря на картата им. Защо обаче при някои не действаше си нямам никаква представа. Може би неточен час на раждане или пък аз не съм толкова навътре с астрологията...



ми аз нищо не разбрах от тая карта ;д

Дай да я видим де ;д.

Incadeptus
09-08-2012, 00:30
амааааааааа не знам кой час и минута съм роден утре можеби като питам мама ще ви дам линк :) :) :)

ScarlettS
09-08-2012, 08:51
^
^
Ами в такъв случай след като не са коренно различни, а просто тази е непълна, не виждам причина да има около 80% несъответствие. Въведената от мен информация е със сигурност точна. Каква е позицията на астрологията по въпроса? Защо при някои работи, а при други не?

Това ми е наталната карта, ако има някакво значение: http://prikachi.com/images/67/5242067J.gif

Rebirthing
09-08-2012, 09:27
Имаш много планети близо до върха на друг дом, дори на граница между двата знака. Венера, Луна, Слънце, Северен Лунен възел са близо до друг дом. Плутон си е направо на границата между два знака, Церера също. Парс фортуна е много близо до следващ знак. Всичко това адски много размива интерпретацията, защото има влияния от други домове и знаци, т.е и тяхната интерпретация следва да има значение.

Впрочем, мислех те за по-голяма ;д.

Incadeptus
09-08-2012, 09:58
ето я и моята натална карта

http://prikachi.com/images/484/5242484c.png

Rebirthing
09-08-2012, 11:33
Оха, как ти личи, че се интересуваш от свръхестествени неща, не е истина.
Меркурий в интерсептиран знак показва, че начинът на мислене не е същият като на другите хора, Плутон и той така, това показва различни житейски подбуди + това че се намира в 6-ти дом = краен индивидуалист, а като добавим и съвпада на двете планети може наистина да изпадаш в крайности. Нептун в 9-ти дом - голяма фантазия, Уран и той там, би трябвало да не си никак ортодоксален. Виждам, че Юпитер е в Риби което още повече развинтва въображението...

defender
09-08-2012, 11:39
......

абе братле, ти още малко ще си кажеш и ПИН кода на дебитната карта.

pifiella
09-08-2012, 15:15
абе братле, ти още малко ще си кажеш и ПИН кода на дебитната карта.


+ 1 :D :D :D

Kaena Smith
09-08-2012, 23:02
Споменахте,че наталната карта на децата "индиго" е с форма на "купа" и има струпване на планети,нещо такова ли :

http://prikachi.com/images/347/5245347B.gif
http://prikachi.com/images/348/5245348F.gif

Incadeptus
09-08-2012, 23:26
Оха, как ти личи, че се интересуваш от свръхестествени неща, не е истина.
Меркурий в интерсептиран знак показва, че начинът на мислене не е същият като на другите хора, Плутон и той така, това показва различни житейски подбуди + това че се намира в 6-ти дом = краен индивидуалист, а като добавим и съвпада на двете планети може наистина да изпадаш в крайности. Нептун в 9-ти дом - голяма фантазия, Уран и той там, би трябвало да не си никак ортодоксален. Виждам, че Юпитер е в Риби което още повече развинтва въображението...

Нямаш си и на представа :D

Incadeptus
09-08-2012, 23:27
абе братле, ти още малко ще си кажеш и ПИН кода на дебитната карта.

да само дето нямам такъв

Rebirthing
09-09-2012, 00:29
Споменахте,че наталната карта на децата "индиго" е с форма на "купа" и има струпване на планети,нещо такова ли :

http://prikachi.com/images/347/5245347B.gif
http://prikachi.com/images/348/5245348F.gif

Това си е точно 'купа', но по астрологични сайтове се пише, че е често срещана комбинация. Във форума за деца индиго смятат, че точно това е показател. Аз лично не го приемам като такъв...


Нямаш си и на представа :D

Еее, права ли съм ;д ?

Kaena Smith
09-09-2012, 07:44
Това си е точно 'купа', но по астрологични сайтове се пише, че е често срещана комбинация. Във форума за деца индиго смятат, че точно това е показател. Аз лично не го приемам като такъв...

Права си,"купата" е само една от формите,а като гледам графики ми се струва нормално да има подобно струпване на планети.
http://www.astrotheme.com/files/planetary-patterns.php

Наистина,сама по себе си една натална карта не би могла да е показател.Това,че децата "индиго" имат натална карта с форма на "купа" е просто мит или съвпадение.Все пак и ти го каза,"купата" е разпространена,обзалагам се,че има милиони хора с такава натална карта.Ако наистина подобна карта би могла да е показател,би трябвало да има нещо по-необичайно на нея.В един сайт се твърди,че "при индиго или Слънцето, или асцендента или Медиум Цели трябва да е в съвпад с центъра на нашата Галактика, т.е. 26 градуса Стрелец."(http://indigota.com/index.php?topic=1423.0#ixzz25xKNRrA1)
Но и това ми звучи някак нестабилно,защото разгледах наталните карти на деца "индиго",както и една статия на англ. език,и подобно нещо нито открих,нито се твърдеше.
Това с наталните карти ми се струва заблуда,благодарение на която,всеки втори се мисли за "индиго".

Rebirthing
09-09-2012, 12:50
Да, точно за този сайт говорех.
Всяка година Слънцето минава през всичките градуси на хороскопа, включително и 26-тия.
Всеки ден Асцендента минава през целият зодиак и през Стрелец, и през 26-тия градус.
Медиум цели в Стрелец имат хората с Асцендент Риби, като такива хора се раждат абсолютно всеки ден и винаги е било така.

Incadeptus
09-09-2012, 13:17
Права си за тези неща,но има още мнооооооооооого неща,които картата не показва.

DennisCobain
09-09-2012, 16:59
[QUOTE=Kaena Smith;10391412]Споменахте,че наталната карта на децата "индиго" е с форма на "купа" и има струпване на планети,нещо такова ли :

http://prikachi.com/images/347/5245347B.gif
това е типична индиго натална карта. Това за "купите" е пълна глупост.

Kaena Smith
09-09-2012, 18:46
[QUOTE=Kaena Smith;10391412]Споменахте,че наталната карта на децата "индиго" е с форма на "купа" и има струпване на планети,нещо такова ли :

http://prikachi.com/images/347/5245347B.gif
това е типична индиго натална карта. Това за "купите" е пълна глупост.

Какво разбираш под "типична индиго натална карта"?По кое заключи,че картата е такава ?
Ако се загледаш в линиите,ще забележиш,че се е получило купа.
Тук са и останалите "форми" :
http://www.astrotheme.com/files/planetary-patterns.php

Incadeptus
09-09-2012, 19:42
Абе моята карта е най-хубава ;д

Nam3less3
09-09-2012, 20:24
Да, точно за този сайт говорех.
Всяка година Слънцето минава през всичките градуси на хороскопа, включително и 26-тия.
Всеки ден Асцендента минава през целият зодиак и през Стрелец, и през 26-тия градус.
Медиум цели в Стрелец имат хората с Асцендент Риби, като такива хора се раждат абсолютно всеки ден и винаги е било така.


Къде са научните доказателства в подкрепа на астрологията?

defender
09-09-2012, 20:29
Утре учените ще открият някоя нова планета или съзвездие и цялата астрология ще отида на майната си.

Rebirthing май се оказа някаква класна екстрасенска от научния консенсус................. хихи

Incadeptus
09-09-2012, 22:01
Даааааааа.За християнството все едно има доказателства.А и би трябвало да знаете,че малко или много хората се влияят от космоса.Всички звезди,планети и всичко излъчва енергия.Ние сме съставени от енергия и се влияем от нея.

defender
09-09-2012, 22:08
дали астрологическите прогнози са верни – ами просто сравнете след известно време обещанията със случилото се и веднага ще се появи крещящо разминаване. Странното е, че дори многократно да сте били лъгани от какви ли не гадатели, някои упорито продължават да им вярват.

Incadeptus
09-09-2012, 22:30
О нееееееее какви обещания,аз на гадатели не вярвам,само например на картата такива,които те описват общо иначе никой не знае какво ще е бъдещето,защото то има много варианти и се променят всеки момент може би,но може и да знае някой какво е бъдещето,но не вярвам този някой да тръгне да разправя.Ноооооо по-вероятното е,че никой не знае бъдещето,тия гадатели-мошеници най ги мразя. ;д

Rebirthing
09-10-2012, 00:30
Както писах и в предишните си постове в тази тема, правила съм експеримент сред приятели и познати, които посочиха 'правилната' интерпретация на своята натална карта, а не произволната, т.е такова нещо като ефект на Форер - нямаше.


Права си за тези неща,но има още мнооооооооооого неща,които картата не показва.

Абе показва още много неща, но не съм ти ги написала ;д.

Incadeptus
09-10-2012, 00:32
Олеееее кви неща???Моля те да ми ги кажеш!

Rebirthing
09-10-2012, 11:14
По-скоро ще ти ги напиша на лични, ама по-късно, че сега нямам време ;д.

Incadeptus
09-10-2012, 11:23
Тва щях да ти кажа,мерси ;д

defender
09-15-2012, 22:38
децата индиго са нищо пред копирната машина, с индиго се работи много по-бавно.

Incadeptus
09-15-2012, 22:40
децата индиго са нищо пред копирната машина, с индиго се работи много по-бавно.

Истина!!!

tori
09-23-2012, 08:47
Исус и Учениците Му спасяват не само всеки срещнат нуждаещ се, но и цялото човечество, медиците лекуват всеки свой пациент, а каква е тази измама на онези "чичковци", които разпространяват на шир и длъж някакъв безполезен метод за измерване на аурата на децата за установяване на това дали са "индиго" или "кристал"?!, дори и по тази логика да има милиони индиго и кристал, какво от това ако не е нищо полезно за човечеството?!, дори и всички да (започнем да) носим пагони на някакви най-велики "светци", какво ще постигнем с това ако не работим както трябва за пълно(-то) спасение на човеците в истинският Господ Бог?!, Исус казва че дори и разни блудници и богаташи се оказват полезни(Матей 21:31), но каква полза от духовността, която не въвежда човеците в вечния живот, а дори ги отклонява от истинският Бог?! ...

Началото на поста ми харесва. Харесва ми цялата идея, че ако си "добър" (макар да не съм много сигурна какво имат в предвид хората с това), си добър. И не ти трябва индиговата аура, ако нямаш за какво да я използваш и ако нямаш какво добро да направиш с нея. И един въпрос, защото много-много не ви схващам логиките. Защо, по дяволите, дълбаете толкова надолу?! Търсите цветовете на аурите си, "супер силите си"... защо? Не може ли да бъдете просто хора, да правите каквото трябва, да "помагате" на хората и да ги обичате и такива неща, а не да се чудите какви били индиготата и да се опитвате да размишлявате върху тях?! Глупаво е... А и си губите времето. Има много стойностни неща за правене вместо това всичкото...

Incadeptus
09-23-2012, 09:06
Точно затова търсим.Защото ти разбираш под човек,ето такива каквито сме ние,"нормални".Но всъщност човек е много повече от това и истинската му същност е със супер сили и аури и така нататък.И повярвай,никой не си губи времето.Ако имаш суапер сили не може да помагаш ли.Обясни ми точно как ако видиш падащ човек от един небостъргач и си обикновен човек,как ще го спасиш и ще му помогнеш?И кой по дяволите е казал,че децата индиго били добри?

tori
09-23-2012, 09:31
Нямам в предвид да правиш невъзможни неща като да спасяваш човек от небостъргач, но има толкова гладни деца, болни хора и така нататък, а ние сме седнали да си говорим за глупости като аури. Губи се целия смисъл да се хвалиш в интернет, че "наталната ми карта е под формата на купа" или "аз съм нещо различно от вас, защото усещам музиката и изкуството различно", ако не направиш нещо, с което да промениш съдбата към по-добро. А децата индиго БИ ТРЯБВАЛО да са добри, нали се бият с разни там същества и да избавят хората от земетресения, наводнения и така нататък. Истинската добрина е да направиш нещо добро, да промениш света, без другите да разбират за това и без да се хвалиш колко си добър по форумите. Това е моето мнение. БТВ, цък (http://www.bg-astrology.net/astro/index.php). Ще помоля някой, който разбира, да ми каже какво означава. Не за нещо, просто ми е интересно.

П.п. - Може и на лично съобщение, няма значение как.

Incadeptus
09-23-2012, 10:03
Човек също така може да оцелее без храна и вода.

npp
09-23-2012, 11:00
Нямам в предвид да правиш невъзможни неща като да спасяваш човек от небостъргач, но има толкова гладни деца, болни хора и така нататък, а ние сме седнали да си говорим за глупости като аури. Губи се целия смисъл да се хвалиш в интернет, че "наталната ми карта е под формата на купа" или "аз съм нещо различно от вас, защото усещам музиката и изкуството различно", ако не направиш нещо, с което да промениш съдбата към по-добро. А децата индиго БИ ТРЯБВАЛО да са добри, нали се бият с разни там същества и да избавят хората от земетресения, наводнения и така нататък. Истинската добрина е да направиш нещо добро, да промениш света, без другите да разбират за това и без да се хвалиш колко си добър по форумите. Това е моето мнение. БТВ, цък (http://www.bg-astrology.net/astro/index.php). Ще помоля някой, който разбира, да ми каже какво означава. Не за нещо, просто ми е интересно.

П.п. - Може и на лично съобщение, няма значение как.

това че не си запозната с окултните/езотеричните неща/работи и че разсъждаваш така правилно никак не е случайно, защото в Писанието е писано:

"блажени ония, които, без да видят, са повярвали." Йоан 20: 29,

"на вас, останалите в Тиатир(сиреч, които живеят в непосредствена близост с света на окултизма/езотериката и), които не държат това учение, и които не са познали дълбоките работи (както те ги наричат) на сатана, казвам: Няма да наложа на вас друг товар(т.е. друго задължение);" Откровение 2: 24

всичко онова за децата "индиго" е пълна сатанинска измама - въобще и не ти трябва да го разбираш, за да не изгубиш чистотата на духа си, която имаш, най-добре е да не следваш такива работи, защото виж как чистите духом разбират Божията истина правилно, и я свидетелствуват съвсем вярно, докато онези, които следват духовна/религиозна неправда как не могат да разбират Истината или как не са и верни дори (и) когато я разбират

"Блажени нищите по дух, защото е тяхно небесното царство." Матей 5: 3,

"никой от нечестивите не ще разбере; но разумните ще разберат." Даниил 12: 10,

"И видях, и, ето, Агнето стоеше на хълма Сион, и с Него сто и четиридесет и четири хиляди, които носеха Неговото име и името на Неговия Отец, написано на челата им..... И пееха като че ли нова песен пред престола и пред четирите живи същества и старците; и никой не можеше да научи песента освен сто и четиридесет и четирите хиляди, които са били изкупени от земята. Те са ония, които не са се осквернили с жени(т.е. с духовни/религиозни неправди), защото са девственици(т.е. защото пазят себе си чисти духом);" Откровение 14: 1-4

Doctor_Satan
09-23-2012, 11:35
http://www.deviantart.com/download/208890281/everyone_shut_the_fuck_up_by_creamtroll-d3gd8rt.png

Нямам в предвид да правиш невъзможни неща като да спасяваш човек от небостъргач, но има толкова гладни деца, болни хора и така нататък, а ние сме седнали да си говорим за глупости като аури. Губи се целия смисъл да се хвалиш в интернет, че "наталната ми карта е под формата на купа" или "аз съм нещо различно от вас, защото усещам музиката и изкуството различно", ако не направиш нещо, с което да промениш съдбата към по-добро. А децата индиго БИ ТРЯБВАЛО да са добри, нали се бият с разни там същества и да избавят хората от земетресения, наводнения и така нататък. Истинската добрина е да направиш нещо добро, да промениш света, без другите да разбират за това и без да се хвалиш колко си добър по форумите. Това е моето мнение. БТВ, цък (http://www.bg-astrology.net/astro/index.php). Ще помоля някой, който разбира, да ми каже какво означава. Не за нещо, просто ми е интересно.

П.п. - Може и на лично съобщение, няма значение как.
И къде е казано, че човек трябва да върши само добро? Аз пък не искам да върша добро. Като видя бездомници ги подминавам, като видя улични кучета ги целя с камъни, като някой е в беда не му помагам и т.н. И това само и само го правя за да видя къде е разликата. А разлика няма. Вселената е напълно безразлична към всеки акт на добро или лошо, на живот или смърт. А в крайна сметка човек върви точно по средата между двете, всеки ден е битка между живота и смърта, между миналото и бъдещето, между доброто и злото. Кой изобщо може да си помисли, че цялата вселена е в перфектен баланс и се подчинява на този вселенски закон, а ние едни прости твари, ще го оспорим. Човека е винаги в баланс, и всички негови творения са също израз на това. Дали е възможно да нарушим баланса? Съмнявам се. Всяко действие си има равно по сила и обратно по посока противодействие. Всяко добро дело генерира еднакво по сила зло такова. А с това, доброто и злото, като вселенски понятия, си остават просто две равни по големина сили, вечно създаващи необходимия баланс. Та как би имало баланс, ако нямаше две еднакви противоположни сили? Как ще има "сега", ако няма "минало" и "бъдеще"? Така че, доброто и злото са просто две страни на една и съща монета. Защо да искаш ези или тура, когато можеш да вземеш цялата монета? Животът е баланс, животът е СЕГА! И от това няма как да избягаш..... което всъщност е ужасяваща мисъл. Но това което е, си е това което е. Не можеш да го промениш. Не можеш да промениш настоящето. Затова да следваш доброто или злото, което е все едно да живееш само в миналото или настоящето, е глупаво.....
http://prikachi.com/images/799/5302799B.png

npp
09-23-2012, 12:00
И къде е казано, че човек трябва да върши само добро? Аз пък не искам да върша добро. Като видя бездомници ги подминавам, като видя улични кучета ги целя с камъни, като някой е в беда не му помагам и т.н. И това само и само го правя за да видя къде е разликата. А разлика няма. Вселената е напълно безразлична към всеки акт на добро или лошо, на живот или смърт. А в крайна сметка човек върви точно по средата между двете, всеки ден е битка между живота и смърта, между миналото и бъдещето, между доброто и злото. Кой изобщо може да си помисли, че цялата вселена е в перфектен баланс и се подчинява на този вселенски закон, а ние едни прости твари, ще го оспорим. Човека е винаги в баланс, и всички негови творения са също израз на това. Дали е възможно да нарушим баланса? Съмнявам се. Всяко действие си има равно по сила и обратно по посока противодействие. Всяко добро дело генерира еднакво по сила зло такова. А с това, доброто и злото, като вселенски понятия, си остават просто две равни по големина сили, вечно създаващи необходимия баланс. Та как би имало баланс, ако нямаше две еднакви противоположни сили? Как ще има "сега", ако няма "минало" и "бъдеще"? Така че, доброто и злото са просто две страни на една и съща монета. Защо да искаш ези или тура, когато можеш да вземеш цялата монета? Животът е баланс, животът е СЕГА! И от това няма как да избягаш..... което всъщност е ужасяваща мисъл. Но това което е, си е това което е. Не можеш да го промениш. Не можеш да промениш настоящето. Затова да следваш доброто или злото, което е все едно да живееш само в миналото или настоящето, е глупаво.....


а ще има ли разлика ако всеки човек започне да те пренебрегва и подминава когато се нуждаеш от помощ, и ако всеки друг започне да те цели с камъни, да те стреля с оръжия, и да те бие с ръце и ритници?!, едва ли ще ти хареса и едва ли ще издържиш и няколко дена на напрежението, обаче просто се правиш на велик след като си живееш комфортно и няма кой да ти направи съществуването непоносимо, разбира се на никоя душа не пожелавам да страда, дори и на най-големите си врагове от човеците, обаче това, което говориш е пълно безумие, а има и по-добри начини човек да се изживява като нещо или някой, например, ако играеш на компютърни игри, тогава никой няма да пострада от боищата, които стават единствено там в виртуалната реалност, но същите неща приложени в действителната реалност биха причинили големи мъки на теб и на всички останали геймъри, така че, би било голямо безумие да предпочетеш да страдаш от непоносими мъки и то продължително време, защото ако това не-дай-Си-Боже стане, и няма къде да избягаш, тогава ще трябва да търпиш едни крайно непоносими страдания за дълго време, и тогава колкото и да съжаляваш за своят безумен избор, ще се окаже твърде късно за разкаяние, ето защо сатанизма и подобните на неговите възгледи са просто едно голямо безумие

Doctor_Satan
09-23-2012, 12:35
а ще има ли разлика ако всеки човек започне да те пренебрегва и подминава когато се нуждаеш от помощ, и ако всеки друг започне да те цели с камъни, да те стреля с оръжия, и да те бие с ръце и ритници?!, едва ли ще ти хареса и едва ли ще издържиш и няколко дена на напрежението, обаче просто се правиш на велик след като си живееш комфортно и няма кой да ти направи съществуването непоносимо, разбира се на никоя душа не пожелавам да страда, дори и на най-големите си врагове от човеците, обаче това, което говориш е пълно безумие, а има и по-добри начини човек да се изживява като нещо или някой, например, ако играеш на компютърни игри, тогава никой няма да пострада от боищата, които стават единствено там в виртуалната реалност, но същите неща приложени в действителната реалност биха причинили големи мъки на теб и на всички останали геймъри, така че, би било голямо безумие да предпочетеш да страдаш от непоносими мъки и то продължително време, защото ако това не-дай-Си-Боже стане, и няма къде да избягаш, тогава ще трябва да търпиш едни крайно непоносими страдания за дълго време, и тогава колкото и да съжаляваш за своят безумен избор, ще се окаже твърде късно за разкаяние, ето защо сатанизма и подобните на неговите възгледи са просто едно голямо безумие
Ще има ли някаква разлика за вселената ако някой ме застреля? А ако някой застреля всички хора? Никаква. Кучетата си лаят, керванът си върви.
Аз не проповядвам зло, казвам просто че разлика между доброто и злото няма. Те са двата коректива на съществуването. Ако ги разглеждаме в по-философски смисъл де. Така че да проповядваш добро, е не по различно от това да проповядваш зло. Тъй като и двете са част от живота - ДОКАЗАНИ И ЯСНО ВИДИМИ ЗА ВСИЧКИ, няма логика в това да искаш само едното. А то и не можеш да го получиш, защото както казах всичко накрая се изравнява. Като добавиш малко зло в уравнението на живота, то се изравнява с същото количество добро.Затова най-логичното, а и единственото правилно нещо е да вършиш нищо изобщо - нито добро, нито зло. Защото при извършването на което и да е двете, ти дебалансираш системата и нещата се изкривяват. Една система винаги има нужда от две противоположни неща, които да я поддържат. На принципа теза + антитеза = синтеза.... Така работи всичко, винаги има две възможности. Доброто и злото е просто едно от многото дихотомични разглеждания на света. След като знаеш, че в света всичко е базирано на този принцип, как изобщо можеш да искаш само едното нещо? Да ме питаш защо искам само злото е все едно да питаш себе си защо искаш само доброто. Няма такава система, в която да няма някакво противоречие, разделение и т.н. Просто няма! Затова и раят е невъзможен, а раят на Земята още по-малко. Така че в думите ти няма нито практическа, нито логическа коректност.

filmimilmi
09-23-2012, 15:54
Амигдалата е онази част от мозъка отговорна за емоциите и преценката за добро и зло. Ако се повреди, в някои случаи човек спира напълно да съзнава дали извършва нещо нередно или не. Т.е. все пак дори тези неща като добро и зло да са илюзии, такава част на мозъка, която да те контролира да не стигаш до крайности (в правенето на прекалено много от едното или другото) все пак се е развила в процеса на еволюция. (Има много статии за амигдалата в нета, ако на някого му е станало интересно и сам ще си намери)

А колкото до някаква философска гледна точка, такива дискусии са вече затормозяващи. Особено с крайно вярващи. Те не целят да научат нещо от чуждото мнение, а целят да научат другите на нещо. Нпп многократно го е казвал, че идва тук, за да "свидетелства" (което и като дума ми е смешно, все едно идва да дава показания в съда... :D ), а не да му свидетелстват друго...

tori
09-23-2012, 17:24
това че не си запозната с окултните/езотеричните неща/работи и че разсъждаваш така правилно никак не е случайно, защото в Писанието е писано:

"блажени ония, които, без да видят, са повярвали." Йоан 20: 29,


Всъщност, не вярвам и в Господ напълно. Не че нещо, но не вярвам в нищо, което не съм докоснала, видяла, усетила, помирисала и така нататък. Може би е глупаво, но вярвам повече в неща като любовта, отколкото в Господ или децата индиго.
Относно доктор Сатан *надява се да не сбърка ника*. Никой не е казал, че трябва да вършиш добро и след като гътнеш камбаната, видиш ли, ще идеш в Рая. Всички приказки за това място са глупости, както и идеята, че трябва да помагаш на другите, за да отидеш там. И да, няма разлика дали вършиш едното или пък другото, но някак си сме хора, повтарям и подчертавам ХОРА. Ако видиш някого в беда и не му помогнеш, най-малкото и първо на ум, което би трябвало да ти дойде, е мисълта, че няма да заспиш спокойно тази нощ. Да не говорим пък за чувството, че си имал възможността, но не си го направил. Пак казвам - не си задължен да правиш едното или другото, това е твой личен избор. Аз съм избрала да се чувствам добре, да заспивам спокойна, че днес нито един гладен човек не ми е поискал нещо, а аз не съм му помогнала, защото си мисля, че нарушавам баланса. Може би според вас се изживявам като Супермен, мислейки си, че съм помогнала на някого, но всъщност е от криворазбран егоизъм. И ако по някакъв начин не сте разбрали нещо от думите ми, няма да се учудя - мисля твърде объркано дори за себе си. :дд

Auriss
09-23-2012, 17:47
Може би според вас се изживявам като Супермен, мислейки си, че съм помогнала на някого, но всъщност е от криворазбран егоизъм
Мне, т'ва си е твое мнение.


И ако по някакъв начин не сте разбрали нещо от думите ми, няма да се учудя - мисля твърде объркано дори за себе си.
homo unius libri.
Нищо чудно.

Incadeptus
09-23-2012, 17:49
Е та децата индиго даже са доказани и документирани,как да не вярваш в тва?Та това е просто аура,която аз виждам дори когато госпожата застане на фина на бялата дъска.Разликата е,че аз винаги виждам жяла аура никога цветна и не знам защо е така.Но да,аз съм завладян от дявола,разбира се.И аз пък вярвам,че всичко е в баланс,едното не може без другото и ида искате и да не искате,каквито и религи да измислите,факта си е факт.

tori
09-23-2012, 18:24
Всъщност на всички ни е през... да кажем "носа", дали идваш с инвазия от индиго-та или не. Вярвам в това, което аз съм видяла, а не това, което някой се опитва да ми втълпи чрез документи, снимки или личен опит. Никъде никой не е споменал дори, че вие, индиго-тата сте обладани от дявола, господ или други такива. Аз просто се бунтувам срещу това, че се хвалите какви сте и какво можете, а никой всъщност не вижда какво сте сторили. Избора дали да вярвате в това или не си е лично ваш и отново повтарям - аз лично се чувствам добре така, ако на вас ви е добре да правите лошотии - окей, нямам право на мнение. Но да повтаряте неграмотно глупавата си теза, че сте индиго или кристално дете и има явна полза от вас, е губене на ценно време.

БТВ, благодаря на всички, които се опитаха да оборят мнението ми, получи се хубав спор, а аз обичам да споря приятелски с някого и да си "развивам" мозъчната дейност. Получавате дълбок поклон и уважение от мен за това, че спорите без да обиждате другия.

Kaena Smith
09-23-2012, 18:39
Това е моето мнение. БТВ, цък (http://www.bg-astrology.net/astro/index.php). Ще помоля някой, който разбира, да ми каже какво означава. Не за нещо, просто ми е интересно.
П.п. - Може и на лично съобщение, няма значение как.

Повярвай ми,няма да чуеш нищо интересно. :)

Относно децата индиго,просто ще пусна един цитат :

"Определението за деца-индиго е дадено от Нанси Ан Тапе, която работи в областта на синестезията, през 1970 г. Тя класифицира хората според цветовете на аурата им. Според нея при тези деца преобладава индигово-виолетовият цвят — нещо, което било характерно за зрели хора с духовни практики или житейска мъдрост зад гърба си. Нанси Ан Тапе твърди, че при близо 95% от децата, родени в последните 10 години, се наблюдавал този феномен. Макар и не научно потвърдена, популяризирането на идеята носи значителни приходи от консултации на подозирани за индиго деца, както и на авторите на книги, филми и организатори на конференции по темата "

Последното изречение говори достатъчно...

Incadeptus
09-23-2012, 18:48
Не,не неееееее.Аз не съм индиго.Може би кристал,но и това не е сигурно.Аз съм просто един окултист и дете с голяма фантазия,а фантазията е истинска,колкото и това тук,където се намираме все пак.Ами и аз харесвам да споря.;д Искаш ли да сиа пишем на ЛС? ;д

tori
09-23-2012, 18:59
Принципно за точно това за парите не се бях сетила. :дд Иии нищо, че няма да чуя нещо интересно, просто искам да чуя. :дд Иначе да, може да си попишем стига да намерим някаква обща тема...

Doctor_Satan
09-23-2012, 20:01
Всъщност, не вярвам и в Господ напълно. Не че нещо, но не вярвам в нищо, което не съм докоснала, видяла, усетила, помирисала и така нататък. Може би е глупаво, но вярвам повече в неща като любовта, отколкото в Господ или децата индиго.
Относно доктор Сатан *надява се да не сбърка ника*. Никой не е казал, че трябва да вършиш добро и след като гътнеш камбаната, видиш ли, ще идеш в Рая. Всички приказки за това място са глупости, както и идеята, че трябва да помагаш на другите, за да отидеш там. И да, няма разлика дали вършиш едното или пък другото, но някак си сме хора, повтарям и подчертавам ХОРА. Ако видиш някого в беда и не му помогнеш, най-малкото и първо на ум, което би трябвало да ти дойде, е мисълта, че няма да заспиш спокойно тази нощ. Да не говорим пък за чувството, че си имал възможността, но не си го направил. Пак казвам - не си задължен да правиш едното или другото, това е твой личен избор. Аз съм избрала да се чувствам добре, да заспивам спокойна, че днес нито един гладен човек не ми е поискал нещо, а аз не съм му помогнала, защото си мисля, че нарушавам баланса. Може би според вас се изживявам като Супермен, мислейки си, че съм помогнала на някого, но всъщност е от криворазбран егоизъм. И ако по някакъв начин не сте разбрали нещо от думите ми, няма да се учудя - мисля твърде объркано дори за себе си. :дд
Ето, ти сама си го каза.... Криворазбран егоизъм, това е доброто според мен.Но това, за което говориш ти е съвестта.А тя може да бъде превъзмогната. Аз победих моята съвест, защото разбрах че тя не ми носи нищо хубаво. Не върша никакво добро, и не изпитвам никакви угризения. И докато не можеш да спиш, щото се чувстваш виновна, аз спя като бебе. Е кой е по-добре от нас двамата? Идеите за добро и зло, и действията съобразени с тези представи, щяха да имат някаква полза, АКО БЯХА ПРАКТИЧЕСКИ КОРЕКТНИ. Практически коректно е аз като съм гладен, да ти бия два шута и да ти взема хляба. И за това повярвай ми, няма да изпитам угризения. А съм сигурен и че ти като бъдеш в подобна ситуация, също няма да изпитваш угризения. Но идеите за добро и зло, нямат нищо общо с това какво е практически полезно за теб, А вече нямат и практическа полза за обществото. Затова и тези представи за добро и зло ми се струват толкова безсмислени. Няма абсолютно никаква логика в това да помагаш на един беден, без да искаш нещо в замяна. И дефакто никой не го прави, но това е друга тема....
Та цялото това помагане и вършене на добро е плод само и единствено на съвестта. А тя е сериозна пречка в мисленето и поведението на човека. Тя е като затвор за ума и тялото.Действително гениален е бил този, който се е сетил да се възползва така от този bug в човешкия ум....И така да обобщим : Съвестта не е полезна нито за индивида, нито за обществото. Съвременното общество по принцип е базирано на една безкрайна мрежа от лъжи, така че може да се твърди, че същата тази съвест е лепилото крепящо обществото. Но племенната форма и примитивното животинско общество е докано в пъти по ефективно. В крайна сметка хората правят компромис със себе си и предпочитат да се лъжат, само и само за да създадат илюзия за функциониращо общество, а по друг смисъл, дори да създадат илюзия за добро. И така, съвестта е ненужна и пречеща, както на индивида, така и на обществото. А какво ти дава представата за добро? Чувство за праведност? Или едно голямо нищо, което да го вадиш голямо, а то накрая да си остане едно голямо нищо.... И излиза че само те е спъвало....Е, все пак не е лошо човек да има някакви стандарти....

Интересно ми е какво е мнението на Auriss за доброто, и защо то не е само криворазбран егоизъм?

npp
09-23-2012, 20:11
Всъщност, не вярвам и в Господ напълно. Не че нещо, но не вярвам в нищо, което не съм докоснала, видяла, усетила, помирисала и така нататък. Може би е глупаво, но вярвам повече в неща като любовта, отколкото в Господ или децата индиго.
Относно доктор Сатан *надява се да не сбърка ника*. Никой не е казал, че трябва да вършиш добро и след като гътнеш камбаната, видиш ли, ще идеш в Рая. Всички приказки за това място са глупости, както и идеята, че трябва да помагаш на другите, за да отидеш там. И да, няма разлика дали вършиш едното или пък другото, но някак си сме хора, повтарям и подчертавам ХОРА. Ако видиш някого в беда и не му помогнеш, най-малкото и първо на ум, което би трябвало да ти дойде, е мисълта, че няма да заспиш спокойно тази нощ. Да не говорим пък за чувството, че си имал възможността, но не си го направил. Пак казвам - не си задължен да правиш едното или другото, това е твой личен избор. Аз съм избрала да се чувствам добре, да заспивам спокойна, че днес нито един гладен човек не ми е поискал нещо, а аз не съм му помогнала, защото си мисля, че нарушавам баланса. Може би според вас се изживявам като Супермен, мислейки си, че съм помогнала на някого, но всъщност е от криворазбран егоизъм. И ако по някакъв начин не сте разбрали нещо от думите ми, няма да се учудя - мисля твърде объркано дори за себе си. :дд


да, точно така е, Бог е любов т.е. всеки който обича останалите човеци е праведен, така че, дори и да не знаеш че има Бог и да не вярваш, като обичаш другите човеци така ти пак си праведна

"Възлюбени, да любим един другиго, защото любовта е от Бога; и всеки, който люби, роден е от Бога и познава Бога. Който не люби, не е познал Бога; защото Бог е любов..... Никой никога не е видял Бога; но ако любим един другиго, Бог пребъдва в нас, и любовта към него е съвършена в нас. По това познаваме, че пребъдваме в Него и Той в нас, гдето ни е дал от Духа Си(т.е. от Любовта Си)." 1 Йоаново 4: 7-13

Nam3less3
09-23-2012, 22:25
Не,не неееееее.Аз не съм индиго.Може би кристал,но и това не е сигурно.Аз съм просто един окултист и дете с голяма фантазия,а фантазията е истинска,колкото и това тук,където се намираме все пак.Ами и аз харесвам да споря.;д Искаш ли да сиа пишем на ЛС? ;дОкултист си бил (rofl)
И аз вчера прочетох в уикипедиа няколко статии за атомни бомби и клипчета гледах с тях и сега съм ядрен физик.

Май целта на тия самозвани деца индигота, кристали и не знам си кви е да се опитват да се отличават от другите, да се правят на потайни и знаещи, че да впечатляват хората, да не би в реалния живот да учиш съученичките ти как да виждат аурата, надявайки се да ти пуснат накрая :D

SisiStrange
09-24-2012, 08:49
Ако си свръх интелигентен, надарен и виждаш нещата коренно различно, никога не би се хванал да тръбиш наляво надясно и да се фукаш по форумите. Умните хора знаят, че такива дарби и умения могат да са ти от полза най-много, ако никой не знае за тях. Или поне възможно най-малко хора. Поне така мисля аз.

defender
09-24-2012, 09:30
"децата индиго" са разработка на военните......

Doctor_Satan
09-24-2012, 09:40
Окултист си бил (rofl)
И аз вчера прочетох в уикипедиа няколко статии за атомни бомби и клипчета гледах с тях и сега съм ядрен физик.

Май целта на тия самозвани деца индигота, кристали и не знам си кви е да се опитват да се отличават от другите, да се правят на потайни и знаещи, че да впечатляват хората, да не би в реалния живот да учиш съученичките ти как да виждат аурата, надявайки се да ти пуснат накрая :D
Друго си е да си магьосник......bitches love wizards & shit.....:D
Иначе да, и на мен ми се струва, че тия натални карти, индигота, кристали и други подобни глупости са толкова популярни, просто защото хората искат да си гъделичкат егото. Аз си направих такава карта и четох всякакви глупости, които уж трябва да се отнасят за мен - че обичам всички, че съм много упорит, че обичам да пътувам и да се запознавам с нови хора и т.н. - все неверни глупости... :D Това явление беше много подбробно описано в един учебник по психология, но не мога да си спомня точно.... Мисля че беше нещо свързано с това как хората виждат образа за себе си, което се преплита с това, което искат да бъдат и в резултат на това - всичко изглежда вярно.... Абе шмекерии са всичките тези натални карти, хороскопи и т.н.

Doctor_Satan
09-24-2012, 09:51
"децата индиго" са разработка на военните......
В Русия съм, в Русия съм..... :D


Абе дефендърчо, усещам че си имал сблъсък с дявола... :D
http://www.vbox7.com/play:8e18ac009d

defender
09-24-2012, 10:24
В Русия съм, в Русия съм..... :D

хихи,
само ти ме разбираш, астрална любов моя.

Doctor_Satan
09-24-2012, 10:50
хихи,
само ти ме разбираш, астрална любов моя.
Щом казваш...

Incadeptus
09-24-2012, 12:34
Окултист си бил (rofl)
И аз вчера прочетох в уикипедиа няколко статии за атомни бомби и клипчета гледах с тях и сега съм ядрен физик.

Май целта на тия самозвани деца индигота, кристали и не знам си кви е да се опитват да се отличават от другите, да се правят на потайни и знаещи, че да впечатляват хората, да не би в реалния живот да учиш съученичките ти как да виждат аурата, надявайки се да ти пуснат накрая :D

Моля те,говори за християнството,където се предполага,че знаеш нещо и не ми се заяждай моля ти се!Аз знам как да ми пуснат спокс,не се притеснявам,че ще отида в ада.А всички неща,с които аз се занимавам са си само за мое осъвършенстване,никой друг не карам и не убеждавам да вярва в тях.Просто за мен си.Те едни много готини в нашия клас,баси *******!!!Защитник,ето че рано илиу късно ти се наложи да повярваш в астрала.

tori
09-24-2012, 18:21
да, точно така е, Бог е любов т.е. всеки който обича останалите човеци е праведен, така че, дори и да не знаеш че има Бог и да не вярваш, като обичаш другите човеци така ти пак си праведна

"Възлюбени, да любим един другиго, защото любовта е от Бога; и всеки, който люби, роден е от Бога и познава Бога. Който не люби, не е познал Бога; защото Бог е любов..... Никой никога не е видял Бога; но ако любим един другиго, Бог пребъдва в нас, и любовта към него е съвършена в нас. По това познаваме, че пребъдваме в Него и Той в нас, гдето ни е дал от Духа Си(т.е. от Любовта Си)." 1 Йоаново 4: 7-13

Окей, само щото съм "праведна", като гушна букетчето, ще ида в рая и това всичкото някак си ми неутрализира греховете разбираш ли. :дд Извинявам се за спама, наистина няма повече. Обещавам...

Incadeptus
09-24-2012, 19:06
Споко не е никакъв спам

defender
09-24-2012, 19:15
да, точно така е, Бог е любов т.е. всеки който обича останалите човеци е праведен, така че, дори и да не знаеш че има Бог и да не вярваш, като обичаш другите човеци така ти пак си праведна
това са заблуди

трябва действена вяра, т.е. вяра изразена чрез любов.

npp
09-25-2012, 08:56
това са заблуди

трябва действена вяра, т.е. вяра изразена чрез любов.

и каква е тази вяра, за която говориш?!, какво от това ако си вярващ, но не обичаш ближния?!, примерно, Исус и посочените в Новозаветните книги Негови ученици са спасявали съвършено всеки срещнат нуждаещ се, лекарите се грижат за здравето на всеки свой пациент, а ако ти не спасяваш дори и колкото лекарите, тогава какво от това че си вявращ, каква ще бъде ползата от теб за Бог и за човечеството?!, нима ако си шеф на някоя болница ще приемеш на работа при теб за лекар човек, който не може да лекува болните?!, а за какво му е на Бог да приема на работа в Своята спасителна служба("Божиет Царство"/"Божията Църква") човеци, които дори и не обичат ближния, камо ли да му желаят доброто, а какво остава да искат и да се опитват да спасяват човеците?!, а това че някой работи като луд в вярата, но не осигурява съвършено спасение за нито един човек, едва ли ще удовлетвори Бог(-а), та не е ли вярата просто вярност към доброто, не е ли по-важно вярващия да обича човеците и да е верен на любовта към тях отколкото да бъде вярващ, който редовно изпълнява всички традиции/обичаи/ритуали/церемонии на религията, но не работи за спасението на човеците в истинският Господ Бог, защото дори и не ги обича достатъчно?!, ако на света има невярващи/нерелигиозни/неокултисти, чиито възгледи винаги са да има вечен живот за всички човеци, не са ли те много по-верни отколкото вярващите от религията, които не желаят вечен живот за всички човеци, но мислят/работят неспасение и погибел за мнозина?!

"И на някои, които уповаваха на себе си, че са праведни, и презираха другите, каза и тая притча: Двама души възлязоха в храма да се помолят, единият фарисей(т.е. последовател на религията), а другият бирник(т.е. човек обичащ парите). Фарисеят, като се изправи, молеше се в себе си така: Боже, благодаря Ти, че не съм като другите човеци, грабители, неправедни, прелюбодейци и особено не като тоя бирник. Постя дваж в седмицата, давам десетък от всичко що придобия. А бирникът като стоеше издалеч, не щеше нито очите си да подигне към небето(т.е. не смееше дори да бъде духовен), но удряше се в гърди и казваше: Боже бъди милостив към мене грешника. Казвам ви, че този слезе у дома си оправдан, а не онзи; защото всеки, който възвишава себе си, ще се смири, а който смирява себе си, ще се възвиси." Лука 18: 9-14 (версия 1940 г.)

"И пак на некои които се надееха на себе си че са праведни, и унищожаваха другите, рече тази притча: Двама человека възлезоха в храма да се помолят, единът Фарисей, а другият митар. Фарисеят се изправи и молеше се в себе си така; Боже, благодаря ти, че не съм както другите человеци, грабители, обидници, прелюбодейци, или както този митар: Постя дваж в седмицата, десетък давам от всичко що придобия. И митарът като стоеше из далеч не щеше нито очите си към небето да подигне, но биеше се в гърдите си и думаше: Боже, бъди милостив мене грешному. Казвам ви, че той слезе у дома си оправдан повече нежели онзи; защото всеки който възнася себе си, ще се смири; а който смирява себе си, ще се възнесе." Лука 18: 9-14 (версия 1874 г.)

ето защо библейската думата "вяра" означава повече вярност към доброто, отколкото духовност, понеже е писано че "Бог е любов", а не духовност, дори тая дума "духовност" въобще не фигурира никъде в Библията, Бог вижда и чува всичко, а колко повече ако някой Го призовава за спасение на човеците?!, но за да го призовава за това, трябва да има любов към тях, иначе как ще (по-)иска те да получат всичко най-добро от Бога за вечен живот?!, и така, първо е любовта към човеците, а чак после е вярата под формата на молитва, иначе какво ще кажеш в молитвата, "Боже дай ми да ручам хлеб и да пием вино"?!, Той се е наслушал на молитви за лични придобивки, обаче онова, което иска да чуе и да види е как някой търси съвършено спасение за вечен живот на всички човеци, понеже Бог е съвършена любов към човеците, и Негови истински синове са онези, които проявяват съвършена любов като Него, и така, ако някой не е вярващ поради някакви причини и истинският Бог никога не съди невярващите заради това че са невярващи, то какво право има някакъв си човек да осъжда останалите само заради това че са невярващи?!, и как лекарите биха спасили живота и здравето на всички болни хора, ако не приемаха/не лекуваха пациенти(-те), които не са изучили учебника по медицина?!, така и целта в вярата е да се работи напълно безусловно за спасението на всички човеци, без значение дали те са добри или зли, вярващи или невярващи, иначе ще се окаже че има някакво лицемерие/някаква несправедливост

"чули сте, че е речено: Да любиш ближния си, и да ненавиждаш врагът си. Но аз ви казвам: Любете враговете си, благославяйте тия, които ви кълнат, правете добро на тези, които ви ненавиждат, и молете се за тия, които ви правят пакост и ви гонят: за да бъдете синове на Отца вашего, който е на небеса: защото той повелява на слънцето(т.е. благодатта) си да изгрява на злите и на добрите, и дава дъжд(т.е. очистване) на праведните и неправедните. Защото ако любите любящите вас, коя заплата имате? Не правят ли това и митарите(т.е. неправедните)? И ако поздравявате само братята си, що повече правите? Не правят ли така и митарите(т.е. неправедните)? И тъй бъдете съвършени и вие, както е съвършен Отец ваш, който е на небеса." Матей 5: 43-48,

"Господи, до колко пъти, като ми съгреши брат ми, да му прощавам? до седем пъти ли(т.е. всеки ден ли)? Исус му рече: Не ти казвам: До седем пъти(т.е. не ти казвам просто всеки ден) - до седемдесет пъти по седем(т.е. но всеки ден всеки път, колкото и пъти да съгреши, винаги прощавайте)." Матей 18: 21-22

разбира се това не означава че някой има право нарочно да причинява зло на другиго, понеже Бог е милостив, но ако някой при все че разбира (тази) истина(-та), но продължава безспирно да причинява зло на друг човек, тогава Бог може да бъде и строг, обаче ето как дори и самият Господ се е въздържал докрай от отвръщане на злото с зло и от въздаване на зло за добро, а така са правили до последно и посочените в Новозаветните книги Негови ученици, понеже целта на вярата е да се осигури пълно спасение за всички човеци, при това за все още пребиваващите в този свят дори (и) още тук

defender
09-25-2012, 10:20
и каква е тази вяра, за която говориш?!, какво от това ако си вярващ, но не обичаш ближния?!
ясно съм написал, че е нужно едновременно вяра и любов.
Разбирай го така:
Любовта е съставна част на вярата и вярата е съставна част на любовта.
вяра без любов не е истинска вяра и обратното любов без вяра не е истинска любов.


ето защо библейската думата "вяра" означава повече вярност към доброто,
в Библията думата вяра се използва в различен смисъл, по някога е използвана като "вярност към доброто", по някога като вяра, че Бог съществува и вяра в на словото Му.

по някога се използва думата "верен" като верен към доброто и понякога "вяра" като да се вярва в Бог.

Blab
09-25-2012, 10:47
в този раздел все още са съсредоточени всички кукута:Д

Chacho
09-25-2012, 11:25
Имах няколко деца нарисувани на една хартия с индиго.

npp
09-25-2012, 11:40
ясно съм написал, че е нужно едновременно вяра и любов.
Разбирай го така:
Любовта е съставна част на вярата и вярата е съставна част на любовта.
вяра без любов не е истинска вяра и обратното любов без вяра не е истинска любов.


в Библията думата вяра се използва в различен смисъл, по някога е използвана като "вярност към доброто", по някога като вяра, че Бог съществува и вяра в на словото Му.

по някога се използва думата "верен" като верен към доброто и понякога "вяра" като да се вярва в Бог.

така както го описваш излиза че едва ли не човеците без вяра не могат да обичат, а ето колко невярващи се оказаха по-добри от много вярващи, ако вярата беше някаква духовност, тогава нямаше да бъде написано (че) "Бог е любов", но щеше да пише че Бог е някаква духовност, обаче (както казахме и по-горе) думата "духовност" въбще не фигурира никъде в Библията, никъде не се вижда Исус да е учил на духовност, но се вижда как е учел преди всичко на любов към човеците, а ако любовта зависеше от вярата, то тогава тя нямаше да е по-важна от нея, обаче навсякъде в Писанието е посочвана като най-важна

"Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед що звънти, или кимвал що дрънка. И ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото и планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм. И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне(т.е. на всякакви жертвоприношения/ритуали), а любов нямам, никак не ме ползува. Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее, не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло, не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината(т.е. с доброто), всичко премълчава(т.е. никога не налага изисквания), на всичко хваща вяра(т.е. винаги е вярна на доброто), на всичко се надява(т.е. работи докрай за благото на човеците), всичко търпи(т.е. не отвръща на злото с зло, но претърпява всякакви несгоди)..... И тъй, остават тия трите: вяра, надежда и любов; но най-голяма от тях е любовта." 1 Коринтяни 13: 1-13

Chacho
09-25-2012, 12:02
Абе, npp, един въпрос. Винаги съм се чудил на колко си?

notlike
10-03-2012, 21:49
Децата-индиго от социален феномен се превърнаха в комерсиална сила. Сега всеки промотира различни начини, за да докаже, че "ти си уникален, ти си индиго, ти си феномен, ти си единствен" и прочие. Цялата работа е да ти бръкнат в джоба. Написали ми те 200 характеристики на индиго, па иди докажи, че не си поп. То и аз отговарям сигурно на 75-80% от характеристиките, ама не съм индиго, а и навярно никога не съм бил. Отделно, пътят на развитието е дълъг и тази заблуда, че се раждаш и ще бъдеш винаги повече от другите е умопомрачаваща.. защото ВИНАГИ ще има някой, който е ПО от теб. Та, вместо тръбене кой индигов, кой зелен, син, бял, червен, бананов, вишнав и прочие, спокойно човек може да си спести всичкото това четене, през което аз минах преди около 3 години, защото исках да знам, че съм нещо повече от другите. И наистина разбрах, че понякога съм - за съжаление, не го определя аурата ми, а личните качества, които развивам с времето.